Мельникова Ольга Володимирівна

кандидат педагогічних наук, доцент,

доцент кафедри економічної теорії, фінансів і обліку

Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди


Мельникова 

Ольга Володимирівна

кандидат педагогічних наук, доцент,

доцент кафедри економічної теорії, фінансів і обліку Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди

заступник відповідального секретаря приймальної комісії Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди

ОСВІТА ТА НАУКОВА ПІДГОТОВКА 

Харківський державний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, спеціальність «Економічна теорія», кваліфікація економіст, викладач економічних дисциплін (2001).

Аспірантура по кафедрі загальної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г. С.Сковороди (2001 – 2005 рр.).

Кандидат педагогічних наук зі спеціальності 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки; дисертація на тему: «Проблеми економічного виховання у педагогічній спадщині А. С. Макаренка» (2006 р.).

Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, спеціальність «Психологія», кваліфікація психолог (2016 р.).

Доцент кафедри економічної теорії (2015 р.).

 ПРОФЕСІЙНА КАРʼЄРА ТА ДОСВІД УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ   

2001 р. - викладач кафедри економічної теорії ХНПУ імені. Г.С.Сковороди 

2001 - 2002 рр. - бухгалтер у ТОВ «Наргус»

2005 - 2018 рр. - доцент кафедри економічної теорії ХНПУ імені Г.С.Сковороди 

2013 - 2018 рр. - координатор з наукової роботи на економічному факультеті ХНПУ імені Г.С.Сковороди

З 2018 р. - по теперішній час - доцент кафедри економічної теорії, фінансів і обліку ХНПУ імені Г.С.Сковороди 

З 2023 р. - по теперішній час - заступник відповідального секретаря приймальної комісії ХНПУ імені Г.С.Сковороди

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА  

За час роботи в університеті викладала курс «Основи економічної теорії» для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня факультетів початкового навчання, дошкільної освіти, природничого та українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка, з  магістрантами факультету дошкільної освіти проводила заняття з «Економіки вищої школи». Для здобувачів економічного факультету викладала навчальні дисципліни: «Економіка освіти», «Економіка знань», «Трансформаційна економіка», «Міжнародна економіка», «Глобальна економіка та міжнародні економічні організації», а також керувала практичною підготовкою здобувачів, зокрема педагогічною практикою у закладах повної загальної середньої, спеціалізованої та професійної освіти; науково-педагогічною практикою у ЗВО; виробничою практикою в організаціях та установах виробничої та невиробничої сфери.

У поточному навчальному році викладає навчальні дисципліни для здобувачів вищої освіти бакалаврського та магістерського рівнів факультету соціальних і поведінкових наук спеціальності “Економіка”: «Економіка, бізнес, економічне мислення. Вступ до спеціальності» й «Політекономія» - для першокурсників, «Макроекономіка», «Корпоративна освіта та розвиток персоналу» й «Державне регулювання економіки» – для бакалаврів 2 року навчання, Тренінг-курс «Економіка, управління та право» - для третьокурсників, «Макроекономічний аналіз», «Інвайронментальна економіка», «Тренінг з фаху» – для здобувачів 4 курсу, «Економічна педагогіка» та  «Соціальна економіка» для магістрантів. До усіх навчальних дисциплін розроблені силабуси, навчальні програми та електронні курси на освітній платформі Moodle.

Керівник Виробничої практики у закладах та установах невиробничої сфери для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. 

Здійснює керівництво курсовими роботами, індивідуальними науковими дослідженнями магістрантів та є членом фахової атестаційної комісії за спеціальністю “Економіка”.

Авторка 3 навчальних посібників (з грифом МОН України «Основи економічної теорії» (у співавторстві), «Аналітична економіка та макроекономічна політика» (у співавторстві), «Основи економічної теорії» (у співавторстві)); 4 навчально-методичних посібників («Макроекономічний аналіз», «Державне регулювання економіки», «Інноваційні методи викладання економічних дисциплін та їх використання в процесі підготовки бакалаврів і магістрів з економіки» (у співавторстві), «Економіка, управління та право: освітньо-професійна траєкторія навчання» (у співавторстві), 4 методичних рекомендацій з курсів основ економічної теорії, тренінгу з фаху, науково-педагогічної практики магістрів у закладі вищої освіти та ін.

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ 

Наукові інтересиособливості становлення і регулювання національної економіки та її макроекономічний аналіз, проблеми інноваційного розвитку національної системи освіти, дослідження ролі держави у розвитку соціальної сфери та підприємництва, удосконалення економічної та корпоративної освіти, інтернет-маркетинг освітніх послуг, 

Автор та співавтор понад 60 наукових досліджень, зокрема монографій (у співавторстві): «Соціально-економічні умови інноваційного розвитку національної економіки України», «Пріоритетні напрями розвитку національної економіки України в контексті глобалізаційних викликів», «Педагогічна спадщина А. С. Макаренка і сучасність»,  «Антикризове регулювання та стимулювання інноваційного розвитку національної економіки в умовах глобальних дисбалансів»; статей у фахових вітчизняних і закордонних виданнях, які входять до міжнародних наукометричних баз; навчально-методичних посібників; тез доповідей міжнародних і всеукраїнських науково-практичних конференцій.

З 1.09.2013 до 30.06.2018 р. керувала Студентським науковим товариством економічного факультету ХНПУ імені Г.С.Сковороди.

Має 5 свідоцтв про реєстрацію авторського права, серед яких монографії (у співавторстві) та навчальні посібники (у співавторстві).

Здійснює керівництво науково-дослідною роботою здобувачів, які щорічно є учасниками міжнародних, всеукраїнських і регіональних наукових конференцій, переможцями наукових конкурсів.

Підготувала фіналістку ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Економіка та економічна політика» А.О.Бичкову (2018 р.)

Підготувала переможця І етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціалізації «Економіка та економічна політика» Я.В.Власенко (2019, 2020 рр.)

Підготувала переможця І етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Економіка» Є.С.Кривенця (2022 р.)

Підготувала переможця І етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Економіка» В.А.Міжерицького (2023 р.)

Щорічно організує проведення Міжвузівської студентської наукової конференції «Тенденції та перспективи розвитку економіки і права ХХІ століття очима молоді» та є відповідальною за випуск збірки тез цієї конференції.


ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ 

Член громадської організації «Лабораторія креативних ідей», професійного об’єднання (КВЕД № 94.12, 94.99) за напрямом «Економіка і фінанси».

Член громадської організації «Міжнародна фундація науковців та освітян» (ГО "МФНО", INTERNATIONAL EDUCATORS AND SCHOLARS FOUNDATION, IESF)

Консультант на громадських засадах ТОВ «Аркос».

ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК 

2019 р. – тренінговий курс «Сучасний викладач ЗВО» на базі Науково-методичного тренінгового центру соціального та професійного розвитку людини ХНПУ імені Г.С. Сковороди (сертифікат № СВ(ЗВО) 14 від 4.06.2019 р. в обсязі 110 годин). 

2020 р. – сертифіковане стажування на базі кафедри загальної економічної теорії НТУ «Харківський політехнічний інститут» на тему: «Підвищення ефективності професійної діяльності на основі вивчення досвіду організації освітнього процесу та впровадження інноваційних методів і технологій економічного навчання», посвідчення № 66-04-21/01 від 04.01.2021 р., 180 год, 6 кредитів ECTS.

15-22 березня 2021 р. – сертифіковане міжнародне підвищення кваліфікації (вебінар) «Online studying as latest form of modern education on the example of google meet and google classroom platforms» (Науково-дослідний Інститут Люблінського науково-технологічного парку і IESF ГО Міжнародна фундація науковців та освітян), сертифікат ES № 5290/2020 від 22.03.2021, 45 год, 1,5 кредиту ECTS.

3-10 жовтня 2022 р. – міжнародне підвищення кваліфікації на тему «Informal education of students of higher education: experience of the European Union and Ukraine» (Науково-дослідний Інститут Люблінського науково-технологічного парку та IESF ГО Міжнародна фундація науковців та освітян, м. Люблін (Республіка Польща), сертифікат ES№10182/2022 від 10.10.2022, 45 год, 1,5 кредиту ECTS.

3 квітня – 30 квітня 2023 р. - підвищення кваліфікації педагогічних, науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти “Цифрові інструменти google для освіти” від МОН і Google Україна, усі 3 рівні (базовий, середній та поглиблений), сертифікати № GDTfE-09-Б-05318 від 16.04.2023, № GDTfE-09-С-02375 від 23.04.2023, GDTfE-09-П-02345 від 30.04.2023, 60 год, 2 кредити, Україна, Київ, Академія цифрового розвитку) 

24 липня - 31 липня 2023 р. – міжнародне підвищення кваліфікації на тему «Трансфер освітніх технологій в країнах Європейського Союзу та Україні» (Науково-дослідний Інститут Люблінського науково-технологічного парку та IESF ГО Міжнародна фундація науковців та освітян, м. Люблін (Республіка Польща), сертифікат ES№ 15033 від 31.07.2022, 45 год, 1,5 кредиту ECTS.

23 жовтня – 30 жовтня 2023 р. – міжнародне підвищення кваліфікації на тему ««Академічна доброчесність та тайм-менеджмент при підготовці наукових робіт: зарубіжний та вітчизняний досвід» (Науково-дослідний Інститут Люблінського науково-технологічного парку та IESF ГО Міжнародна фундація науковців та освітян, м. Люблін (Республіка Польща), сертифікат ES№16834 від 30.10.2023, 45 год, 1,5 кредиту ECTS.

20 жовтня - 9 грудня 2023 р. - участь у XVIII Міжнародній програмі підвищення кваліфікації керівників закладів освіти і науки, а також педагогічних та науково-педагогічних працівників "Разом із видатними лідерами сучасності та Нобелівськими лауреатами: цінності, досвід, знання, компетентності і технології для формування успшної особистості та трансформації оточуючого світу", International historical biographical institute, міжнародний сертифікат №18143 / 9 грудня 2023 року, 180 год., 6 кредитів ECTS

НАУКОМЕТРИЧНІ ПРОФІЛІ