Марцин Світлана Олександрівна

кандидат філологічних наук, доцент, доцент кафедри українознавства і лінгводидактики 

Харківського національного педагогічного університету 

імені Г.С. Сковороди

Марцин Світлана Олександрівна

кандидат філологічних наук,

доцент,

доцент кафедри українознавства і лінгводидактики

 Харківського національного педагогічного університету

імені Г.С. Сковороди.

ОСВІТА ТА НАУКОВА ПІДГОТОВКА 

З 1994 до 1999 рр.навчалася на факультет української мови і літератури Харківського державного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за спеціальністю «Українська мова і література», після якого отримала диплом та кваліфікацію вчителя української мови і літератури.

З 2003 до 2006 рр. навчалася в аспірантурі на кафедрі української мови Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

У 2007 р. захистила кандидатську дисертацію на тему: «Нові явища у функціонально-стильовій диференціації безсполучникових складних речень в українській мові» та отримала науковий ступінь кандидата філологічних наук зі спеціальності українська мова.

У 2008 р. отримала вчене звання доцента кафедри української мови.


 ПРОФЕСІЙНА КАРʼЄРА ТА ДОСВІД УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ   

З 1999 до 2003 рр. працювала вчителем української мови та літератури у навчально-виховного комплексі № 169 м. Харкова.

З 2006 до 2012 рр. доцент кафедри української мови Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

З 2012 р. і дотепер доцент кафедри українознавства і лінгводидактики Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.


НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА  

За час роботи в університеті викладала різні навчальні дисципліни, зокрема: «Українська мова за професійним спрямуванням», «Спецкурс з народознавства (Український народний костюм)», «Українська мова як іноземна», «Методика викладання української мови», «Культура мовлення», «Традиції й сучасність у слобожанській родинній обрядовості», «Академічно і професійно-орієнтоване спілкування (українське)», «Сучасні музейні практики».

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ 

Наукові інтереси – українська мова (синтаксис, стилістика), методика викладання української мови в школі, українознавство.

Автор 33 наукових публікацій.

Методичні рекомендації та навчальні посібники

1. Матеріали для проходження професійно-педагогічної практики з української мови та літератури в школі. Методичні рекомендації. Х.: ХНПУ імені Г.С. Сковороди, 2014. 82 с.

2. Український народний костюм: Методичні рекомендації до спецкурсу з народознавства. Методичні рекомендації. Х.: ХНПУ імені Г.С. Сковороди, 2015. 55 с.

3. Українська мова за професійним спрямуванням. Робочий зошит для студентів факультету фізичного виховання. Х.: ХНПУ імені Г.С. Сковороди, 2017. 100 с.

4. Методичні рекомендації з навчальної дисципліни «Академічно і професійно-орієнтоване спілкування (українське)» для здобувачів освітньо-наукового ступеня «Доктор філософії». Харків : ХНПУ імені Г.С. Сковороди, 2019. 23 с.

5. Методика викладання усного і писемного мовлення. Методичні рекомендації. Х.: ХНПУ імені Г.С. Сковороди, 2020. 36 с.

6. Марцин С.О. Матеріали для проходження педагогічної практики в закладах профільної та спеціалізованої середньої освіти ІІ-ІІІ ступенів. Харків: ХНПУ імені Г.С. Сковороди, 2021. 23 с.

7. Матеріали для проходження педагогічної практики в закладах профільної та спеціалізованої середньої освіти ІІ-ІІІ ступенів / укладач С.О. Марцин. Харків: ХНПУ імені Г.С. Сковороди, 2022. 23 с.

8. Сучасні музейні практики: Методичні рекомендації до навчальної дисципліни / Укладачі Марцин С.О., Нестеренко Н.П. Харків: ХНПУ імені Г.С. Сковороди, 2023. 13 с.

9. Марцин С.О. Методика формування комунікативних умінь учнів : Методичні рекомендації до дисципліни. Харків : ХНПУ імені Г.С. Сковороди, 2023. 36 с.

10. Матеріали для проходження педагогічної практики в закладах загальної, профільної та спеціалізованої середньої освіти / укладач С.О. Марцин; за освітньою програмою: 014 СО «Українська мова і література в закладах освіти» другого (магістерського) рівня вищої освіти. Харків : ХНПУ імені Г.С. Сковороди, 2023. 23 с.

ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ 

 З 2012  р. член журі університетського етапу конкурсу імені Петра Яцика.

З 2013 р. координатор педагогічної практики від українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка.

З 2015 р. директор Українського культурного центру.

З 2018 р. член журі  ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури.

2018 р. – член журі на захистах манівських робіт Московського району.

2019 р., 2023 р. – голова журі  ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури.

2019 р., 2020 р., 2023 р. – член журі на захистах манівських робіт Київського району.

З 2019 р. координатор профорієнтаційної роботи на факультеті.


ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК 

Курси підвищення кваліфікації: 

Навчання «Інклюзивне освітнє середовище та доступність в освітньому процесі», 23-26 червня 2022 року. Сертифікат

Дистанційне навчання за програмою «Цифрові інструменти Google для освіти»: Базовий рівень (МОН України, Академія цифрового розвитку), 05-18  вересня 2022 року. Сертифікат 

Участь у роботі науково-методичних і науково-практичних семінарів:

1. Щорічне навчання в системі підготовки екзаменаторів із зовнішнього незалежного оцінювання з української мови в Харківському регіональному центрі якості оцінювання (2007 – 2019 рр.), м. Харків.

2. Авторський семінар «Моделювання сучасного уроку української мови». 27 лютого 2019 року, м. Київ. Сертифікат 

3. Міжвузівський науково-методичний семінар-тренінг «Новітня дидактика: поняття, технології, механізми дії, коректність використання». 26 березня 2019 року, м. Харків. Сертифікат 

4. Всеукраїнський навчально-практичний семінар «Ерготерапевтичні методи реабілітації дітей з порушеннями психофізичного розвитку». 16-17 квітня 2019 року, м. Київ. Сертифікат 

5. Науково-методичний семінар «Українська мова як державна й іноземна: формування мовно-комунікативних компетентностей». 26 листопада 2019 року, м. Харків. Сертифікат 

6. Всеукраїнська науково-практична конференція «Новий науково-освітній простір з огляду підвищення якості підготовки фахівців у закладах вищої та фахової передвищої освіти». Програма підвищення кваліфікації "Інклюзивне освітнє середовище та доступність в освітньому процесі". 2022 рік. м. Вінниця. Сертифікат 

7. Інтернет-конференція "Успішні стратегії інклюзивної освіти в умовах війни" за напрямами "Наскрізні навички", "Інклюзивна освіта", "НУШ", "Робота закладу освіти", "Практичні прийоми". 2023 рік. Україна. Сертифікат 

8. Підвищення кваліфікації на тему "Українська мова в НУШ: календарне планування - підручник - урок" 23.02.2024 рік. Сертифікат 


Стажування в Україні

1. Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, кафедра української мови, тема: «Нові методики формування мовленнєвої компетенції студентів нефілологічних спеціальностей». 2014 рік, м. Харків.

2. Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, кафедра української мови. Тема: "Удосконалення фахових компетентностей у викладанні дисциплін мовознавчого циклу". 10.03.2020 - 10.05.2020, м. Полтава.  Сертифікат 

Стажування за кордоном

1. Університет імені Адама Міцкевича в Познані, "Літня школа", тема: «Україна і світ. Кризи, міграції, ідентичності в сучасній культурі». 2023 рік, Республіка Польща. Сертифікат Програма 


НАГОРОДИ І ВІДЗНАКИ 

 


НАУКОМЕТРИЧНІ ПРОФІЛІ