Бережна Світлана Вікторівна

доктор філософських наук, професор,

проректор з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.



Бережна Cвітлана Вікторівна 

доктор філософських наук, професор,

проректор з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

ОСВІТА ТА НАУКОВА ПІДГОТОВКА 

З 1991 по 1996 рр. навчалася на історичному факультеті Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за спеціальністю «Історія», після закінчення якого отримала диплом із відзнакою за кваліфікацією «історик, викладач історії та суспільно-політичних дисциплін».

З 1997 по 2000 рр. навчалася в аспірантурі.

У 2005 р. отримала другу вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобула кваліфікацію юриста в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди.

У 2000 р. захистила дисертацію та отримала науковий ступінь кандидата історичних наук.

У 2012 р. захистила дисертацію та отримала науковий ступінь доктора філософських наук.

У 2012 р. отримала вчене звання професора.

 ПРОФЕСІЙНА КАРʼЄРА ТА ДОСВІД УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ   

З 2000 р. по 2001 р. – доцент, завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, декан денного відділення Харківського інституту соціального захисту.

З 2001 по 2002 рр. – доцент кафедри історії України Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

З 2002 по 2005 рр. – доцент кафедри історико-правових дисциплін.

У 2005 р. призначена на посаду завідувача кафедри історико- правових дисциплін.

З 2005 по 2018 рр. – декан історичного факультету.

З 2008 по 2009 рр. – завідувач кафедри правознавства (за сумісництвом).

З 2012 по 2013 рр. – директор інституту українського козацтва (за сумісництвом).

З 2012 р. по теперішній час – професор кафедри правознавства (нині кафедри теорії і методики викладання суспільно – правових дисциплін).

З 2018 р. по 2020 рр. – проректор з навчально - виховної роботи.

З 2021 р. по теперішній час – проректор з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності.

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА  

Упродовж роботи в університеті викладала різні навчальні дисципліни («Історія України», «Історія держави і права України», «Конституційне право України», «Компаративістика в історико- правових дослідженнях»).

Ініціювала створення нових освітніх програм на історичному факультеті, зокрема «Географія» бакалаврського та магістерського рівнів.

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ 

Наукові інтереси: історична компаративістика в наукових дослідженнях; теорія та практика мультикультуралізму; філософська антропологія; філософія культури; міждисциплінарний метод в історичних дослідженнях.

 

Брала участь в міжнародних грантових проєктах: із контраверсійних проблем в історії (Польща, Люблін, «Майданек» - 2009 р.,  Ізраїль, музей Яд Вашем, Ієрусалім – 2010 р., Франція, музей ШОА, Париж – 2014 р.), методики викладання історії (ФРН, Будинок Ванзейської конференції, Берлін – 2013 р.), багатокультурності (Польща, Вроцлав – 2012 р., 2013 р., 2015 р.), проблем молодіжної політики (Польща, Жешув – 2014 р.), прав людини (Польща, ORG, Варшава – 2014 р.), інновацій в освіті (Польща, Варшавський університет – 2014 р., 2015 р.), актуальних питань всесвітньої історії (Гданський університет, Польща – 2017 р.), українсько-польської культурної спадщини (Поморська академія, Польща – 2018 р.) , історичного досвіду  миротворчих місій (Брно, Чехія -2022).

 

З 2014 по 2017 рр. – керівник держбюджетної теми «Теоретичні та методичні засади формування мультикультурних компетенцій в освітніх практиках України та ЄС: компаративний аналіз».

 

З 2015 по 2016 рр. – керівник грантового проєкту, що реалізувався за сприяння Консульства Республіки Польща в м. Харкові «Феномен мультикультуралізму: українсько-польський досвід».

 

З 2017 по 2019 рр. – керівник грантового проєкту, що реалізувався за сприяння Консульства Республіки Польща в м. Харкові «Українсько-Польська культурна спадщина на Слобожанщині».

 

З 2013 по 2018 рр. - член спеціалізованої вченої ради по захисту кандидатських і докторських дисертацій з філософських наук ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

 

Автор понад 120 наукових та науково-методичних праць, із них 7 монографій, одну з яких перекладено англійською мовою.

 

С.В. Бережна поступово та впевнено формує власну наукову школу з історико – порівняльного  методу в наукових дослідженнях. Під її керівництвом здійснюють наукові дослідження студенти, магістранти та аспіранти (захищено п’ять кандидатських дисертацій). Бере активну участь у різноманітних наукових форумах із метою популяризації власного наукового і практичного доробку; очолювала оргкомітети різних міжнародних, всеукраїнських та регіональних наукових конференцій.

ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ 

З 2007 по 2019 рр. – член журі обласного етапу Регіональної учнівської олімпіади з історії.

З 2009 по 2019 рр. – член журі Всеукраїнського учнівського турніру з історії.

З 2013 по 2019 рр. – член журі Всеукраїнського студентського турніру з історії.

З 2017 по 2019 рр. – голова номінації «Харків – місто відкрите, творче, толерантне» міського конкурсу студентських проєктів «Харків – місто молодіжних ініціатив».

З 2016 по 2019 рр. – співголова регіонального учнівського турніру з історії.

Член Громадської організації «ОНОЦ імені Г. С. Сковороди» (2002 р.), Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова доба» (2007 р.)  та Всеукраїнської громадської організації «Інноваційний університет та лідерство» (2019 р.).


Волонтер - координатор в Благодійному фонді«Людина» / CharityfundHuman


Співзасновник громадської організації «Всеукраїнська спілка  проректорів з наукової роботи закладів вищої освіти»

 


ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК 

2010 р. – сертифіковане підвищення кваліфікації в Інституті філософії імені Г. С. Сковороди НАН України. Сертифікат

 

2014 р. – сертифіковане підвищення кваліфікації в «Університеті менеджменту освіти» НАПН України. Сертифікат

 

2014 р. – сертифіковане міжнародне стажування на факультеті «Alter Liberales» Варшавського університету.

 

2020 р. – сертифіковане стажування на кафедрі філософії та суспільних наук ТНПУ імені Володимира Гнатюка.

 

2020 р. –   сертифіковане підвищення кваліфікації шляхом стажування на кафедрі управління персоналом та економіки праці Харківського регіонального інституту  державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за темою «Сучасні підходи до наукової та інноваційної діяльності в ЗВО».

 

2021 р. - сертифіковане підвищення кваліфікації по програмі: "Акредитація освітніх програм третього рівня вищої освіти. Дослідницька доброчесність"  Ради молодих учених при МОН України, "Міжнародного фонду досліджень освітньої політики", ГО "Інноваційний університет". Сертифікат

 

2021 р. - сертифікований практико-орієнтований майстер-клас від ДП «Український державний центр міжнародної освіти» на тему: «Міжнародна освіта: Дипломатичний протокол,  комунікація та пошук партнерів».

 

2021 р. – стажування (онлайн) на базі Шеньянского педагогічного університету (КНР)   для проректорів на тему: «Міжнародна співпраця університетів: досвід та перспективи». Сертифікат

 

2023 р. – стажування за програмою Еразмус+ «STAFFMOBILITYFORTRAINING» (університет Адама Міцкевича в Познані, Польща). Сертифікат


2023 р. – сертифікат про участь у вебінарі на тему «University and enterprise collaboration – challеnges and best practice» у межах спільного проєкту StarterNetwork стартап-інкубатора YEP та Тартуського університету, що реалізується за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку та Міністерства освіти і науки України. Сертифікат


2023 р. - сертифікат університету Адама Міцкевича, Познань. Про участь у міждисциплінарному семінарі: «Досвід Epicur Alliance у міждисциплінарній освіті та дослідницьких проєктах, який відбувся з 12 березня по 18 березня 2023 р. Сертифікат


2024 р. - Стажування у Вроцлавському університеті у рамках програми академічної мобільності Erasmus+. Сертифікат


НАГОРОДИ І ВІДЗНАКИ 

2006 р. – подяка голови Харківської обласної державної адміністрації.

2008 р. – почесна грамота Харківської обласної державної адміністрації. Сертифікат

2009 р. – почесна грамота ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

2013 р. – почесна грамота Харківської обласної державної адміністрації.

2013 р. – відзнака «За відданість справі».

2014 р. – почесна грамота НАПН України. Сертифікат

2015 р. – переможець номінації «Людина року – 2015» у ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Сертифікат

2014 р. – медаль «Патріот України».

2017 р. – переможець обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» у номінації «Декан факультету». Сертифікат

2019 р. – медаль «Ушинський К. Д.» НАПН України.

2019 р.– «Почесна відзнака» ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

2021 р. – подяка секретаря Харківського міського  голови. Сертифікат

2021 р. – стипендія імені Василя Каразіна в номінації «Гуманітарні науки» Харківської обласної державної адміністрації.

2022 р. – подяка міністра освіти і науки України. Сертифікат

2022 р. – подяка Президії Національної академії наук України. Сертифікат

2022 р. – подяка ректора ХНПУ імені Г. С. Сковороди.

2023 р. – подяка Харківського міського голови з нагоди професійного професійного свята Дня науки. Сертифікат в

2023 р. – подяка за співпрцю у науково-педагогічній діяльності та розвитку проєкту «Духовно-інтелектуальне виховання та навчання у ХХІ столітті». Подяка 

2023 р. – диплом за участь та внесок у 21-й міжнародний день миротворців, організований AISP/SPIA у Женеві. Сертифікат 

2023 р. – сертифікат доповідача за участь у науково-практичній конференції «Україна на шляху відновлення: завдання науки і освіти в європеїзації держави». Сертифікат

2023 р. – подяка голови Харківської обласної державної адміністрації з нагоди Дня працівників освіти. Сертифікат  

2023 р. – подяка президента  Національного Олімпійського комітету України

2023 р. – подяка від БО БФ «Харків з тобою»

2023 р. - відзнака "Орден Григорія Сковороди" від Університету Григорія Сковороди в Переяславі. Посвідчення

2024 р. - сертифікат лектора Зимової школи молодого науковця 4.0 Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України. Сертифікат