Сайт Шилової Наталії Петрівни

Про себе...

Легенько накрапає дрібненький дощик, розмочує опале листя, підіймаючи в повітря осінній аромат. Іду по тротуару, злегка підгортаючи листочки, - і вдихаю на повні груди цей особливий запах повітря. Іду, не поспішаючи, адже вертаюся з роботи. Мов осіннє листя, в голові кружляють думки.

"Я – вчителька. Чи, можливо, так: я – Вчителька. Та ні, мабуть, таки – вчителька. Ще треба і треба працювати над собою, щоб стати Вчителем - професіоналом. Ось вчора на Pinterest знову підгледіла цікаві ідеї з досвіду навчання у закордонних школах. Хочу реалізувати! Згадалося, як кілька років тому захопилася презентаціями: з дому до школи був перевезений телевізор та ноутбук. А перед цим був магнітофон, фотоапарат, колонки, відеоплеєр… «Ти скоро до школи всю хату пересунеш» - обурюється чоловік, але не злиться, бо знає, що його дружина – Вчителька. Так, так, з великої букви. Так вважають всі мої рідні та близькі, адже кожен з них знає усіх моїх учнів, про успіхи та негаразди мого шкільного життя.

Шкільні діти – учні стають моїми дітьми. За них переживаєш, турбуєшся, радієш і сумуєш, як за власних дітей. Тому і стараюсь, щоб кожен день у школі проходив цікаво та змістовно – запам’ятався моїм школярикам."

Думки перериває вигук: «Добрий день, Наталя Петрівна!» Із простертими руками ідуть назустріч колишні випускники. Чую щирі подяки за навчання і виховання. Розповіді про досягнуті успіхи.

Після розмови розумію, і ще раз переконуюсь, що професійний шлях вибрала правильно!....

Осінній дощ накрапає все сильніше, виймаю парасолю і, пришвидшеним кроком, прямую до зупинки…Так багато цікавого про робочий день треба розповісти вдома.

Регіональна (не) конференція

афілійований Міні - EdCamp MANEVYCHI

(Мої враження)

Що надихає вчителя? Які моменти дають поштовх у професійному зростанні? Семінари, курси, конкурси, відкриті уроки - можливо. Але це лише до того моменту, поки ви не побували на (не) конференції EdCamp. Цієї атмосфери словами не передати, це треба пережити, провести через себе, зануритися в емоції після спілкування зі спікерами.

Мені пощастило!!! Я опинилася серед однодумців, серед спільноти, яка заряджає, мотивує, рухає вперед. За один день я дізналася про застосування навчальних наборів LEGO Mindstorms, про прийоми навчання через практику, про методи критичного мислення, про урізноманітнення навчальних завдань і ще багато - багато іншого. Спікери, які були вчителями біології, географії, викладачами у вузах, професорами будували своє заняття так, що було цікаво усім. І я ще раз переконалася, що навчання вчителів потрібно проводити не тільки відокремлюючи за предметами (математики, історики, біологи, ...), а частіше збирати усе вчительство разом! Саме при таких зустрічах розумієш, які прийоми, методи, форми роботи слід застосовувати у навчанні у початковій школі, щоб учням було легше адаптуватися до навчання в старших класах.

Тепер я знаю, як мені далі рухатися вперед, що і мій досвід роботи цікавий для вчителів, адже я теж спробувала себе у ролі спікера, виступаючи на "Учительських виступах" з темою "WEB 2.0 технології у навчанні". Не потрібно боятися, коли ти любиш свою справу, коли своє захоплення передаєш іншим. Без попередньої підготовки я просто розповідала, як допомагають у моїй роботі WEB 2.0 технології. Бути Білою вороною в освіті - це цікаво та круто!

Саміт позитивних освітніх змін

(м. Київ)

Такий собі педагогічний поштовх, який я отримала на EdCamp у Маневичах, не дав довго сидіти на місці, а шукати ще щось нове та креативне. Так я потрапила на сторінку "EdLab: Платформа Інноваційної освіти", яка організовувала "Саміт позитивних освітніх змін" у м. Києві. Чому саме цей захід мене зацікавив? Найбільш вагомим аргументом став приїзд на саміт педагогів з Естонії Марини та Юрі Курвітс, адже уже кілька років я слідкую за освітнім блогом Марини Курвітс та черпаю звідти багато цікавих ідей, а послухати таких вчителів наживо - це просто неймовірно!

І я не пошкодувала! Адже за один день отримала великий багаж досвіду та цікавих ідей від сучасних педагогів та спікерів, а ще спілкування з колегами з різних куточків України!

Дякуючи організаторам, Юлії Матвієнко та Олександру Матвієнко, вдалося поспілкуватися не лише з Мариною та Юрі Курвітс, а й Інною Івановою (тренер з медіаграмотності), Тодом Гейблом та Тобі Гастлером, які просто "порвали" зал вправами з театральної педагогіки та навчанню читати; Лілією Талан - чудовим педагогом, вчителем пілотного класу НУШ з Хмельницького; Горобченко Ольгою, яка навчала, як не потрапити у кібер - джунглі; Тетяною Бондар, яка поділилася освітніми інструментами для розвитку мислення, Іваном Івановим - засновником центру "Уміти вчити".

Так пройшов ще один захід, що став платформою для перевтілення та вдосконалення!

Всеукраїнський фестиваль натхнення

"Вчительська Тухля"

(смт. Славське Львівська обл.)

Як провести вчителю відпустку, щоб було весело, цікаво, пізнавально, натхненно, з піклуванням про здоров"я, новими знайомствами і враженнями? Для себе я відкрила такий відпочинок - це "Вчительська Тухля" від засновників Платформи інноваційної освіти EdLab Юлії та Олександра Матвієнків! П"ять днів у самому серці Карпат! П"ять неперевершених днів надзвичайно позитивного ритму! Кожен день був насичений цікавими майстеркласами, новими знайомствами та екскурсіями! Впевнена, що зарядилася енергією на цілий рік!

Саме так мають проходити курси підвищення кваліфікації, де за короткий час навчаєшся і дізнаєшся більше, ніж на звичайних курсах. Вправи з нейрогімнастики, "Світове кафе", "Самоанське коло", вправи на розвиток критичного мислення, театральна педагогіка, медіаграмотність, соціоніка - це тільки короткий перелік вивченого і побаченого! А скільки корисних ідей від колег! Адже на фестиваль з"їхалися педагоги з усієї України!

Не варто сидіти на місці, коли прагнеш чогось досягти, не потрібно боятися вчитися і пробувати щось нове. Саме так потрібно будувати Нову Українську Школу - з новими ідеями, підходами, вміннями і навичками!

Участь у Всесвітньому Дні Гідності та Свободи

Дізнавшись з Фейсбуку про проведення Всесвітнього Дня Гідності, не виникло і сумніву, що і моїм школярикам потрібно взяти участь у цьому заході, тим більше, що проходив він під патронатом "ЕдКемп Україна", МОН України, Уповноваженого Президента з прав дитини, фундації Тоні Блера Generation Global, Фонду ім. Гайнріха Бьолля та інших світових організацій.

Не зважаючи на те, що ми тільки у другому класі, готуватися до уроку було легко та цікаво. Огрганізатори після реєстрації надали всі необхідні матеріали та організували вебінар, де можна було дізнатися про цікаві форми проведення заходу та відповіді на всі питання щодо організації.

Вражала і масштабність Уроку Гідності - 70 країн світу, більше 700 000 учасників - і МИ, учні 2-Д класу Луцької гімназії №21 імені Михайла Кравчука, як маленька краплинка у великому океані Гідності та Свободи.

Завдання на Урок підібрала відповідно до віку моїх школяриків. Вони були одночасно і цікавими, і пізнавальними, і повчальними. Це і створення колажу "Територія Гідності", і занотовування гідних вчинків на щодень, і написання листа у майбутнє. Учні з задоволенням обговорювали принципи гідності, відеозвернення Наталії Мосейчук та Лілії Гриневич.

Під враженнями від Уроку Гідності залишились усі - діти зрозуміли, що бути гідною людиною зовсім не важко, а роботи гідні вчинки вони здатні щодня, про що і написали у своїх листах у майбутнє.

Приємним сюрпризом для мене стала перемога у розіграші 150 книг "Це зробила вона" про 100 жіночих звершень від представництва в Україні Фонду ім. Гайнріха Бьолля , яке надрукувало спеціальний наклад для спільноти #EdCampUkraine.

Отож попереду - знайомство моїх учнів із видатними жінками України.

Регіональна (не) конференція магістральний міні - EdCamp Lutsk

за темою "Школа - територія свободи"

Якщо дуже про щось мріяти, то мрія обов'язково збудеться.

Так сталося і з участю у едкемпі у рідному Луцьку. Відправивши анкету з реєстрацією та пройшовши бесіду по телефону, у списки учасників, на жаль, не потрапила. Не буду приховувати, була розчарована та пригнічена.

І ось настав день едкемпу. Уроки у школі уже завершувалися і тут - дзвінок! Організатори запрошують прийняти участь у едкемпі тих, хто реєструвався, але не потрапив на подію. О! Як не скористатися такою можливістю! Мені вдалося побувати на вчительських паралелях та на закритті едкемпу. Але і цього було достатньо, щоб поспілкуватися з колегами, випробувати мультиборд та ознайомитися з новими підручниками та зошитами від видавництва "Освіта". А ще внести свої рекомендації до проекту наказу МОН щодо атестації вчителів.

Приємно, що зграя білих ворон збільшується та розширює свої можливості.