Майстер-клас з виготовлення орігамі «Сердечко».

5 травня 2022 року науково-педагогічними та педагогічними працівниками факультету технологій та дизайну був проведений майстер-клас з виготовлення орігамі «Сердечко».

Історія виникнення орігамі йде своїм корінням в глибоку старовину і нерозривно пов'язана з появою технології виготовлення паперу. Папір був відомий китайцям задовго до нашої ери.

Незважаючи на те, що папір винайшли в Китаї, саме Японія стала батьківщиною мистецтва складання паперу. Записки, складені у формі метелика, журавля, квітки і іншого були символом дружби чи доброго побажання для коханої людини. Уміння складати стало одним з вишуканих манер.

Однак було б несправедливо стверджувати, що Європа до цього часу не була знайома зі складанням. Варто згадати і Фрідріха Фребеля, відомого німецького педагога, творця перших дитячих садків. Саме він вперше почав пропагувати складання з паперу як дидактичний метод для пояснення дітям деяких простих правил геометрії.

Справжній розвиток орігамі почалося тільки після Другої Світової війни, головним чином, завдяки зусиллям всесвітньо визнаного тепер майстра Акіри Йошізави. Він не тільки довів, що мистецтво орігамі може бути авторським, але сприяв його найширшому поширенню. За допомогою винайдених їм нескладних умовних знаків процес складання будь-якого виробу виявився можливим представити у вигляді серії малюнків – креслень або схем. Поява цих схем було рівносильно появі нотних знаків в європейській музиці. «Навички гри» вдавалося фіксувати і передавати іншим людям.

Важлива особливість орігамі – практично необмежені комбінаторні можливості, що криються в звичайному аркуші паперу. Теорія винахідництва стверджує, що ідеальний конструктор повинен складатися з однієї деталі, за допомогою якої створюється нескінченна різноманітність форм. Виявляється такий конструктор існує. Це орігамі, де з однієї деталі складаються тисячі різних фігурок. Мистецтво орігамі відкривається всьому світу. Його підхоплюють і паризькі модельєри, і американські дизайнери, і шестирічні діти. Кожен знаходить в орігамі щось своє. Це заняття радує душу і дозволяє людині хоча б ненадовго відірватися від вантажу повсякденних проблем і опинитися разом з квадратиком паперу в руках у чудовій країні Творчості.