Методичний вебінар з новітніх тенденцій викладання курсу «Технології» в Новій українській школі

15 червня 2022 року на кафедрі теорії і методики технологічної освіти відбувся черговий методичний вебінар за участі викладачів факультету технологій та дизайну. Під керівництвом випускниці факультету технологій та дизайну, вчительки трудового навчання та технологій Ліцею №14 "Здоров'я" Полтавської міської ради, переможниці обласного етапу «Вчитель року - 2021» Тетяни Куратнік розглядалися актуальні питання сьогодення щодо організації підготовчої навчально-методичної роботи педагогів та науковців у період запровадження концепції Нової української школи у технологічній освітній галузі.

Модератором методичного вебінару були висвітлені організаційні питання щодо оновлення регламентації процесу вивчення з 1 вересня 2022 року учнями 5-х класів шкільного предмету «Технології».

Під час засідання методичного вебінару викладачами кафедри теорії і методики технологічної освіти обговорювалися актуальні завдання концептуального переходу в організації підготовки майбутніх учителів технологій від «здобування знань» і «одержання практичних навичок» до компетентностей, які повинні допомогти у засвоєнні знань шкільного предмету «Технології» учнями закладів загальної середньої освіти.

Члени методичної наради одностайно висловилися за необхідність взаємної відповідальності вчителів закладів загальної середньої освіти і науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти у забезпеченні прозорого та зрозумілого для всіх організаційних оновлень освітнього процесу з вивчення у школі предмету «Технології», створенні умов зацікавлюючої трудової діяльності, відкритих для учнів можливостей самореалізації при виборі напрямів та виконанні творчих проєктів.

Наприкінці вебінару модератор заходу Татяна Куратнік надала вичерпні відповіді на запитання учасників вебінару з гендерних особливостей навчання учнів технологій у Новій українській школі, особливостей формувального оцінювання результатів навчання, технологій створення авторських модельних навчальних програм і підручників нового покоління.

Співпраця науково-педагогічних працівників Університету і педагогів-практиків з підготовки до викладання курсу «Технології» в Новій українській школі триває.