Аудиторія-музей 
декоративно-ужиткового мистецтва

Аудиторія-музей декоративно-ужиткового мистецтва

(навчальний корпус 3, ауд. 413)

У 1988 за ініціативи декана педагогічного факультету, кандидата психологічних наук, доцента Литвиненко Нінель Степанівни (1977-1997) та завідувача кафедри образотворчого мистецтва старшого викладача Рибас Ніни Іванівни (1981-1994) в одній із навчальних аудиторій було створено музей декоративно-ужиткового мистецтва. Проєкт оздоблення інтер’єру експозиції розробила старший викладач кафедри образотворчого мистецтва Бичкова Любов Володимирівна.

Цей музей – один з перших у педагогічних закладах України.

У збиранні експонатів допомагали викладачі університету, вчителі, студенти.

Експозиція формувалася із типових побутових речей, характерних для повсякденного життя місцевих жителів та була орієнтована на популяризацію художніх традицій Полтавщини. Побудова експозиції визначалася подвійною функцією кабінету-музею як навчальної аудиторії з музейною експозицією.

У 2019-2020 навчальному році викладачами кафедри образотворчого мистецтва під керівництвом завідувача кафедри Чорнощокова Анатолія Євгеновича (2013-2021), народного художника України було розроблено проєкт і проведено реконструкцію аудиторії-музею декоративно-ужиткового мистецтва психолого-педагогічного факультету (нині факультет педагогічної і мистецької освіти).

У структурі експозиції аудиторії-музею було виокремлено два модулі.

Модуль 1 – це мистецтвознавча експозиція з декоративно-ужиткового мистецтва Полтавщини та України. В ній представлені кераміка, вишивка,  килимарство, традиційний одяг та побутові речі. Ці види декоративно-ужиткового мистецтва набули широкого розвитку на Полтавщині та в Україні. 

Модуль 2 – творчі роботи студентів з декоративно-ужиткового мистецтва. Вони представлені за чотирма  напрямами:

-         традиційні види декоративно-ужиткового мистецтва Полтавщини;

-         традиційні види декоративно-ужиткового мистецтва України;

-         різноманітні види світового декоративно-ужиткового мистецтва;

-         творчість майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.

Водночас це навчальна аудиторія, в якій майбутні вчителі та викладачі мають можливість безпосередньо на заняттях вивчати унікальні оригінальні твори декоративно-ужиткового мистецтва.

Досить регулярно в приміщенні аудиторії-музею відбуваються спільні методичні семінари викладачів образотворчого мистецтва міста та області; засідання секцій Всеукраїнських та Міжнародних науково-практичних конференцій; майстер-класи з народного мистецтва для школярів. У ньому проходять зустрічі здобувачів вищої освіти з видатними діячами народного мистецтва України.