Inovujte efektivně

Co vypadá snadno, znamená často velkou dřinu. V podnikání ale nemůžete být pozadu, chcete-li být efektivní.

Expense Reduction Analysts společně s Ayming a Českou asociací interim managementu vás zvou na workshop, který se koná  v úterý 22. 5. 2018 v Center of low energy buildings v Písku. Uzávěrka přihlášek na akci je v pátek 18. 5. ve 12 hod.

Jak financovat inovace a optimalizovat náklady

Program:

8:30 – 9:00 registrace + uvítací občerstvení

9:00 –10:00 1. blok

Jiří Veverka, Senior Business Developer

Ještě nevyužíváte pro financování svých inovací odpočet na výzkum a vývoj? A pokud ano, chcete mít jistotu, že ho využíváte správně a obstojíte při kontrole finančního úřadu?

Odpočet na výzkum a vývoj umožňuje firemní náklady spojené s výzkumem a vývojem ještě jednou odečíst od daňového základy a získat tak úsporu v podobě 19 % z těchto nákladů. Specialisté na odpočet na výzkum a vývoj, zkušení konzultanti pro inovace Ayming, vám odpočet představí podrobněji a individuálně posoudí nárok vaší společnosti na jeho využití. Pokud odpočet již využíváte, ověříte s nimi, zda uplatňujete správné projekty, správné náklady a zda vaše dokumentace splňuje zákonné požadavky. Dále se s vámi podělí o zkušenosti z absolvovaných kontrol finančních úřadů a seznámí vás také s několika významnými judikáty. Upozorní také na nejčastější chyby a mýty v oblasti odpočtu na VaV a zodpoví vaše dotazy. To vše vám umožní se kvalifikovaně a zodpovědně rozhodnout, zda a jakým způsobem odpočet na VaV začít využívat nebo jak v jeho využívání pokračovat. Získáte tak kompletní informační podporu, jak odpočet na VaV maximálně a přitom bezpečně využít.

Jiří Veverka

Zkušený obchodník, který se obchodem zabývá od roku 2004. Působil v několika mezinárodních společnostech, financování inovací se věnuje poslední tři roky. Mezi jeho klienty patří velké české i zahraniční firmy. O aktuální situaci, zkušenostech a možnostech v odpočtu na výzkum a vývoj přednáší na odborných seminářích.

Jakub Toufar, Senior Grant Specialist

Jsou dotace pro vás zajímavou cestou, ale nevíte si s nimi rady? Máte zájem financovat svoje podnikatelské záměry formou přímé podpory?

Plánujete snížení nákladů na elektrickou energii za použití solárních panelů? Díky programu OP PIK – Fotovoltaika můžete ušetřit až 80 % nákladů vynaložených na jejich pořízení. Plánujete vyměnit staré technologie na výrobu energie za nové? Přemýšlíte o modernizaci či rekonstrukci rozvodů elektřiny, plynu a tepla v budovách a v energetických hospodářstvích průmyslových areálů? Z programu OP PIK – Úspory energie získáte úsporu až 50 % vynaložených nákladů. Inovace a inovativní projekty ve vaší firmě můžete financovat díky další chystané výzvě v programu Inovace. V programu Inovace je možné získat až 45% dotaci na investice vedoucí k inovacím produktu, procesu a marketingové inovaci. Pokud se chystáte pořídit například nové výrobní technologie, které umožní výrobu nového či inovovaného výrobku a zároveň povedou k zefektivnění výroby, je tento program vhodný právě pro vás. O tom, jak si nejen zažádat o dotaci, ale také jak si ji úspěšně udržet a nepřijít o ni, vás podrobně seznámí naši grantoví specialisté. Doporučí, jaké programy jsou pro vaši společnost a potřeby vhodné. Víte, že se dá kombinovat odpočet na výzkum a vývoj s programem Inovace a tím maximálně optimalizovat náklady na financování inovací ve vaší společnosti? My ano a rádi se s vámi o naše zkušenosti podělíme.

Jakub Toufar

Grantový specialista společnosti Ayming s dlouholetou praxí v oblasti evropských fondů. Má za sebou úspěšnou realizaci mnoha projektů s různým zaměřením, zejména z Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK). V oblasti dotací se pohybuje již od roku 2013.

10:00 – 11:00 2. blok

Tomáš Kopecký, partner Expense Reduction Analysts

Jak snížit náklady na energie nejen ve výrobních firmách chytrou spotřebou, akumulací a výrobou elektřiny

Nebudeme se snažit vyměnit vašeho dodavatele energií ani nemáme patent na odhad vývoje ceny komodit na energetické burze. Pracujeme s nejnovějšími technologiemi. Díky naší nezávislosti na dodavatelích jakýchkoliv technických celků či řešení v nás máte garanci, že po provedené technologické analýze bude námi navržené výsledné řešení kombinací nejvhodnějších moderních technologií, které prostě budou dávat smysl, budou fungovat a hlavně přinášet reálné úspory.

Tomáš Kopecký

Jde o zkušeného odborníka se znalostí evropského trhu s energiemi. V segmentu energií podniká od roku 2008. Je také majitelem a autorem několika technologických patentů a užitných vzorů týkajících se energetických úspor.

11:00 – 11:15 coffee break

11:15 – 12:15 3. blok

Tomáš Rybička, interim finance manager

Jak může interim management šetřit náklady a přivést do firmy specifickou expertízu a zkušenosti

Dozvíte se, co je to interim management a jak konkrétně jej můžete ve svých firmách využít pro růst a zvýšení efektivity podnikání, a to i v době s vysokou mírou nezaměstnanosti.

Tomáš Rybička

Plně kvalifikovaný a zkušený finanční manažer, expert na tvorbu a řízení finančních strategií, audity, budování a řízení finančních oddělení, nastavování a zlepšování finančních procesů a systémů, snižování nákladů. Má znalosti a zkušenosti z široké škály odvětví zahrnující služby, výrobu/FMCG, IT, telekomunikace, obchod, poradenství, maloobchod, farmacii ale i startup projekty. Pracoval pro vyspělé zahraniční korporace jako např. Philip Morris, T-Mobile, Pfizer, Xerox. Nyní se zabývá zaváděním nejlepšího zahraničního know-how do českých firem. Odborné certifikace - ACCA, Lean Six Sigma, Certifikovaný Interim manager.

12:15 – 14:00 – prohlídka, diskuze, networking, závěrečné občerstvení

Jak se přihlásit?

Stačí se přihlásit prostřednictvím online formuláře (do pátku 18. 5. do 12 hod.) a uhradit účastnický poplatek ve výši 400,- Kč + DPH na základě zálohové faktury, kterou zašleme na vámi uvedený e-mail. Pro více informací ohledně registrace kontaktujte, prosím, Zdeňka Fekara na e-mailu zdenek@evox.cz případně telefonicky na (+420) 775 599 024.

Kde se workshop koná?

Center of low energy buildings v Písku najdete na Vladislavově ulici 201.