SEVER SYNTH FEST

FESTIVAL ELEKTRONICKÉ  HUDBY | FESTIVAL OF ELECTRONIC MUSIC

9.11.24 od 16:30

9th November 2024 from 4:30 pm 

DŮM KULTURY LIBEREC

COVENANT (SWE)

Je to svědění, které nemůžeme podrbat. Je to otázka, na kterou nedokážeme odpovědět. Je to základ, kterého se držíme v povrchním světě. Nemůže existovat láska, pokud nevíte, co je to trpět. Jste slepí, pokud nevidíte temnotu. Život je to, co pokračuje, když se oslepující tma pomalu mění v oslepující světlo a zase zpět. 

It’s the itch that we can’t scratch. It’s the question we can’t answer. It’s the foundation we cling to in a superficial world. There can be no love if you don’t know what it is to suffer. You are blind if you can’t see the dark. Life is what goes on as the blinding dark slowly shifts into blinding light and back again.

EMPATHY TEST (UK)

Za posledních deset let se Empathy Test vypracovali z naprosté neznámosti na jednu z nejznámějších a nejoblíbenějších kapel německé a americké alternativní elektronické hudební scény, která má posluchače po celém světě.
Over the past decade, Empathy Test has grown from complete obscurity to one of the best known and most popular bands in the German and American alternative electronic music scene, with listeners all over the world. 

ROTERSAND (DE)

Rotersand je přítel, který vás už celé desetiletí doprovází na vašich nočních loveckých postindustriálních zábavách. Rotersand je šelma přímo vedle vás - škube sebou, dupe, nakonec na vás skočí a přilne k vám. Chceš nás vzít domů? Šelma umí i mručet jako černá kočka, pokud si to přeje. Kráska a zvíře: nepřekonatelný antagonismus? V Rotersandu obojí splývá v jedno se složitou elegancí.

Rotersand is a friend that has been with you on your nightly post-industrial hunting parties for decades. Rotersand is the beast right next to you - it twitches, stomps, and eventually jumps on you and clings to you. Want to take us home? The beast can even purr like a black cat if he so desires. Beauty and the beast: an insurmountable antagonism? In Rotersand, the two merge into one with intricate elegance.

ABSURD MINDS (DE)

Absurd Minds, německá dvojice zpěváka Stefana Grossmanna a klávesisty Tila Ladwiga hraje atmosférickou elektronickou hudbu na pomezí industriální taneční hudby a synth-popu.

Absurd Minds, the German duo of singer Stefan Grossmann and keyboardist Til Ladwig, plays atmospheric electronic music on the border between industrial dance music and synth-pop.

LAKESIDE X (CZ)

Kombinace melancholie, ale i energie se syntezátorovou produkcí spolu s Janneho chraplavým hlasem vytváří jedinečnou a originální směs. Přijďte si ji poslechnout!

The combination of melancholy but also energy with synth production along with Janne's raspy voice creates a unique and original blend. Come and listen to it!

DECLINE (CZ)

Skupina, která si renomé na českých pódiích vydobyla svébytnými coververzemi The Cure a Depeche Mode, ale zároveň se v nultých letech na chvilku ohřála na popovém výsluní, se nyní vrací ke svým temnějším kořenům s albem Circle of Dust. Živě předvede svůj mix tepající elektroniky a kytar ostřejších než kdy dříve, posluchače však neochudí o připomínku svých interpretací fanoušky oblíbených hitů.

The band, who made a name for themselves on Czech stages with their covers of The Cure and Depeche Mode, but also warmed up for a while in the noughties in the pop spotlight, now returns to their darker roots with the album Circle of Dust. Live, she'll showcase her mix of pulsing electronics and guitars sharper than ever, but won't deprive listeners of reminders of her interpretations of fan-favorite hits.

P.M.BAND (CZ)

Ve speciálním bloku s Petrovými písněmi se představí PETR MUK BAND (Jana Feriová, Jana Vaněčková, Michaela Klímková, Zbyšek Kordač, Luděk Fiala, Vladimír Srb, Vít Bareš a Tomáš Waschinger), bývalých Petrových muzikantů a host Jan Dvořák (skladatel a textař Petra Muka), v tom nejlepším z jeho odkazu.

In a special block with Peter's songs, the PETR MUK BAND (Jana Feriová, Jana Vaněčková, Michaela Klímková, Zbyšek Kordač, Luděk Fiala, Vladimír Srb, Vít Bareš and Tomáš Waschinger), Peter's former musicians and guest Jan Dvořák (composer and lyricist of Peter Muk) will present the best of his legacy.

VANESSA (CZ)

Legendární parta vyvrhelů míří do Liberce! Můžete je nenávidět, nebo je milovat, ale z jejich koncertů se vždycky posadíte na prdel. Přijď na Vanessu na Sever Synth Fest

The legendary band of outcasts is coming to Liberec! You can hate them or love them, but their concerts always make you sit on your ass. Come see Vanessa at Sever Synth Fest

special guest:

DE/VISION (DE)

Tato kapela existuje již 36 let. Do České republiky však přijíždí vůbec poprvé! Vlajková loď německého synth-popového žánru vystoupí 9. listopadu v Liberci s jedním ze svých vzácných elektronických setů a představí pestrou směs své historie!

This band has been around for 36 years. However, they are coming to the Czech Republic for the very first time! The flagship of the German synth-pop genre will perform one of its rare electronic sets on 9 November in Liberec, presenting a varied mix of its history!

Předprodej na www.evstupenka.cz