Музиком кроз време
све о школском хору
све о школском хору
Мини-пројекат
Тема: Школски хор од оснивања до данас
Опис: Пројекат је трајао три месеца. Учитељице су истражиле у летописима школе историјат неговања хорске музике од оснивања школе и снимке наступа у новијем времену, окупиле бивше ђаке чланове хора, формирале мали хор и од свега направиле незабораван концерт са мултимедијалним прилозима из прошлости.
Трајање: 3 месеца
Разред: III (30 ученика трећег разреда) и 25 бивших ученика школе
Наставници/ ментори: Мира Kарановић, Добрила Борковић, Станислава Керавица, Сандра Зеленовић
Место: рад у школи, презентовање и концерт у Музеју града
Учитељица Мира Карановић је одржавала пробе са оба хора од фебруара месеца, једном до два пута седмично са малима, а викендима са великим хором у договору са бившим ученицима. Генерална проба је одржана уочи Дана школе када је екипа РТВ директним укључењем на проби најавила сутрашњи концерт.
Кренули смо од прошлости и доступних и сачуваних видео-снимака наступа хорова наше школе са такмичења и концерата. Међу снимцима са различитих наступа из различитих времена су и обраћања двеју бивших ученица - чланица хора које живе у Шведској, Невена Дивљан Вељковић и Сања Дувњак Жарковић. У снимцима су изнеле своје утиске и сећања о времену проведеном у хору.
Презентацију припремила учитељица Добрила Борковић.
На основу летописа из архива школе, материјала и сазнања добијених од наставнице музичког Верице Маливук, и грађе са интернета приређена је изложба о историјату хора и неговању музике у школи, наступима и такмичењима, те о добијеним наградама од оснивања школе до данашњих дана.
Приредила учитељица Станислава Керавица
Вишемесечно увежбавање у слободно време бивших хориста, и радним данима са малим хористима, садашњим ђацима, уродило је концертом на коме су певали и старији и млађи. Део репортоара можете чути и атмосферу осетити у видеу монтираном од неколико снимака композиција с концерта.
На концерту је Недељко Дувњак, бивши ученик и учесник концерта народне музике 2013. године, пратио певаче на тамбурици. Извођењем песме Нек свуд љубав сја дириговала је Дуња Урбан ( Ковачевић ).
Публике је било више него места за седење, али то није умањило уживање у лепој и опуштеној атмосфери и прелепом гласу наших певача различитих генерација.
Конферанса
Конферансу је водила Милица Кравић, некада ученица наше школе и члан хора, данас новинарка.
Конферансу је надахнуто написала учитељица Сандра Зеленовић.
Програм концерта
Захвалнице
После концерта додељене су зхвалнице сарадницима: Снежании Жујић, КУД "Коста Абрашевић", Музичкој школи "Стеван Стојановић Мокрањац", Културном центру, породици Белањи.
Захвалнице припремила Д. Борковић
Две бивше ученице,Исидора Карановић и Моника Томан на концерту су се обратиле публици износећи своје утиске о дружењу, певању и такмичењима.
уградити текстове обраћања