Referencie

Rodinný dom Bratislava

 • Miesto realizácie: Bratislava

 • Dátum realizácie: 2016 - 2017

 • Predmet zákazky: Smart rodinný dom

OVLÁDANÉ TECHNOLÓGIE:

Osvetlenie - Tienenie - Zabezpečenie - Kúrenie - Chladené stropy - Rekuperácia - Zavlažovanie - Multiroom audio

Inteligentný rodinný dom v jednom z bratislavských satelitov slúži mladému manželskému páru a ich dvom deťom už viac ako jeden rok. O kúrenie a chladenie sa stará tepelné čerpadlo. Rodinný dom je rozdelený na 7 vykurovacích a 6 chladiacich zón. Vďaka tomu si môže rodinka nastaviť rozdielnu teplotu pre každú zónu samostatne. Kúrenie aj chladenie v dome majú naviazané na prítomnosť v domácnosti. V lete sa o príjemnú teplotu starajú chladené stropy. Vďaka senzoru rosného bodu vie Domotron dodať do systému takú studenú vodu, aby bolo chladenie čo najefektívnejšie a zároveň nedochádzalo ku kondenzácií.

Príjemnú atmosféru v obývačke umocňuje niekoľko bielych LED pásov. V nočných hodinách reaguje na pohyb orientačné osvetlenie v chodbe, aby sa deti nepotkli na ceste do kuchyne. Závlahu pre dokonalý trávnik riadi Domotron na základe časových programov.

Zaujímavosťou tohto rodinného domu je unikátny pánsky salónik, v ktorom dominuje veľké plátno spolu s biliardovým stolom. Vďaka farebným LED pásom je možné jediným kliknutím naladiť ideálnu atmosféru pre sledovanie filmu na plátne, hranie hier, alebo biliardu. Zabezpečenie domácnosti je postavené na certifikovanom zabezpečovacom systéme a kvalitných HD kamerách. Pred potopu chráni rodinu záplavový senzor spolu s centrálnym ovládaním uzáveru vody.

Rodinný dom v Stupave

 • Miesto realizácie: Stupava

 • Dátum realizácie: 2019

 • Predmet zákazky: Smart rodinný dom

OVLÁDANÉ TECHNOLÓGIE:

Osvetlenie - Tienenie - Kúrenie - Zabezpečenie - Kamerový systém - Audio systém - Zavlažovanie - Meranie spotreby - Senzory

Všetky technológie sa vďaka jednoduchému nastaveniu v aplikácií Domotronu dokážu ovládať samostatne. V dome nechýbajú senzory: pohybu, teploty, vlhkosti, CO2, dymu, vlhkosti pôdy, zaplavenia. Za zmienku stojí nainštalovaná meteostanica na streche domu, ktorá meria vonkajšiu teplotu, pocitovú teplotu, intenzitu osvetlenia, rýchlosť vetra a barometrický tlak.

Domácnosť pozostáva zo vstupnej haly, obývačky, kuchyne, spálne, detskej izby, kúpeľne a toalety. Okrem toho sa za domom nachádza záhrada, na ktorej si budú domáci pestovať zeleninu. Domácnosť je vykurovaná teplovodnou a elektrickou podlahovkou.

V spálni a obývacej izbe sú štandardné technológie ako osvetlenie, audio systém, tienenie motorickým závesom a žalúziou, pri posteli sú inteligentné vypínače, v ktorých je nastavené akcia ALL OFF a ALL ON. Táto akcia môže pred spaním vypnúť celú domácnosť a ráno zase aktivovať vybrané technológie.

V kúpeľni nechýba záplavový senzor, ktorý v prípade detekcie vody na podlahe odstaví hlavný uzáver vody. Veľké zrkadlo nad umývadlami je vyhrievané, vďaka čomu nepríde k zaroseniu zrkadla počas kúpania alebo sprchovania. Elektrická a teplovodná podlahovka sa spúšťa podľa potreby. Teplovodná počas obdobia kúrenia a elektrická v lete v prípade potreby jemného vykúrenia kúpelne. Okrem toho je v kúpeľni elektrický rebrík, ktorý sa spúšťa v prípade potreby sušenia vypratého oblečenia.

Prízemie a prvé poschodie domu spája unikátne schodisko - pri prvom a poslednom schode je pohybový senzor, ktorý pri položení nohy na schody aktivuje niektorú z vybraných scén osvetlenia. Aby bolo možné vytvoriť takéto svetelné divadlo, každý schod má vlastný svetelný obvod, čo dáva majiteľovi možnosť vytvárať naozaj neuveriteľnú svetelnú šou.

Rodinný dom Chorvátsky Grob

 • Miesto realizácie: Chorvátsky Grob - Čierna Voda

 • Dátum realizácie: 2017

 • Predmet zákazky: Smart rodinný dom

OVLÁDANÉ TECHNOLÓGIE:

Osvetlenie - Tienenie - Kúrenie - Zabezpečenie - Kamerový systém - Rekuperácia - Zavlažovanie

V obci Čierna Voda bol v roku 2017 postavený dvojpodlažný rodinný dom mladej trojčlennej rodinky s krásnou záhradou.

Domotron ovláda v tomto rodinnom dome až 19 svetelných okruhov, 8 zavlažovacích zón, 6 žalúzií, 7 kúriacich zón a rekuperáciu vo všetkých obytných miestnostiach. Pre autonómne ovládanie týchto technológií je na dome zabudovaná meteostanica, ktorá meria silu vetra, svetelný senzor, pohybový senzor, dažďový senzor.

Autonómne riadenie kúrenia je možné vďaka teplotným senzorom, ktoré sú zabudované priamo v nástenných vypínačoch. Tých nájdeme v dome celkovo 12, z toho je 8 štvortlačidiel a 4 dvojtlačidlá. Ako už isto viete, nástenné tlačidlá okrem klasického jedného kliknutia reagujú aj na dvojklik a kliknutie s následným podržaním. Technológie, ktoré sú ovládané cez nástenné tlačidlá, je možné kedykoľvek zmeniť cez aplikáciu Tuner, ktorá majiteľom umožňuje aj modifikáciu nastavení všetkých ostatných technológií v domácnosti.

Smart zavlažovanie v Domotron domácnosti

Celý dom je obklopený nádherným zeleným trávnikom. Ten je rozdelený do ôsmich zavlažovacích zón, čo umožňuje dokonalú starostlivosť o trávnik aj rastliny. Okrem klasického trávniku má rodinka aj predzáhradku, na ktorej rastie niekoľko druhov okrasných kvetín. Tieto kvetiny si vyžadujú špeciálne množstvo závlahy, ako aj jej intenzitu. Domotron podporuje pripojenie sprinklerov aj dripperov. To umožňuje hlave rodiny určiť presnú dávku vody pre jednotlivé druhy rastlín.

V prípade dažďa je nezmyselné, aby sa spúšťalo zavlažovanie. O to sa stará dažďový senzor, ktorý Domotronu hovorí, aby vypol, respektíve nezapol zavlažovanie, ak prší. Senzor vlhkosti pôdy, ktorý je zabudovaný priamo v trávniku zase zbiera informácie o vlhkosti. Na základe týchto údajov Domotron vyhodnocuje, aká bude intenzita zavlažovania.

Keď sa rodinka rozhodne grilovať, prípadne sa hrať na trávniku v čase, keď má byť spustený zavlažovací systém, Domotron na základe podnetov z pohybových senzor zavlažovanie nespustí, aby nikomu nepokazil zábavu. Aby bola úspora vody čo najviac zefektívnená, Domotron uprednostňuje pre zavlažovanie nazbieranú dažďovú vodu.

PASEO Grunty - inteligencia už v štandarde

 • Miesto realizácie: Košice - Sídlisko KVP

 • Dátum realizácie: 2016 - január 2019

 • Predmet zákazky: Bytový komplex - 55 bytov

Keď sa spojí zodpovedný developer a inovatívna technologická firma, vzniká projekt, ktorý svojim budúcim obyvateľom prináša maximálnu úroveň a pôžitok z bývania.

Domotron so slovenským developerom PASEO Development spolupracuje už na druhom projekte. Po úspešnej realizácii projektu ViLLA Kalvária finišujeme s obrovským projektom Paseo GRUNTY.

Novostavba je situovaná v krásnom prostredí košickej mestskej časti Sídlisko KVP na ulici Klimkovičova s výhľadom na mestskú časť Myslava, panorámu lesa a na sídlisko, s vynikajúcou dostupnosťou ku všetkým kľúčovým cestným ťahom mesta.

Tento projekt ponúkne 55 inteligentných bytových jednotiek s lodžiou alebo terasou a 60 podzemných parkovacích miest v uzatvorenom areáli. Projekt by mal byť skolaudovaný v januári 2019.

Tak, ako sme pri projektoch PASEO zvyknutí, aj projekt GRUNTY bude zaradený do energetickej triedy A.

Technológie vďaka Domotronu v domácnosti a celom objekte spolupracujú, čo zaručuje, že kompletné prevádzkové náklady pri najväčšom byte nepresiahnu sumu 75 € mesačne.

Domotron v domácnostiach

Noví majitelia domácností získajú Domotron už v rámci štandardného balíčka pri kúpe bytu. Domotron v bytoch ovláda osvetlenie, tienenie, chladenie, kúrenie a zabezpečenie. Senzory pohybu, vlhkosti, vonkajšieho osvetlenia zabezpečujú spolu s integrovanými technológiami maximálnu autonómnosť a efektivitu smart domácnosti. Celú svoju domácnosť majú obyvatelia pod kontrolou aj na diaľku cez aplikáciu, ako aj nastaviteľnými nástennými tlačidlami. Okrem toho majú obyvatelia možnosť ovládať domácnosť aj hlasom prostredníctvom hlasovej asistentky Alexa od Amazonu.

Domotron v spoločných priestoroch

Domotron nebude riadiť len technológie v domácnosti. Aby bola maximalizovaná energetická efektivita a aj komfort pre obyvateľov, Domotron ovláda aj kotolňu a vykurovanie na chodbách, osvetlenie exteriéru a zavlažovanie zelených plôch v okolí bytovky.

Rodinný dom Cejkov

 • Miesto realizácie: Cejkov

 • Dátum realizácie: 2018 - 2019

 • Predmet zákazky: Smart rodinný dom

OVLÁDANÉ TECHNOLÓGIE:

Osvetlenie - Tienenie - Kúrenie - Chladenie - Zabezpečenie - Kamerový systém - Rekuperácia - Zavlažovanie

Domácnosť bude ovládaná cez 16 nastaviteľných nástenných tlačidiel, aplikáciu, Tuner a prostredníctvom hlasových povelov. V dome nebudú chýbať klasické spínané žiarovky v kombinácií so stmievanými, biele aj farebné LED pásy. O tienenie domácnosti sa postará 12 žalúzií, ktorých otváranie a zatváranie bude maximálne automatizované.

Automatizované tienenie

Pri automatizácii tienenia využíva Domotron údaje z meteostanice (sila vetra), svetelného senzoru a samozrejme času.

Ranná automatika sa spustí na základe presne stanoveného času. Čas je možné nastaviť individuálne pre dni v týždni, sobotu, nedeľu a sviatok. Majitelia si môžu ráno určiť až dve iterácie rannej automatiky. To znamená, že najskôr sa žalúzie odostrú len do polovice a o pol hodinu úplne hore. Ranná automatika sa okrem času viaže aj na intenzitu vonkajšieho svetla. V prípade, že vonku nie je dostatok svetla o vami zvolenom čase, je možné aktivovať tzv. simuláciu svitania. Pri aktivovaní tejto funkcie Domotron spustí v izbe osvetlenie, aby ľudia, ktorí sú zvyknutí zobúdzať sa pri svetle, nezaspali do práce.

Večerná automatika sa viaže len na intenzitu vonkajšieho osvetlenia. Ak klesne intenzita pod zvolenú hodnotu, všetky žalúzie v domácnosti sa spustia, aby nebolo vidieť do domácnosti.

Slnečná automatika zase pomáha kúreniu, alebo chladeniu. V nastaveniach tejto automatiky si môžu majitelia zvoliť, pri akej teplote sa má žalúzia stiahnuť, alebo vytiahnuť. Pomoc žalúzií spočíva v tom, že pri kúrení sa žalúzie vytiahnu, aby pustili slnečné lúče do domácnosti. Pri chladení, resp. pustenej klimatizácií, sa žalúzie stiahnu, aby sa domácnosť rýchlejšie vychladila.

Veterná automatika chráni žalúzie pred poškodením silným vetrom. Meteostanica meria silu vetra a ak táto sila prekročí nastavený limit, žalúzie sa vytiahnu, aby sa nepoškodili.

Ostatné technológie

Rekuperačná jednotka sa bude spúšťať na základe nameraných hodnôt CO2 v domácnosti. Zvýšenie hladiny CO2 spôsobuje napríklad vydýchaný vzduch. Ak presiahne zvolenú hodnotu, rekuperácia sa spustí. Zároveň však bude ragovať aj na percentuálnu vlhkosť.

Tepelným zdrojom bude kotol, ktorý zabezpečí prívod tepla do všetkých miestností. Samozrejmosťou je zónová regulácia a naviazanie vývoja teploty na prítomnosť majiteľov v domácnosti.

Zónové zavlažovanie bude spúšťané na základe časových programov. Dažďový senzor dá pozor na to, aby sa zavlažovanie nespustilo počas dažďa.

Brány na pozemok budú taktiež integrované do Domotronu. Pre majiteľov to prináša hneď niekoľko praktických výhod. Pri odchode z domácnosti bude stačiť, keď majiteľ zadá PIN kód do zabezpečovacieho systému. Po zadaní kódu sa spustí odchodová akcia, ktorá pozhasína všetky svetlá, zatiahne žalúzie. Zároveň však otvorí bránu, aby výjazd s autom bol čo najjednoduchší. Praktické. nemyslíte?

Držíme majiteľom palce, aby stavba ich dokonalého domova s Domotronom pokračovala plynulo do úspešného konca.

Bytový komplex Zlaté Krídlo Bratislava

 • Miesto realizácie: Bratislava - Rača

 • Dátum realizácie: 2016 - 2017

 • Predmet zákazky: Bytový komplex - 138 bytov

OVLÁDANÉ TECHNOLÓGIE:

Osvetlenie - Tienenie - Kúrenie - Zabezpečenie - Kamerový systém - Počasie - Audio systém

Pod lesom Malých Karpát priamo vo svahu račianskych vinohradov vyrastá útulný developerský projekt “Zlaté Krídlo”. Medzi štyri bytové domy je rozdelených 132 bytov, ktoré svojím dômyselným architektonickým riešením rešpektujú intimitu budúcich obyvateľov.

Pokrokový a skúsený slovenský developer D.O.A.S. a.s. chcel svojim zákazníkom ponúknuť viac ako len obyčajné byty. A podarilo sa. Ponúka im SMART Byty. Po dôslednej projektovej príprave sme projekt pôvodne navrhovanej klasickej elektroinštalácie pretvorili na tzv. hybridnú kabeláž.

Unikátny koncept Hybridnej kabeláže od Domotron-u prináša klientom bohaté možnosti tzv. chytrej domácnosti za prijateľnú cenu. Každý byt je možné doplniť o riadiaci systém Domotron, ktorý zabezpečuje ovládanie kúrenia, osvetlenia, žalúzií, markíz, klimatizácie, uzatvára prívod vody do bytu a stará sa aj o bezpečnosť.

Domotron sa tiež stará o náklady. Každý obyvateľ bytového domu má v reálnom čase informáciu o svojej spotrebe vody, tepla a elektriny. Všetky dáta o spotrebe sú bezpečne uložené v cloude. Keďže všetky meradlá sú certifikované, tieto dáta bude využívať správcovská spoločnosť pre rozúčtovanie nákladov. Už nehrozí žiadne odčítavanie vodomerov či meračov tepla na radiátoroch. Pre riešenie Domotron sa klienti môžu rozhodnúť v ktorejkoľvek fáze projektu, a to dokonca aj po kolaudácii. Všetko je dômyselne pripravené, nie sú už nutné žiadne zmeny v kabeláži, ani nehrozia problémy ako pri bezdrôtových riešeniach.

Celý systém je voľne nastaviteľný cez jedinečné prostredie Tuner, ktoré Vám prináša iba Domotron. Ovládanie technológií v byte je možné buď klasickými tlačidlami na stenách cez Tuner, alebo cez modernú a rýchlu aplikáciu, a to bez ohľadu na to, či je majiteľ doma alebo na pracovnej ceste. Mobilnú aplikáciu pre iOS aj Android si môžete stiahnuť do mobilného telefónu a vyskúšať si, aké je to jednoduché cez demo účet priamo v nej.

Rodinné domy Nová Moravica

 • Miesto realizácie: Vysoká pri Morave

 • Dátum realizácie: 2016 - 2017

 • Predmet zákazky: 37 rodinných domov

OVLÁDANÉ TECHNOLÓGIE:

Osvetlenie - Tienenie - Kúrenie - Zabezpečenie - Kamerový systém - Počasie - Klimatizácia

Každý z 37 príbytkov je štandardne zhotovovaný s Hybridnou kabelážou a teda plne pripravený na inštaláciu Domotron-u buď ešte v štandarde domu, alebo aj kedykoľvek v budúcnosti. Domotron môže zabezpečovať ovládanie kúrenia, osvetlenia, žalúzií, markíz, klimatizácie, uzatvára prívod vody do bytu a stará sa aj o bezpečnosť. Domotron sa tiež stará o náklady.

Fotovoltaika ako štandard

Každý dom je v štandarde osadený vlastnou malou FV elektrárňou a energiu z nej primárne využíva na ohrev vody a svoje vlastné kúrenie, prípadne aj na napájanie ďalších spotrebičov v rámci domu. Domotron má všetko pod kontrolou a celý systém manažuje tak, aby bola spotreba energie čo najnižšia. V reálnom čase tiež prináša informácie o spotrebovanej aj vyrobenej energií.

Pre riešenie Domotron sa klienti môžu rozhodnúť v ktorejkoľvek fáze projektu, a to dokonca aj po kolaudácii. Všetko je dômyselne pripravené, nie sú už nutné žiadne zmeny v kabeláži, ani nehrozia problémy ako pri bezdrôtových riešeniach.

Celý systém je voľne nastaviteľný cez jedinečné prostredie Tuner, ktoré Vám prináša iba Domotron. Ovládanie technológií v byte je možné buď klasickými tlačidlami na stenách cez Tuner, alebo cez modernú a rýchlu aplikáciu, a to bez ohľadu na to, či je majiteľ doma alebo na pracovnej ceste. Mobilnú aplikáciu pre iOS aj Android si môžete stiahnuť do mobilného telefónu a vyskúšať si, aké je to jednoduché cez demo účet priamo v nej.

Luxusná rodinná vila Malinovo

 • Miesto realizácie: Malinovo

 • Dátum realizácie: 2016 - 2017

 • Predmet zákazky: Smart luxusná vila

OVLÁDANÉ TECHNOLÓGIE:

Osvetlenie - Tienenie - Kúrenie - Zabezpečenie - Kamerový systém - Počasie - Klimatizácia

Po viac ako rok trvajúcej dôkladnej projektovej príprave, množstve stretnutí, hodín konzultácii a litrov vypitej kávy, sa nám podarilo úspešne odovzdať do užívania riadiaci systém Domotron nasadený v luxusnej rodinnej vile vo vyhľadávanej lokalite. Nakoľko sa jedná o rozsiahlu nehnuteľnosť s rozlohou cez 1000 m2, možnosti riadiaceho systému sú využité do maximálnej možnej miery. Domotron sa v prvej etape stará o viac ako 70 spínaných a stmievaných svetelných obvodov, o 30 svetelných obvod tvorených jedno a viac farebnými led pásmi, o 30 žalúzií a elektricky ovládaných okien, o 20 vykurovacích a chladiacich zón, spoločne s ovládaním rekuperácie a premietacieho plátna v privátnom kine. Samozrejmosťou je aj integrácia komplexného zabezpečovacieho a kamerového systému, ktoré majiteľom poskytujú nenahraditeľný pocit bezpečia a súkromia.

Tento rok nás ešte čaká druhá etapa, ktorá pod krídla systému Domotron prinesie kompletné ovládanie uzavretej bazénovej haly a rozsiahleho exteriéru. Už teraz sa tešíme na nové výzvy s tým spojené.

Villa Kalvária Košice

 • Miesto realizácie: Košice

 • Dátum realizácie: 2016

 • Predmet zákazky: 12 inteligentných bytov

OVLÁDANÉ TECHNOLÓGIE:

Osvetlenie - Tienenie - Kúrenie - Zabezpečenie - Kamerový systém - Počasie

V mestskej časti Košice – Sever vznikla prestavbou bývalej priemyselnej budovy na Starej spišskej ceste štvorpodlažná bytovka s 12 nadštandardnými bytmi, saunou a 2 súkromnými vínnymi pivnicami v uzavretom areáli. Budova je naprojektovaná ako nízkoenergetická s využitím fotovoltaiky, tepelných čerpadiel, rekuperácie a inteligentnej elektroinštalácie v štandarde každého bytu. V každom bytovom rozvádzači je inštalovaná riadiaca jednotka Domotron s výkonovými prvkami, ktoré okrem spínaného, stmievaného a LED osvetlenia, ovládajú aj podlahové vykurovanie, rekuperáciu a exteriérové žalúzie. Ovládanie systému je realizované cez nástenné zbernicové ovládače v dizajne Logus90, Domotron Tuner a Domotron Aplikácie. Súčasťou projektu je aj spoločenský priestor - altánok zo saunou. Ovládanie sauny a prístup do nej je riadený rovnako systémom Domotron a majitelia jednotlivých bytov si tak vedia cez aplikáciu Domotron vopred naplánovať - rezervovať saunu pre seba.

Villa Kalvária je našou prvou lastovičkou na východnom Slovensku v rámci developerských projektov a už teraz vieme, že určite nie poslednou.

Byt 2

 • Miesto realizácie: Košice - Villa Kalvária

 • Dátum realizácie: 2016

 • Predmet zákazky: Inteligentný byt

OVLÁDANÉ TECHNOLÓGIE:

Osvetlenie - Tienenie - Kúrenie - Zabezpečenie - Kamerový systém

Predstavujeme Vám prvý z dokončených bytov v rámci developerského projektu, ktorého sme súčasťou. Unikátny bytový dom v príjemnom prírodnom prostredí v uzavretom areáli prominentnej časti Košíc - to je Villa Kalvária. Elegantne zariadený byt je celý pod kontrolou vďaka systému Domotron. Jednoduché ovládanie štandardných svetelných obvodov, LED pásov či stmievateľných svietidiel. Spoľahlivé vykurovanie je riešene prostredníctvom teplovodnej podlahovky, pričom zdrojom teplej vody je tepelné čerpadlo Nibe. Komfort a súkromie je zabezpečené aj prostredníctvom ovládaných exterierových žalúzii, ktoré fungujú aj v závislosti od centrálnej meteostanice.

Byt Staré Mesto

 • Miesto realizácie: Bratislava - Staré Mesto

 • Dátum realizácie: 2016

 • Predmet zákazky: Inteligentný byt

OVLÁDANÉ TECHNOLÓGIE:

Osvetlenie - Tienenie - Kúrenie - Zabezpečenie - Počasie

V len nedávno dokončenej a skolaudovanej bratislavskej novostavbe sa nachádza ďalší vkusne a efektne zariadený byt, ktorý majú majitelia celý pod palcom, vďaka systému Domotron. Mladý manželský pár mal už od začiatku jasnú predstavu o tom, ako ich bývanie bude vyzerať a ako ho chcú ovládať. Jednoduché ovládanie veľkého počtu štandardných svetelných obvodov, LED pásov či stmievateľných svietidiel. Spoľahlivé ovládanie vykurovania prostredníctvom radiátorov a teplovodnej podlahovky. A efektné ovládanie elektrických závesov. Tieto a mnohé ďalšie požiadavky investorov sa podarilo riadiacemu systému Domotron naplniť v plnej miere. A domáci pán tak dokáže všetky svetelné obvody ovládať aj cez mobilnú Domotron aplikáciu. O tepelnú pohodu sa im stará osem zbernicových termo pohonov s plynulou reguláciou. No a o súkromie aj súmrakom a časom riadené elektrické závesy.

Showroom Nowy Styl Group

 • Miesto realizácie: Bratislava - Nové Mesto

 • Dátum realizácie: 2016

 • Predmet zákazky: Inteligentný showroom

OVLÁDANÉ TECHNOLÓGIE:

Osvetlenie - Tienenie

Ďalšia ukážka toho, že riadiaci systém Domotron je vhodný aj pre komerčné priestory. Nový bratislavský showroom popredného európskeho výrobcu kancelárskeho sedenia a nábytku, spoločnosti Nowy Styl Group je kompletne riadený systémom Domotron. Jednoducho a prehľadne ovládaných je viac než 20 svetelných okruhov, vrátane integrácie DALI protokolu a tienenia. Na ovládanie je okrem mobilnej aplikácie Domotron použitých aj niekoľko nástenných tlačidlových ovládačov, ktoré slúžia hlavne na aktivovanie rôznych vopred definovaných scén.

Byt Koliba

 • Miesto realizácie: Bratislava - Nové Mesto

 • Dátum realizácie: 2015

 • Predmet zákazky: Inteligentný byt

OVLÁDANÉ TECHNOLÓGIE:

Osvetlenie - Tienenie - Kúrenie - Zabezpečenie - Kamerový systém - Počasie

Táto rezidencia na Kolibe sa môže pochváliť viacerými funkciami, ktoré by v inteligentom byte nemali určite chýbať. Riadiaci systém Domotron sa stará o pohodu obyvateľov, ktorým umožňuje jednoducho ovládať osvetlenie, tienenie, vykurovanie a chladenie. V rámci osvetlenia sú integrované spínané a stmievané obvody, vrátane jedno-farebných a RGB LED pásov, ktoré dokážu navodiť správnu atmosféru. Aj za účelom dosiahnutia súkromia sú na veľkých preskleniach inštalované exteriérové hliníkové žalúzie, ktoré reagujú na povely nie len z nástenných vypínačov, či aplikácie, ale zároveň sú ovládané aj na základe údajov z meteo stanice. Vďaka takejto forme integrácie je možné v byte aj počas horúcich letných dní zabezpečiť tepelnú pohodu. O tú sa stará aj zónové teplovodné vykurovanie a riadená klimatizácia.

Rodinný dom Podpoľanie

 • Miesto realizácie: Bratislava - Nové Mesto

 • Dátum realizácie: 2015

 • Predmet zákazky: Inteligentný byt

OVLÁDANÉ TECHNOLÓGIE:

Osvetlenie - Tienenie - Kúrenie

Tento rodinný dom zo stredného Slovenska sa môže pochváliť spojením originálnej architektúry, unikátnej lokality a použitím najmodernejších technológií. Ide o štýlovú trojpodlažnú rezidenciu, ktorá v maximálnej miere rešpektuje tvar pozemku, je ideálne orientovaná na svetové strany a svojím majiteľom tak ponúka maximálne pohodlné bývanie ovládané systémom Domotron.

Riadiaci systém zabezpečuje ovládanie interierového a exterierového osvetlenia. Ovládané sú jednotlivé svetidlá či skupiny svietidiel. Vybrané okruhy svetiel sú tiež ovládané automaticky na základe signálov od detektorov pohybu (PIR), prípadne na základe väzby na východ a západ slnka (údaje sú získavané z meteostanice). Tienenie rezidencie zaisťujú hliníkové exterierové žalúzie, ktoré je možné ovládať ručne vypínačmi, ale samozrejme aj automaticky v závislosti od teploty, dennej doby a pod... O celkovú pohodu sa stará aj viac než 15 vykurovacích zón teplovodného podlahového vykurovania. To je riadené na základe meranej teploty v priestore a teploty požadovanej či nastavenej v systéme, prípadne na základe rôznych režimov - ráno / sme v práci / sme doma / noc. Ovládanie či kontrola všetkých integrovaných technologií je vďaka mobilnej aplikácii možná odkiaľkoľvek a aj preto sa majitelia domu rozhodli pre Domotron.

Café Pasáž

 • Miesto realizácie: Martin - Centrum

 • Dátum realizácie: 2015

 • Predmet zákazky: Inteligentná reštaurácia

OVLÁDANÉ TECHNOLÓGIE:

Osvetlenie

V priamom srdci mesta Martin nedávno otvorili novú časť obľúbenej reštaurácie Pasáž, ktorá ponúka špeciality slovenskej a svetovej kuchyne, vynikajúcu kávu a cukrárenské špeciality. O príjemnú atmosféru a pohodlie návštevníkov sa okrem profesionálneho personálu stará aj systém Domotron. Ten integruje ovládanie osvetlenia a tienenia. Konkrétne systém zabezpečuje ovládanie 40 DMX efektových svietidiel, viac ako 10 RGB LED svetelných obvodov a 6 zón tienenia. Aj pri takom vysokom počte ovládaných obvodov, systém dokáže jednoducho ovládať ktokoľvek z obslužného personálu. Na ovládanie sú použité nástenné hardverové ovládače a mobilná aplikácia Domotron. V moderných priestoroch industriálneho charakteru tak riadiaci systém umožňuje vytvoriť pre každú spoločenskú udalosť jedinečné prostredie s výnimočnou atmosférou. Presvedčte sa sami a navštívte Cafe Pasáž.

Showroom Smart Light

 • Miesto realizácie: Bratislava - Ružinov

 • Dátum realizácie: 2014 - 2015

 • Predmet zákazky: Inteligentný showroom svietidiel

OVLÁDANÉ TECHNOLÓGIE:

Osvetlenie - Tienenie - Kúrenie - Chladenie - Zabezpečovací systém - Kamery - Audio - Počasie

V najmodernejšom bratislavskom showroome svietidiel spoločnosti Smart Light systém Domotron ovláda viac ako 200 rôznych svetlených obvodov. Určené svietidlá nielen spína, ale dokáže ich aj stmievať či pri niektorých meniť aj farbu ich svetla. Ovládanie roliet či bezpečnostných prvkov budovy je samozrejmosťou. Systém Domotron si v tejto modernej budove poradil aj s integráciou teplovodného podlahového vykurovania a stropného chladenia. Ovládanie celej budovy je navrhnuté cez minimálny počet nástenných zbernicových vypínačov a prostredníctvom prehľadnej aplikácie Domotron inštalovanej v mobilných zariadeniach.

Rodinný dom Bratislava

 • Miesto realizácie: Bratislava - Rača

 • Dátum realizácie: 2014-2015

 • Predmet zákazky: Inteligentný rodinný dom

OVLÁDANÉ TECHNOLÓGIE:

Osvetlenie - Tienenie - Kúrenie - Chladenie - Rekuperácia - Zabezpečovací systém - Kamery - Audio - Počasie - Zavlažovanie

Novostavba rodinného domu postavená novou modulárnou konštrukciou. Riadiaci systém Domotron ovláda štandardné, LED a RGB osvetlenie, exteriérové rolety, zavlažovanie, vstupnú bránu. Integrovaná je tiež rekuperačná a klimatizačná jednotka, samozrejmosťou je chladenie studeným nočným vzduchom, ktoré moderuje Domotron. Vetranie na základe interiérových snímačov CO2, užívateľských programov, prítomnosti v dome aj kvality vonkajšieho vzduchy. Celý dom a jeho exteriér ozvučuje multiroom zvukový systém, ktorý je plnohodnotnou súčasťou Domotronu. Na zber dát o spotrebe sa používa sedem samostatných elektromerov v jednotlivých okruhoch a dva vodomery, jeden na studenú a druhý na teplú vodu. Ako ovládacie prvky sú použité nástenné zbernicové ovládače Logus90, online rozhranie Domotron Tuner a tiež Domotron Aplikácia. Do maximálne miery je integrovaný aj autonómny certifikovaný zabezpečovací systém. Komunikácia so zabezpečovacím systémom umožňuje pri odchode a aktivovaní stráženia domu, vyvolať v riadiacom systéme nastavenú akciu (scénu), ktorá zatiahne rolety, vypne všetky svetelné obvody, upraví požadovanú teplotu v miestnostiach a uzavrie hlavný prívod vody do domu.

Sledujte nás na sociálnych sieťach