ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / DONETSK NATIONAL MEDICAL UNIVERSITY

КАФЕДРА АНАТОМІЇ ЛЮДИНИ, ФІЗІОЛОГІЇ ТА ПАТОЛОГІЧНОЇ ФІЗІОЛОГІЇ / DEPARTMENT OF HUMAN ANATOMY, PHYSIOLOGY AND PATHOLOGICAL PHYSIOLOGY


НОВИНИ КАФЕДРИ

24.11.23 відбулось засідання гуртка кафедри анатомії людини, фізіології та патологічної фізіології. 

Тема: "Ускладнення пластичної хірургії"


Додаток 2

до розпорядження 

від  28.03.2023 р. № 17


КАТАЛОГ ТА ЗМІСТ ВИБІРКОВИХ ДИСЦИПЛІН ДЛЯ ЗВО 2 КУРСУ, ЯКІ НАВЧАЮТЬСЯ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ 221 "СТОМАТОЛОГІЯ"


Вибірковий блок 2


Клінічна анатомія та оперативна хірургія (90 годин, 3 кр.)

Метою вивчення даної дисципліни є надання конкретних знань з будови тіла людини, які становлять основу для топографо-анатомічного обґрунтування постановки діагнозу, вибору оптимальних оперативних доступів та оперативних прийомів. Формування цілісного уявлення про пошарову будову, форму, взаємне розташування органів в окремих ділянках тіла людини та розуміння принципів, способів і техніки хірургічних втручань є основними завданням вивчення клінічної анатомії та оперативної хірургії, що складають основу майбутньої професійної діяльності лікаря-стоматолога.


Топографічна анатомія клітковинних просторів голови та шиї (90 годин, 3 кр.)

Флегмони, абсцеси голови та шиї по важкості перебігу і небезпеці для життя займають значне місце в гнійнії хірургії. Місцем розвитку гнійних запальних процесів або гнильного розпаду тканин служать зазвичай підшкірна, міжм’язова та міжфасціальна пухка клітковина. Тому, не маючи точного і досконалого уявлення про клітковинні простори, неможливо вибрати правильний підхід до діагностики та лікування різних патологій, що в свою чергу ускладнює розуміння динаміки розвитку і поширення запального процесу. Знання анатомії клітинних просторів голови та шиї, необхідно також для успішного проведення анестезії.


Функціональна анатомія зубо-щелепного апарату (90 годин, 3 кр.)

Мета вибіркової дисципліни — дати студентам достатній обсяг знань щодо будови та принципів функціонування зубо-щелепного апарату. Дисципліна орієнтована на забезпечення фахової підготовки медичного спеціаліста — зубного техніка, на формування знань, умінь і навичок, необхідних для подальшого вивчення спеціальних дисциплін, передбачених навчальним планом. Для цього необхідно оволодіти теоретичними і практичними знаннями з анатомії людини. Структура і зміст програми, розділи і теми охоплюють питання будови і функції органів зубощелепного-апарату, їх функціональний взаємозв’язок, біомеханічні закономірності, які враховуються під час конструювання зубних протезів.

ІСТОРІЯ КАФЕДРИ

Історія кафедри фізіології та патологічної фізіології.docx