Офіційні джерела інформації

Сайт Міністерства освіти і науки України https://mon.gov.ua/ua

Сайт Інституту модернізації змісту освіти https://imzo.gov.ua/

Сайт Дніпровської академії неперервної освіти https://dano.dp.ua/

Соціальні мережі

Сторінка проекту "Стем на Дніпрі" у фейсбук STEM on the river Dnepr https://www.facebook.com/groups/1893461877599092/

Сторінка проекту "Стем на Дніпрі" у інстаграм https://www.instagram.com/stem_na_dnipri/

Сторінка проекту “Якість освіти” https://www.facebook.com/yakistosvity/

Сторінка “Видавничого дому “Освіта” https://www.facebook.com/osvitadim/

Сторінки Instagram з видовищними науковими відео:

https://www.instagram.com/discovery/ - знахідка для біологів, стане у пригоді під час занять з предмета "Я досліджую світ". Містить відео, присвячені тваринам.

https://www.instagram.com/melscience/ - акаунт для викладачів природничих дисциплін із демонстраціями наукових експериментів.

https://www.instagram.com/nature/ - ролики про тварин та з красивими пейзажами можна використовувати на уроках біології чи "Я досліджую світ"

https://www.instagram.com/natgeo/ - акаунт програми з відео, що допомагають пізнавати світ.

https://www.instagram.com/nasa/ - відео, які можна використати на уроках фізики та астрономії.

https://www.instagram.com/physicsfun/ - учні зможуть наочно побачити, як працюють різноманітні фізичні іграшки.

Instagram профілі досвідчених викладачів:

https://www.instagram.com/insta_math_help/ – вчитель математики Мар’яна Уляк створює контент за яким учні можуть підготуватися до ЗНО або іспитів.

https://www.instagram.com/znogeo_tarasenko/ – авторські конспекти та лайфхаки з географії, підготовка до ЗНО.

https://www.instagram.com/teach.and.travel.ukr/ – вчитель української мови Дарина Куц створює  тести для підготовки до ЗНО. Також вона ділиться на своїй сторінці ідеями для уроків, наприклад про відмінювання числівників, гра з прикметниками. 

https://www.instagram.com/stella_harneda/ – вчитель англійської Стелла Гарнеда  записує відео з поясненнями різних висловів іноземною мовою у рубриці «Слово дня» , а в рубриці «Словник» викладає фото з підписаними англійською мовою предметами або діями.   

Профілі у мережі TikTok, які допоможуть зацікавити школярів відповідними дисциплінами:

@glebrepich – вчитель хімії Гліб Рєпіч розміщує короткі відео із захопливими хімічними дослідами.

@natalia_venhryn – вчитель математики Наталія Венгрин коротко і змістовно пояснює принципи математичних закономірностей та розв'язує завдання за шкільною програмою.

@bio_vstup – вчитель біології публікує на каналі короткі тести у форматі рілз. Вони допомагають учням готуватися до ЗНО.

@shymanovski – педагог з техніки мови Андрій Шимановський пропонує експрес-уроки допомагають позбутися кальок з російської, покращити дикцію та запам'ятати правильні наголоси.

@chornobrovyi – Данило Гайдамаха популяризує українську: розповідає, як почати розмовляти рідною мовою, створює «топи» української літератури.

@geo_teacher – вчитель географії Алла Євтушенко допомагає готуватися до ЗНО, розповідає цікавинки про банкноти країн Європи, та жартує на тему того, як проходить типовий урок.

@andriyporayko – юрист Андрій Порайко розповідає, чи можуть у школі заборонити фарбувати нігті або волосся, з якого віку можна робити тату, чи мають право вчителі забирати в учнів телефони.

@englishmaria – експресивні та забавні міні-заняття від професійного викладача англійської. Матеріал подається через смішні сценки та мініатюри з життєвими ситуаціями.

@ann_domnich – вчителька фізкультури та хореографії Анна Домніч придумує та знімає корисні «рухливі» відео-ролики з українськими зірками за хештегом #руханка.

Освітні сайти

https://www.schoollife.org.ua/

https://naurok.com.ua/

https://vseosvita.ua/

http://www.10minschool.ua

«ІТ-книга» - http://itknyga.com.ua/

Спробуй себе інженером Матеріали розраховані на дітей від 8 років, а також для дорослих - батьків і педагогів. На ресурсі знаходиться інформація про інженерні професії і можливість кар’єрного зростання в цьому напрямку. Також є можливість в ігровій формі зайнятись конструюванням, проектуванням, проведенням дослідів і експериментів. В англомовній версії є більше варіантів ігор.

Американська космічна агенція Безкоштовні та творчі уроки, а також стратегії навчання і використання ресурсів, які розроблені, щоб викликати інтерес у учнів в області STEM.

STEM-центри закладів вищої освіти

EngineeringSchool Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара

Навчальний центр SMART Київського університету імені Бориса Грінченка

Віртуальні лабораторії

VirtuLab – за допомогою програми можна змінювати деякі параметри перебігу дослідів і бачити зміни, що відбуваються, в залежності від встановлених параметрів.

InteractiveSimulations – програма моделювання окремих дослідів з встановленням різних параметрів їх перебігу і вибору інструментарію для їх проведення.

Yenka – віртуальна лабораторія зі створення 2-d та 3-d моделей, демонстрацій та інструментарію для проведення лабораторних робіт з математики, фізики, хімії, технології та програмування.

VirtualChemistryLaboratory – віртуальна лабораторія, що представляє собою інтернет-моделювання лабораторії хімії. Дозволяє вибрати необхідні реагенти і маніпулювати.

Інтерактивні музеї науки