מסעות העצמה ושל"ח

מסעות העצמה לכיתות הבגרותיות:

זו השנה השלישית לתוכנית "דרך הארץ" בכיתות הבגרותיות.

במסגרת התוכנית עוברת כיתה י'1 בגרותית שיעור שבועי סדנאי של מיומנויות שטח ביחד עם תכנים הקשורים לבניית קבוצה, וכן הם יוצאים לשני מסעות שטח מאתגרים ברוח הWilderness Therapy.

במסעות אלה התלמידים מתמודדים עם - נשיאת משא כבד, לינת שטח, בישול עצמאי, התנהלות ללא טלפונים וללא חטיפים, קור מקפיא בלילה, ניווט והובלה, ניהול עצמי של קבוצה, מסלולים מאתגרים, שיתופים אישיים ועוד.

למסע השני מצטרפות גם הכיתות הבגרותיות מיא' ויב', בוגרות התוכנית מהשנים הקודמות. התלמידים הבוגרים זוכים בעוד מסעות מעצימים, וכן מהווים דוגמא אישית לתלמידי כיתה י' אשר המפגש עם השטח עדיין זר להם.

סיור של"ח לנווה צדק

בחודש ינואר יצאו כיתות ח' לסיור של"ח בנווה צדק. בסיור למדנו על החלוצים והעליות לארץ ישראל, ועל הקמת העיר העברית הראשונה – תל אביב, התלמידים התנסו בניווט עצמאי בחוליות בסמטאות נווה צדק והשכונות הראשונות, וסיכמנו במגדל שלום, מול תערוכות שונות על העיר תל אביב הישנה, ודנו בצורך של שימור מול פיתוח.

סיור של"ח לסטף

בתקופה זו יוצאת כיתות ח' לסיור של"ח בסטף. הסיור מתקיים בשמורת הסטף בהרי ירושלים, בתקופת פריחה מהממת. בסיור אנו לומדים על התיישבות קדומה בהר, על חקלאות בעל ושלחין, מכירים ומזהים את שבעת המינים וצמחים נוספים, עוברים בתוך מעיינות שכבה, ומקנחים בארוחה ישראלית.

מרב לימן, של"ח וידיעת הארץ