משלחות

משלחות תלמידים לחול

משלחות תלמידים יוצאות מתיכון עירוני ד אל לוס אנג'לס, ספרד, גרמניה, פולין וברזיל.

המשלחת ללוס אנג'לס

תכנית בתי הספר התאומים של שותפות תל-אביב לוס אנג'לס היא הגדולה והוותיקה ביותר בעולם היהודי. בתכנית משתתפים 20 בתי ספר מתל אביב, 20 מלוס אנג'לס ואחד מוילנה, ליטא. בית ספרנו שותף לתכנית מאז הקמתה בשנת 2000, ומקיים קשרי גומלין עם "לוס אנג'לס היברו היי סקול" – אשר לו מספר סניפים ברחבי העיר. בכל שנה, במהלך חודש אפריל, יוצאת משלחת תלמידי כיתות ט' לביקור בלוס אנג'לס, ביקור בו מכירים התלמידים את אורחות החיים של יהודי אמריקה, ולומדים אודות הדומה והשונה בין הקהילה היהודית בישראל לבין הקהילה היהודית בארצות הברית. בשלב השני של התכנית, מתארחים התלמידים האמריקאים בבתי המשתתפים הישראלים למשך עשרה ימים בחודש דצמבר. במסגרת אירוח הגומלין, יוצאים האורחים והמארחים יחד לטיולים ברחבי הארץ, ומשתתפים בפעילויות מעשירות שונות – כל זאת על-מנת להכיר לאמריקאים את מדינת ישראל, על נופיה הטבעיים והאנושיים.

חזון התכנית, מתמקד בעיצוב בוגרים בעלי זהות יהודית-ישראלית הנבנית מתוך ידע, חקירה ובחירה; בעלי יכולת חשיבה פלורליסטית ומכילה, ובעלי תחושת שייכות, ערבות הדדית ומחויבות לעם היהודי. תלמידי בית הספר בעבר ובהווה, בוגרי התכנית לדורותיה, מעידים כי ההשתתפות בה הינה חוויה עוצמתית ואף מכוננת, והיא הולידה לא אחת חברויות בין יבשתיות, אשר החזיקו ומחזיקות מעמד במשך שנים רבות.

מחוון לתהליך מיונים לתכנית התאומות:

שלבי מיונים לתכנית:

1. התלמידים ימלאו טופס הגשת מועמדות (נספח א)

2. כתיבת חיבור (נספח ב) בחירה של סוגיה אקאואלית בחברה הישראלית / נושא אחר שמעניין את המועמד.ת וכתיבה של חיבור עמדה על סוגיה זו (חצי עמוד-עמוד).

3. ראיון אישי יתנהל בנוכחות שני אנשי צוות לפחות כדי שתהיה יותר מנקודת מבט אחת על המועמד.ת. יש להביא לראיון חוות דעת של מבוגר מעל גיל 21: מורה מקצועי.ת, רכז.ת מתנועת נוער וכדומה לא קרוב משפחה או מכר (נספח ג)

4. התייעצות ועדת קבלה: רכז.ת. התכנית עם מחנכי הכיתות, יועצת ורכזת השכבה.

5. מתן תשובה פנים אל פנים. יש לשים לב להתאמת המועמד להרכב הקבוצתי.

שירלי האין-אנקול, רכזת המשלחת

NISPAH.pdf