קציר אונליין - חדשות

hativenews.pdf

יום שני, 23 במרץ, 2020

קהילת עירוני ד' יקרה,

הנה תם עוד יום קורונה וערבו.

אנחנו מתרגלים לאט לאט ולא בלי קשיים למציאות החדשה של התסגרות, הגיינה וחדשות שרובן לא מחדשות דבר...

אני רואה את מה שקורה במשפחתי ושומע הרבה על מה שקורה במשפחות אחרות, שם רבים מצליחים לעשות מהלימון לימונדה, משחקים יחד, אוכלים יחד, לומדים יחד. אין רע בלי טוב ואני מאמין ומקווה שהעולם שאחרי הקורונה (ואין ספק שזה יגמר) ילמד משהו על עצמו, על הקשר בין בני אדם, על סדרי עדיפויות ופרופורציות, על היחס לכדור, על גבולות ולאומיות והבדלים (לא קיימים בין אנשים ועמים), על החשיבות של האנשים הקטנים שממשיכים לעבוד בסופרמרקטים על חשיבות החינוך.

אבל יש גם משפחות שאינן פנויות למה שהביחד החדש מאפשר. יש משפחות שהמצב הכלכלי בהן הורע מאוד בשבועיים האחרונים. אני שומע על תלמידות ותלמידים שמתגייסים לסייע למשפחותיהם, למשפחות של חבריהם וזה מרגש. היום הועבר סיוע כספי לחלק מהמשפחות הללו- יוזמה של הנהגת ההורים של עירוני ד' והנהגת ההורים העירונית. הנהגת ההורים שלנו עושה מאמצים לגייס סכומים נוספים ועל כך הערכת כולנו נתונה לה.

אנחנו גם קשובים מאוד לצרכים של התלמידים ולקשיים של ההורים. על כן, מורי חטיבת הביניים יצאו ביוזמה לחזור כמיטב היכולת להוראה מרחוק עד יום שני הבא. אני מודה מאוד ומעומק הלב לכל המורות והמורים שלמעשה מתנדבים לעשות זאת. משום שהיוזמה עלתה רק בשעה האחרונה, עדיין אין לכל הכיתות סידור למחר. כיתות אלה יקבלו מיד הודעה נפרדת. מיום רביעי יעשה כל מאמץ שכל תלמידי חטיבת הביניים יצטרפו לחבריהם בחטיבה העליונה ויקבלו מפגש וירטואלי בכל יום, עד סוף החודש (חופשת פסח).

הורים יקרים, תלמידות ותלמידים רבים אינם לוקחים חלק במפגשים המקוונים. אין לנו עניין להפעיל סנקציות ואין פה עניין של הפסד חומר לימודי. אבל המסגרת הזאת, אפילו היא מצומצמת, היא חשובה מאוד. אם אתם לא תדחפו אותם, תוודאו שהם קמים בשעה סבירה ומעבירים שעה אחת עם המורות, המורים והחברים- רק טוב יצא מזה. אנחנו יכולים רק להציע ולהנגיש. אתם חייבים לקחת אחריות ולתווך את היישום.

מאחל לכולכם ימים שקטים של בריאות ומשפחתיות

נתי, בשם הצוות החינוכי

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

מהדורות קודמות של עיתוני החטיבה: