roušky pro Ostravu

Cooltour, Centrum PANT, Jeden svět Ostrava a další se chtějí připojit k pomoci v časech této krize.Je to work in progress, pokud vzniknou nedostatky, prosím odpusťte nám je.

Je v zájmu nás všech nejenom se chránit, ale především chránit lidi kolem nás. Roušky jsou nedostatkovým materiálem a snad každý, kdo má ruce a nohy, přikládá ruku k dílu. Nabízíme pomoc v koordinaci a logistice. Za posledních 14 dní jsme předali více než 7000 roušek a nyní se zaměřujeme na distribuci především nejpotřebnějším (seniorům, nemocnicím apod.). Pokud potřebujete roušku pro sebe a rodinu, můžete si ji bez ohlášení vyzvednou v cetru Pant.

Šijete roušky?

Potřebujete roušku?

Ozvěte se nám na siju@rouskajecool.cz nebo na našem facebooku. Hygienické vyzvednutí od vás zajistíme v rámci Ostravy. Minimální odběr vzhledem k nutnosti objet řadu míst je 20 ks hotových roušek. Pokud budeme schopni spojit cestu, operativně od vás vyzvedneme i menší počet.

Návod, jak ušít vhodnou roušku, je například zde nebo ve videu níže ⤵️

Důležité je, aby rouška měla dvě vrstvy.

Jste instituce? Napište nám na info@rouskajecool.cz. Pokud jste v první linii (domov seniorů, dětský domov, sociální služby, apod.) dodáme vám roušky zdarma.

Jste jednotlivec nebo rodina? Vyzvednou můžete bez objednání v centru PANT na Nádražní ulici. jsme tam pro Vás od 10:00 do 17:00. Cena roušky je 50 ,- Kč.

Roušky Vám předáme v desinfikovaném obalu, nicméně je nutno je před použitím vyvařit.

Najdete nás v centru na rohu Nádražní a Čs. legií.

Finančí zodpovědnost za pajdu

Moc děkujeme všem, kteří se zúčastnili naší výkupní akce rouška za pajdu. Díky Vám jsme mohli dopravit několik tisíc roušek k veřejnosti. Nyní potřeba poklesla a dále pracujeme v dobrovolném režimu - pokud chcete darovat Vaše roušky potřebným (seniorům, lékařům, policistům apod.) nevíhejte a ozvěte se nám. Můžete také své roušky zanést do PANTu na Nádražní ulici. Jsme tam pro Vás od 10:00 do 17:00.

KVALITA

Vzhledem k tomu, že se jedná o produkt vyrobený na základě občanské angažovanosti a s touhou pomoci spoluobčanům v nelehké situaci, je kvalita roušek proměnlivá. Budeme se snažit kontrolovat a vyřazovat nepovedené kousky, ale prosíme o shovívavost, pokud obrázek lišky nebudete mít na nose, anebo někde bude šev ne úplně rovně. Lidé, kteří je vyrábějí dělají, co mohou. Díky moc za pochopení :)

Rodina spolu :)*

Dětské roušky jsou stejné jako dospělé, musí se uvázat jinak.*

Koronasvině nás nepoloží !*

*ne všechny roušky budou vypadat takto! Prosíme tolerujte to.

Iniciativa "rouška je cool" funguje na bázi dobré vůle. Není nám lhostejná naše budoucnost a sedět se založenýma rukama nás nebaví. Námi distribuované roušky a materiál pochází z naší vlastní dílny či od dobrovolníků.

máte materiál na výrobu roušek?

umíte šít, ale nemáte kde?

A chcete ho darovat za účelem výroby roušek? Skvělé! Děkujeme! Ať už se jedná o 100% bavlnu, netkanou textílii na filtry, textilní šňůrky či gumičky vše bereme a předáme ke spracování.

Ozvěte se nám na siju@rouskajecool.cz nebo našem facebooku. Domluvíme se, zda si materiál vyzvedneme přímo u Vás, nebo ho dopravíte k nám do Cooltouru.

My jej pak předáme těm, kteří z něj roušky vyrobí. Na revanš Vás pak čekají roušky pro Vás a Vaše blízké.

Nevadí! Vás vlastně potřebujeme ze všeho nejvíce. Napište na siju@rouskajecool.cz nebo nám pošlete zprávu na Facebooku a můžete dorazit do dobrovolné šicí dílny v centru Pant.

máte stroj, ale nemáte z čeho šít?

CHCete pomoci, ale nevíte jak?

Materiál máme! Ozvěte se na info@rouskajecool.cz nebo nám napište na facebooku a my Vám ho dopravíme. Pokud nemáte aktuálně možnost roušky vyrábět, můžete nám šicí stroj zapůjčit. Ubytujeme ho ve vydezinfikovaném Cooltouru a dobrovolníci na něm u nás budou roušky šít.

Na revanš Vás pak také čekají roušky pro Vás a Vaše blízké.

Je potřeba stříhat a žehlit materiál pro šičky.

Je potřeba dezinfikovat pracovní prostředí.

Je potřeba materiál a roušky vyzvedávat a převážet.

Je potřeba krmit hladové dobrovolníky.

...a spousta dalšího. Pokud chcete pomoci, ozvěte se, jsme rádi za každou ruku. Čekáme na Vás na mailu info@rouskajecool.cz nebo u nás na Facebooku.

Iniciativu "rouška je cool" má na svědomí Kulturní centrum Cooltour Ostrava z.ú.