Біотехнологічне стартаперство для школярів

та їх родин:)

Науковий ліцей Чурюмова спільно з вченими запускає всеукраїнський шкільний рух зі стартаперства!

Починаємо з навчально-дослідницького курсу Курс «Біотехнологічне стартаперство для школярів».

Всього за місяць кожен учасник:

  • започаткує спільне захоплення для всієї родини, що всіх згуртує та урізноманітнить дозвілля;

  • вивчить на практиці біотехнологічний процес. Біотехнології – це використання живих організмів і біологічних процесів у виробництві. Ми будемо вирощувати мікрозелень нетрадиційним методом;

  • створить міні-ферму і отримає свій перший системний підприємницький досвід, навчиться: обирати нішу свого проекту, формулювати гіпотези, проводити desk research, аналізувати цільову і проводити користувацькі інтерв’ю, створювати прототип і лендінг продукту, писати влучні тексти, брати фідбек у користувачів і пітчити.

Всього за місяць кожен учасник:

  • дізнається про дієтологічну цінність мікрозелені для профілактики цілої низки захворювань, укріплення і підтримки на належному рівні організму;

  • Отримає рецепти смачнющих страв, які можна приготувати з мікрогріном;

  • Отримає дипломи та іменні листи від розробників курсу - викладачів і науковців з Могилянки, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника і адміністрації Наукового ліцею Чурюмова.

Наша велика ідея: #Ростимо_і_РоSTEAMо!

Наукомістка економіка вимагає не просто навичок, а глибоких знань. Тому наукова освіта, інновації, спілкування з вченими світового рівня мають бути доступними школярам незалежно від місця проживання.

Презентація проекту від команди розробників

Команда

Ірина Жданова, ініціаторка шкільного руху з наукомісткого стартаперства, співавторка проекту

кандидатка історичних наук, громадська діячка, засновниця першого в Україні приватного наукового ліцею “Міжнародна зелена школа ім. Клима Чурюмова, координаторка Громадянської платформи з реформування наукової сфери; проадвокувала спеціалізовану освіту наукового профілю для школярів в 2 законах України; керівниця ГО “Фонд “Відкрита політика”, що працює в напрямку розширення доступу до української освіти дітям, молоді, що постраждали від війни, мешкають у важкодоступних регіонах.

Володимир Лущак, співавтор проекту

український біохімік, доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат премій «Scopus Awards Ukraine» (двічі) та «Web of Science Award Ukraine», у 2019му році увійшов до рейтингу ТОП 2% науковців світу, що складається аналітиками Стенфордського університету, видавництва Elsevier та SciTech Strategies.

До списку увійшли 85 вчених з України, найвище місце серед них посідає професор Лущак, таким чином він увійшов у топ 0,06% всіх науковців світу.

Юлія Василик

розробниця та консультантка з дослідної частини проекту

кандидатка біологічних наук. Кандидатська дисертація була виконана на теми проростків кукурудзи.

За час навчання в університеті та аспірантурі і роботі на кафедрі біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, брала участь у міжнародних наукових проектах у Швеції, Польщі та Німеччині. Об'єктами її дослідження були рослини (кукурудза та арабідопсис), гриби (дріжджі, монаскус (червоний рис), гливи, шиїтаке) та тварини (щурі, миші та свині).

Має публікації в провідних українських та міжнародних наукових журналах.

Євдокія Решетник

розробниця дослідної частини проекту

кандидатка біологічних наук. Дисертаційна робота присвячена вивченню регуляції функцій печінки. Співавторка навчальних посібників для студентів та школярів. Учасниця міжнародних наукових конференцій. Має понад 70 статей у фахових наукових і педагогічних виданнях. Членкиня Українського фізіологічного товариства і Українського біохімічного товариства.

Марія Третяк,

менеджерка проекту, розробниця підприємницького практикуму і програми лекторію

Наставники


Організатор

Приватна ліцензована жива школа у digital-просторі.

Науковий ліцей носить ім'я українського астронома Клима Чурюмова і має на меті продовжувати поступ України, як космічної країни.

Тому вивчення фізики, астрономії та залучення учнів до науково-дослідних проєктів, зокрема, космічних, відбувається з 5 класу.

«Школа без стін»

• Заняття відбуваються онлайн та в обсерваторіях, лабораторіях, хайтек-компаніях.

• Наші класи працюють у віртуальних хмарах, центрі столиці на Печерську та високогірному селі Космач у Карпатах, де сяють живі зірки.

• Наші учні співпрацюють зі школами різних країн світу у рамках індивідуальних науково-дослідних проєктів.

Стандарти і методики

• державні стандарти наукової освіти;

• авторські GREEN STREAM-методики, успішно апробовані упродовж восьми років у пансіоні у Космачі. Це дослідно-орієнтоване навчання математики, природничих наук, ІТ, інженерії у поєднанні із традиційним українським мистецтвом;

• інноваційні методики навчання з Ізраїлю і Литви на онлайн-платформах США, Канади, Індії за новими підручниками з України, Ізраїля, NASA, а також класичними, наприклад, Сканаві.

Вчитель

У команду Ліцею входять:

• викладачі фізико-математичних ліцеїв;

• представники хайтек-компаній;

• вчені кандидати та доктори наук;

• митці.


Запрошуємо до партнерства усіх, кого цікавить тема шкільної наукової та бізнес освіти!