Leśna Grupa
Unschoolingowa
Bullerbyn

Leśna Grupa Unschoolingowa Bullerbyn

Nasza grupa powstała z myślą o dzieciakach uczących się w domu, które chciałyby regularnie spotykać się z kolegami i koleżankami, wspólnie bawić się w otoczeniu natury, razem szaleć na placu zabaw, oglądać wiewiórki, czytać książki i realizować projekty z wyobraźni . Zapraszamy je do współtworzenia demokratycznej społeczności, w której mogą współdecydować o planie dnia i wybieranych aktywnościach i swobodnie rozwijać się w zgodzie z sobą.

Czerpiemy z koncepcji unschoolingu, leśnych szkół i szkół demokratycznych. Pracujemy w modelu wypracowanym przez wiele lat działania Wolnej Szkoły Demokratycznej Bullerbyn. Nasi mentorzy są absolwentami programu stażowego Wspieranie przez Relacje w Fundacji Bullerbyn oraz mają doświadczenie w pracy z dziećmi w nurcie pedagogiki Gestalt.

W Leśnej Grupie Unschoolingowej dorośli z empatią, uważnością i troską towarzyszą dzieciom w swobodnej zabawie. Facylitują działania społeczności, by każdy czuł się w grupie ważny i bezpieczny oraz czerpał jak najwięcej radości ze wspólnego czasu. Dzieci mają szerokie pole do dzielenia się swoimi zainteresowaniami i naturalnego rozwijania kompetencji społecznych.

Osiedle Jazdów, Warszawa

Spotykamy się na Jazdowie pod skrzydłami Fundacji Bullerbyn, by tworzyć społeczność dużych i małych opartą na szacunku i współdziałaniu. Naszym miejscem fińskie drewniane domki z ogrodem malowniczo skryte w centrum miasta (Osiedle Jazdów - ul. Jazdów 5a/1 i 7/30). Od czasu do czasu chcemy także wypuszczać się na bliższe lub dalsze wycieczki.

Widujemy się we wtorki, środy i czwartki od 9 do 15:30 od września do czerwca.