Organizátoři

Olga Vacula

Nová nadšená vedoucí celého organizátorského týmu OHB. Členka Regionálního centra Hnutí Brontosaurus v Praze. Absolventka organizátorského kurzu 2015/2016.

S Hnutím Brontosaurus jezdí na akce jako účastník od roku 2005 a v posledních době se aktivně zapojila i jako organizátorka. Vystudovala archeologii, pracuje v národním památkovým ústavu v Praze a podařilo se jí tak spojit práci a koníčka v jedno.

Rostislav Konůpka - Rosťa

Předseda regionálního centra Hnutí Brontosaurus

Má za sebou několikaleté vedení organizátorského kurzu, během něhož mu pod rukama prošlo nemalé množství budoucích organizátorů včetně současného předsedy Hnutí Brontosaura a nebo nynějších organizátorů letošního kurzu.

Organizoval už více jak 20 táborů a 50 víkendovek - některé povedené, některé méně. Ale dokonalá akce stále ne a ne přijít, takže to zkouší dál. Kromě své rodiny má rád Brontosaura, hrady a zámky, složité hry, sladkosti, cestování pěšky a na lodi, irský tanec, počítače a akvarijní rybičky.

V současné době především vede pražský brontosauří dětský oddíl - BRĎO a je nadšeným amatérským ornitologem.

Na organizátorském kurzu se s ním mimo jiné setkáte na přednášce Akce od A do Z, které má na starosti a dále u zkoušek jako s konzultantem Sekce vzdělávání Hnutí Brontosaurus.


Michal Švarný - Švára

Předseda Hnutí Brontosaurus. Absolvent organizátorského kurzu 2010/2011.

Vystudoval sinologii a dále studuje na střídačku pedagogiku a filosofii, má za sebou přípravu 5 úspěšných kurzů nebo táborů a podílí se na chodu nejen v Regionálním centru Hnutí Brontosaurus Praha, ale i celého Hnutí.

Jen co v r. 2004 přelezl spodní věkovou hranici pro účastníky, začal jezdit na akce základního článku Hnutí Brontosaurus Modrý Kámen, kde později začal i pomáhal připravovat víkendovky, ale i pilotní tábor v Ladakhu (Severní Indie) a vlastní putovní letní tábor. Vysokoškolská studia ho zavanula dál od brontosauřího dění, a to až do severovýchodní Číny a Hongkongu. Ale nakopnut účastí na kurzu Prázdninové Školy Lipnice se rozhodl vrátit k zážitkové pedagogice a Brontosaurovi, tentokrát jako organizátor.

Na organizátorském kurzu se s ním mimo jiné setkáte na přednášce Hry I. a Hry II, které má na starosti a dále u zkoušek jako s konzultantem Sekce vzdělávání Hnutí Brontosaurus.

Andrea Romanovská - Ája

Místopředsedkyně RC Hnutí Brontosaurus Praha a členka Kontrolní a revizní komise. Absolventka organizátorského kurzu 2012/2013.

Začínala jako nadějný ekolog a chtěla se stát učitelkou, ale nakonec ji oslovilo zdravotnictví. Dnes je její alma mater lékařská fakulta a srdeční záležitostí fyziologie. Pracuje převážně v laboratoři, ale jednou by chtěla změnit pohled na paliativní medicínu k lepšímu. Ve volném čase nejraději fotografuje a objevuje svět. Občas vytáhne luk, zacvičí si jogu, ráda přečte zajímavou knihu nebo upeče sladkou dobrotu.

Podílí se na organizování různorodých akcí, přes víkendovky, tábory, vzdělávací akce až po sportovní a nebo zdravotní akce pro všechny věkové kategorie. Nejčastěji ale jezdí jako zdravotník. Letos organizuje již po páté organizátorský kurz. Na brontosauřích akcích především ráda vaří a naslouchá všem, co si k ní najdou cestu do kuchyně.

Na organizátorském kurzu se sní mimo jiné setkáte na obou víkendových akcích, které má na starosti a u zkoušek jako s instrukturem Sekce vzdělávání Hnutí Brontosaurus.

Martin Žaloudek

Člen Regionálního centra Hnutí Brontosaurus Praha a Kontrolní a revizní komise. Absolvent organizátorského kurzu 2014/2015.

Martin se k Hnutí Brontosaurus se dostal v roce 2014, kdy ho nadchla zážitková akce Černobíle Lukáše Linhy. V současné době ho baví hlavně vzdělávací akce, a to jak v Brontosaurovi, tak i mimo něj.

Prosazuje logické a odůvodnitelné rozhodování. Snaží se u ostatních podporovat kritického myšlení. Svůj pracovní den běžně tráví v IT prostředí – návrhem a vývojem softwaru. Od této činnosti občas rád uteče relaxovat někam doprostřed klidné přírody.

K Brontosaurovi se vrací, protože ho těší myšlenka dělat věci jen tak - pro dobrý pocit a potěšení ostatních.

Na organizátorském kurzu se sním mimo jiné setkáte na přednášce První pomoc I. a První pomoc II., které má na starosti.

František Zajíc - Fanda

Člen Regionálního centra Hnutí Brontosaurus Praha. Absolvent organizátorského kurzu 2015/2016.

Věkově nejmladší člen organizátorského týmu, který má nicméně za sebou úspěšné organizování táborů, víkendovek a nebo pravidelných kurzů acrojógy. Student fyziky na Matematicko fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Karolína Fazekašová - Fazol

Absolventka organizátorského kurzu 2015/2016

Studentka geografie a kartografie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Na organizátorském kurzu se sní mimo jiné setkáte na přednášce První pomoc I. a První pomoc II., které má na starosti.