Organizátorský kurz v Praze

Hnutí Brontosaurus, Regionální Centrum Praha

Co je organizátorský kurz?

Organizátorský kurz je 6měsíční kurz určený především začínajícím a mírně pokročilým organizátorům zážitkových akcí pro děti, mládež i dospělé, avšak díky velkému záběru a praktickému zaměření je přínosný i pro zkušené organizátory, kteří si mohou prohloubit své znalosti a dovednosti a získají zkušenost s pořádáním akcí v jiné organizaci.

Probíhá formou neformálních tříhodinových seminářů, které pokrývají širokou škálu praktických témat. V rámci kurzu jsou pořádány také tři víkendové akce, na kterých si každý může vyzkoušet roli organizátora i účastníka zážitkových akcí.

Celý kurz je završen zkouškou, která ověří znalosti účastníků, na jejímž základě je udělována akreditace k pořádání vlastních akcí a táborů.

Komu je kurz určen

Kurz je otevřen komukoliv. Semináře jsou koncipovány tak, aby i účastník s žádnými nebo velmi malými zkušenostmi s organizováním akcí mohl po absolvování kurzu bez problémů uspořádat vlastní zážitkovou akci. Nicméně i ostřílení organizátoři si přijdou na své. Podmínkou účasti není ani členství v Hnutí Brontosaurus. Ať už jsi pravidelným účastníkem akcí hnutí, nebo o nás slyšíš poprvé, jsi vítán. Nemáme ani žádné věkové omezení, jen je důležité vědět, že samotnou akreditaci mohou získat účastníci až od 18 let.

Termín a místo

Začínáme 16. října 2018 v naší klubovně na Letné (Malářská 6) v 18 hodin. Semináře budou i nadále probíhat každé úterý od 18 do 21 hodin, a to až do dubna 2019.

Náplň kurzu

Celý kurz je tvoření 24 přednáškami/cvičeními a třemi víkendovými akcemi, na kterých si prakticky vyzkoušíš zážitkovou pedagogiku, a to jak z pohledu účastníka, tak i organizátora.

Podrobný seznam přednášek a víkendových akcí najdeš v sekci Program.

Závěr kurzu a získání akreditací

Kurz je zakončen zkouškou, která umožňuje získat osvědčení Hlavní vedoucí dětských táborů (akreditace MŠMT).

Pokud budeš mít v plánu organizovat pod Hnutím Brontosaurus, můžeš navíc získat i naši interní akreditaci Organizátor Hnutí Brontosaurus. Kromě spousty výhod pak bude Brontosaurus tvé tábory a akce propagovat a bude je finančně i materiálně podporovat.

Cena

Cena za tento intenzivní šestiměsíční kurz je 1200 Kč. Studenti a členové Hnutí Brontosaurus mají cenu sníženou na 900 Kč. Součástí ceny jsou všechny přednášky, úvodní víkendovka, zkoušky a akreditace.

Je pravidlem, že se platí až při návštěvě třetí hodiny. Máš tedy šanci se s kurzem více seznámit a zjistit, zda je kurz pro tebe a vyhovuje ti jeho náplň, styl vedení apod.

Pro ty, kteří nemají zájem o osvědčení a nechtějí absolvovat celý kurz, avšak zaujala je některá z přednášek, mohou přijít jen na jednotlivé přednášky. Cena jedné přednášky je pak 50 Kč pro nečleny Brontosaura, pro členy je pak zcela zdarma. Ani účast na víkendových akcích není podmíněna účastí na celém organizátorském kurzu.

Přihláška

Pokud se chceš zúčastnit kurzu, vyplň přihlášku. zmizel proklik Čím dříve, tím lépe. Počet míst je omezen a v případě velkého zájmu budou upřednostňováni ti, kteří se přihlásí dříve.


Celou akci zaštiťuje Regionální centrum Hnutí Brontosaurus Praha za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.