Organizátorský kurz v Praze

Hnutí Brontosaurus, Regionální Centrum Praha

Co je organizátorský kurz?

Organizátorský kurz je 6-ti měsíční kurz určený hlavně začínajícím a mírně pokročilým organizátorům zážitkových akcí pro děti, mládež i dospělé. Díky širokému záběru a praktickému zaměření bude přínosný i pro zkušené organizátory.

Kurz probíhá formou neformálních večeních seminářů, které se konají vždy jednou týdně v době 18:00-21:00. Kurz obsahuje celkem 24 takových seminářů, každý na jiné téma. V rámci kurzu jsou pořádány také tři víkendové akce, na kterých si účast i organizování zážitkových akcí mohou účastníci vyzkoušet na vlastní kůži.

Kurz je zakončen zkouškou, která potvrdí znalosti účastníků na úrovni, která nám umožní udělit akreditaci k pořádání vlastních akcí a táborů.

Komu je kurz určen

Kurz je otevřen KOMUKOLIV. Ať už nás potkáváš pravidelně, nebo o Hnutí slyšíš poprvé, jsi vítán. Jak již bylo řečeno, hlavním zaměřením jsou začínající a mírně pokročilí organizátoři. Nicméně i zkušení organizátoři si přijdou na své.

Termín a místo

Kurz bude probíhat od 10. října 2017 do dubna 2018 a to vždy v úterý od 18 do 21 hodin v naší klubovně na Letné.

Náplň kurzu

Součástí kurzu je 24 večerních přednášek a cvičení. Kurz zároveň obsahuje i TŘI VÍKENDOVKY, na kterých si prakticky vyzkoušíš zážitkovou pedagogiku, a to jak z pohledu účastníka, tak i organizátora.

Podrobný seznam přednášek a víkendových akcí najdeš v sekci Program.

Závěr kurzu a získání akreditací

Kurz je zakončen zkouškou, která umožňuje získat akreditaci Hlavní vedoucí dětských táborů, který je akreditován MŠMT.

Pokud budeš mít v plánu organizovat s námi můžeš navíc získat i naši interní akreditaci Organizátor Hnutí Brontosaurus, jednak tak získáš nehynoucí čest a slávu a kromě toho pak Brontosaurus bude propagovat tvoje tábory a finančně i materiálně podporovat tvé akce.

Cena

CENA za tento intenzivní šesti měsíční kurz je pouhých 1200 Kč. Pokud jsi STUDENT nebo ČLEN Hnutí Brontosaurus, cena pro tebe bude ještě příjemnější, tj. 900 Kč.

Součástí ceny jsou všechny přednášky, úvodní víkendovka, zkoušky a akreditace.

Samozřejmostí je oblíbené občerstvení formou studené večeře na všech přednáškách včetně pití, překážkou nejsou pro nás ani stravovací omezení a nebo návyky (např. celiakie, intolerance na laktozu, vegetariánství, veganství, apod.

Na víkendovce je zajištěna strava od sobotního ráno do nedělního oběda. Dále je v ceně ubytování v Alpské hájovně, krátkodobý pobyt a dále prohlídka na zámku Veltrusy, Bohatý zážitkový program.

Je nepsaným pravidlem, že se platí nejdříve při návštěvě třetí hodiny. Máš šanci se více s kursem seznámit, zjistit zda vám vyhovuje náplň, styl, lidé apod.

Existuje také možnost přijít jednorázově na na přednášku, která tě zaujala, i když se kurzu neúčastníš. Cena jedné takové přednášky je pak 50 Kč pro nečleny Brontosaura; a pro členy je pak zcela zdarma.

Možnost účasti na víkendových akcí také není podmíně účastí na celém organizátorském kurzu.

Přihláška

Pokud se chceš ZÚČASTNIT kurzu nebo chceš zatím jen nakouknout na úvodní hodinu, vyplň prosím PŘIHLÁŠKU.

Pokud zatím váháš, neboj, přihláška tě k ničemu nezavazuje. Můžeš se přihlásit, přijít na pár hodin a pak se rozhodneš, zda budeš v kurzu pokračovat. Nicméně počet míst na kurz bude omezen cca na 20 osob, aby bylo možné zachovat kvalitu kurzu, tak neváhej moc dlouho.


Celou akci zaštiťuje Regionální centrum Hnutí Brontosaurus Praha a ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.