Науково - методична робота

«У самій своїй основі педагогічна праця – справжня творча праця – стоїть     близько до наукового дослідження. Ця близькість, спорідненість полягає передусім в аналізі процесів і необхідності передбачення».

                                                                                                                                                                                        В.Сухомлинський

  При навчально-методичному кабінеті діє методична рада яка об’єднує на добровільній основі творчу групу висококваліфікованих викладачів.

    В умовах правового режиму воєнного стану пріоритетним напрямом методичної роботи є реновація освітньої галузі – осучаснення освітнього процесу та освітнього середовища.

    На засіданнях методичної ради відбувається розгляд нормативних матеріалів (програм навчальних дисциплін, положень, рекомендацій, інструкцій тощо) та заходів з навчальної, методичної, наукової і організаційної роботи, подання їх на затвердження директору коледжу.

     Методична рада сприяє впровадженню інноваційних технологій, прогресивних форм організації навчання в освітній процес, виконує заходи, спрямовані на підвищення якості підготовки спеціалістів, надає допомогу щодо ефективності організації навчальної, методичної, наукової та організаційної роботи, здійснює контроль прийнятих рішень і заходів.

    Підтримуються зв’язки з ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України, Департаментом освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації, відбувається взаємодія і співпраця з Державним закладом  «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського», Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини, КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», Радою директорів закладів фахової перед вищої освіти Одеської області, Радою директорів педагогічних фахових коледжів Південного регіону України, Центральноукраїнським державним педагогічним університетом імені Володимира Винниченка, Вінницьким державним педагогічним університетом імені Михайла Коцюбинського.

     28 квітня 2023 року з метою інтеграції зусиль закладів та установ освіти міста Балти, розширення співпраці в сфері наукової та освітньої діяльності, оновлення змісту освіти та згуртування поколінь створено інноваційний освітній ХАБ.

  На засіданнях методичної ради відбувається розгляд та схвалення науково-методичних матеріалів викладачів для їх практичного застосування і популяризації.   20 навчально-методичних посібників педагогічних та науково-педагогічних працівників коледжу мають гриф МОН України.

    Методична рада заслуховує звіти голів циклових комісій про стан виконання планів роботи, звіти про результати науково-дослідницької роботи.

  Ефективна організація нововведень у коледжі залежить від розвитку його потенціалу, професійної компетентності педагогічного колективу до роботи в умовах пошуку, створенні науково-методичної та матеріально-технічної підтримки інноваційних змін. Експериментальна та науково-дослідницька діяльність зумовлює перехід закладу на новий рівень розвитку – інноваційний. У 2022-2023 навчальному році колектив коледжу – учасник 6-ти локальних пілотних проєктів, експериментів різного рівня:

-   Всеукраїнський експеримент за темою «Навчально-методичне забезпечення підготовки вчителів в умовах реформування освітньої галузі у 2017-2023 роках»;

-    регіональний  пілотний проєкт «Нове покоління вчителів для Нової української школи» (тренери Бронзель Л.А., Гончарук В.Г., Дончук Н.В., Меленишин Н.Б., М’ягкоход Н.М., Нікітюк Н.Ф., Щур В.А.);

-   пілотний проєкт з розроблення методичного забезпечення підготовки вчителів початкової школи до впровадження ігрових та діяльнісних методів в освітньому процесі спільно з The LEGO Fondation (тренери Подуфалова К.Ю., Щур В.А.);

-  швейцарсько-український проєкт DOCCU, який впроваджується в Україні Консорціумом у складі Громадської організації «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» та Цюрихським педагогічним університетом (Кифоренко Т.Т.,      Лекар А.М., Штурба А.О.);

-   швейцарсько-український проєкт DECIDE «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» (Кифоренко Т.Т.);

-   Міжнародний проєкт «Професійна підготовка до імплементації програм Lego Education» (Якобчук С.О.)

Майстер-тренери, ментори, андрагоги беруть участь у проведенні методичних тренінгів, семінарів здійснюють навчально-методичний та експертний супровід, сприяють ефективному проведенню та організації заходів у межах реалізації вищевказаних проєктів.

   Викладачі коледжу проводять та беруть участь в регіональних організаційно-методичних заходах педагогічних фахових коледжів Південного регіону України та ЗФПО Одеської області.

Коледж в умовах воєнного стану характеризується інтенсивним пошуком нових підходів до навчання, інноваційним змістом освіти, методами, технологіями, формами організації освітнього процесу, нововведеннями в організаційній структурі закладу, у засобах навчання і виховання, у підходах до соціальних послуг в освіті.