BOK to nowocześnie zarządzana instytucja kultury w największej i najdynamiczniej rozwijającej się dzielnicy Warszawy. Działa tu pierwsze na Białołęce kameralne kino, różnorodna scena impresaryjna i nagradzane w całej Polsce grupy teatralne, mamy ogólnopolski Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA, organizujemy koncerty największych gwiazd z całego świata a w naszych sekcjach bierze udział ponad 1000 osób rocznie.

Tak jak na początku, ważnym elementem naszej działalności są działania społeczne. Od dwóch lat prowadzimy „3 pokoje z kuchnią”, pierwsze w Warszawie miejsce aktywności lokalnej (ul. Głębocka 84), współtworzone przez pomysły proponowane i organizowane przez mieszkańców dzielnicy. We wrześniu 2016 została otwarta na Zielonej Białołęce nowa placówka z jedną z najnowocześniejszych sal widowiskowych na Mazowszu – Głębocka 66.

Obserwujemy i wspieramy uczestnictwo w kulturze mieszkańców dzielnicy, edukujemy i staramy się wskazywać kierunki działań. Współpracujemy z mieszkańcami, w ramach konkursu „Zrealizuj swój pomysł w BOK-u” wspieramy oddolne inicjatywy, wyszukujemy lokalnych liderów z ciekawymi pomysłami i zapraszamy ich do współpracy. Staramy się poznać naszych mieszkańców: wiemy, w jaki sposób lubią spędzać czas, szanujemy ich wybory, jednocześnie proponując rzeczy nowe, które uważamy za wartościowe.

Przez ostatnich 20 lat w organizowanych przez nas różnego rodzaju wydarzeniach udział wzięło prawie 600 000 osób, czyli niemal 1/3 mieszkańców Warszawy. Połowę z nich stanowili widzowie spektakli teatralnych, ponad 10 000 osób wzięło udział w zajęciach sekcyjnych, niemal 100 000 uczestniczyło w różnego rodzaju koncertach. Kino zgromadziło sześćdziesięciotysięczną widownię.

Jednak liczby, mimo że imponujące, to nie wszystko. Najważniejsi są ludzie, którzy tworzą BOK. Ludzie, którzy po prostu kochają swoją pracę i dzięki którym na Białołękę jest dużo bliżej, niż jeszcze kilka lat temu.

Zapraszamy do BOK-u!