Hildegard Penne
OUTSIDE THE FRAME
OUTSIDE THE FRAME
“It’s what’s outside the frame that’s scary” Matthew Barney
Buiten de bestaande kaders treden. Kunnen en willen kijken. Het is een thema dat mij persoonlijk bezig houdt en de kern vormt van dit werk.
Voor dit project vertrok ik vanuit eerder gerealiseerd fotowerk. Ik koos hierbij bewust voor eerste proefprints, mislukte prints, het materiaal dat doorgaans wordt weggegooid, het onvolmaakte. Het werken met deze prints bleek bevrijdend.
Het gaf me de ruimte om onbeperkt te experimenteren, gaande van ‘het voederen van de foto’s aan de slakken in de brievenbus’, het verscheuren - verknippen – bekrassen – beschilderen van de prints, tot het bewerken met lucifers, strijkijzer, ontstopproduct.
Het toeval krijgt hier een belangrijke rol. Het onverwachte wordt schepper. Destructie wordt een deel van het creatieproces, als kans om een nieuw beeld, een ander verhaal te doen ontstaan. Elk stuk is uniek. Ik integreerde ook nieuwe technieken, zoals AI, in mijn werk, niet in haar gepolijste vorm, maar juist in haar imperfectie.
Destructie en Constructie
Uiteenvallen en Verbinden
De deeltjes en Het geheel
In ieder van ons zit een destructieve kracht, maar ook een vermogen tot verbinding, de kracht om telkens opnieuw op te staan iets nieuws te creëren.
Is dat niet de essentie van het mens-zijn?