Deze ochtend werden we na een redelijk rustige nacht wakker in De Iep.
Een nieuwe dag vol avontuur lag voor ons klaar. Vandaag stond de Eerste Wereldoorlog centraal. Daarvoor dienden we voldoende energie op te doen tijdens het lekkere ontbijt. Aangezien we een hele dag op pad zouden zijn, moesten we ook onze picknick maken.
Om tien uur stonden we gepakt en gezakt aan de bus die ons naar de grootste Britse begraafplaats in de buurt bracht: Tyne Cot.
Door de opdrachten ontdekten we wie er allemaal begraven zijn.
Het verbaasde ons hoeveel jonge mensen hier gesneuveld zijn. We werden er stil van.
Daarna bracht de bus ons naar Passendale, een dorpje op de frontlinie dat in 1917 helemaal vernield was. We genoten eerst van onze zelf gesmeerde broodjes onder een flauw lentezonnetje. Daarna doken we de loopgraven in onder leiding van een gids.
Zo kwamen we heel wat details te weten over het leven van de soldaten tijdens WOI.
We leerden zelfs het verschil kennen tussen de Duitse en Britse loopgraven.
Wat ons vooral bijblijft is dat we geen oorlog meer willen.
Nadat de bus ons terugbracht na deze leerrijke dag, was het tijd voor ontspanning.
Er werd gevoetbald, genetbald, gedoucht, gelezen en gerust tot het tijd was voor alweer een lekker avondmaal: balletjes in tomatensaus.
Tot slot stapten we de avond in richting de Menenpoort voor een heel druk bijgewoonde Last Post. Het was een speciale versie met een tienerkoor uit Engeland.
Ook hier werden we stil van, alhoewel sommige jongens wel veel interesse hadden in de Britse tienermeisjes! Hun Engels is alvast wat bijgeschaafd. 😉