ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ

Інформація до Міжнародного дня протидії булінгу

Порядок реагування на доведені випадки булінгу

Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу

Положення про порядок розгляду випадків булінгу

Діти вчаться жити....avi

04 травня 2021 року Міжнародний день протидії булінгу

ЯК БОРОТИСЯ З БУЛІНГОМ

Як боротися з булінгом_ поради для дітей.mp4

ПОРАДИ ДЛЯ ДІТЕЙ


Як запобігти булінгу_ поради для свідків.mp4

ПОРАДИ ДЛЯ СВІДКІВ


Як зупинити булінг_ поради для батьків.mp4

ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ


ПЛАН ЗАХОДІВ, СПРЯМОВАНИХ НА ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЮ БУЛІНГУ

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОРЯДОК РОЗГЛЯДУ ВИПАДКІВ БУЛІНГУ

Закон про булінг відповідальність за цькування у школі

Верховна Рада України 18 грудня 2018 року прийняла Закон України №8584 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо протидії булінгу», який вперше визнає юридично поняття булінгу в українському законодавстві та передбачає відповідальність не тільки за вчинення, але й за приховування випадків булінгу.

Законом визначено, що булінг (цькування) – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Закон вносить зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими встановлюється відповідальність за булінг.

Так, вчинення булінгу тягне за собою накладення штрафу від 850 до 1700 грн або громадські роботи на термін від 20-ти до 40-ка годин.

Водночас за булінг, вчинений групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, законом встановлено штраф від 1700 до 3400 грн або громадські роботи на термін від 40 до 60 годин.

Булінг, вчинений дітьми від 14-ти до 16-ти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють. Його розмір, відповідно до ухваленого закону, становить від 850 до 1700 грн або громадські роботи на термін від 20 до 40 годин.

ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯДУ ЗАЯВ ПРО ВИПАДКИ БУЛІНГУ

ПОРЯДОК РЕАГУВАННЯ НА ДОВЕДЕНІ ВИПАДКИ БУЛІНГУ

Кампанія ЮНІСЕФ.mp4

ЦЕ-БУЛІНГ!!!

Ми всі можемо допомогти це зупинити!