Wij zijn Scouts Akabe Aalst, een scoutsgroep voor kinderen, jongeren en volwassenen met een beperking. Al sinds 1974 organiseren we wekelijkse vergaderingen waarbij geen enkele drempel te hoog is voor ons. Net als andere scoutsgroepen dragen we uniformen, houden we formatie, leren we scoutingwaarden, doen we beloftes en totemisaties, en volgen we onze eigen tradities. We gaan op kamp, bouwen kampvuren, slapen in tenten, gaan op tweedaagse, bikken voor we beginnen te eten, spelen de leukste spelletjes, gaan uitdagingen aan, maken ons vuil en en zingen het avondlied voor het slapengaan. We organiseren de beste feestjes, maken vrienden voor het leven en beleven elke week opnieuw plezier. Meer over ons →
Ben jij 17 jaar of ouder en wil jij graag het scouteske leven met geweldige activiteiten doorheen het jaar, een fantastisch tentenkamp in de zomer en de gezellige avonden met je eventuele medeleiding te leren ontdekken? Twijfel niet om ons te contacteren.
Kan ik mijn kind eerst eens laten proberen bij jullie?
Natuurlijk! Neem gerust contact met ons op, dan zoeken we samen naar een geschikt moment om te komen proberen. Uw kind kan twee keer meedoen aan een activiteit, waarna we bespreken of Akabe Aalst de juiste plek is.
Op dit moment hebben we nog plaatsen vrij bij de kapoenentak (6-8 jaar) en de givertak (16-18 jaar). Als uw kind tussen de 8 en 16 jaar is, mag u uiteraard ook contact met ons opnemen, maar momenteel zitten de welpentak en jonggivertak vol en werken we daar met een wachtlijst.
Ik wil leiding worden maar heb geen ervaring, is dat een probleem?
Absoluut niet! Er zijn geen specifieke vereisten om leiding te worden bij Scouts Akabe Aalst. Het enige wat je nodig hebt, is een flinke dosis enthousiasme, betrokkenheid, en een warm hart voor onze leden.
De meeste van onze leidinggevenden hebben geen achtergrond in scouting of ervaring met werken met mensen met een beperking. Zolang je openstaat voor de wereld van scouting en onze leden, ben je meer dan welkom!