З 29 травня по 22 червня 2018 року в Херсонській області відбувалися п’ятиденні ІІІ очні сесії підвищення кваліфікації вчителів, які будуть працювати в 1-х класах у 2018/2019 навчальному році в умовах Нової української школи. Загалом навчання пройшли 655 педагогів.

Діяльнісний підхід, особливості викладання навчальних предметів та інтегрованого курсу «Я досліджую світ», формування міжпредметних компетенцій у процесі тематичного навчання, критичне мислення, методика навчання гри з LEGO, особливості оцінювання навчальних досягнень учнів, робота з дітьми з порушеннями психофізичного розвитку в умовах закладу загальної середньої освіти, партнерство з батьками – саме з такими питаннями ознайомилися учасники протягом завершальної третьої сесії. Упродовж насичених п’яти днів творчої і плідної роботи вчителі отримали не лише нові знання та вміння, а й можливість під іншим кутом подивитися на свою діяльність, у чомусь зробити переоцінку життєвих цінностей, філософії освіти.

Креативно підійшли вчителі й до захисту залікових робіт. Презентація лепбуків, інтелектуальних карт, розробок ранкових зустрічей, батьківських зборів тощо супроводжувалася віршами, піснями, театралізацією.

Сповнені фахових знань, позитиву, оптимізму, творчості й відповідальності за свою місію, з вірою в Нову українську школу учасники сесії завершили навчання та отримали сертифікати.

19-21 червня 2018 року на базі КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» відбулися додаткові одноденні тренінги для вчителів майбутніх перших класів із питань упровадження ігрових та діяльнісних методів навчання «Гра по-новому, навчання по-іншому в освітньому просторі Нової української школи», які провела тренер The LEGO Foundation Черевична Олена Анатоліївна. Загалом навчанням було охоплено 90 педагогів закладів загальної середньої освіти Херсонщини.

Під час тренінгу Олена Анатоліївна ознайомила присутніх з історією створення LEGO, з методикою компетентнісного навчання «Шість цеглинок», з проектною діяльністю та освітнім потенціалом гри з LEGO. Тренер провела дидакичні ігри та вправи з використанням технології «Шість цеглинок», які вчителі зможуть застосовувати в роботі з дітьми. Такі вправи допоможуть учням тренувати пам’ять, розвивати моторику, увагу, оперативну пам’ять, ментальну гнучкість і творчо мислити. Через гру учні зможуть навчитися таким важливим, передбаченим НУШ умінням як, наприклад, вирішення проблемних завдань, робота в команді.

Пошук нових підходів до навчання, опанування новими сучасними методиками – завдання вчителя Нової української школи. Учителі на власному досвіді відчути силу педагогіки гри як системи, методу та інструменту навчання та отримали неабияке задоволення.

Дорогі творці Нової української школи – учителі та керівники пілотних шкіл, автори Модельної навчальної програми, члени громадських організацій, батьки!

Вітаємо Вас із закінченням дуже важливого для нас усіх навчального року. За цей рік виросли не тільки наші першокласники, що брали участь у пілотуванні Модельної навчальної програми, зросли ми всі: стали мудрішими, відважнішими, наполегливішими у досягненні мети і, напевно, толерантнішими.

Дякуємо Вам за те, що наші учні, які брали участь в апробуванні нового Державного стандарту початкової освіти, відчули всі переваги і можливості Нової української школи, що вони полюбили школу і наступного року з радістю йтимуть у другий клас.

Дякуємо Вам за прагнення змінити освіту, руйнувати стереотипи і ризикувати в умовах невизначеності, відомо, що тим, хто торує шлях першим, завжди найважче.

Бажаємо Вам здоров’я, сміливості і втілених творчих ідей не тільки в освітньому процесі, а й загалом у житті, зокрема під час літніх канікул. Щедро діліться своїми набутками з колегами, які цього року поведуть у світ захопливих відкриттів і радісного навчання майбутніх першокласників.

Щиро Вам дякуємо!

Редакційна колегія під керівництвом Романа Шияна.

Уряд визначив, як розподіляти між місцевими бюджетами 1,38 млрд субвенції НУШ

Кабмін визначив, як розподіляти між місцевими бюджетами 1,38 мільярда гривень субвенції на “Нову українську школу”.

Відповідну постанову ухвалили на засіданні уряду 4 квітня.

Згідно з документом, 386,5 мільйонів гривень виділяється на підвищення кваліфікації вчителів.

Ще 998,7 мільйона на оснащення початкових класів:

  • 40% від цієї суми спрямують на закупівлю дидактичних матеріалів для перших класів;
  • 40% – на закупівлю меблів для початкової школи;
  • 20% – на закупівлю комп’ютерного та мультимедійного обладнання для початкових класів.

“Ми виключили будь-яке ручне керування в розподілі коштів між областями і територіальними одиницями <…> Розподіл коштів між областями здійснюватиметься відповідно до кількості учнів 1–4 класів у певній місцевості, – наголосила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Водночас, ця постанова передбачає дофінансування з місцевих бюджетів. Таким чином пропорції фінансування між субвенцією НУШ та місцевими бюджетами складають: для міст обласного значення – 70% на 30%; для ОТГ – 90% на 10%; для сільської, гірської та території на лінії зіткнення – 95% на 5%.

“Нова українська школа”

14 березня 2018 року відповідно до плану роботи КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» навчально-методична лабораторія іноземних мов у межах реалізації Концепції Нової української школи провела обласний семінар «Формування навичок комунікації учнів у контексті Нової української школи» для вчителів англійської мови, які викладають у початковій школі. Організувала і провела семінар завідувач навчально-методичної лабораторії Марина Ігошева спільно з учителями англійської мови, які працюють у пілотних класах початкової школи за автентичними підручниками «Quick minds» і «Smart junior». Організатори заходу ставили собі за мету поділитися з учителями міста і області знаннями, набутими протягом двох сесій семінару-тренінгу вчителів у місті Біла Церква в межах експерименту «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту».

Наталія Дембровська – учитель англійської мови Чорнобаївського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад» продемонструвала організацію фрагменту уроку за матеріалами підручників «Quick minds» і «Smart junior», застосовуючи інтерактивні форми роботи; Олена Синько – учитель Новокаховської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 поділилася досвідом застосування прийомів формування англомовної комунікації в першому класі та запропонувала до уваги учасників семінару систему комунікативних вправ.

Вебінар 13.02.2018 "З питань організації навчання педагогів, які будуть працювати в 1 класах з 2018 року"

13.02.2018 — Вебінар з питань організації навчання педагогів, які будуть працювати в 1 класах з 2018 року (ВІДЕОЗАПИС)