Як дитині не потрапити
у пастки медіа-простору?

Сучасний інформаційний світ складний та різноманітний, представлений  безліччю інформаційних джерел, серед яких дитина може легко заблукати. Тому ми, вчителі і батьки, маємо допомогти дітям оволодіти навичками медіаграмотності. У світі, де править інформація, дитина мусить вміти її критично оцінювати, знати, яким джерелам можна довіряти, що таке фейкові новини та як захиститися від маніпуляцій.

Навчати медіаграмотності може той, хто сам засвоїв її основи. З чого почати? Можливо разом з дитиною прочитати книгу.

Наприклад, кумедну історію Каті Сіль «Ніта. Ховайтесь, фейки світу». Ця книга для дітей віком 5-10 років, знайомство з якою може не тільки розвивати критичне мислення у дитячої аудиторії, а й привернути увагу батьків до теми медіаосвіти.

Авторка, доступною для дітей мовою, пояснює як розпізнати фейк, по суті, описуючи кожен крок фактчекінгу.

Завантажити книгу Каті Сіль «Ніта. Ховайтесь, фейки світу» можна за покликанням

https://znayshov.com/News/Details/knyzhka_z_mediahramotnosti_nita._khovaites_feiky_svitu

Книга Анни Гресь «Діти та гаджети. Секрети розумного спілкування» є першою книгою в Україні, що допоможе батькам знайти баланс у вихованні, сформувати у дитини здорові стосунки з ґаджетами та інтернетом. Увесь матеріал книги складено з урахуванням авторитетної думки психологів, фізіологів і педіатрів з усього світу.

Ця книга не є спробою пригнітити вашу стратегію виховання. Кожна сім’я має право самостійно визначати, як саме і скільки часу дитина взаємодіятиме з інтернетом, планшетом та іншими ґаджетами. Проте, важливо, щоб ця взаємодія: була корисною для розвитку дитини; не шкодила її фізичному і психічному здоров’ю; не порушувала системи взаємодії дитини з реальним навколишнім світом; допомагала, а не перешкоджала навчанню.

Більше інформації про книгу за покликанням https://www.4mamas-club.com/catalog/knigi-pro-stosunki/diti-ta-%d2%91adzheti-sekreti-rozumnogo-spilkuvannya/

Фейки, маніпуляції, містифікації, пропаганда, реклама. Нинішня проблема медіаграмотності має тривалу історію. Довкола нас чимало відвертої брехні, скільки її не розвінчуй – люди й далі вірять в абсурдні речі. Книга Марини Кафтан «Історія брехні. Як ми обманюємося» розповідає про те, як і хто творить брехню, а головне — як її розпізнати і не піддаватися на зловмисні впливи.

Унікальність видання – це складові, що допомагають дорослим знайти правильні слова для обговорення психологічних моментів з дітьми та глибшого розуміння історичного контексту:

Більше інформації про книгу за покликанням  https://nashformat.ua/products/istoriya-brehni.-yak-my-obmanyuemosya-922422

Як дитині не потрапити у пастки медіа-простору? Відповідь дорослих: набути навичок медіаграмотності. Одна із можливостей формування цих навичок – читання тематичних цікавих історій та їх обговорення разом з дорослими.

Філончук З.В.