Frenštátský klavírní festival
pod záštitou Martina Kasíka

          
Frenštátský klavírní festival inicioval frenštátský rodák Martin Kasík – v současnosti klavírista světové úrovně a bývalý absolvent frenštátské Základní umělecké školy. V zimě roku 2012 se dohodli Martin Kasík a ředitel ZUŠ Vladimír Vondráček na spolupráci a uspořádání festivalu v roce 2013. V letošním roce 2019 se uskuteční již čtvrtý ročník festivalu od pátku 24. do soboty 25. května 2019.
   Jedním z hlavních cílů festivalu je přivádět do Frenštátu nejlepší české i světové interprety, kteří přednesou stěžejní díla klavírní a komorní literatury. Harmonogram festivalu je rozplánován pro letošní rok do dvou dnů. V těchto dvou dnech se uskuteční v rámci festivalu ve velkém sále kulturního domu prestižní koncert s profesionálními umělci, který je premiérově zařazen ve spolupráci s Městským kulturním střediskem také do cyklu abonentních koncertů.

   Z prestižních interpretů se představí Roman Patočka (housle), Václav Petr (violoncello) a samozřejmě Martin Kasík (klavír). Kromě koncertů je připraven i bohatý doprovodný program festivalu, jako například masterclass pod vedením Martina Kasíka nebo ve výstavní síni A. Poláška v kulturním domě inspirativní vernisáž děl Dominika Petra, který spolupracoval zatím na všech ročnících festivalu.

        Festival velmi aktuálně podporuje počiny Městského kulturního střediska v projektu abonentních koncertů a otevírá pro veřejnost umělecký svět, který ve Frenštátě v minulosti výrazně chyběl vedle jiných žánrů a stylů. Frenštátský klavírní festival s umělecky velmi hodnotným obsahem i spolu s abonentními koncerty se tak stává významným počinem a impulzem k plnohodnotnému kulturnímu životu našeho města i širšího regionu.