Frenštátský klavírní festival
pod záštitou Martina Kasíka

        
Frenštátský klavírní festival inicioval frenštátský rodák Martin Kasík – světový klavírista a bývalý absolvent frenštátské Základní umělecké školy. V zimě roku 2012 se dohodli Martin Kasík a ředitel ZUŠ Vladimír Vondráček na spolupráci a uspořádání festivalu v roce 2013. V letošním roce 2015 se uskuteční druhý ročník v polovině května od čtvrtku 14. do soboty 16. května 2015.

   Jedním z hlavních cílů festivalu je přivádět do Frenštátu nejlepší české i světové interprety, kteří přednesou stěžejní díla klavírní a komorní literatury.  Harmonogram festivalu je rozplánován do tří dnů. V těchto třech dnech se uskuteční v rámci festivalu v sále Kina dva velké koncerty s profesionálními umělci a uprostřed festivalu koncert mladých talentů z pražské konzervatoře.

   Z prestižních interpretů se představí Jiří Vodička (housle), Irvin Venyš (klarinet) a samozřejmě Martin Kasík (klavír). Kromě koncertů je připraven i bohatý doprovodný program festivalu, jako například masterclass pod vedením Martina Kasíka nebo ve foyer Kina zajímavá vernisáž děl Dominika Petra, který na minulém 1. ročníku festivalu vystavoval portréty světových klavíristů. Toto vše bude nabídnuto frenštátské veřejnosti ve festivalovém dění.

        Festival velmi aktuálně podporuje počiny Městského kulturního střediska v projektu abonentních koncertů a otevírá pro veřejnost umělecký svět, který ve Frenštátě v minulosti výrazně chyběl vedle jiných žánrů a stylů. Frenštátský klavírní festival s umělecky velmi hodnotným obsahem i spolu s abonentními koncerty se tak stává významným počinem a impulzem k plnohodnotnému kulturnímu životu našeho města i širšího regionu.