Frenštátský klavírní festival
pod záštitou Martina Kasíka

          
Frenštátský klavírní festival inicioval frenštátský rodák Martin Kasík – v současnosti klavírista světové úrovně a bývalý absolvent frenštátské Základní umělecké školy. V zimě roku 2012 se dohodli Martin Kasík a ředitel ZUŠ Vladimír Vondráček na spolupráci a uspořádání festivalu v roce 2013. V letošním roce 2017 se uskuteční třetí ročník festivalu od pátku 19. do soboty 20. května 2017.
   Jedním z hlavních cílů festivalu je přivádět do Frenštátu nejlepší české i světové interprety, kteří přednesou stěžejní díla klavírní a komorní literatury. Harmonogram festivalu je rozplánován pro letošní rok do dvou dnů. V těchto dvou dnech se uskuteční v rámci festivalu premiérově ve velkém sále kulturního domu dva velké koncerty s profesionálními umělci.

   Z prestižních interpretů se představí Ivan Ženatý (housle), Vilém Veverka (hoboj), Kateřina Englichová (harfa) a samozřejmě Martin Kasík (klavír). Kromě koncertů je připraven i bohatý doprovodný program festivalu, jako například masterclass pod vedením Martina Kasíka nebo ve foyer kulturního domu zajímavá vernisáž děl Dominika Petra, který spolupracoval zatím na všech ročnících festivalu.

        Festival velmi aktuálně podporuje počiny Městského kulturního střediska v projektu abonentních koncertů a otevírá pro veřejnost umělecký svět, který ve Frenštátě v minulosti výrazně chyběl vedle jiných žánrů a stylů. Frenštátský klavírní festival s umělecky velmi hodnotným obsahem i spolu s abonentními koncerty se tak stává významným počinem a impulzem k plnohodnotnému kulturnímu životu našeho města i širšího regionu.