Aktuality

                                                  Školní rok 2018 - 2019

S ohledem na zvýšení bezpečnosti dětí při cestě do školy žádám rodiče, aby děti ráno vysazovali na parkovišti u Tesca a vyhrazených místech pro parkování u autobusové zastávky Na Pohoří. Pomůžete tak zmírnit silný ranní provoz v těsné blízkosti školy. Zručské spoluobčany bydlící nedaleko školy žádám o zvážení nutnosti dopravy dětí ke škole automobilem.                                                                                                   Děkuji za pochopení. Mgr. Martin Hujer, starosta města

Od 1. 3. 2019 dojde ke zvýšení ceny oběda. Více informací na webových stránkách školy.

Ve středu 30. ledna proběhne přírodovědně-vzdělávací pořad „Ptáci na obzoru“.Cena 65,- Kč. Vybíráme 40,- Kč na žáka, 25,- Kč hradí SRPŠ. Prosím uhradit do úterý 29. ledna.

V úterý 28. května proběhne fotografování tříd II. stupně.

Vážení rodiče, ve čtvrtek 22. listopadu se od 16. 30 hod. koná třídní schůzka.

V pátek 16. listopadu je vyhlášeno ředitelské volno.

Ve čtvrtek 8. listopadu se uskuteční bruslení na zimním stadionu v Ledči nad Sázavou. Doprava zajištěna autobusem ze zastávky Na Pohoří. Výuka ve škole bude probíhat první dvě hodiny. Odjezd v 10.00 hod. Návrat ve 13.15 hod. ke školní jídelně, oběd žáci stihnou. Vzít s sebou: brusle v pevném zavazadle, teplé oblečení, čepici (doporučená helma), rukavice, kartičku ZP, peníze. 

Podzimní prázdniny: pondělí 29. - úterý 30. října.

Informace školní jídelny: Potřebujeme, aby všichni žáci, kteří se stravují ve školní jídelně, znali svůj kód na přihlášení do jídelny, protože pokud si nevezmou na oběd čip, můžou si vytisknout tzv. náhradní stravenku na novém boxu a nezvonit na vedoucí školní jídelny.

V rámci projektového dne Naše hory se ve středu 12. září 2018 uskuteční zeměpisná exkurze na Sněžku. Žáci budou hodnoceni známkou za zpracované úkoly během projektu. Sraz v 6. 10 hod. na autobusové zastávce Na Pohoří. Odjezd v 6. 15 hod. Předpokládaný návrat do 18 hod. Cena 300 Kč - lanovka, autobus - prosím uhradit do pondělí 10. 9. Vzít s sebou: pevná turistická obuv, vhodné oblečení dle počasí, jídlo, pití, kapesné, kartičku zdravotní pojišťovny. Obědy ve školní jídelně odhlásí škola hromadně. 

Opakování z fyziky 

Vážení rodiče, ve čtvrtek 6. září se od 16. 00 hod. koná třídní schůzka.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Školní rok 2017 - 2018

V pátek 15. 6. je vyhlášeno ředitelské volno.

31. května končí sběr papíru.

Ve čtvrtek 19. dubna se od 16. 30 hod. koná třídní schůzka.

Ve středu 4. dubna se koná Den otevřených dveří.

V pondělí 26. března se uskuteční bruslení na zimním stadionu v Ledči nad Sázavou. Doprava zajištěna autobusem ze zastávky Na Pohoří. Výuka ve škole bude probíhat první dvě vyučovací hodiny. Odjezd v 10. 00 hod. Návrat ve 13.15 hod. ke školní jídelně. Vzít s sebou: brusle v pevném zavazadle, teplé oblečení, čepici (doporučená helma), rukavice, kartičku ZP, peníze.

Ve středu 6. června se koná školní výlet do iQLANDIA v Liberci. Vstupné do expozic 100 Kč, Velká science show 50 Kč, doprava cca 200 Kč.

Bližší informace na třídní schůzce. 

http://www.iqlandia.czhttp://www.iqlandia.cz/cz/iqlandia/skoly/skolni-vylety


Ředitelka Základní školy Zruč nad Sázavou vyhlašuje na základě § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., (školský zákon) ředitelské volno na dny: 5. 3. 2018, 7. 5. a 9. 5. 2018 a 15. 6. 2018. Důvody: Vzdělávání pedagogického sboru, údržba a stavební úpravy ve ŠJ, zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt žáků - Slovinsko, Itálie. V tyto dny nebude fungovat školní družina ani školní jídelna. 

Ve středu 21. 2. v 7. 00 hod. se koná příprava na opravný test z matematiky. Účast dobrovolná. Děkuji. Nešporová.

Ve středu 30. 5. 2018 proběhne fotografování tříd II. stupně.

V pondělí 5. února se uskuteční bruslení na zimním stadionu v Ledči nad Sázavou. Výuka ve škole bude probíhat první dvě vyučovací hodiny. Odjezd v 10. 00 hod. Návrat ve 13.15 hod. ke školní jídelně. Vzít s sebou: brusle v pevném zavazadle, teplé oblečení, čepici (doporučená helma), rukavice, kartičku ZP, peníze. 

V úterý 30. ledna proběhne environmentální výukový program s živými ptáky - Krkavcovití. Cena je 40 Kč. Prosím uhradit do 30. 1. 

Sraz na lyžařský kurz je v neděli 14.1.2018 v 9.30h na autobusové zastávce pod restaurací U Studničků. Doplatek za hory 1713,-Kč se bude vybírat ihned po návratu z hor, v týdnu od 22.1.2018. V. Nulíček

Lepší místo ve škole - startuje hlasování o nejlepší projekt. Podrobné informace naleznete v Aktualitách - http://www.zszruc.cz/lepsi-misto-ve-skole-startuje-hlasovani-o-nejlepsi-projekt/

V pondělí 11. prosince se uskuteční bruslení na zimním stadionu v Ledči nad Sázavou. Výuka ve škole bude probíhat první dvě vyučovací hodiny. Odjezd v 10. 00 hod. Návrat ve 13.15 hod. ke školní jídelně. Vzít s sebou: brusle v pevném zavazadle, teplé oblečení, čepici (doporučená helma), rukavice, kartičku ZP, peníze. 

V pondělí 4.12. 2017 v 7h se v učebně fyziky uskuteční schůzka ohledně lyžařského kurzu. Účast všech účastníků-žáků nutná. V. Nulíček 

Ve čtvrtek 23. listopadu se od 16. 30 hodin koná třídní schůzka.


Dne 10. 11. budou žáci psát souhrnnou práci z matematiky. V testu budou úlohy ze zlomků i základní geometrické konstrukce. Zároveň si vyberu ke kontrole školní sešity. Jedná se o kontrolu obsahu, nikoliv úpravy. Děkuji. Nešporová Myslivcová

Základní škola se zapojila do projektu, který má za cíl zlepšit prostředí školy. Více informací v Aktualitách - http://www.zszruc.cz/projekt-udelejme-ze-zruce-lepsi-misto-mas-napad-jak-vylepsit-svou-skolu/

Ve středu 25. 10. je vyhlášeno ředitelské volno. V dalších dnech 26. 10. - 27. 10. mají žáci podzimní prázdniny.

V letošním školním roce opět pořádáme zahraniční zájezd. Podrobné informace naleznete v Aktualitách - http://www.zszruc.cz/zahranicni-poznavaci-zajezd-bledske-jezero-postojenska-jeskyne-benatky/

V pátek 20. října se uskuteční bruslení na zimním stadionu v Ledči nad Sázavou. Výuka ve škole bude probíhat první dvě vyučovací hodiny. Odjezd v 10. 00 hod. Návrat ve 13.15 hod. ke školní jídelně. Vzít s sebou: brusle v pevném zavazadle, teplé oblečení, čepici (doporučená helma), rukavice, kartičku ZP, peníze. 

Na setkání Rady třídních zástupců 26. 9. 2017 byl odsouhlasen příspěvek SRPŠ ve výši 150,- Kč. Prosím uhradit do 18. 10.

V pátek 6. října výuka na II. stupni končí z provozních důvodů ve 12. 30 hod.


Od pondělí 2. 10. dochází k úpravě rozvrhu.


Bruslení - záloha na dopravu  činí 120 Kč.


Vážení rodiče, dovolte mi vás pozvat na schůzi Rady třídních zástupců SRPŠ, která se uskuteční v úterý 26.9.2017 od 18:00 hodin v třídě hudební výchovy ZŠ.

Těším se na vaši účast.

Michal Šnaider    předseda SRPŠ

Vážení rodiče, rádi bychom naši školu zapojili do projektu Logická olympiáda. Protože je k registraci důležitý souhlas zákonného zástupce, žádáme vás, abyste vyjádřili svůj souhlas při registraci ve formuláři:     http://www.logickaolympiada.cz/vstup_pro_zaky/?registrace=1                                                  Je důležité se registrovat včas, nejpozději do 30. 9. 2017.                                                                                                                                                                                 Veškeré informace o soutěži najdete na http://www.logickaolympiada.cz/

Záloha na lyžařský kurz činí 1500 Kč. Uhraďte prosím do 21. 10. Děkuji. 

V úterý 5. 9. bude otevřen bufet ve vstupní hale školy. Otevírací doba od 7.30 do 11.45 hod.

V elektronické žákovské knížce došlo k malé úpravě. Záložka Zprávy (pro omlouvání absence) byla nahrazena záložkou Komunikace.

V Aktualitách je zveřejněn rozvrh kroužků na letošní školní rok.

Základní škola se představuje - dokument o Škole s hvězdičkou  - https://youtu.be/PFi1RhrCPbE

V Aktualitách je zveřejněna nabídka výukového programu - Stroj na jedničky - vzdělávací aktivita pro děti na rok 2017/2018. 

Technický kroužek zahájí svoji činnost 3. října.

V letošním školním roce bude v 7. ročníku vyučován nový předmět Pracovní činnosti. Část roku budou žáci pracovat ve školní dílně a část na školním pozemku. Na výuku je třeba zajistit vhodné oblečení a obuv. 

Ve čtvrtek 7. září se v 16.00 hod. konají třídní schůzky.

Školní rok 2017-18 začíná v pondělí 4. září. 
Výdej obědů proběhne v době od 10.30 do 12.30 hod.