Aktuality

Fotografie - dětem byly rozdány fotografie. Částka bude stržena z online pokladny.

Družina - v pátek 11.6. půjdou děti navštěvující družinu na motokáry. Prosím, aby měly s sebou pokrývku hlavy. Děkuji. 

Doprava Včelí dům Hulice - za exkurzi do Včelího světa v Hulících bude dětem ze školní online pokladny stržena částka 34 Kč.

Výlet Zoo Jihlava s výukovým programem

Odjezd: úterý 15.6. v 7,30 hod. z autobusové zastávky Na Pohoří
Návrat: kolem 16 - 16,30 hod. na zastávku
Cena: 95 Kč výukový program a vstupné do Zoo + cca 150 Kč doprava ( po vyúčtování bude celková částka stržena ze školní online pokladny)
S sebou: vhodné oblečení a obuv, jídlo a pití na celý den, pokrývku hlavy, případně opalovací krém nebo pláštěnku, hotovost dle vašeho uvážení ( možnost si zakoupit něco k jídlu, pití, suvenýry,....)
Oběd bude dětem na tento den hromadně odhlášen.

Zájmové kroužky 2021/2022
na webových stránkách školy byla zveřejněna nabídka zájmových kroužků s přihlášením pro nový školní rok: https://www.zszruc.cz/nabidka-zajmovych-krouzku-na-skolni-rok-2021-2022-online-prihlaseni/

Ekocentrum Divočina v Malešově středa 2.6.
- v rámci projektu "Život chleba" se zúčastníme výstavby chlebové pece
Program - stavba pece, hliněná dílna ( výroba kachlí, amuletů a mističek), vaření na vzduchu ( trdelníky na ohni, kopřivové placky na grilu),semínkové bomby,....
Odjezd: sraz středa 2.6. v 8 hod. na autobusové zastávce Na Pohoří (děti, které navštěvují ranní družinu, si ráno vyzvednu ve škole)
Návrat: cca 13,30 hod. (poté půjdeme do jídelny na oběd)
Cena: vše mají děti zdarma
S sebou: batůžek s pitím a svačinou, pláštěnku, sportovní oblečení a obuv (celý program proběhne venku, tzn. zvolit takové oblečení, které si mohou děti ušpinit), případně náhradní tepláky, repelent
- v případě nepříznivého počasí se přesune akce na jiný termín

ZMĚNA KONCŮ VYUČOVACÍCH HODIN OD 20.5.
- v souvislosti s hygienickým pravidly ve školní jídelně dochází s okamžitou platností od čtvrtka 20. 5. k úpravě konců vyučovacích hodin, a to : čtvrtek - konec výuky ve 12,15 hod. . Ostatní dny zůstávají beze změny.

Exkurze do Včelího světa Hulice 27.5.
- v rámci praktické výuky prvouky se uskuteční exkurze do Včelího světa Hulice
- program: délka cca 2 hod., ve kterém se žáci dozvědí o včelách, vyrobí si svíčky a také budou ochutnávat med podávaný na jablku (pokud je někdo alergický na včelí bodnutí, jablka nebo med,        napište na lísteček)
- odjezd : v 9,45 hod. ( ráno se budeme učit podle rozvrhu -1.hod.ČJ, 2.hod.MT a učebnice si necháme ve škole den předem, tzn. ten den přijdou žáci do školy pouze s batůžkem)
- příjezd: cca 12,30hod. na zastávku Na Pohoří (ještě upřesním)
- cena: program hrazen školou, žáci budou hradit pouze dopravu. Částka bude stržena ze školní online pokladny. 
- bude možné si zakoupit nějaké drobnosti, skleničku medu,.....


Prosba ŠD - vzhledem k běžnému chodu ŠD, je paní vychovatelka Balcarová s dětmi ve družině každý den do 14,30 hod., pak se děti spojují s ostatními. Proto moc prosí, abyste jí telefonovali ohledně odchodu dětí z družiny apod. do dané doby, aby byla schopna zařídit případný odchod. 

Zapůjčené Ipady a notebooky - ten, kdo měl zapůjčený Ipad, přinese ho zpět do školy v pondělí 17.5. (včetně nabíječky). Notebooky se budou vracet příští týden v úterý, čtvrtek a pátek vždy od 7,30 do 11,30 hod. do kanceláře p.Vránové. 

Rozvrh - vkládám pro připomenutí rozvrh😉 
 

Školní družina - prosím, do družinového sešitu zapište, zda bude vaše dítě chodit do družiny od 17.května, v kolik hodin bude odcházet,... Družinový sešit děti přinesou s sebou do školy v pátek 14.5. Děkuji. 


ONLINE VÝUKA OD 3.3.2021 
Rychlý odkaz do online učebny ČJ, MT, PRV meet.google.com/drt-hjsj-xzk
Rychlý odkaz do online učebny Aj pí. Jeřábková https://meet.google.com/vof-upxp-hvf
Rychlý odkaz do online učebny Aj p. Kulík meet.google.com/nab-dgzm-ucy

Samostatná práce na čtvrtek 13.5.😀

MT - pracovní listy se sloupečky - vybrat 1 sloupeček na sčítání a odčítání + 1 na násobení a vypočítat
Písanka - str. 23 
Čítanka - str. 141,142 (Palác se zmrzliny)

V pátek mi děti přinesou do školy ke kontrole Písanku, Mat.minutovky, pracovní listy ČJ ( 2 listy se stranami 24 a 25) a sešit ČJ, kam psaly cvičení zadaná tento týden k samostatné práci + družinový sešit s odchody 😉.

PCR testování se bude odebírat ze slin. Důležité je, aby žáci 20 min před testováním nejedli, nepili, nežvýkali žvýkačku.


DŮLEŽITÉ!
Milí rodiče,
tento pátek 14.5.2021 proběhne PCR testování žáků celé školy, tedy i žáků, kteří jsou díky rotaci tento týden na distanční výuce. 
Vzhledem k PCR testování žáků bude také plně obnoven rozvrh bez jakýchkoliv úprav, a to již od pondělí 17.května, kdy se znovu obnovuje bezrotační výuka. 
Během týdne ještě budou určitým způsobem upraveny konce vyučovacích hodin a příchody do jídelny.
V pátek je opravdu nutné, aby přišli všichni žáci do školy. Zde budeme od 8,00 hod. do 9,30 hod.
PCR testy by měly mít platnost 14 dní a bude se testovat vždy v pátek ráno. 
Obecné informace k testování, které proběhne v pátek:
·        PCR test se provede poolingovou metodou. Varianta anonymizovaná.
·        Samoodběr je prováděn za přítomnosti zdravotníka v předem naplánovaném termínu na půdě školy bez potřeby asistence/přítomnosti rodičů.
·        Výsledek testu je sdělen škole emailem odpoledne po odběru u anonymizované varianty. 
Tento pátek se z důvodu PCR testování ruší veškerá online výuka.
V případě dotazů volejte, pište 😉

Družina od 17.5.
- družina bude fungovat ve stejném režimu jako od září 2020, neboť MŠMT zrušilo povinnost homogenních skupin. Vychovatelkou zůstává A.Balcarová. 
      
Školní jídelna od 17.5.

Od pondělí 17. května budou všem žákům automaticky přihlášené obědy. Na výběr bude ze dvou jídel. 

Přihlášení a odhlášení obědů je třeba učinit do čtvrtka 13. května do 13. 00 hod. telefonicky nebo emailem u vedoucí školní jídelny nebo na strava.cz.

Výdej do jídlonosičů bude pouze v době 11:00 - 11:15 hod.


Samostatná práce na středu 12.5.👀

MT - Mat.min.str.31/cv.61 celé
ČJ - doplnit chybějící písmena a cvičení přepsat do sešitu.


Školní pomůcky -  prosím o doplnění potřeb na Vv a Pč - nůžky, lepidlo. Dále bude mít každé dítě v penále ořezanou tužku č. 3 na rýsování, krátké pravítko a ořezané pastelky základních barev. Děkuji, P.

Fotografování - fotografování naší třídy se uskuteční 18.května. Budeme se fotit jako celá třída. Možnost je i menších skupinek. Zde platí pravidlo, že pokud je dítě na fotografii, platí za ni. Proto zvažte, zda máte o takové fotografie vašich dětí opravdu zájem. 
Cena za velkou fotku bude činit 20 Kč, za malou 13 Kč. Celková částka bude dítěte stržena z online pokladny. Zkontrolujte si, prosím, zda máte v pokladně dostatek finančních prostředků, případně doplňte. 

Samostatná práce na úterý 11.5.🌞

MT - PS 7 str.2/cv.3
ČJ - cvičení přepsat do sešitu. Za každou větu napsat číslem počet slov ve větě. Kdo si troufne, může ve větách vyhledat a podtrhnout slovesa. (Klikněte na obrázek pro zvětšení.)


Samostatná práce na pondělí 10.5.🌞

MT - Mat.min. str. 26/ cv.51 celé ( pro připomenutí - závorky počítáme vždy první)
ČJ - vyber si jakékoliv podstatné jméno a k němu vymysli a napiš nejméně 10 sloves (např. letadlo : létá, přepravuje, přistává, opravuje se, vznáší se, řídí, parkuje, ....) a připrav si na úterní online hodinu
Písanka - str. 22 - tučně vyznačená slova nahradit jinými slovy, ať už se stejným významem nebo protikladným

VŠI - ve třídě se vyskytly vši. Prosím o kontrolu vlasů. 

Tělesná výchova - od pondělí 3. 5. na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví dochází k obnovení tělesné výchovy ve venkovních prostorách, samozřejmě v případě odpovídajícího počasí. Při Tv není nutné nosit roušky ani respirátory. Děti budou mít tedy ve škole tepláky, triko, mikinu, sportovní obuv. 

Změna v testování od 3.5. - žáci I. stupně se budou nově testovat pouze 1x týdně v pondělí (případně po příchodu žáka do školy během týdne)

Výdej do jídlonosičů od pondělí 3. 5. dochází k úpravě časů výdeje stravy do jídlonosičů. Více informací zde: https://www.zszruc.cz/informace-skolni-jidelny-zmena-vydeje-obedu-do-jidlonosicu/

Školní družina - od 3.5. nastává změna, vychovatelkou bude Saša Balcarová. Prosím, napište mi nebo dejte vědět po dětech do pátku, zda bude Vaše dítě příští týden chodit do družiny. 

4.čtenářský deník - připomínám termín odevzdání 3.5.. Deník přinesou děti v pondělí do školy (některé mají již splněno).

Samostatná práce na pátek 30.4.🧹🌚

V pondělí si přinesou děti všechny PL (MT + ČJ) do školy. 
MT - pracovní list str.32 ( děti mají nakopírované u sebe) 
ČJ - úplně dole v souborech pod názvem OPAKOVÁNÍ ČARODĚJNICE je vložen pracovní list. Najdete ho také v souborech na škole v pyžamu. 
       Pokud nemáte možnost tisku, odpovědi pište na prázdný list. Přinést do školy ke kontrole. 

Dobrovolný úkol: 


Samostatná práce na čtvrtek 29.4. 🌼

MT - PS str.30/cv.3,4
                       + cv.5 přepsat a vypočítat  do sešitu 
ČJ - do cvičení doplnit správná písmena ze závorek a cvičení přepsat do sešitu. Klikněte na obrázek pro zvětšení. Prosím o zaslání.


ZMĚNA ONLINE ROZVRHU OD 26.4.

PÁTEK - Skupina 2 (p.Jeřábková):   9:00 - 9:30 hod. - ČJ 2
                                                           10:00 - 10:30 hod. - AJ 2
                 Skupina 1 ( p.Kulík):         10:00 - 10,30 hod. - ČJ 1
                                                           11:00 - 11,30 hod - AJ 1
Ostatní dny zůstávají bez změny. 

Samostatná práce na středu 28.4.

MT - MM str.16/cv.32
Čítanka - str.133-135 A.Ježková-Metro
ČJ - úkol pro bystré hlavičky: Vymysli větu (nebo i více vět), ve které budou začínat všechna slova na stejné počáteční písmeno. Větu si připrav na čtvrteční výuku.
       (např. Pekařka peče poctivé pečivo přesně podle předepsaného postupu.)


Individuální třídní schůzky 27.4 nebo 28.4.- veškeré informace byly zaslány na emaily žáků. Schůzky proběhnou ve stejné online místnosti jako mají žáci online výuku.

Samostatná práce na úterý 27.4.🌞

MT - PL str. 31 - prosím o zaslání
Písanka - str.20 
ČJ - PL není potřeba tisknout, stačí si písmenka napsat na prázdný papír a k nim vymýšlet podstatná jména - názvy zvířat. Návod, jak postupovat, je uveden v pracovním listě.  


Samostatná práce na pondělí 26.4.👀

-na online výuku si připravit pracovní listy z ČJ i MT + vyrobenou knížečku se slovními druhy
MT - MM str. 15 
ČJ - PL přepsat do sešitu - prosím, zaslat ke kontrole
 

Eduzměna - pozvánka na webinář pro rodiče
Webinář s lektorkami Janou Stejskalovou a Hanou Žežulovou na téma JAK MOHU ZLEPŠOVAT PODMÍNKY PRO UČENÍ DĚTÍ se uskuteční v pondělí 26. dubna od 17 do 18:30 hodin.

V pondělí do školy ještě přinést: 
- referát o hospodářském zvířátku, které děti psaly tento týden a četly na OV
- vytrhané kartičky s násobky 4
- MT (PS i MM), i když v rozvrhu ten den nemáme 

Pátek 16.4. - z důvodu návštěvy lékaře je upravena online výuka tento den a to následovně:
                        skupina 1 - 1.hod. ČJ od 8 hod., 2. hod. se ruší
                        skupina 2 - 1.hod. ČJ od 10 hod., 2.hod. se ruší
                        AJ skupina p.Kulíka se také ruší. Moc děkuji za pochopení. 

Samostatná práce na pátek 16.4. 😀

MT- PS str. 26/cv.3,4,7,5 ( výsledky zapisovat k příkladům) - prosím, zaslat ke kontrole společně s diktátem
Písanka - str. 18 

Samostatná práce na čtvrtek 15.4.🌸

ČJ - PS str.43/cv.14 - prosím, zaslat ke kontrole
MT - PS str. 26/cv.6,8 (ve cv.6 zapisovat výsledky k příkladům) + procvičovat násobení a dělení 2,3. Vybírat můžete např. ze cvičení na těchto webových stránkách:

Návrat do školy - naše třída se vrací do školy k prezenční výuce 19.dubna. Do 16.4. bude probíhat i nadále distanční výuka.  
Modře vyznačené časy jsou odchody do jídelny. V rozvrhu je uvedena tělesná vých., o které buď budeme chodit ven nebo využijeme k procvičování učiva např. MT, která nám díky testování v pondělí z rozvrhu vypadla.  

Testování žáků - bude probíhat vždy v pondělí a čtvrtek 1.vyučovací hodinu. Přikládám video s postupem : https://www.youtube.com/watch?v=Ls0nrA-Oe20 https://testovani.edu.cz/. Bylo by vhodné, abyste video pustili i dětem.  

Prosím, dejte mi nejpozději do čtvrtečního večera vědět, zda budete chtít být při testování dětí přítomni. Jelikož u testování dětí budu já, paní asistentka a paní vychovatelka a děti jsou moc šikovné, tak věřím, že všechno společně zvládneme a Vaše účast tak nebude vůbec nutná. Zvládli to jiní, zvládneme to i my😉 .
Pokud někdo od začátku roku změnil své telefonní číslo, zašlete mi, prosím, aktuální číslo, abychom Vás mohli v případě pozitivního testu okamžitě kontaktovat.
Zůstáváme dále školou pro děti kritické infrastruktury, ale pouze pro děti ZŠ. 
Úplně dole na této stránce v souborech najdete dokument "Kontrolní seznam příznaků" - má-li žák nějaké takové příznaky, neposílejte ho, prosím, do školy.
Dezinfekce rukou při vstupu do budovy školy, do třídy apod., každý žák má na ústech i nosu hygienickou roušku, náhradní má v sáčku ve školní tašce. Není nutné, aby děti ve škole nosily respirátor, postačuje alespoň chirurgická rouška. 
Výjimky z testování, které jsou jediné akceptovatelné:
a) prodělala laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u ní doba izolace podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví a od prvního pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 neuplynulo více než 90 dní,

b) má negativní výsledek POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 nebo RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, které nejsou starší 48 hodin, a které byly provedeny poskytovatelem zdravotních služeb podle aktuálně platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k provádění testů, nebo 

c) má vystavený certifikát Ministerstva zdravotnictví ČR o provedeném očkování proti onemocnění COVID-19, a od aplikace druhé dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu podle souhrnu údajů o léčivém přípravku (dále jen „SPC“) uplynulo nejméně 14 dní, nebo od aplikace první dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu podle SPC uplynulo nejméně 14 dnů.

Info ke školní družině
-v týdnu od 19.4. do 23.4. vychovatelka Anna Samková - tel. 774 438 303, email: anna.samkova@zszruc.cz
- ranní družina bude od 6,30 h. v naší třídě 2.B
- odpolední v pavilonu F, jak byly děti zvyklé, a to do 15,30 h. 
- prosím, dejte mi do čtvrtečního večera vědět, které dny bude Vaše dítě navštěvovat družinu (zda jen ranní, odpolední nebo obě) a přibližné časy příchodů či odchodů. Můžete psát, vzkázat po dětech nebo se připojit na online výuce a to buď mezi 8,35 - 8,55 h. nebo 10,35 - 10,55 h. 

Samostatná práce na středu 14.4. 🌹

Prosím, na online v. připravit nůžky a lepidlo.
PRV - v případě, že nestihneme vše na online výuce, práci dětem zadám po hodině
Písanka - str. 17 - vytvořit věty např. Nejdříve odnáším odpadky. Potom uklízím poličky. ....
MT - str.28 povinně, str. 29 dobrovolně 😉
       - pokud nemáte možnost tisku, stačí výsledky zapisovat do sešitu


Samostatná práce na úterý 13.4.🌞

ČJ - uč.str.151/cv.1 - přepsat do sešitu
Čítanka - str.114-117 - zkontroluji otázkami ve středu na OV
MT - Mat.minutovky str. 13 celá - prosím, zaslat ke kontrole

Samostatná práce na pondělí 12.4. 🌺

ČJ - PS str. 46/cv.19 a cv.20  - prosím, zaslat ke kontrole
PRV - vyber si jedno hospodářské zvířátko ( ovce, kráva,....).   - zkontroluji ve středu na online v.
Zjisti si o něm tyto informace ( hledat můžeš v učebnici, na internetu, v knihách, zeptat se rodičů,...):
1. Jak se nazývá samec, samice a mládě.
2. Kde žijí (jak se jmenuje jejich příbytek).
3. Čím se živí.
4. Proč zvířátko chováme ( co nám dává). 
5. Cokoliv dalšího zajímavého 
Poté všechny informace napiš na prázdný list, kde jako první bude nadpis (můžeš barevně), pak pod ním text. Celé můžeš doplnit obrázkem zvířete třeba vystřiženého z časopisu nebo nakreslit.
                                                      

Samostatná práce na pátek 9.4. 🌻

MT - str. 24/cv.8,9 + můžete procvičovat násobení a dělení 2 https://wordwall.net/resource/13751464/n%C3%A1soben%C3%AD-2
                                                                                                            https://wordwall.net/resource/13080700/n%C3%A1soben%C3%AD-2
Písanka - str.16 
Diktát - prosím, zaslat ke kontrole
 
Samostatná práce na čtvrtek 8.4.🌷

MT - naučit se řadu násobků 3 
ČJ - uč. str. 148/cv.15 - doplnit vhodné spojky a celé cvičení přepsat do sešitu - prosím, zaslat ke kontrole
     - PS str. 42/ cv.12 - doplnit i/y a slova s y/ý napsat 

Samostatná práce na středu 7.4.⛄

Písanka - str. 15 - první 2 přirovnání opsat, u 2cv. nejprve doplnit do přirovnání, potom celá znovu přepsat - prosím, zaslat ke kontrole
Čítanka - str. 110 - 112 - O víle Amálce 
MT - prac.list - opět není nutné tisknout, stačí zapisovat výsledky do sešitu + na čtvrtek si připravit modré kartičky s násobky 3 z prostřední strany prac.sešitu

Samostatná práce na úterý 6.4. 🌼

MT - Mat.min. str.25 - celá 
ČJ - prac.list - cv.1 - doplnit vhodné spojky a do rámečku napsat, z kolika vět se skládá souvětí. 
                        cv.2 - dokončit souvětí 
    - pokud nemáte možnost tisku, stačí do sešitu napsat - ze cv.1 vypsat doplněné spojky a do závorky počet vět např. a (2), aby (2), ale (2),....
                                                                                                    - cv.2 přepsat celá souvětí  
    - prosím, zaslat ke kontrole


Přeji Vám všem krásné Velikonoce a zároveň Vám moc děkuji za skvělou spolupráci 💖

Karolínka a Vašík zaznamenali růst obilí. Kája pomocí videa  https://youtu.be/YoUCgminJ4U (stačí kliknout),
Vašík jednou časosběrnou fotografií 👍😀.
    


Škaredá středa 31.3. - samostatná práce 🌼

- připravit si na online výuku : starou ponožku (nejlépe šedou nebo bílou), nůžky, rýži (nevařenou), černý fix, stužku, provázek, lepící pásku nebo trychtýř 
MT - Mat.minutovky str. 12
ČJ - uč. str. 146/cv.10 - spojit věty v souvětí a napsat do sešitu - prosím, zaslat ke kontrole

Fotogalerie -najdete zde fotografie z velikonočního tvoření, které ke mně zatím doputovaly. Vytvořili jste krásné výrobky👍. Třeba vás některé nápady inspirují a vyzkoušíte. 

Šedivé úterý 30.3. - samostatná práce 🌷

MT - na online výuku připravit pravítko 
        - na čistý papír narýsovat:                 1. úsečku IABI= 5 cm, úsečku IMNI= 11cm, úsečku IOPI= 8cm
                                                                      2. přímku r, na které leží pod C
                                                                      3. přímku s a bod U, který neleží na přímce s                         - prosím, zaslat ke kontrole
Čtení - Čítanka str. 104,105,106 - zkontroluji ve středu na OV otázkami k textu
ČJ - PS str. 37/cv.2 


Modré (žluté) pondělí 29.3. - samostatná práce🌻

MT -PS str.20/cv.4 + 9
Písanka - str.14 - na poslední 2 volné řádky napiš přísloví, které znáš - prosím, zaslat ke kontrole
PRV - PS str. 58 celá - přečíst básničky vztahující se k jarním měsícům. U cv. s šaškem doplnit do vět slova z druhé strany a nalepit obrázkem vzhůru. V případě, že budou všechna slova doplněna správně, vznikne obrázek. 


Květná neděle 28.3. - tímto dnem začíná "Pašijový týden". Zjistíš, proč se neděli tak říkalo 😉?V pátek 26.3. nebude online výuka AJ p.Jeřábkové. Žákům bude zaslána na jejich email samostatná práce. 

V pátek 26.3. budeme mít mimořádně 1 hod. ČJ a 1 hod. MT, tzn. místo jedné hod. ČJ si vezmeme 1 hod. MT 😉.

Samostatná práce na pátek 26.3. 🌷

MT- slovní úlohy - do sešitu provést zápis, výpočet a odpověď
        1. Do zoo koupili dvojici želv pardálích. Sameček měřil 31cm a samička byla o 9 cm menší. Kolik cm měřila samička?
        2. Eda sbírá pohlednice s obrázky zvířat. Pohlednic s obrázkem psů má 64, pohlednic s obrázkem koní má o 7 více. Kolik má pohlednic s obrázkem koní? Kolik má pohlednic celkem?
             (tato otázka je dobrovolná 😀)
ČJ - PS str.37/cv.1 - prosím, zaslat ke kontrole společně s diktátem

Jarní výzva aneb vyrazte si do přírody na procházku

Vyrazte si na jarní procházku a svoji trasu zaznamenejte pomocí stopaře od mapy.cz nebo v aplikaci svých chytrých hodinek. Vytvořte na mapě zajímavý obrazec nebo nápis a pošlete na email : soutez@zszruc.cz . Přesné instrukce ke stažení zde: https://www.zszruc.cz/userfiles/file/Aktuality%202020-21/Jarn%C3%AD%20v%C3%BDzva%202021%20(1).pdfSamostatná práce na čtvrtek 25.3. 🌸

ČJ - uč. str. 141/cv.5b) - do vět doplnit vhodná slova a celé věty přepsat do sešitu - prosím, zaslat ke kontrole
Písanka - str. 13 (tučně označená slova nahradit slovem opačného významu , např. smutná - veselá,...)
MT - na online hod. připravit znovu 20 ks (popř.30) stejných předmětů 
       + prac.list ( lze si vybrat pouze jednu stránku nebo splnit obě). Není potřeba tisknout, výsledky je možné zapisovat na papír.


Pro procvičování párových souhlásek na konci slov jsem vytvořila hru s krtky: https://wordwall.net/resource/13082858/p%c3%a1rov%c3%a9-souhl%c3%a1sky-procvi%c4%8dov%c3%a1n%c3%ad

Samostatná práce na středu 24.3. 🌹

PRV - PS str.56/cv.2,3
MT - Mat.min. 2.díl str. 11 - celá, ve cv.22 b) se nejprve počítají závorky - prosím, zaslat ke kontrole
ČJ - prac.list vytisknout a doplnit. Pokud nemá někdo možnost tisku, lze uložit do malování a v něm doplňovat.

Samostatná práce na úterý 23.3. 🌻

MT - procvičovat násobení dvěma
Čítanka - str. 95,96,97 - ukázku přečíst a připravit si 2 otázky k textu (vymýšlím takové otázky, na které sám/sama dokáži odpovědět)
ČJ - str.142/cv.3 - přepsat po větu : Na hory pojedeme a_ v létě. - prosím, zaslat ke kontrole

Samostatná práce na pondělí 22.3. 🌼

Děkuji všem za zpětné vazby, které jste mi posílali společně s výsledky soutěže Cvrček a také za to, že jste nechali děti pracovat samostatně 👍. 

VV + PČ (do pondělí 29.3.) - blíží se svátky jara - Velikonoce. Vyrob, nakresli, sestav,... cokoliv, co alespoň trochu souvisí s Velikonocemi. Můžeš se pustit do výroby velikonočního věnce, zápichu do květináče (třeba k tvému zasetému obilí), vyzdobit okna, vyrobit slepičku, ozdobit vajíčka, něco velikonočního upéct, ... 🥚🐣🐤 . Zapojit můžeš celou rodinu. Fotku s tvým výrobkem mi pošli do emailu 📷💻.

ČJ - PS str.33/cv.12,13 - slova nevypisovat, pouze doplnit vynechaná písmena
PRV - PS str.55
MT - PS str.17/cv.2,11

Samostatná práce na pátek 19.3.

ČJ - diktát -prosím, zaslat ke kontrole
MT -  PS str.16/cv.1,2,7 + 8 (výsledky zapisovat přímo k příkladům)

       + na pátek 19.3. letos připadá matematická soutěž " Matematický klokan". Vzhledem k distanční výuce si soutěž děti vyzkouší "nanečisto" z domova. Zadání zašlu dětem do jejich emailu           a není potřeba tisknout.  
         Pravidla soutěže: - soutěž v kategorii Cvrček je určena pro žáky 2. a 3. ročníku 
                                        - čas na řešení úloh je 60 minut
                                        - 1. – 6. úloha je za 3 body, 7. – 12. úloha za 4 body, 13. – 18. úloha za 5 bodů
                                        - za každou správnou odpověď získá žák příslušný počet bodů (3, 4 nebo 5), za každou nezodpovězenou úlohu body nezíská ani neztratí (0 bodů), za každou                                                              nesprávnou odpověď se 1 bod odčítá (nikoli 3, 4 nebo 5 bodů, ale pouze 1 bod)
                                        - žák vybírá správnou odpověď z 5 nabídnutých možností (správná odpověď je vždy jen jedna)
                                        - každý žák vstupuje do soutěže s 18 body
                                        - odpovědi bude žák zapisovat na samostatný papír, kde bude napsáno číslo otázky a zvolená odpověď, např. 1. d , 2. a , ......
                                        - aby byla třídní soutěž spravedlivá, prosím, žák pracuje zcela sám bez jakékoliv pomoci rodičů!  (stejný postup by platil i ve škole). Rodiče pouze vysvětlí, 
                                          jak dítě bude zapisovat výsledky. 
                                        - zapsané výsledky mi, prosím, zašlete ke kontrole do nedělního večera. Až se mi vrátí všechny odpovědi, soutěž vyhodnotím a výsledky sdělím dětem 😉👍✍   
                                       

Samostatná práce na čtvrtek 18.3.

ČJ - PS str. 32/cv.11 - prosím, zaslat ke kontrole
Písanka - str.12 - báseň přepsat a snažit se dodržovat řádky
Báseň na pondělí 22.3. - vybrat jednu z těchto 3 básniček a naučit se zpaměti :
                                                   Čítanka str. 84 - J.Brukner: Klokan
                                                                 str.101- F.Branislav : Pokojíček
                                                                 str.103- F.Hrubín: Perníková chaloupka

                                                                                                                                        
Samostatná práce na středu 17.3.

Na čtvrtek vyrobit další kartičky s písmenky S, Z, Š, Ž, H a CH 😉

MT - Matm.min.2.díl. - str. 10/cv.19 +20 a)- povinná, část b) a c) -dobrovolná - prosím, zaslat ke kontrole
ČJ - uč. str. 140/cv.2 - do sešitu ČJ Š

Na hodiny online výuky je nutné, aby měly děti připravené veškeré pomůcky, a to včetně tabulky, funkčního fixu, prac.sešitu, apod.

Samostatná práce na úterý 16.3.

PRV - připravit na středu 17.3. - v pondělí jste v PS na obrázcích viděli předměty, které se dnes používají již výjimečně a většinou už je najdeme pouze v muzeích nebo u prarodičů na půdách. Zkuste si připravit 1 předmět, který se používal v minulosti a dnes je již nahrazen modernějším. Pokud je předmět větší, nebo ho máš u prarodičů, stačí předmět nafotit a fotku zaslat do mého emailu. Dále si připrav (nejlépe napiš na papír), jak se předmět jmenuje a 3 významy, k čemu mohl dříve sloužit. Pouze jedna možnost z nich bude pravdivá. 

Písanka - str.11 - ve druhé části vymýšlet rýmy, může jich být i více, např. kůže-růže, může, ... - prosím, zaslat ke kontrole + přidat odpovědi na otázky z online hod.
ČJ - prac.list vytisknout a doplnit. Pokud nemá někdo možnost tisku, lze uložit do malování a v něm doplňovat.


Samostatná práce na pondělí 15.3.

PRV - PS str.54 - pokus se zjistit informace o své babičce a doplň je do PS. Do prázdného rámečku ji namaluj. 
                           - pokud víš, jak se některá věc na obrázku jmenuje, napiš název   - prosím, zaslat ke kontrole
ČJ - uč. str. 137/cv.4 - opsat do ČJ Š 
Čítanka - str.92 až 94 Velikonoce z Bullerbynu ( zkontroluji v úterý otázkami k textu)  

Na pondělí 15.3. - připravit 20 kusů (popř.30) např. kostiček, větších korálků, kuliček, bonbonů 😀, pastelek, ..... nejlépe do krabičky, aby děti nehledaly pod stolem 😉
                                - z velké MT vytrhat kartičky z prostřední dvoustrany a na pondělí si připravit všechny kartičky, které se týkají násobení dvěma (růžové)


Den Země - jako každý rok, tak i letos se uskuteční výtvarná a literární soutěž u příležitosti Dne Země. Veškeré informace naleznete v tomto odkazu : http://www.zszruc.cz/co-noveho-na-zemi/
V případě, že se žák zapojí do soutěže, prosím, jeho nafocenou práci zaslat do mého emailu. Následně předám odpovědným učitelkám. 

Samostatná práce na pátek 12.3.

MT - Mat.min.2.díl - str.9/ cv.18
       + kdo potřebuje ještě sčítání trénovat, vypočítá cv.12/ str.6
       + pro rychlíky jsem vytvořila "krtka" i na procvičování sčítání a odčítání do 100, kterého najdete na odkaze:
ČJ - prosím, diktát zaslat ke kontrole

Děkuji Vám všem za skvělou spolupráci a přeji krásný pohodový víkend 👍😊🌞

Samostatná práce na čtvrtek 11.3.

M - budeme plnit na online výuce. V případě, že nestihneme, po výuce dokončit str. 13
ČJ - PS  ČJ str.31/cv.8 
SLOH - Popis maminky - ve škole jsme psali popis pohádkové postavy, který se dětem opravdu povedl. Děti nejprve vymyslí nanečisto. Poté společně projděte pravopisné chyby. Následně                 přepsat do ČJ sloh. Celý popis mohou doplnit fotografií nebo vlastní kresbou. 
            - při psaní dodržují osnovu : 1. Jak se jmenuje 
                                                               2. Její vzhled ( hlava, oči, ústa, nos, čelo..., celá postava, oblečení)
                                                               3. Povaha a vlastnosti 
            - termín odevzdání neděle 14.3. a prosím, zaslat ke kontrole!

Samostatná práce na středu 10.3.

MT - MM 2.díl str.7/cv. 13,14 - prosím, zaslat ke kontrole
       +  kdo chce, může procvičovat i zde :
ČJ - PS ČJ str. 30/cv.6

Na úterý 9.3 - připravit 8 malých kartiček a na každou z nich napsat (nejlépe fixem) jedno písmeno : P, B, T, D, Ť, Ď, V, F

Samostatná práce na úterý 9.3.

Čítanka - str.98,99,100 - V. Čtvrtek: Jak učesali vílu - ve středu budeme psát písemně odpovědi na otázky k přečtenému textu
Písanka - str.10 - prosím, zaslat ke kontrole 

Samostatná práce na pondělí 8.3.

Prv - PS str. 52  + učebnice str. 43
MT - v online hod. se budeme učit rýsovat úsečku, na hod. budou mít děti připravené pravítko, čistý nelinkovaný papír a ořezanou obyč.tužku č.3!
ČJ - uč.str.133/cv.5 - přepsat do sešitu ČJ-Š  - prosím, zaslat ke kontrole 

Moc prosím ty, kteří ještě nezaslali, o zaslání pátečního diktátu 😉.


Tip na představení Dusíkova divadla -  Dusíkovo divadlo bude tuto neděli 7.3. od 15.00 online streamovat pohádku
"O začarovaném mlýně", přes YouTube. Odkaz naleznete na stránkách divadla: www.divadlocaslav.cz

Samostatná práce na pátek 5.3.

MT - PS 6 str.12 (ve cv.4 zapisovat výsledky přímo do cvičení)
ČJ - prosím, zaslat diktát ke kontrole

Samostatná práce na čtvrtek 4.3.

MT - PS 6 str. 10/cv.5 - připomenout si, že závorky počítáme vždy jako první 
ČJ - PS str.29/cv.3,4 - prosím, poslat ke kontrole
Písanka - str.9 - na otázky odpovídat celou větou!

Změna výdeje obědů - informace naleznete zde: http://www.zszruc.cz/informace-skolni-jidelny-zmena-vydeje-obedu/

Samostatná práce na středu 3.3.

MT - Mat.minutovky 2.díl - str. 4
ČJ - PS ČJ str. 28/cv.2 (vypracovat až po online výuce, budeme si s dětmi teprve vysvětlovat) - prosím, poslat ke kontrole
Čítanka - str. 89,90,91 J.Kolář: U maminky Zelenoočky ( zkontroluji na online výuce ve čtvrtek otázkami k textu)


ONLINE VÝUKA OD 3.3.2021

- děti jsou rozdělené do 2 skupin podle Aj následovně: 
1. skupina - Barča B., Annabel Č., Gábi D., Alex D., Táďa F., Míša G., Barča H., Lukáš Ch., Kuba J., Martin S., Zolko G.
2. skupina - Verča B., Daník K., Juli N., Miky O., Víťa P., Andrejka P., Kája P., Zuzka R., Pepa S., Ondra T., Vašík V., Šárka Z.

- ve středu 3.3. začíná v 8 hod. skupina 1, od 10 hod. skupina 2. Dále bude výuka probíhat podle níže uvedeného rozvrhu.
- pozvánka do online místnosti byla odeslána na emaily dětí. Online místnost je pro obě skupiny stejná.
- pozvánku k výuce Aj zašlou příslušní vyučující 
- online výuka je nadále povinná. Neúčast dítěte je nutné omlouvat do E-žk.
- na hodiny budou mít děti připraveny tyto pomůcky: učebnice a prac.sešit na daný předmět, psací potřeby, sešit, tabulku a fix
- úkoly k samostatné práci a pro chybějící budu zadávat přímo sem na hlavní stránku
- vypracované úkoly, které budu chtít zaslat ke kontrole, prosím, odevzdávat nejlépe na www.skolavpyzamu.cz 👍

Rozvrh:


Samostatná práce na pondělí 1.3. a úterý 2.3.
MT - Mat.minutovky 2.díl str. 2,3
ČJ- děti dostaly nakopírované 3 pracovní listy. Samostatně vypracují prac.list str.18 (slova s dě, tě,ně,...) a prac.list str.35/cv.1,2,3 (psaní adresy - cv.4 je dobrovolné)
Čítanka - str.85,86
Písanka - str. 8

Vypravované úkoly mi zatím zasílat ke kontrole nemusíte. 

Ti, co ještě neodevzdali čtenářský deník se 3.knihou, mi ji zašlou do 1.3. na www.skolavpyzamu.cz, kde jsem otevřela složku pro odevzdání. Přihlašovací údaje na skoluvpyzamu.cz zůstávají stejné. 
I nadále platí, že pokud potřebujete s něčím poradit, zeptat se,... pište, volejte. 


Milí rodiče, 

jak již všichni víte, od pondělí znovu přecházíme k distanční výuce. Online výuka bude probíhat od středy 3.3.2021. Pozvánku do učebny zašlu na email dětí, odkaz vložím i sem na stránky. Na pondělí a úterý zadám v neděli dětem samostatnou práci. Rozdělení do skupin a rozvrh vložím postupně. 
Naše škola je i nadále otevřena pro děti rodičů, kteří pracují v kritické infrastruktuře, a to pro děti od 2 do 10 let. Pokud budete mít o tuto službu zájem, kontaktujte mě. Děti je možné přihlásit na obědy. 

Zvládli jsme to dvakrát, společně to zvládneme i do třetice 😉


3.kniha v čtenářském deníku - odevzdat do pondělí 1.března

Důležité upozorněníNa základě vydání mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví musí mít všechny děti ve škole s účinností od  25. 2. 2021 do odvolání zdravotnickou roušku či respirátor. Do neděle 28. února 2021 do 23:59 hod. lze místo výše uvedené zdravotnické roušky či respirátoru používat i jiné ochranné prostředky dýchacích cest, které brání šíření kapének.

ŠD informace - v případě, že je Vaše dítě přihlášeno do školní družiny a nyní družinu nenavštěvuje, i přesto musí být družina Vámi hrazena. Abyste poplatky neplatili, je nutné dítě z družiny odhlásit. Informaci o odhlášení stačí napsat do družinového sešitu  (např. Odhlašuji své dítě ...... ze školní družiny od 1.3.2021). 

ŠD platba 2.pol. - prosím o co nejrychlejší doplnění finančních prostředků do školní pokladny. Příští týden proběhne stržení částky 400,-Kč.

PROSBA - hledáme knihu Kosí bratři, kterou jsme ve škole četli jako společnou četbu a máme vypůjčenou ze školní knihovny. Možná ji některé dítě omylem odneslo domů. Pokud byste ji doma našli, prosím, přineste zpět. Děkuji.    KNIHA NALEZENA 👍

Informace k doplatkům za školní družinu na II.pol.  najdete zde: http://www.zszruc.cz/informace-skolni-druziny-uhrada-za-ii-pololeti/

Informace z jídelny  - dne 28.1. bude výdej obědů ukončen ve 13,15 hod. Výdej pro prezenční výuku bude od 11,30 - 13,00 hod., výdej do jídlonosičů v době od 11,00 - 11,15 hod. a od 13,00 - 13,15 hod..


Pololetní vysvědčení - dětem bude předáno ve čtvrtek 28.1. - 4. vyučovací hodinu. Dne 29.1. budou pololetní prázdniny, na které navážou jarní prázdniny v termínu od 1.2 do 5.2.2021.
 
Prvouka 13.1.  - projekt "Naše republika" - na středu přinést jakékoliv fotografie, obrázky z časopisů, encyklopedie,... týkající se a charakterizující Českou republiku. 

Vši !!!  - ve třídě se opět vyskytly vši. Prosím o kontrolu vlasů. 

Úprava rozvrhu od 11.1.-  vzhledem k pokračující situaci došlo k drobné úpravě rozvrhu, aby žáci měli hodinu týdně angličtiny prezenčně.

Informace pro strávníky ŠJ od 11.1. - v následujících dvou týdnech ( 11. - 15. ledna a 18. - 22. ledna) probíhá provoz a stravování ve školní jídelně za podmínek platných od 4.ledna 2021. Vaří se pouze jedno jídlo.

Informace k návratu do školy 4.1.2021
  • Začátek vyučování každý den v 8,15 hodin. Prosím, aby děti, které nebudou navštěvovat ranní družinu, přicházely do školy až na 8 hodinu.
  • Každý den budou mít žáci jen 4 hodiny. Zrušena je dočasně výuka hudební a tělesné výchovy, anglický jazyk. Nový rozvrh je zatím platný do pátku 8.ledna.
  • Družina bude složena pouze ze žáků naší třídy, a to jak ranní, tak i odpolední. Ranní družina bude v provozu od 6,30 hod., odpolední po ukončení vyučování od 11,45 hod.        do 15,30 hod. Ranní družina bude v naší třídě, tzn. v 2.B, vstup do družiny hlavním vchodem, odpoledne v družině, jak jsou zvyklí. Zvonek Družina II. Prosím, dávejte dětem do družiny teplé oblečení. Děti budou trávit co nejvíce času venku.
  • V případě, že žák nepůjde do družiny, ale pouze na oběd, převod je zajištěn s družinou.
  • Každý žák bude mít 1 roušku na ústech a 2 roušky v sáčku v aktovce.
  • Ve třídě se bude pravidelně větrat a budou dodržována všechna hygienická opatření. Proto by bylo vhodné, aby děti měly ve třídě svetr či mikinu, ne pouze trika. 
  • V případě, že by někdo z žáků nebo rodinných příslušníků onemocněl nemocí Covid 19, oznámí skutečnost škole. 
  • Všichni strávníci mají od pondělí přihlášen oběd automaticky. Více informací zjistíte v tomto odkazu: http://www.zszruc.cz/informace-pro-stravniky-skolni-jidelny-od-4-1-do-8-1-2021/
  •  Časový rozpis hodin :   
           1. hod.:  8,15 - 9,00 h.               
           2. hod.:  9,10 - 9,55 h.  
           3. hod.:  10,15 - 11,00 h.
           4. hod.:   11,10 - 11,45 h.                                                                                                                                                                                                              
                                                                                                                                                                                                                                                                                         Milí rodiče, 
všem Vám děkuji za spolupráci, podporu, krásné dárečky. Přeji Vám klidné a pohodové svátky, v novém roce spokojenost, pohodu a hlavně pevné zdraví. 🎁🎄🧡


Pátek 18.12. - v tento den si připomeneme vánoční tradice a zvyky, předáme si dárečky, poslechneme vánoční koledy a doputujeme vánočním příběhem s Dorotkou a Vincentem. 
V 10,30 hod. skončíme a děti buď půjdou na oběd nebo domů. Kdo chce, může si přinést cukroví. Do lavic bychom se měli vrátit v pondělí 4.1.2021. 
Učení potřebovat nebudeme, stačí pouze penál a svačina 😉.

Informace ze školní jídelny - z důvodu vyrovnání finančního limitu potravin nebude možné 17.-18.12. 2020 přihlašovat a odhlašovat obědy. Obědy si můžete odhlašovat pouze do 16.12. do 14 hod. 

Ukončení výuky v týdnu od 14.12. do 18.12. :
pondělí 14.12. - v 12,00 hod.
úterý 15.12. - v 11,50 hod.
středa 16.12. - v 11,50 hod.
čtvrtek 17.12. - v 11,50 hod.  - ZMĚNA konec v 11,15 hod.
pátek 18.12. - v 10,30 hod.
Družina bude fungovat i nadále bez změny. 

Dárečky - dárečky pod stromeček, prosím, donést nejpozději do čtvrtka 17.12.2020 🎁. Děkuji.

Vši  - ve třídě se vyskytly vši. Prosím o kontrolu dětí. 

Změna ukončení výuky do pátku 11.12. - z důvodu vzniklé situace v naší třídě jsme museli upravit konce vyučování a to následovně: 
středa 9.12. - v 11,50 hod. 
čtvrtek 10.12. - v 11,50 hod.
pátek 11.12. - v 10,30 hod. 
Poté žáci odchází na oběd do školní jídelny nebo domů. 

Dárečky dvojice: Vašík - Kuba, Táďa - Barča B., Juli - Barča H., Gábi - Verča, Míša - Annabelka, Alex - Pepa, Luky - Vítek, Šárka - Zuzka, Ondra - Martin, Miky - Daník, Kája - Andrejka, Jára - já😉

Adventní výzva - kdo chce, může si doma čekání na Ježíška zkrátit plněním úkolů z adventní výzvy 🎄🎁. Na každý den je pro vás připraven jeden 🧡😉.


Pomůcky na čtvrtek 3.12. - děti si mohou přinést jakékoliv přírodní materiály, např. šišky, malé klacíky, mechy, žaludy, kaštany, kůru..... Stačí opravdu malé množství nebo alespoň jeden druh přírodnin. V rámci projektu "Život chleba" si půjdeme ven vyrobit Mokoši (bohyni vlhké, úrodné a plodné země) k našim políčkům s obilím a také si vyzkoušíme "Land art". Uvidíme podle počasí, zda půjdeme ve čtvrtek nebo v pátek (buď v rámci prvouky nebo prac.činností). Prosím, dejte dětem teplé oblečení. 

Obilí už nám krásně roste 😉.
            


Výuka od pondělí 30.11.
- od pondělí se vracíme zpět ke standardnímu rozvrhu. Kvůli organizaci ve školní jídelně jsou upraveny konce vyučování až do odvolání a to následovně: 
  Po - 11,45 hod.
  Út -  12,35 hod.
  St -   11,35 hod.   (místo 1 hod. TV bude ČJ)
  Čt -   12,10 hod.
  Pá -  11,35 hod.
- začátek vyučování v 7,55 hod.
- školní družina funguje od 6,30 do 15,30 hod. ( ranní družina v naší třídě 2.B, odpolední jak jsou zvyklí)
- v případě, že žák nepůjde do družiny, ale pouze na oběd, převod je zajištěn s družinou

Školní družina - prosím, dávejte dětem do družiny teplé oblečení. Děti budou trávit co nejvíce času venku. Děkuji. 

Informace z jídelny od 30.11.
Všem strávníkům v PREZENČNÍ FORMĚ jsou od 30.11. obědy přihlášeny AUTOMATICKY. Odhlášky obědů fungují standardním způsobem. Provoz školní jídelny v současné době nemůže sloužit veřejnosti, tudíž není možný odběr pro cizí strávníky. 

Strávníci v distanční formě se budou stravovat odběrem do jídlonosičů v době od 11.00 do 11. 15 a od 14.00 do 14.15. Tito strávníci se musí k odběru i nadále přihlašovat individuálně.


Kontrola penálů - některé děti nemají v penále základní psací potřeby, jakými jsou: pero, obyčejná tužka, guma, OŘEZANÉ pastelky. Prosím o urychlené doplnění a občasnou kontrolu. 


I Verča se pustila do výroby "moukolíny"  👍👏😊.                    Výrobu si také vyzkoušela Gábinka, která z moukolíny vyrobila dort pro pejska a kočičku 😊.
                  
Barča B. si také vyzkoušela výrobu "moukolíny" a její mlýn už vyrábí i hladkou a hrubou mouku 🍞👍😉.
   

Daník zkusil vyrobit "moukolínu" a moc se mu povedla. Zvládl z ní vytvořit i pekaře s traktorem 👩‍🍳👍🚜.

          

Doplňující informace k družině: ranní družina bude v naší třídě, tzn. v 2.B, vstup do družiny hlavním vchodem, odpoledne v družině, jak jsou zvyklí. Zvonek Družina II.

V pondělí 16.11. je pro žáky prvních a druhých ročníků zrušena distanční výuka. Sejdeme se až ve středu 😉.

Do fotogalerie byly vloženy fotky koní a sv.Martinů 🐴.

Celoroční projekt "Život chleba" - nápad na prodloužený víkend 😀
"Moukolína"
Vytvořte si doma vlastní moukolínu. Jednotlivé kroky postupu si můžete s rodiči vyfotit, zaslat mi do mailu, vytisknu a později je vložíme do vašeho portfolia. Vyfoťte také své výtvory. Zkuste třeba vymodelovat povolání, která jsou k výrobě chleba zapotřebí ( sedlák, traktorista, mlynář, pekař,....). 
Postup výroby:
300ml  vody -150g mouky (hladká nebo polohrubá) - 75g soli - 2 lžíce octa - 1 lžíce oleje. Můžete přidat potravinářské barvivo nebo koření, které barví (kurkuma, paprika, ..). V teflonové nádobě - pánvi zahřívat, míchat až je hmota nelepivá a drží dobře u sebe. Skladovat v uzavřené nádobě v lednici, na vzduchu tvrdne. Vydrží až 3 týdny.
Nebo recept s postupem:Informace k návratu do ZŠ dne 18.11.

Začátek vyučování každý den v 8,15 hodin . Opatření je z důvodu, abychom se vyhnuli setkávání s ostatními žáky z druhé třídy, tzn. že budeme mít i v jiný čas přestávky, konec vyučování. Prosím, aby děti, které nebudou navštěvovat ranní družinu, přicházeli do školy až na 8 hodinu.
Ve třídě budu vyučovat všechny předměty pouze já a dále bude přítomna asistentka. 
Každý den budou mít žáci jen 4 hodiny. Zrušena je dočasně výuka hudební a tělesné výchovy, anglický jazyk. Nový rozvrh je zatím platný do pátku 27.listopadu.
Družina bude složena pouze ze žáků naší třídy, a to jak ranní, tak i odpolední. Ranní družina bude v provozu od 6,30 hod., odpolední po ukončení vyučování od 11,55 hod. do 15,00 hod.
V případě, že žák nepůjde do družiny, ale pouze na oběd, převod je zajištěn s družinou.
Každý žák bude mít 1 roušku na ústech a 2 roušky v sáčku v aktovce.
Žáci, kteří měli půjčený notebook nebo iPad, přinesou zpět do školy ve středu.
V případě příznivého počasí budeme chodit v rámci prvouky, pracovních činností atd. ven. 

Časový rozpis hodin : 1. hod.:  8,15 - 9,00 h.
                                       2. hod.:  9,10 - 9,55 h.
                                       3. hod.:  10,15 - 11,00 h. 
                                       4. hod.:  11,10 - 11,55 h.

Rozvrh 13.11.
ČJ - PS ČJ str. 13/cv. 6 
MT - str. 15 celá - prosím, zaslat ke kontrole společně s diktátem

Známky za výrobky do pracovních činností zapíši do E-žk v průběhu dne. Všechny, které se ke mě dosud dostaly, si zaslouží velkou jedničku. Můžete přinést ve středu s sebou do školy, vyzdobíme si třídu. 

12.11.
ČJ - uč.str. 68/cv. 2 - přepsat do sešitu ČJ -D až po online výuce ( budeme si s dětmi teprve vysvětlovat) - prosím, zaslat ke kontrole
PÍSANKA - str. 20 ( str.18 a 19 si necháme do školy 😉)
MT - 4/B str.14 - pokud nestihneme, dokončit

Na páteční online výuku si připravte i čítanku. 

11.11.
ČJ  - PS ČJ str.13/cv.5  - napsat slova opačná 
MT - 4/B str.11 - vybarvit geometrické tvary + u cv.2 očíslovat stejné geometrické tvary od největšího po nejmenší - prosím, zaslat ke kontrole

10.11.
ČJ - PS ČJ str. 12/cv.4 - prosím, zaslat ke kontrole
PÍSANKA - str. 17 - píšeme pomalu a krasopisně!
Na středeční online výuku si připrav 2 jakékoliv věci, které mají opačný význam. Vysvětlíme si dnes.
MT - 4/B - dokončit str. 12

Individuální třídní schůzky se budou konat v online místnosti, kterou využíváme s dětmi k výuce.

9.11.
ČJ - PS ČJ str.12/cv.3 - prosím, zaslat ke kontrole
ČTENÍ - Čítanka str. 40, 41 - Jak namalovat strom - přečíst a odpovědět na tyto otázky:
1. Najdi v článku názvy všech stromů.
2. Jde namalovat všechny listy, které strom má?
3. Dokážeš vyjmenovat jednotlivé části stromu?
4. Kde všude najdeme stromy?
MT - 4/B - dokončit str. 10

 
Listopadové nápady na odpočinek od počítače 😀

Obědy ve školní jídelně - od středy 11.11. bychom chtěli začít vařit obědy pro žáky ve školní jídelně. Jídelna by byla otevřena od 12.00 do 14.15 hod. Oběd bude poskytován za dotovanou cenu a jídlo si musí žáci sníst v jídelně (není možný odběr do jídlonosičů). Z tohoto důvodu Vás žádáme, zda byste vyplnili krátký dotazník viz. odkaz : 

Individuální schůzky - do emailu Vašich dětí jsem zaslala sdílený dokument s termíny schůzek. Soubor otevřete ( nahoře Otevřít v aplikaci - Dokumenty Google) a zapište se k datu, které Vám vyhovuje. Pište, prosím, do kolonky - jméno dítěte. Stačí poté pouze dokument zavřít, uloží se automaticky. V případě jakýchkoliv problémů pište, volejte,.... Samozřejmě platí jen pro ty, kteří mají o schůzku zájem.

6.11.
Písanka - str. 16 - prosím, zaslat ke kontrole společně s diktátem
MT 4/B - str. 8 a 9 - z těchto dvou stran si vybrat 4 slovní úlohy, vypočítat a napsat odpověď ( nikomu nebráním, aby si na uvedených stránkách vypočítal více cvičení 😀)

- úkol do konce příštího týdne
Blíží se svátek sv.Martina (11.11.), který se stal patronem vojáků, koní, hus a vinařů. Jak říká pranostika, na svůj svátek přijíždí Martin na bílém koni (přiváží zimu). Tvým úkolem je vyrobit koně. S koněm můžeš vytvořit i Martina. Jaký materiál zvolíš, nechávám jen na tobě. Použít můžeš např. papír, karton, starou ponožku, přírodniny, ..... Můžeš kreslit, malovat, stříhat, lepit, ale třeba i stavět z lega, kostek, ....   Zapoj svoji fantazii a svůj výrobek vyfoť. Kdyby si někdo nevěděl opravdu rady, jak by mohl úkol splnit, přikládám malou inspiraci.

5.11.
ČJ - PS ČJ str. 11/cv.1 - věty rozdělit na slova a přepsat správně psace na volné řádky. Prosím, zaslat ke kontrole.
     - v pátek budeme psát diktát - uč. str. 59/cv.6. Děti si mohou připravit.
     - možnost dalšího procvičování hranic slov ve větě: https://skolakov.eu/cesky-jazyk/2-trida/veta-slovo-slabika/hranice-slov-ve-vete/cviceni1.htm
Čtení - přečíst "Čuňa, Zulu a Ferda" a promyslet si odpovědi na tyto otázky:
             1. Jak se jmenoval plán, který měli kamarádi?
             2. Z čeho měl Ferda strach?
             3. Odkud utekl Zulu?
MT - 4/B  str. 7/cv.5,6
( Tento díl MT je zaměřen na opakování a upevňování sčítání a odčítání do 20. Nebudeme v něm plnit všechna cvičení, budu vybírat pouze některá. Děti si mohou ale počítat i vynechaná cvičení, pokud potřebujete, aby ještě více procvičovaly.)

4.11.
PSANÍ - Písanka str. 15 ( u zvířat tvořit věty)
MT - 4/A  str.32 - projděte s dětmi nejprve ústně, zda všem cvičením rozumí. Pokud ne, vysvětlete si. Pak nechte děti pracovat samostatně. Slovní úlohy nemusí znázorňovat, stačí pouze výsledek a odpověď. Při rýsování používat ořezanou tužku č.3. Prosím, zaslat ke kontrole. 

Dnes je poslední den k odevzdání čtenářského deníku. Kdo neodevzdá, bude hodnocen nedostatečnou 🙁. 

3.11
ČJ - uč. str.58/cv.1 - přepsat, doplnit znaménka na konci vět a urči druh věty (tzn. za větu napsat např. velké tiskací O jako oznamovací, P -přací,...)
Čtení - v "Souborech" (dole na této stránce) je nahrán text ke čtení - V.Čtvrtek . 
   Pohádku si děti přečtou a promyslí si odpovědi na tyto otázky:
   1. Jaké hlavní postavy jsou v pohádce?
   2. Z čeho chtěl uvařit Křemílek čaj? A byl už zralý?
   3. Kdo pomohl Křemílkovi, aby šípek dozrál a jak?

MT - 4/A str.31 - dokončit stranu


2.11.

ČJ - PS ČJ str.9/cv.4 (slova k doplnění - hrají, se radovalo, zamrzla, hokej, brusle, gólů)  + str.10/cv.5 - dokončit cv., 
tzn. vypsat větu rozkazovací a tázací
MT - 4/A -dokončit str. 30 + Mat. min. str.22 - celá
Odkazy k procvičování druhů vět: https://www.skolasnadhledem.cz/game/3028              https://skolakov.eu/cesky-jazyk-2-trida/veta-slovo-slabika                                                                
                   
Online třídní schůzka  - online třídní schůzka proběhne 2.11.2020 v 19 hod. . Pozvánky byly rozeslány na Vaše emaily. 

Online třídnická hodina pro děti- se uskuteční pro všechny děti v pondělí 2.11.2020 v 8 hod. ve stejné online místnosti, jakou jsme doposud využívali při online výuce. Po ukončení třídnické hodiny bude probíhat online výuka dle platného rozvrhu, tzn. zůstane připojena skupina 1 a skupina 2 se znovu připojí v 10 hod. ( vše dětem vysvětlím 😉).


Vážení rodiče, 

od pondělí 2. 11. 2020 pokračujeme v distanční formě výuky u všech ročníků základní školy. Žáci obdrží od svých třídních učitelů rozvrh online hodin, ze kterého vyplývá, které hodiny budou mít pravidelně každý týden a které jednou za dva týdny.  

Online rozvrhy naleznete v sekci  ŠKOLA pod názvem – ROZVRHY ONLINE OD 2. 11. 2020.

Všechny informace vysvětlí dětem třídní učitelé na speciální online třídnické hodině, která se uskuteční v pondělí 2. 11. 2020 od 8.00 hodin v každé třídě.

I nadále jsme školou pro zaměstnance kritické infrastruktury, tedy od pondělí budou děti docházet do školy stejně jako před podzimními prázdninami. Pokud máte ještě zájem a splňujete podmínky, kontaktujte vedení školy na tel. 776 082 405. Jedná se o zaměstnance:

·         bezpečnostních sborů 

·         obecní policie 

·         poskytovatelů zdravotnických služeb a orgánů ochrany veřejného zdraví;

·         příslušníci ozbrojených sil;

·         zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách;

·         sociální pracovníci zařazení k výkonu sociální práce na krajských a obecních úřadech podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách;

·         sociální pracovníci a další odborní pracovníci vykonávající činnosti podle zákona č. 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí;

·         zaměstnanci určené školy nebo školského zařízení;

Naším cílem je zapojení všech dětí do distanční výuky. Velké množství vybavení už jsme dětem zapůjčili, ale podařilo se nám sehnat ještě další techniku. Na základě informací třídních  učitelů se v následujícím týdnu pokusíme dovybavit úplně všechny děti tak, aby se do distanční výuky zapojily.

Děkujeme všem rodičům za aktivní spolupráci a podporu, věříme, že spolu to zvládneme. J

Ivana Stará 
Podzimní prázdniny 

Příští týden nás čekají podzimní prázdniny. Moc bych chtěla všechny pochválit za výuku, kterou zvládáte na jedničku,
a myslím tím i Vás, rodiče. Na prázdniny děti mají pouze jediný úkol, pravidelně číst. Odpočívejte, choďte na procházky do přírody, užívejte si čas, který můžete společně trávit a přejme si, že se po prázdninách sejdeme znovu ve škole. Moc všem děkuji, jste úžasní.
23.10.
DÚ 
ČJ   Písanka str. 14  
      PS ČJ str.9/cv.3  
4/A - str. 29  - (při vybarvování geom.tvarů nepřetahuj!)

Pro chybějící
ČJ - trénovat druhy vět a znaménka, která se píší na konci těchto vět

22.10.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                
ČJ - Čtení : dole na této stránce v SOUBORECH je nahrán text ( Čtení online 1 a 2). Text přečíst a promyslet si odpovědi na otázky na zítřejší online hodinu.                                                                                                                     Otázky k textu:  1. Čím byl Lukášův tatínek?
                                  2. Proč si byli Lukáš a kluk z plakátu podobní?
                                  3.  Co se stalo, když vyzval Lukáš kluka z plakátu, aby za něj šel do školy?
                                  4. Jak si vedl kluk z plakátu ve škole? 
                                  5. Šel kluk z plakátu po škole k Lukášovi domů?
       PS ČJ - str.8/cv.2 

M- 4/A - dokončit str. 28 

Pro chybějící
ČJ - uč. str.53 - ústně + procvičovat druhy vět a znaménka, která píšeme na konci vět
M 4/A - celá str. 28
Informace ze ŠJ Z důvodu uzavření ŠJ minimálně do 1.11.2020 nebyly provedeny zálohy stravného na období 11/ 2020. Zálohy budou provedeny v okamžiku uvolnění opatření. Žádáme strávníky o ponechání dostatku peněz na účtech.
21.10.
DÚ 
ČJ Písanka str. 13 (připomínám: piš pomalu, dodržuj stejnou velikost všech písmen, škrtáš jednou čarou a max. dvakrát na stránce)
M 4/A - str. 27  - celá 
PRV  PS str. 15 - osmisměrka (nápověda: orobinec, kačer, vydra, kachna, užovka, štika, kapr, vrba, rákos)

Pro chybějící
ČJ - zopakovat a naučit druhy vět ( ozn., rozk., přací a tázací + co jednotlivými větami říkáme)  + ČJ uč. str. 51 ústně
PRV PS str. 14 a 15

20.10.
DÚ - 
ČJ - uč. str. 50/cv. 2 - vymyslet a napsat 3 věty přací do sešitu ČJ -D
M 4/A - dokončit celou str. 26

Pro chybějící -
ČJ - zopakovat, jako poznáme větu oznamovací a rozkazovací + uč. str. 50 - projít ústně a naučit, jak poznáme větu přací
M 4/A - celá strana 

19.10.
DÚ - 
ČJ -Vymyslet a napsat do sešitu ČJ - D:2 věty oznamovací a 2 věty rozkazovací + se naučit, co píšeme na konci věty rozkazovací a  oznamovací. 
MM - str. 19/ cv.38,(37 dobrovolně)

Pro chybějící -
ČJ - uč. str. 47 + 48 - projít ústně. Naučit se,  jak poznáme větu rozkazovací a oznamovací,co píšeme na konci věty.
M 4/A - str.24 - celá strana

Učivo do konce týdne
MT 4/A - str.23  (dobrovolně - vymyslet slovní úlohu a zapsat do sešitu viz. vzor cv.6/str.22 nebo 23)  + MM str. 18/cv.35 a,b 
ČJ - uč.str. 46 - projít ústně 
     + vymyslet a napsat do sešitu věty s těmito slovy : teče, volá, pracuje, kouká, vaří ( v každé větě použít pouze 1 slovo)
Písanka - str. 12
Čítanka - str. 37 -39

Výuka Aj proběhne v pátek 16.10. podle online rozvrhu.

Učivo z online výuky - bude vkládáno zde do DOMÁCÍ PŘÍPRAVY - PRO CHYBĚJÍCÍ (dole na stránce). Vkládány tam budou i úkoly, které jim zadám během online výuky.Prosím, nechte děti pracovat co nejvíce samostatně. Pouze zkontrolujte, že chápou zadání a vědí, co mají dělat.
Online výuka - prosba: Prosíme žáky, aby při distanční výuce pokud možno nepoužívali k poslechu reproduktory (notebooku, počítače, tabletu, telefonu), ale používali sluchátka, ideálně sluchátka s mikrofonem (pokud mají). Při použití reproduktoru v zařízení a zároveň mikrofonu v témž místě může snadno vzniknout nežádoucí akustická zpětná vazba (různé pískání, houkání, zkreslení), která se dokáže rozšířit do celé třídy a znepříjemnit komunikaci všem.Tento nepříjemný jev může eliminovat použití i obyčejných sluchátek, protože se jejich zvuk nedostane zpátky do mikrofonu zařízení. Ne každý má sluchátka s mikrofonem (i když většina sluchátek dodávaných standardně k mobilním telefonům jej má) a ne každému také půjdou zapojit do jeho počítače (notebooku, tabletu). I použití obyčejných sluchátek pro poslech ale dokáže výslednou kvalitu přenosu vylepšit už jen tím, že je akusticky oddělen zvuk reprodukovaný od zvuku snímaného. Použití sluchátek s mikrofonem posouvá kvalitu zvukového přenosu ještě dál, protože snímá převážně hlas mluvčího a to z blízké vzdálenosti, neprojevují se tak rušivě okolní zvuky a hluk. Komplikací může být, že systémů zapojení konektorů sluchátek je více, stejně jako konektorů v tom kterém zařízení (počítač, tablet, notebook, telefon), ale alespoň funkce sluchátek pro poslech by měla být bez problémů v kterémkoliv zařízení.
Děkuji a hezký den, 
Iva S. 
Informace o ošetřovném - na web stránkách školy najdete pokyny pro postup v případě žádosti o ošetřovné: http://www.zszruc.cz/osetrovne-z-duvodu-uzavreni-skol-od-14-10-2020/
DISTANČNÍ VÝUKA OD STŘEDY 14.10.

- děti jsou rozděleni do 2 skupin podle rozdělení na AJ,tzn. : 

1.skupina - Barča B., Annabel Č, Gabča D., Alex D., Táďa F., Míša G., Barča H., Lukáš Ch., Kuba J., Daník N., Martin S.    - v rozvrhu značena jako ČJ 1, M1, PRV 1 a AJ 1

2. skupina - Verča B., Daník K., Julinka N., Miky O., Vítek P., Andrea P., Kája P., Zuzka R., Jára S., Pepa S., Ondra T., Vašík V., Šárka Z. - v rozvrhu jako ČJ 2, M 2 , PRV 2 a AJ 2

- vstupovat do online učebny můžete pokaždé přes odkaz   meet.google.com/nef-aovk-uen a je stejný pro obě skupiny. Zároveň byl zaslán na email dětí v pozvánce.

 Odkaz se netýká hodin AJ, ten vám zašlou příslušní vyučující.

- online výuka je povinná, neúčast dítěte je nutné omlouvat do Ežk. Výuka bude probíhat každý den.

- na hodiny budou mít děti vždy připraveny tyto pomůcky: učebnice a pracovní sešit na daný předmět, psací potřeby, sešit, tabulku a fix

- po dobu 8 dnů zatím nařízené online výuky není nutné zasílat vypracované učivo. Zkontroluji si po návratu do školy. 

- každý den děti čtou ! U mnohých dětí je stále důležité hlasité čtení s vaší kontrolou.

- v případě jakýchkoliv dotazů pište, volejte !

ROZVRH: 

 

   8,30- 9,05

9,15 – 9,50

   10,00 – 10,35

      10,55 – 11,30

Středa 14.10.

             ČJ 1

      PRV 1

              ČJ 2

      PRV 2

Čtvrtek 15.10.

            ČJ 2

        M2

             ČJ 1

        M 1

Pátek 16.10.

            ČJ 1

       AJ 2

            ČJ 2

        AJ 1

Pondělí 19.10.

            ČJ 2

       M 2

             ČJ 1

         M1

Úterý 20.10.

           ČJ 1

        M1

            ČJ 2

        M2

Středa 21.10.

           ČJ 2

       PRV 2

           ČJ 1

       PRV 1

Čtvrtek 22.10.

           ČJ 1

        M1

            ČJ 2

        M2

Pátek 23.10.

           ČJ 2

        AJ 2

           ČJ 1

        AJ 1


Všem vám děkuji za spolupráci a zvládneme to 😉.


 
Covidové prázdniny - vyhlášeny na 26. a 27.října. Spojí se tak s podzimními prázdninami, které jsou podle harmonogramu 29. a 30. října. Podzimní prázdniny tak potrvají celý týden.
Bruslení 14.10. - zrušeno. Další termíny se uskuteční podle aktuálních nařízení.
Pasování na čtenáře 7.10.- vzhledem k vládním opatřením je akce zrušena. 
Kontrola zůstatků v ŠOP - prosím o kontrolu zůstatků na Vašich účtech. Tento týden budou dětem předány sady s fotografiemi, jejichž cena je 240,- Kč a bude se strhávat z ŠOP.
Školní online pokladna - v pátek 2.10. proběhne stržení platby za dopravu do Ekocentra Vlašim - 40 Kč.
Čtenářský deník - zde na stránkách v DOMÁCÍCH PŘÍPRAVÁCH najdete informace o čtenářském deníku.

Pozvánka na online seminář Bezpečí na internetu

Vážení rodiče, MAP Kutnohorsko ve spolupráci s NF Eduzměna připravil cyklus online seminářů pro rodiče a jejich děti se zaměřením na využití informačních technologií.

http://www.zszruc.cz/pozvanka-na-online-seminar-bezpeci-na-internetu/


Školní online pokladna - v pátek 2. října proběhne stržení platby za fotografie - 20 Kč. 

Souhlas k účasti Vašeho dítěte na natáčení
Prosím o Váš souhlas s natáčením, které se bude konat v pátek 2.10. v naší třídě (formulář mají děti v aktovkách). Natočený materiál bude sloužit dalším pedagogům k seznámení s inovativním způsobem výuky. Děkuji. 

Školní online pokladna
Koncem týdne dojde ke stržení plateb za kroužky. Prosím, zkontrolujte si, zda máte ve ŠOP dostatečnou finanční sumu na úhradu kroužku ( 500,- Kč za kroužek, 600,- Kč za taneční kroužek).  

EKOCENTRUM VLAŠIM 25.9.
Sraz: zastávka Na Pohoří v 7,50 hod. ( děti z ranní družiny vyzvedneme)
S sebou: přezůvky, roušku, pití, svačinu, vhodné oblečení - část programu se bude odehrávat venku, ( v místě je malý obchůdek - peníze pouze dle vašeho uvážení)
Návrat: 13,00 - 13,30 hod.
Cena: žáci platí pouze autobus, program je plně hrazen školou


Vážení rodiče, 

žádáme Vás o vyplnění krátkého dotazníku. Potřebujeme vědět, zda máte vybavení pro své děti v případě zavedení distanční výuky (karanténa třídy nebo plošné znovuobnovení vzdálené výuky).Prosíme o vyplnění dotazníku nejpozději do čtvrtka 24. 9. 2020.  Máte-li více dětí, za každé dítě vyplňte dotazník samostatně. Anonymizované výsledky za celou školu zveřejníme na webových a facebookových stránkách školy. Děkujeme za spolupráci. 

Dotazník vyplňte zde: https://forms.gle/HkLfsJ66BVjdaJNY6

Knihy z katalogu je možné objednat do 25.9. a hradit se budou hotově.

Prosím o koupi obyčejného rychlovazače (viz.foto - libovolná barva) a asi 10 euroobalů. 
V letošním školním roce budeme opět sbírat starý papír (noviny, časopisy, letáky, katalogy, telefonní seznamy, kancelářský papír, knihy bez tvrdých vazeb atp.) vždy v úterý a čtvrtek od 7.30 do 8.00 hodin.

Na web stránkách školy byl zveřejněn seznam kroužků pro letošní školní rok: http://www.zszruc.cz/krouzky-na-skolni-rok-2020-2021-rozvrh/   . Angličtina s úsměvem pro 2.ročník začne od 23.9. vždy ve středu od 14 hod. do 14,45 hod.

Do souborů (dole na této stránce) jsem vložila seznam knih pro 2.ročník, kterým se můžete inspirovat při výběru knih do čtenářského deníku. 

Cena za dopravu do Vodního domu v Hulicích činí 28,-Kč a bude stržena 17.9. ze školní online pokladny. 

Vážení rodiče, milí žáci,
od zítřka 10. 9. 2020 je zavedena povinnost nošení roušek ve vnitřních prostorách budov, tedy i ve společných prostorách škol, nikoliv ve třídách. Žádám rodiče, aby děti o této povinnosti informovali a zítra děti přišly do školy již s rouškou. Zároveň, aby měly v tašce v sáčku alespoň jednu náhradní roušku.
Děkuji za pochopení a spolupráci
Ivana Stará
Každý den děti čtou nahlas, i když nemají ze čtení domácí úkol. Mohou začít číst knihu do čtenářského deníku.  
Prosím o kontrolu, zda děti nosí v taškách pouze učebnice, které potřebují na daný den. Zbytečně pak mají těžké tašky. Ve škole si mohou děti nechat učebnici na Hv a notový sešit, učebnici PRV (nosit si budou pouze prac.sešit Prv). 
Prosím o podepisování domácích úkolů.
Online pokladna - ve čtvrtek 10.9. bude stržena platba za družinu ( 500,- Kč nově přihlášení , 200,- Kč ostatní) a od pondělí 14.9. platba za pracovní sešity (209,- Kč).  
Prosím o kontrolu, zda vaše dítě má všechny pomůcky do výuky, např. mazací tabulku, napisovací fólii,... 
Termíny bruslení14.10., 11.11., 25.11., 9.12., 13.1., 27.1., 10.2., 24.2., 10.3., 24.3. 
I letos mají žáci možnost se zapojit do logické olympiády. Více informací najdete zde : http://www.zszruc.cz/logicka-olympiada-2020-registrace/
Připomenutí - online třídní schůzka 7.9. v 18 hod., pozvánka ve Vašem emailu. 
Prosím o obalení všech učebnic, pracovních sešitů a sešitů.
Ztracené čipy - hradí se přímo v kanceláři ZŠ.
Školní online pokladna - prosím o kontrolu, zda máte již na Vašich účtech připsané peníze a v dostatečné výši. V týdnu od 7.9. se začnou strhávat platby za prac.sešity, družinu, třídní fotografii, dopravu do Vodního domu v Hulicích.
Cena společné fotografie - 20 Kč. Bude strženo z online pokladny.
Od 2.třídy je veškerá klasifikace a výchovná opatření žáků zaznamenávány pouze do elektronické žákovské knížky (e-žk). Pokud jste zapomněli přístupové údaje, ozvěte se mi. 
Informace z jídelny - vzhledem k aktualizaci objednávkového softwaru ve školní jídelně Vás prosím o kontrolu Vašeho výběru jídel na měsíc září. Mohlo se stát, že se při aktualizaci některý Váš výběr smazal nebo špatně uložil.
Za pracovní sešity bude příští týden strženo z online pokladny 209,-Kč ( Prv 82,-Kč, PS ČJ 71,-Kč, MM 1. a 2. díl 56,-Kč). 
Rozdělení hodin ČJ :   Po - 2. hod. - mluvnice,  4.hod. - čtení
                                        Út - 1. hod. - mluvnice,  3. hod. - čtení
                                        St -  2. hod. - mluvnice
                                        Čt - 1. hod. - mluvnice, 3 hod. - sloh, 5.hod. - čtení
                                        Pá - 2. hod. - mluvnice                                         
Pozvánky na online třídní schůzku Vám byly odeslány na emaily. Prosím o potvrzení, zda se schůzky zúčastníte či nikoli. V případě, že jste pozvánku neobdrželi, ozvěte se mi. 
Sběr PET víček bude ukončen v pátek 11.9.
Pokyny pro vkládání finančních prostředků do online pokladny najdete zde: http://www.zszruc.cz/skolni-online-pokladna-vkladani-financnich-prostredku/
POZOR ZMĚNA TERMÍNU VÝUKOVÉHO PROGRAMU
Výukový program "Vodník Švihák a jeho breberky" ve Vodním domě v Hulicích je přesunut na pátek 4.9. Sraz v 7,45 hod. na autobusové zastávce Na Pohoří. Návrat kolem 11,30 hodin. Program je hrazen z dotačního programu, žáci budou platit pouze dopravu, která bude po vyúčtování stržena z online pokladny. S sebou svačinu, pití, vhodné sportovní oblečení, holinky (nejlépe do batůžku, program je venku). 
1.9. - děti přijdou do školy samy o patro výš než vloni. S sebou si přinesou přezůvky a věci na Vv, aby nemusely vše nosit najednou. Děti dostanou vytištěný rozvrh a lístek pro aktualizaci údajů. Prosím o jeho ČITELNÉ vyplnění a odevzdání zpět nejpozději do konce tohoto týdne. 
2.9. - děti  si přinesou věci na tělocvik a všechny nakoupené sešity, domů si odnesou učebnice (prosím obalit do konce týdne). V aktovce budou mít i penál.
Přikládám informační leták k fotografování jednotlivců. Hradit se budou již přes online pokladnu.

 Výuka podle rozvrhu - od čtvrtka 3.9.
Informace pro děti, které budou navštěvovat družinu, naleznete na tomto odkazu http://www.zszruc.cz/organizace-skolni-druziny-na-skolni-rok-2020-2021/
9.9.  - proběhne fotografování jednotlivců (stejně jako na začátku 1.třídy). Pokud máte zájem o focení Vašeho dítěte, napište mi, prosím, na email, sms, WhatsApp,.... 

8.9.  - výukový program "Vodník Švihák a jeho breberky" - Vodní dům Hulice - více info o akci později 
7.9.  - Online třídní schůzka v 18 hod. - pozvánku Vám zašlu do emailu 
2.9. - proběhne fotografování celého ročníku, které se nemohlo uskutečnit na konci školního roku, tzn. budeme se fotit jako prvňáci (1 společná fotografie)
       - dětem budou rozdány učebnice a pracovní sešity 
       - konec výuky v 11,35 hod.
1.9. - konec výuky v 9,30 hod. 
Pokyny k platbám do ŠOP (školní online pokladna) naleznete na web stránkách naší školy :  http://www.zszruc.cz/skolni-online-pokladna-vkladani-financnich-prostredku/  . Jsou zde i uvedeny ceny pracovních sešitů, které budou děti hradit.  
ROZVRH 2.B

Informace o stanovených hygienických a protiepidemických pravidlech pro žáky a zákonné zástupce Základní školy Zruč nad Sázavou vzhledem ke covid-19:
 U vstupu do budovy školy, v každé třídě a učebně jsou k dispozici prostředky k dezinfekci.
 Po příchodu do budovy školy si každý důkladně umyje ruce teplou vodou a mýdlem.
 Ve škole bude zajištěno pravidelné větrání učeben a ostatních využívaných prostor školy.
 Je zajištěno bezpečné osoušení rukou – osoušeče rukou nebo ručníky na jedno použití.
 Úklid a dezinfekce hygienických zařízení probíhá vícekrát denně.
 Úklid a dezinfekce tříd a odborných učeben probíhá vícekrát denně.
 KAŽDÝ ŽÁK MUSÍ BÝT PŘI VSTUPU DO ŠKOLY VYBAVEN JEDNOU ROUŠKOU PRO PŘÍPAD NUTNOSTI (zabalenou v sáčku).
 Žáci s příznaky infekčního onemocnění budou pod dohledem izolováni v samostatné místnosti do příchodu zákonných zástupců, kteří jsou povinní žáka bez odkladu vyzvednout a telefonicky kontaktovat praktického lékaře dítěte, který rozhodne o dalším postupu.
 Zákonní zástupci mají vstup do budovy školy povolen pouze v případě nutnosti a VŽDY S ROUŠKOU.  
Vážení rodiče, 
základní škola bude od nového školního roku 2020-2021 využívat Školní program, který rozšíří kvalitu komunikace mezi školou, žákem a rodiči.
ŠKOLNÍ ONLINE POKLADNA ve školním roce 2020 - 2021


Jedná se o ŠKOLNÍ ONLINE POKLADNU (ŠOP). Bude sloužit k přesné evidenci finančních prostředků, které zákonný zástupce svěří základní škole ve formě zálohy na čerpání plateb za různé akce (vzdělávací programy, exkurze, divadelní představení, lyžařský, adaptační, sportovně turistický kurz, výlety, apod.) 

Prvním nezbytným krokem je registrace Vás a Vašich dětí do systému.

 

Proveďte, prosím, registraci dle pokynů, které jsou uloženy níže v souborech pod názvem " Školní pokladna 2020_21- návod pro rodiče" nebo na web stránkách naší školy: http://www.zszruc.cz/skolni-online-pokladna-registrace/  .Milí rodiče, 
do souborů níže jsem vložila slíbený 😉 seznam sešitů a pomůcek do 2.třídy. Přeji všem krásný zbytek prázdnin 🌞😎💖.
                                                                                                                                                          
Ċ
Jana POKORNA,
12. 4. 2021 12:13
ĉ
Jana POKORNA,
13. 9. 2020 10:09
ĉ
Jana POKORNA,
3. 8. 2020 5:26
ĉ
Jana POKORNA,
29. 4. 2021 4:12
ĉ
Jana POKORNA,
3. 9. 2019 8:44
ĉ
Jana POKORNA,
3. 9. 2019 8:45
Ċ
Jana POKORNA,
12. 8. 2020 23:01