ZSZ-online jest bezpiecznym miejscem dla całej szkolnej społeczności,  to platforma komunikacyjna i zestaw narzędzi online. Wybierz niżej link, zaloguj się i korzystaj z nowoczesnych narzędzi online. Każdy uczeń, pracownik posiada w ZSZ-online własny profil. Serwis łączy wiele funkcji i użytkowników. Uwaga! W miejscu logowania z logo  "Google" - wpisz cały własny e-mail wg wzoru: inazwisko@zsz.hekko.pl, a tam gdzie widać logo szkoły - wpisujemy tylko nazwę użytkownika!  
 
https://plus.google.com/u/0/communities/109269321636630913834http://mail.google.com/a/zsz.hekko.pl/?tab=cm
  • NAJLEPSZA POCZTA - gigabajty miejsca, nie usuwaj wiadomości; dostęp również za pomocą telefonu komórkowego
https://plus.google.com/u/0/communities/109269321636630913834

  • SPOŁECZNOŚĆ ZSZ-online sprawia, że kontaktowanie się z ludźmi w internecie zaczyna bardziej przypominać to, jak robimy to w rzeczywistym świecie. Możesz dzielić się swoimi przemyśleniami, linkami, filmami i zdjęciami z wybranymi kręgami osób. Możesz też korzystać z łatwego w obsłudze czatu wideo, w którym porozmawiasz nawet WIELOMA osobami naraz. Łatwo dasz wszystkim znać, co u Ciebie słychać, korzystając z czatu grupowego.
 
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&ved=0CDwQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.google.pl%2Fintl%2Fpl%2Fhangouts%2F&ei=p3yOUpjaAsaR7Ab80YCQDw&usg=AFQjCNHoaBW1OjrkAciXoQdvseBraMTrZQ&sig2=y4QarTAks2hw9MLqy4H5Jw&bvm=bv.56988011,d.ZGU
 
https://www.google.com/calendar/hosted/zsz.hekko.pl/render?tab=mc
 
http://docs.google.com/a/zsz.hekko.pl/?tab=co
 
https://www.google.com/contacts/a/zsz.hekko.pl
  • Kontakty - w bardzo łatwy sposób znajdziesz i dołączysz nowe kontakty
 
https://sites.google.com/a/zsz.hekko.pl/gazeta/Logowanie/logo2013.png.gif
  • Logo do wstawienia w stopkę szkolnego konta (zalecam dla każdego nauczyciela ZSZ) - Ustawienia/Ogólne - Podpis: 
    stopka wysyłanej elektronicznej wiadomości (e-mail) wygląda tak - 

Platforma komunikacyjna ZSZS    -    www.interklasa.neostrada.pl  
 
https://docs.google.com/a/zsz.hekko.pl/open?id=0B65phvjpwX0gOGt4MVFqY1hNN3M
 
 
 

 
 
 
 
 
 

  
  Instalacja na komputerze "punktów dostępu

ZSZ (opiekun - St. Soluch) nawiązał bliską współpracę z Google już w 2005 roku i wdraża Google Apps jako podstawowe narzędzie do komunikacji i wewnętrznej współpracy pomiędzy nauczycielami i uczniami, co miało znacznie usprawnić pracę, komunikację społeczności ZSZ. Rozwiązanie to, nazwane w naszym zespole ZSZ-online jest obecnie najbezpieczniejszą opcją, która zapewnia również stabilność i niezawodność pracy. Google Apps posiada także wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, które dodatkowo gwarantują wiarygodność tego narzędzia. 

Jest to kompleksowe rozwiązanie w pełni zintegrowanych narzędzi ułatwiających współpracę i komunikację, które jest ciągle rozwijane przez jedną z największych firm technologicznych na świecie. System aplikacji jest także rozwiązaniem zapewniającym bezpieczny dostęp do informacji z każdego miejsca i urządzenia podłączonego do Internetu, wszystkie aktualizacje są darmowe i wprowadzane na bieżąco.

Dostęp do informacji z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Cała zawartość jest dostępna online. Niezawodność. Nie zwlekaj z zapoznaniem się z "ZSZ-online", będziesz miał pełny dostęp do wielu szkolnych stron, kalendarza, planu zajęć, dokumentów, zdjęć, filmów ...  Po podpisaniu umowy z Google w 2005 roku i wykonaniu prac adaptacyjnych w domenie hekko, możemy BEZPIECZNIE stosować Technologię Informacyjną w naszej pracy, dydaktyce, nauce i wszechstronnym komunikowaniu się. Rozwiązanie hostingowe obejmuje pakiet wielu nowoczesnych produktów. Usługa ta może usprawnić KSZTAŁCENIE MŁODZIEŻY, INTEGRACJĘ WIEDZY, komunikację, nowoczesne, bezpieczne udostępnianie dokumentów i współpracę w naszym ZSZ. Może ..., ale tylko wtedy, kiedy za wskazaniem Dyrekcji, nauczyciele i uczniowie będą stosować te możliwości w życiu szkoły! O zaletach i zabezpieczeniach takiego rozwiązania możemy przeczytać np. tutaj: http://antyweb.pl/grupa-xtb-wdraza-chmure-google/

UWAGA! Do korzystania z wszystkich naszych serwisów internetowych ( ... tak w ogóle - Internetu) polecam przeglądarkę Chrome lub Firefox.

Rozwiązania jakie oferuje chmura są coraz częściej wykorzystywane przez największe firmy na świecie i trend ten ma tendencję wzrostową. Coraz więcej firm będzie decydowało się na takie rozwiązanie, gdyż jest ono przede wszystkim tańsze niż inwestowanie w infrastrukturę i oprogramowanie.

ZSZ-online jest rozwiązaniem kompleksowym oferującym wiele ciekawych narzędzie oraz funkcji. W skład pakietu wchodzą takie narzędzia jak:

Gmail – który nie jest już tylko klientem poczty ale rozszerzono jego funkcjonalność o czat i rozmowę video, dzięki któremu użytkownicy mogą być ze sobą w stałym kontakcie co ma ułatwić współpracę;

Dysk – służący do przechowywania i dzielenia się plikami oraz edytowania dokumentów w edytorze tekstu, arkuszu kalkulacyjnym czy tworzenia prezentacji multimedialnych. Pracować nad dokumentami może równocześnie kilka osób, które mogą również w tym samym czasie prowadzić czat lub rozmowę video;

Kalendarz – który jest łatwym narzędziem organizacyjnym, usprawniającym pracę zespołu

G+ – które, w wersji dla ZSZ-online, jest wewnętrznym rozwiązaniem społecznościowym “łączącym naszą społeczność i pomysły”.

Dostępne są również inne ciekawe narzędzia, oraz dodatkowe aplikacje do archiwizacji oraz odzyskiwania danych, czy wykrywania i eksportu danych w całej firmie.

ZSZ-online to usługa, która ciągle się rozwija i jest nieustannie uzupełniana o dodatkowe funkcje. Wszystkie nowe rozwiązania są testowane przed wdrożeniem i są tworzone pod użytkowników – aby praca stała się jeszcze bardziej przyjemna i intuicyjna. Jeśli coś się nie sprawdza jest poprawiane lub usuwane, dzięki czemu aplikacje są coraz bardziej przyjazne użytkownikowi i coraz funkcjonalniejsze.

Takie kompleksowe rozwiązania, jak ZSZ-online są przyszłością. W końcu stanie się to standardem i ludzie przestaną wysyłać maile w których będą załączniki z plikami na których pracują a zaczną wysyłać linki i pracować nad dokumentami w chmurze – co również przyspieszy pracę. Jeden format także usprawni komunikacje i zlikwiduje problem odpowiedniego dostosowywania dokumentów, arkuszy czy prezentacji do różnych “czytników i edytorów”. Można to nazwać globalizacją i walczyć z tym, ale jest to, już chyba nieunikniona przyszłość. Im szybciej zdecydujemy się na wdrożenie takich rozwiązań tym lepiej i prościej będzie wyglądało dzielenie się dokumentami i plikami. Także praca nabierze zupełnie innego znaczenia, gdyż będzie można ją w łatwy sposób “przenosić” i mieć do niej dostęp wszędzie i o każdej porze – wystarczy się zalogować do Internetu i odpalić przeglądarkę. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne, gdy członkowie zespołu pracujący nad projektem znajdują się w różnych miejscach.