Aktualności

                                                           

Święto Niepodległości bobowskich uczniów w Grecji

opublikowane: 12 lis 2018, 03:56 przez Tomasz Gucwa   [ zaktualizowane 12 lis 2018, 03:57 ]

Nie mogło i nas zabraknąć w świętowaniu obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Wyspiańskiego w Bobowej skupieni wokół barw biało czerwonych.

Trwają praktyki zawodowe w Grecji naszych uczniów

opublikowane: 12 lis 2018, 02:35 przez Tomasz Gucwa   [ zaktualizowane 12 lis 2018, 03:08 ]

Uczniowie odbywający praktyki zawodowe w Grecji zdobywają doświadczenie zawodowe w zakładach pracy pod okiem fachowców, doskonalą języki obce,  poznają nowych ludzi, zwyczaje oraz cudowne zakątki Grecji. Szczególnym miejscem jest zapewne Olimp - siedziba starożytnych bogów, który udało nam się już zwiedzić.  Z miasteczka Litachoro leżącego u stóp Olimpu udaliśmy się na spacer wąwozem rzeki Enipeas. Ścieżką widokową dotarliśmy do “Wodospadu Zeusa” i “Basenów Afrodyty”.

Duże wrażenia na uczniach wywarły Meteory - klasztory zawieszone na skałach (w chmurach). Patrząc na wybudowane na smukłych skałach klasztory łatwo uwierzyć w legendę, która mówi że święty Atanazy, założyciel Meteoru, wzniósł się na szczyt przy pomocy orła. Pustelnicy i mnisi nie mogli chyba docierać tam w inny sposób.

Przy drodze do Meteorów w Kalambace w pracowni Ikon Bizantyjskich, uczestnicy wyjazdu zapoznali się z tajnikami “pisania” ikon.

Wyjątkowe, urokliwe widoki zapierały dech w piersiach pozostawiając niezapomniane wrażenia.

Zapraszamy do obejrzenia relacji.Praktyki zawodowe w Grecji uczniów rozpoczęte

opublikowane: 7 lis 2018, 08:14 przez Tomasz Gucwa   [ zaktualizowane 7 lis 2018, 09:20 ]

4 listopada 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Wyspiańskiego w Bobowej wraz z opiekunami w godzinach rannych wyjechali na dwutygodniowe praktyki zawodowe do Grecji. Przed wyjazdem policjanci sprawdzili stan techniczny autokaru, którym wyruszyli z Bobowej przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię do Grecji. W Grecji uczestnicy zostali zakwaterowani w hotelu San Panteleimon w regionie Pieria na Riwierze Olimpijskiej.
 W pierwszym dniu młodzież została przeszkolona w zakresie BHP na stanowiskach pracy oraz zapoznana z organizacją pracy w zakładach. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji.ODLICZAMY DNI DO WYJAZDU NA PRAKTYKI ZAWODOWE DO GRECJI

opublikowane: 30 paź 2018, 06:20 przez Alicja Iwańska

 Plik:Erasmus+ Logo.svgJuż 4 listopada 2018 r. grupa 41 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Wyspiańskiego w Bobowej w zawodzie technik informatyk, technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych wyjedzie na dwutygodniowe praktyki zawodowe do Grecji. Wyjazd odbędzie się w ramach realizacji projektu „Europa da się lubić-uczniowie z Bobowej na podbój Europy” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu ERASMUS+.

Celem projektu jest podniesienie jakości pracy szkoły między innymi poprzez doskonalenie kompetencji zawodowych, umiejętności językowych, międzykulturowych.

Młodzież została zakwalifikowana do projektu w drodze rekrutacji, a udział w nim jest formą nagrody dla najlepszych uczniów. Kryteriami wyboru beneficjentów programu były postępy w nauce, wyniki w kształceniu zawodowym, znajomość języków obcych. Wyjazd to nie tylko praktyka zawodowa – program pobytu obejmuje również poznanie kultury, walorów turystycznych, zwyczajów, tradycji i zachowań mieszkańców tego niezwykle urokliwego regionu. Program kulturowy realizowany będzie w weekend oraz po godzinach praktyk. Zaplanowane są wycieczki do jednego z większych ośrodków miejskich Saloniki, zwiedzanie Klasztorów Meteory, rejs statkiem po morzu. Po godzinach praktyk uczestnicy będą mieli zapewnioną animacje czasu wolnego, gry i zabawy integracyjne, wieczory z kulturą i kuchnią grecką itp.

Wyjazd na praktyki zawodowe poprzedzony jest zajęciami pedagogiczno-kulturowymi, z języka angielskiego, zajęciami z komunikacji międzykulturowej i różnic kulturowych.

Ostatnim punktem przygotowań było spotkanie rodziców dyrektorem oraz koordynatorem projektu. Przedstawiona prezentacja i wspólna rozmowa potwierdziły zasadność projektu, rozwiały wszelkie wątpliwości i obawy rodziców związane z wyjazdem swoich dzieci. Rodzice nie ukrywali, iż dla wielu z nich jest to pierwszy wyjazd za granicę kraju. Wyjazd jest całkowicie bezpłatny i obejmuje transport, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie, a także część kulturalną. Uczniowie otrzymali także wsparcie finansowe w postaci „kieszonkowego” na swoje wydatki

Udział w projekcie to dobra okazja dla naszych uczniów na pogłębienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych, a w przyszłości na zwiększenie szans na zatrudnienie na krajowym i europejskim rynku pracy.

Już w czwartek! DYSKOTEKA :)

opublikowane: 23 paź 2018, 12:42 przez Renata Pękala


Święto Edukacji Narodowej w ZSZ

opublikowane: 18 paź 2018, 23:29 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 18 paź 2018, 23:33 ]

Na uroczyste spotkanie z okazji  Święta Edukacji przybyli nauczyciele, nauczyciele emeryci, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele rodziców  oraz uczniowie. 

W specjalnym programie artystycznym przygotowanym przez Samorząd Uczniowski  znalazły się stosowne do okazji utwory literackie, teksty satyryczne ukazujące specyfikę szkoły oraz dopełniające całości znane utwory wokalno- instrumentalne. Całość uzupełnił występ działającej przy CKiPG  Bobowa grupy promującej lokalną kulturę, zwyczaje i muzykę ludową.

            Były oczywiście życzenia, kwiaty i wiele ciepłych słów przy tej okazji wypowiedzianych. Były także nagrody Dyrektora szkoły dla nauczycieli i pracowników. 

I co niezwykle  ważne – były rozmowy, wspomnienia i refleksje…w doskonałej atmosferze.

Bardzo cieszy nas fakt, że licznie przybyli nauczyciele emeryci  chętnie dzielili się wspomnieniami z minionych lat pracy.   Ta szkoła, jak zapewniał Dyrektor, jest naszym wspólnym dobrem i zrobimy wszystko, aby takim pozostała na zawsze.

 

 

                                                                                   opracował:  Janusz Średniawa

dzien_naucz_2018
Dzień Edukacji Narodowej

opublikowane: 14 paź 2018, 13:26 przez Renata Pękala

Z okazji Dnia Nauczyciela 
wszystkim nauczycielom  
dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy,
 sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów :) 

Medale na Spartakiadzie Lekkoatletycznej

opublikowane: 14 paź 2018, 13:13 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 14 paź 2018, 13:58 ]

5 października  2018 roku na stadionie w Bobowej odbyła się kolejna edycja Spartakiady Lekkoatletycznej. Na zmagania sportowe przybyli uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z powiatu gorlickiego.
Premiowane miejsca zdobyli następujący uczniowie:
1. Sebastian Myśliwiec z kl IIaT zajął II miejsce w rzucie oszczepem oraz V miejsce w biegu na 100 metrów.
2. Krzysztof Kasprzyk z kl III a SB zajął III miejsce w pchnięciu kulą.Gratulujemy medalistom oraz pozostałym zawodnikom biorącym udział w zawodach za sportową postawę i życzymy  dalszych sukcesów.
Opiekunowie : Maria Gucwa i Janina Maliniak   

WIZYTA DEKARZY W FIRMIE FAKRO

opublikowane: 2 paź 2018, 07:01 przez Renata Pękala

W dniu 26.09.2018 r. uczniowie klasy I szkoły branżowej o profilu dekarz z ZSZ w Bobowej w ramach współpracy partnerskiej udali się do firmy FAKRO z wizytą studyjną. Młodzież podczas pobytu zwiedziła zakład, zapoznała się z  historią i specyfiką pracy na różnych stanowiskach oraz nowoczesnymi technologiami produkcyjnymi. Podczas spotkania uczniowie brali aktywny udział w dyskusji, zadawali pytania. Poza solidną porcją wiedzy otrzymali również materiały edukacyjne oraz upominki. Spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem w firmowej restauracji.  Zobaczenie jak funkcjonuje firma to dla uczniów bardzo inspirujące i rozwijające doświadczenie, dlatego serdecznie dziękujemy firmie FAKRO za zaproszenie i dopracowany w każdym szczególe program zwiedzania zakładu.

                                                                                        Opracował : Wojciech Szafraniec


   
  
  Ognisko klasowe

opublikowane: 25 wrz 2018, 09:34 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 25 wrz 2018, 09:36 ]

    Korzystając z pięknej pogody uczniowie klasy 2a SB zorganizowali ognisko klasowe w urokliwym, przeznaczonym do tego celu miejscu, w pobliżu Bobowej. Takie spotkanie na łonie natury pozwala na chwilę zatrzymać się w zabieganej codzienności i w inny sposób spojrzeć na piękno otaczającej nas przyrody. Pozwala także społeczności klasy pobyć ze sobą w innej sytuacji niż szkolne mury. To doskonała okazja do rozmowy, lepszego poznania siebie nawzajem i integracji grupy. Spoczywająca na uczniach organizacja takiego spotkania pozwala wykazać się sumiennością, pomysłowością i odpowiedzialnością. Daje także wychowawcy klasy i innym opiekunom szansę poznania wychowanków w nieco innej rzeczywistości.

          Obecni na ognisku uczniowie stanęli na wysokości zadania. Nie zabrakło suchego drewna na opał, a kiełbaski pieczone na ogniu smakowały wyśmienicie.

Dobre humory zostały uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach. Zachęcamy inne klasy do tego typu spotkań .

 

                                opiekunowie: Piotr Ptaszkowski, Janusz Średniawa


1-10 of 295