Aktualności

                                                           

Podsumowanie działań związanych z realizacją projektu „Europa da się lubić – uczniowie z Bobowej na podbój Europy”

opublikowane: przez Renata Pękala   [ zaktualizowane ]

    W piątek 15 marca 2019 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. St. Wyspiańskiego  w Bobowej odbyło się uroczyste podsumowanie działań związanych z realizacją projektu „Europa da się lubić – uczniowie
 z Bobowej na podbój Europy”  finansowanego ze środków Unii Europejskiej z programu Erasmus+. Swoją obecnością zaszczycili organizatorów Starosta Powiatu Gorlickiego Pani Maria Gubała, Radny Powiatu Gorlickiego Pan Adam Urbanek, 
Urząd Miasta reprezentowała Pani Agata Wrona, Radna Gminy Bobowej Pani Urszula Mucha, Przedstawiciel partnera greckiego Pan Tomasz Wróblewski, Przedstawiciele Hufca Pracy w Gorlicach oraz Rodzice. 
Uwieńczeniem podsumowania było wręczenie certyfikatów mobilności uczestnikom zagranicznych praktyk zawodowych przez Starostę Powiatu Gorlickiego Panią Marię Gubała.
Podczas uroczystości zostały przedstawione cele projektu, zasady rekrutacji i kryteria wyboru uczestników, zajęcia przygotowujące do wyjazdu, organizacja wyjazdu uczestników na dwutygodniowe praktyki zawodowe do Grecji. Zaprezentowane efekty działania w postaci multimedialnej wywarły duże wrażenie na zebranych. 
Praktyki zawodowe odbyły się w terminie 05.11.2018 r. – 16.11.2018 r. w regionie  Pieria położonej na Riwierze Olimpijskiej w Grecji, a udział w nich wzięło 41 uczniów kształcących się w zawodach technik informatyk, technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych oraz trzech opiekunów ze szkoły. Zorganizowane zostały w partnerstwie z grecką instytucją Kika Mobility Training Center oraz współpracującymi z nią miejscowymi firmami. Partner grecki zadbał o to, aby uczestnicy odbywali praktyki w bezpiecznym środowisku pracy. Wszyscy zdobywali cenne doświadczenie zawodowe połączone z doskonaleniem języka angielskiego w międzynarodowym środowisku branżowym pod okiem greckich fachowców. 
Udział w projekcie to nie tylko praktyka zawodowa – program pobytu obejmował również poznanie kultury, walorów turystycznych, zabytków, zwyczajów, tradycji i zachowań mieszkańców regionu. Podczas dwutygodniowego pobytu uczestnicy poznali cudowne zakątki Grecji, a w szczególności Olimp - siedzibę starożytnych bogów – odbyli spacer ścieżką widokową do “Wodospadu Zeusa” i “Basenów Afrodyty”, Meteory, pracownię Ikon Bizantyjskich w Kalambace, Plathamonas – niewielką rybacką wioskę, Stary Pantaleimon, odbyli niezwykłą przygodę morską – rejs statkiem „Capitan Kostas” na położoną w części Morza Egejskiego malowniczą wyspę Skiathos. Wyjątkowe, urokliwe widoki zapierały dech w piersiach pozostawiając niezapomniane wrażenia. 
Uczniowie szkoły wraz z opiekunami podczas swojego pobytu w Grecji godnie uczcili obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w dniu 11 listopada. W tym dniu  skupieni byli wokół barw biało czerwonych.
Wyjazd był całkowicie bezpłatny i obejmował: transport, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie a także część kulturową. Ponadto na swoje wydatki uczniowie otrzymywali kieszonkowe.
Dyrekcja szkoły oraz grono pedagogiczne ma nadzieję, że udział uczniów w projekcie  zachęci kolejne roczniki do podjęcia nauki szkole, a władze lokalne postrzegać będą szkołę jako placówkę podejmującą nowe wyzwania, która potrafi pozyskać środki pozabudżetowe, stawiającą na jakość i atrakcyjność edukacji poprzez działania ponadnarodowe.

ZSZ w Bobowej z certyfikatem bezpiecznej szkoły.

opublikowane: 17 mar 2019, 17:21 przez Renata Pękala   [ zaktualizowane 19 mar 2019, 05:32 ]

    
Po wysokiej lokacie w rankingu małopolskich  szkół „ PERSPEKTYWY”
ZSZ w Bobowej otrzymał kolejne wyróżnienie. Po przeprowadzonym audycie Instytut  Badania Marki przyznał placówce miano BEZPIECZNEJ PLACÓWKI OŚWIATOWEJ - za szczególną dbałość o bezpieczne i higieniczne warunki kształcenia uczniów oraz pracy nauczycieli i pracowników obsługi.
W ocenie uwzględniono szczególne zaangażowanie nauczycieli oraz pracowników w tworzenie klimatu bezpiecznej nauki i pracy, realizacje bogatego programu opiekuńczo- wychowawczego szkoły
a także potwierdzone procedury na wypadek różnych możliwych zagrożeń. Doceniono dbałość
o właściwy stan techniczny obiektu i jego otoczenia, realizację dyżurów nauczycielskich oraz działań profilaktycznych prowadzonych na szeroka skalę.
Na wysokim poziomie oceniono opiekę pedagogiczną w czasie wycieczek, praktyk, zajęć wychowanie fizycznego  oraz różnych  imprez organizowanych przez szkołę, a także opiekę nad mieszkańcami przyszkolnego internatu.
Położenie placówki w mniejszej miejscowości chroni młodzież przed wieloma zagrożeniami występującymi niejednokrotnie w większych ośrodkach miejskich.
Według instytucji nadającej ten ważny certyfikat bezpieczeństwo młodzieży w placówce oświatowej jest jej nadrzędnym celem i tak jest ono traktowane w ZSZ w Bobowej. 
Przyznany tytuł powinien być także ważnym atutem dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych oraz ich rodziców przy wyborze dalszego miejsca kształcenia.Mistrzostwa Szkoły w piłce siatkowej

opublikowane: 15 mar 2019, 01:31 przez Renata Pękala

W dniu 21.02.2019 roku rozegrano mecz finałowy pomiędzy klasami IVaT i II aT. Mistrzem szkoły w piłce siatkowej została klasa IV aT w składzie:
1. D. Juruś
2. G. Szarek
3. D. Mucha
4. E Białobrzeski
5. M Ćwiklik
6. Sz. Bielewicz
7. A. Szymczak
II miejsce zajęła klasa II aT w składzie:
1. K. Fyda
2. S. Mysliwiec
3. G. Śliwa
4. P. Warzecha
5. P. Turek
6. J. Iwański
7. D. Kogut
III miejsce klasa III SB w składzie:
1. M. Abram
2. B. Ćiwiński
3. A. Śliwa
4. J. Bulanda
5. M. Baran
6. K. Ciepielowski
7.  G. Wiejaczka
                                                                   Gratulujemy!!!Podziękowanie

opublikowane: 10 mar 2019, 12:23 przez Renata Pękala

 
                                    „Nikt z nas nie jest tak biedny, żeby nie mógł się podzielić z innymi”

Dobra zabawa i radość dzieci z gorlickiego Domu Dziecka goszczących w naszym internacie na kolejnym już spotkaniu karnawałowym,
są najlepszym podziękowaniem dla wszystkich, którzy włączyli się
 w zbiórkę funduszy na ten szlachetny cel.  Nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie zebrali w sumie 542 złote i 4,5 euro co wystarczyło
na pokrycie kosztów przyjęcia oraz zakup słodyczy dla wspomnianych dzieci.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za zrozumienie i poważne podejście do tej zbiórki. Szczególne podziękowania składamy opiekunkom Szkolnego Koła Wolontariatu Paniom Edycie Wołkowicz
 i Aleksandrze Jamka za wkład w to przedsięwzięcie, Panu Piotrowi Ptaszkowskiemu za słodki prezent
 i Panu Tomaszowi Gucwa za udostępnienie prywatnej konsoli do gier.

Organizatorzy

Wizyta gości z gorlickiego Domu Dziecka w ZSZ w Bobowej

opublikowane: 5 mar 2019, 01:10 przez Renata Pękala


    W środę 27 lutego  po raz kolejny bobowski internat gościł 27-osobową grupę dzieci z gorlickiej placówki opiekuńczo-wychowawczej,
wraz z opiekunami. Wspomniane dzieci od lat chętnie przybywają na te spotkania, wiedząc, że czeka je tutaj miła atmosfera, życzliwi gospodarze
i specjalnie przygotowane atrakcje, które z pewnością wprowadzają trochę radości w ich niełatwe życie.

     Nie inaczej było i tym razem. Wieczór wypełniły  rozmowy przy suto zastawionym stole, przygotowanym jak zawsze przez pracowników internatu,  wspólne rozgrywki w tenisa stołowego, piłkarzyki czy gry z wykorzystaniem konsoli, a także  możliwość wykonania prawdziwie karnawałowej fryzury dzięki dyżurującym w pracowni fryzjerskiej  uczennicom. Dużo emocji przyniosła rywalizacja wzorowana na popularnych „Kalamburach”. Nie zabrakło tańca i wspólnej zabawy,  jak na zakończenie karnawału przystało. Całości dopełniły prezenty dla wszystkich dzieci, które otrzymały na koniec spotkania. Goście także odwdzięczyli się gospodarzom oryginalnym podarunkiem. Już teraz umówiono się na następną wizytę za rok.

     To sympatyczne przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez zaangażowania grupy uczniów, nauczycieli
 i pracowników internatu ZSZ w Bobowej oraz prywatnego wsparcia finansowego.

    Tym razem w roli gospodarzy wystąpili: dyrektor szkoły Wojciech Szafraniec, kierownik internatu Cecylia Ligęza, nauczyciele Beata Serafin-Forczek i Janusz Średniawa, Pani Zofia Firszt,  uczeń Bartek Serafin oraz młodzież mieszkająca w internacie.

 

 

                                                  w imieniu organizatorów:  Janusz Średniawa


WIZYTA DZIECI Z DOMU DZIECKA


Pierwszy Międzyszkolny Turniej „FIFA 19” za nami

opublikowane: 20 lut 2019, 01:12 przez Tomasz Gucwa   [ zaktualizowane 20 lut 2019, 01:31 ]

15 lutego br. został rozegrany w ZSZ w Bobowej Pierwszy Międzyszkolny Turniej FIFA 19. W tej e-sportowej rywalizacji udział wzięli  uczniowie okolicznych szkół  oraz przedstawiciele gospodarzy. Mecze rozgrywano systemem 1:1 z wykorzystaniem konsoli XBOX ONE. Zgromadzeni kibice i fani e-sportu mogli śledzić przebieg spotkań na dużym ekranie w sali gimnastycznej szkoły.
Organizatorami przedsięwzięcia byli uczniowie technikum informatycznego pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych  Pana Tomasza Gucwy.
Ostateczne wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

I   miejsce  - Arek Śliwa  ZSZ Bobowa
II  miejsce  - Krystian Zieleń  ZSZ Bobowa
III miejsce  - Daniel Bielewicz  ZSZ Grybów
IV miejsce  - Wiktor Mordarski  ZSZ Bobowa

To pierwsze tego typu wydarzenie w bobowskiej szkole cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zarówno zawodnicy jak i kibice potwierdzili, że popularność e-sportu jest coraz większa i takie turnieje powinny być organizowane. Gospodarze obiecali kontynuować rozpoczęte działania, poszerzając jednocześnie ofertę gier. 
  Źródło:  ZSZ w Bobowej


   
 
  
  
  
  
I Międzyszkolny turniej FIFA 19

opublikowane: 11 lut 2019, 01:30 przez Tomasz Gucwa   [ zaktualizowane 11 lut 2019, 05:07 ]

Lubisz rozgrywki piłkarskie w FIFA 19? A czy wiesz, że 15 lutego 2019 roku o 13:00  w naszej szkole zostanie zorganizowany I Międzyszkolny turniej FIFA 19? Jeśli chcesz spróbować swoich sił z innymi uczniami naszej  szkoły oraz uczniami z pobliskich szkół grającymi w FIFĘ, zapisz się i Ty! Jest to szansa na dobrą zabawę i e-sportową rywalizacje. 
 E-sport już dawno przestał być ciekawostką, o czym najlepiej świadczą finały Intel Extreme Masters, które od kilku lat ściągają do katowickiego Spodka najlepszych zawodników e-sportu na świecie. 
Mecze będą rozgrywane  w systemie "jeden na jednego".
Mecze będą rozgrywane na konsoli XBOX ONE, jest możliwość zabrania ze sobą kontrolera (Pada) do konsoli.
Aby wziąć udział w turnieju należy zapoznać się z regulaminem i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Problemy? pytania?  Napisz do nas na e-mail: bartlomiej.serafin@zsz.bobowa.pl

Zmiany w planie lekcji

opublikowane: 3 lut 2019, 10:32 przez Tomasz Gucwa

Od 4.02.2018 obowiązuje nowy plan lekcji z drobnymi zmianami.

WYWIADÓWKA !!!

opublikowane: 31 sty 2019, 03:34 przez Renata Pękala

Dnia 1 lutego o godzinie 15:30 zebranie
z rodzicami po I półroczu.

FERIE ZIMOWE W GORLICKIM HUFCU

opublikowane: 30 sty 2019, 02:00 przez Alicja Iwańska

 W trakcie ferii zimowych uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Wyspiańskiego w Bobowej uczestniczyli w inicjatywach prowadzonych przez Hufiec Pracy w Gorlicach w ramach programu autorskiego „Ferie z pomysłem 2019”.

Młodzież miała możliwość udziału w kuligu w Regietowie, który poprzedzony był zwiedzeniem stadniny oraz stajni hodowlanej. Zaprzęgi konne przewiozły uczestników po okolicznych bezdrożach i malowniczych dolinach Beskidu Niskiego, uwrażliwiając ich na piękno zimowego krajobrazu, a całość zimowego szaleństwa zakończona została w karczmie podczas pieczenia kiełbasek. Ponadto uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach sportowych organizowanych w OSiR w Gorlicach, a także warsztatach szycia. Działania prowadzone w ramach  programu „Ferie z pomysłem 2019” pozwoliły młodzieży kreatywnie spędzić swój wolnych czas rozwijając przy tym swoje umiejętności i zainteresowania.

1-10 of 319