Strona główna

Biblioteka internetowa z lekturami szkolnymi   http://www.wolnelektury.pl/katalog/

Biblioteka czynna w godzinach 8.00-14.00


Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie 

– dla młodzieży Zespołu Szkół w Malinowie działa od 28.11.2013 roku. - informacje w zakładce DKK


Aktualności !

Spotkanie w bibliotece szkolnej


23 października gościliśmy w naszej bibliotece panią Teresę Dwórznik-Romańską, lokalną poetkę i pisarkę. 

Pani Teresa Dwórznik-Romańska jest autorką trzech tomików poezji "A kiedy...", "Supełki", "W codzienności", współautorką działdowskich almanachów oraz autorką prozy "Tam, gdzie Wel drąży wąwozy i Wkra nawadnia łąki", "Bajdy znad Wkry i Welu".

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Nasz gość chętnie odpowiadał na pytania zgromadzonej młodzieży:)Spotkanie z pisarką Barbarą Kosmowską

17 września młodzież Dyskusyjnego Klubu Książki miała okazję spotkać się z panią Barbarą Kosmowską. Spotkanie miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie. 

Narodowe czytanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Również w tym roku uczestniczyliśmy w akcji Narodowego czytania. Uroczystość odbyła się 8 września. Czytaliśmy "Przedwiośnie" S. Żeromskiego. Reprezentowały nasza szkołę uczennice z klasy II Technikum.

"Akcja Żonkile"

Grupa uczniów wzięła udział w akcji "Żonkile" organizowanej przez MBP w Działdowie.


Obchodzimy w tym roku siedemdziesiątą piątą rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie. Z tej okazji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbyła się już po raz trzeci akcja społeczno-edukacyjna „Żonkile”. Organizatorem głównym akcji jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Symbolem akcji są żonkile, które symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Kwitną w tym samym czasie, gdy obchodzona jest rocznica powstania w getcie warszawskim.

 

Żonkile związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej. W każdą rocznicę powstania składał on pod pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie bukiet żółtych kwiatów, często były to właśnie żonkile. Tę tradycję kontynuuje Muzeum POLIN, rozdając podczas obchodów rocznicy powstania tysiące papierowych kwiatów.

W trakcie spotkania rozmawialiśmy o Żydach mieszkających na naszym terenie. Następnie uczestnicy spotkania obejrzeli film o powstaniu w getcie, „Nie było żadnej nadziei”. 

Świąteczne dekoracje

Jak co roku robiliśmy w bibliotece świąteczne dekoracje.

  


Projekt "Emilia Sukertowa-Biedrawina

znana i nieznana"

Nasza szkoła była partnerem projektu realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Działdowie. Projekt ten finansowało Muzeum Historii Polski w ramach Programu "Patriotyzm Jutra". Nasi uczniowie i nauczyciele wzięli udział w:

1. Wernisażu wystawy poświęconej E. Sukertowej-Biedrawiny.


2. Grze miejskiej poświęconej patronce szkoły.

  
3. Wykładzie na temat życia i twórczości E. Sukertowej-Biedrawiny.


Narodowe Czytanie

W sobotę 4 września odbyło się kolejne "Narodowe Czytanie". Tym razem czytaliśmy fragmenty "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie.

fot. Karol Wrombel

Wystawa "Kopie malarstwa dawnego"

w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie

17 maja uczennice z Dyskusyjnego Klubu Książki obejrzały wystawę kopii dawnych obrazów autorstwa Barbary Kobusińskiej-Behal.

 
 
 
 


Wystawa fotografii Patrycji Makucewicz, 

uczennicy klasy I Technikum

w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie 

                                                                                                         

Warsztaty tworzenia krótkich filmów

10 marca uczennice: Weronika Beksa, Wiktoria Brzozowska, Gabriela Cichocka, Patrycja Makucewicz wzięły udział w warsztatach "Wykorzystanie aplikacji IMOVIE do tworzenia krótkich filmów". Warsztaty odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie. Dziewczyny miały również okazję uczestniczyć w lekcji: "Czy znasz/masz prawo? O prawie autorskim i wolnych licencjach."


Konkurs plastyczny rozstrzygnięty !


Rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Emilia Sukertowa-Biedrawina - patronka szkoły". Wszystkie prace można było podziwiać na wystawie zorganizowanej z okazji 130 rocznicy urodzin Emilii Sukertowej-Biedrawiny 17 lutego. 
        Nagrodzeni uczniowie:
        I miejsce: Wiktoria Brzozowska
        II miejsce: Paulina Piotrkowska
        III miejsce Roksana Szczepańska
        wyróżnienia: Anna Wdowiak i Martyna Łożyńska

9 lutego wzięliśmy udział w spotkaniu z pisarką Agnieszką Olejnik.  W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie panowała wspaniała atmosfera. Autorka opowiadała o swoim życiu, pisaniu książek
 i planach artystycznych. Można było kupić książkę autorki i otrzymać autograf.
 
 
 
 
 
 
 


W piątek, 2 grudnia, uczniowie klasy I technikum wzięli udział w lekcji bibliotecznej: "Od pisma klinowego do e-booków", zorganizowanej przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie. Młodzież nie tylko poznała historię książki, ale również zwiedziła bibliotekę i zapoznała się z jej zasobami.


26 października 2016 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z panią Elżbietą Zakrzewską, autorką książki "Moja Młyńska". W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas: I TH/TŻ, II TH, III TŻ. Ulica Młyńska, na działdowskiej starówce, to miejsce gdzie autorka spędziła szczęśliwe dzieciństwo, wśród życzliwych ludzi. Pani Elżbieta 'Zakrzewska nie tylko opowiadała o kulisach powstawania "Mojej Młyńskiej", ale również uchyliła rąbka tajemnicy co do kolejnej publikacji, w której przeczytamy..... o szkole w Malinowie. Więcej chyba nie możemy zdradzić, ale z niecierpliwością czekamy na kolejną książkę.

 
 
 
 

Warsztaty poetycko - interpretacyjne

7 października 2016 r. uczennice z klasy I Technikum uczestniczyły w warsztatach poetycko - interpretacyjnych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Działdowie. Warsztaty prowadził dr Adrian Gleń krytyk i historyk literatury XX i XXI wieku. Spotkanie poświęcone było poezji Juliana Kornhausera. 

źródło:www.mbpdziałdowo.pl
 
 
 
 

 

Nowy rok szkolny 2016/17 rozpoczęliśmy od akcji Narodowego Czytania

„Quo vadis” Henryka Sienkiewicza lekturą Narodowego Czytania w 2016 roku.

 

Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji.

 

– To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić – mówił w lutym tego roku prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania.

http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/nc2016/o-projekcie/

4 września, w sobotę, miłośnicy książek spotkali się na rynku w Działdowie. Byliśmy tam również. 

  


"Czytam w podróży... Herberta"


 6 kwietnia uczniowie z klasy III TH wzięli udział w akcji "Czytam w podróży" organizowanej przez Fundację im. Zbigniewa Herberta. Akcja ma na celu promowanie czytelnictwa oraz przede wszystkim promowanie twórczości Zbigniewa Herberta. Uczniowie rozdawali zakładki do książek na dworcach PKP i PKS w Działdowie.
 

O akcji:

Kampania Pan Cogito

Celem kampanii Pan Cogito jest zaproszenie młodzieży do dialogu wokół twórczości Zbigniewa Herberta oraz promocja czytelnictwa poezji przy wykorzystaniu portali społecznościowych oraz bezpośrednich spotkań. Dlatego od kilku lat z pomocą młodych miłośników literatury redagujemy stronę Pan Cogito na Facebooku (link).

 

Profil "Pan Cogito" powstał 4 lutego 2013 roku. Od początku miał za zadanie przybliżanie postaci i twórczości Zbigniewa Herberta. Publikując fragmenty dzieł, przedstawiając zbiory z domowej biblioteki Poety oraz promując wydarzenia związane z jego postacią (przede wszystkim te inicjowane przez Fundację) chcemy pokazać go na nowo, inaczej - szczególnie młodym odbiorcom, dla których wiele spraw to nie tylko "kwestia smaku".

 

Dlatego Pan Cogito to nie tylko Herbert. Naszym drugim zadaniem, nie mniej ważnym, jest budzenie pragnienia bycia Cogito. Wartości bliskie Poecie: wolność, moralność, sapiencia są równie potrzebne dzisiaj. Mówimy o nich słowami poetów i pisarzy. Informujemy również o akcjach czytelniczych i wydarzeniach artystycznych, ponieważ wierzymy, że człowiek myślący – Pan Cogito – to człowiek uczestniczący w kulturze.

 

Zachęcamy do polubienia i śledzenia treści regularnie publikowanych na Facebooku (link). Polecamy również nasz kanał w serwisie Youtube (link).Świąteczne kartki

W bibliotece świąteczna atmosfera. Na zajęciach plastycznych robiłyśmy świąteczne kartki. 

      


Na wystawie malarstwa lokalnych artystów


21 stycznia członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki obejrzały wystawę: "Malarstwo lokalnych artystów" zorganizowaną przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Działdowie. Na wystawie można było zobaczyć olejne realizacje takich artystów jak: T. Babieracki, A, Walasek, A. Rogalska, H. Kozińska, W. Cieśniewski.W bibliotece szkolnej już świąteczna atmosfera 

- robimy świąteczne dekoracje

Zapraszamy wszystkich, którzy uwielbiają spędzać czas tworząc świąteczne dekoracje: papierowe łańcuchy, gwiazdy czy też cukrowe bombki. To wspaniała zabawa, do której serdecznie zachęcamy.

    

Warsztaty poetyckie w bibliotece

3 grudnia w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty dla miłośników poezji. Spotkanie prowadziła pani Anna B. Czuraj-Struzik, poetka, członkini Działdowskiej Kuźni Słowa, ale również nauczyciel języka polskiego w naszej szkole. To kolejne wydarzenie, które odbywa się w ramach "Spotkań z żywym poetą", inicjatywy Działdowskiej Kuźni Słowa. 
                                                                                          
 
 
 
 
 


Akcja "Czytam wszędzie"

 "Wolne Lektury" to najpopularniejsza w Polsce internetowa biblioteka. Publikuje utwory literatury polskiej i światowej udostępnianej dzieciom, młodzieży, dorosłym (również osobom niewidomym i słabowidzącym). Nasza biblioteka bierze udział w akcji "Czytam wszędzie" prowadzonej przez bibliotekę "Wolne Lektury". Promujemy czytanie wszędzie korzystając z urządzeń mobilnych: tabletów, smartfonów, czytników e-booków, komputerów przenośnych lub w czasie przerwy korzystając z komputerów w bibliotece szkolnej.

Polub stronę: www.wolnelektury.pl

Nagrody w konkursie 

"Bardzo słabo chmury znam" rozdane !


Na apelu z okazji Święta Niepodległości rozdano nagrody w konkursie literackim i plastycznym. Do konkursu literackiego zgłoszono 26 wierszy. Oto nagrodzone utwory:

I miejsce - Natalia Kolaj

Friedrich Nietzsche snuje swą filozofię na niebie

A mi się tusz z pióra wylał na kartkę

Po drugiej stronie zając błogo wśród błękitu kica

A mnie nogi już po piętnastej odmawiają zdrowaśkę


„Jestem wolna jak ptak” śpiewała Osińska

A ja wolna od uciech z samego ranka – dodaję

 

Witam jesień serdecznym palcem na niebie graffiti tworząc

A potem przykleja mi się do podeszwy liścia pomarańcz

Potykam się o zbyt bardzo zauważalny wschód słońca

Gdy w jesiennym biegu spóźniam się na pierwszy autobus

 

Witaj jesienne niebo, noszę Cię ze sobą jak talizman

Nawet w letnie poranki jesienią mi w umyśle grzebiesz

 

Słabo was znam jesienne chmury, nikły podmuch

Wiatru, a się oddalacie

Choć nawet szczyty w was giną tak mała ilość nas was docenia

 

Kończę dzień godzina 19-sta, a noc jakby w czarnym płaszczu

Szelmowski urok najbardziej ponurej pory świata

 

Jeszcze jesienna depresja wita mnie na dobranoc

„Nie śpij, pomyśl o żółtym kolorze” mruczy

A ja okno mam w poddaszu i zerkam na mój talizman

 

Gdzieście już znikły nieznane mi imiona noszące

Z ranka formując dłonią pistolet zagrożę

Waszej bieli

 

Umówcie się ze mną na kawę skryte w

Niebie panny jesieni.


II miejsce - Karolina Rudomina

Jesienne chmury czemu tak

Pędzicie po błękitnej drodze

Wasze kształty

Przywołują wspomnienia

Jedna z was podobna do serca wpół złamanego

Wręcz smutnego

Wiąże wspomnienia nieszczęśliwej miłości

Która usycha jak jesienny liść

 

Za sercem wije się kolejna

Czemu płacze?

Nie wolno nam pytać

Kiedy będzie chciała dotknie nas swymi łzami

Jesienią kończy się niejedno życie

 

Wpadamy w szarość rzeczywistości

Zdajemy sobie sprawę

Że ta nasza błękitna droga

Może się zmieni

Przechodzę

Myślami wpadam na złoty klon, który opada w dół

Kochany klonie czemu opadasz

Zostań ze mną chociaż do rana

Przy tobie dostrzegam jak ważne jest życie


III miejsce - Oliwia Kaczorowska

Wokół mnie niby pełno kolorów,

Radości, miłości

Jednak nie dostrzegam ich

Czuję tylko chorą pustkę,

Jestem wciąż zagubiona, nie wiem sama kim jestem

Nie wiem co czuję

Nic już nie wiem

Chmury płyną bez celu tak jak ja

Błąkam się razem z nimi


Wyróżnienia:

Paulina Golian 

Jesienne chmury,

Każda inna,

Choć pozornie wszystkie takie same.

Płyną w dal,

Prowadzone przez wiatr.

Płyną w dal,

Uciekają.

Jak ulotne myśli, wspomnienia,

Niektóre jasne, jakby radosne,

Inne szare, ponure.

Jak rzeczy, o których wolimy nie pamiętać.

Żyją własnym życiem .

Są jak bezkresny ocean,

W którym można się zatracić.


Sebastian Matej

Jesienne chmury wciąż snują się na niebie,

A liście opadają z drzew

Złocą nam ziemię

A kasztany mkną sennie

A chmury wciąż jesienne

Nie wiosna, nie lato, nie zima

To jesień jest chwilą

W której wszystko się zaczyna.


Andżelika Sobieska

Biegną przed siebie

Mkną i zmieniają kształt.

Są na swój sposób piękne.

Choć ciemna ich strona

Przeraża nas nie raz.

Dla jednych symbolizują

Szybkość mijającego życia

Dla innych wygląd słodkiej

Waty cukrowej.

Dla jeszcze innych wrota do nieba

A przebijające się słońce

przez głębokie ich warstwy

daje nam ciepło

i uśmiech na twarzy.

Czasem to dobrzy przyjaciele do przemyślań

Czasem dobrzy doradcy.

Miło się na nie patrzy.

Pomagają nam choć przez chwilę

Zapomnieć o rzeczywistości.


Karolina Wacławska

Cień padający z drzew,

Ptaki które słyszę,

Ukazują spokojną ciszę.

Czuję spokój, coś odeszło w niepamięć,

Pragnę uśmiech wytężyć

Unieść się, zobaczyć,

Jak tam jest, gdzie wędrują,

Chmury – jak myśli,

Rozwiewają.

Czy tak można?

Zagłębiam się w ciszę,

Już nikt tego nie słyszy.

Szare, błękitne jak nadzieja,

Która przychodzi i odchodzi.

Tak z dala jak ten wiatr,

Co pcha je nadal.

Cisza.

 

W konkursie plastycznym wręczono dwa wyróżnienia: Annie Wdowiak i Kazimierzowi Bals.


Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych


Kto wymyślił takie święto?

W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych. Organizacja ta zajmuje się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych. I właśnie to Stowarzyszenie w 1999 roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Obchodzone jest w czwarty poniedziałek października. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Więcej dowiesz się z gazetki koło biblioteki szkolnej...
 
W tym roku szkolnym święto to przypadało 26 października.
Nasza szkolna biblioteka uczciła je:

gazetką, koło biblioteki, gdzie znajdziesz informacje na temat tego wydarzenia,

akcją plakatową propagującą czytanie. 
 Odbyło się również w bibliotece szkolnej losowanie książek, które udało się pozyskać od osób prywatnych i instytucji, między innymi od Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie.


 

Spotkanie z panią Krystyną Sztramską

22 października 2015 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z panią Krystyną Sztramską, poetką, pisarką dla dzieci i młodzieży, członkinią Działdowskiej Kuźni Słowa.

Młodzież interesowało jak zaczęła się pisarska kariera naszego gościa, skąd bierze pomysły na wiersze i opowiadania. Przeczytaliśmy wspólnie opowiadanie "0-700" a pani Krystyna Sztramska zaprezentowała swoje ulubione opowiadanie "Zielony dres" oraz kilka wierszy z najnowszego tomiku. Po oficjalnym spotkaniu była również okazja do rozmów indywidualnych z młodymi artystami, którzy dopiero zaczynają swoją artystyczną drogę.

                                  

                            

             

            Nowości w bibliotece szkolnej!!

 
 

Biblioteka szkolna
otrzymała w darze
od Miejskiej Biblioteki Publicznej w Działdowie książki.
Są to przede wszystkim książki, po które chętnie sięga młodzież: romanse, kryminały, fantasy, obyczajowe.

Zapraszamy wszystkich do zapoznania się  z nową ofertą literacką biblioteki!Zajęcia plastyczne w bibliotece 

                                  
                                  


Spotkanie z panią Ewą Nowak - pisarką dla młodzieży

Dyskusyjny Klub Książki działający w naszej szkole uczestniczył w spotkaniu z panią Ewą Nowak. Spotkanie odbyło się 17 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie. Pani Ewa Nowak opowiadała o tym, jak to się stało, że została pisarką książek dla młodzieży. Przybliżyła niektóre z historii, które opowiada w swoich książkach. Spotkanie to chyba wszyscy zapamiętają, ponieważ było pełne humoru i zabawnych historii.Nowości w bibliotece!!!

Dzięki wsparciu Rady Rodziców zostały zakupione nowe książki do biblioteki szkolnej. Zapraszamy wszystkich miłośników literatury młodzieżowej do zapoznania się z nową ofertą.


"Przytul książkę"

Trwa akcja "Przytul książkę". Można przynieść do biblioteki książki, które już przeczytaliśmy i możemy je oddać innej osobie. Jednocześnie może sami znajdziemy coś co nas zainteresuje. Książki zgromadzone w ramach akcji można wziąć do domu. 


Warsztaty poetyckie

14 kwietnia 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbyły się warsztaty poetyckie "Ładny konkret". Zajęcia prowadził Wojciech Kass. Wzięły w nich udział nasze uczennice.

Wojciech Kass- absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. W 1997 osiadł na Mazurach, gdzie wraz z żoną Jagienką opiekuje się Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego wPraniu.

Jest autorem m.in. książki eseistycznej "Pęknięte struny pełni. Wokół Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego" (2004) – nominowanej do Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za 2004. Wydał tomiki poetyckie: Do światła (1999), Jeleń Thorwaldsena (2000) – za które otrzymał nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny i nagrodę Stowarzyszenia Literackiego w Suwałkach oraz Prószenie i pranie (2002), Przypływ cieni (2004) i Gwiazda Głóg (2005) – nominowanego do Wawrzynu w 2005. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz PEN CLUBU. Stypendysta Ministerstwa Kultury. Został uhonorowany nagrodą Nowej Okolicy Poetów za dorobek poetycki. Jest członkiem redakcji Toposu). Prowadzi warsztaty poetyckie w Studium Literacko-Artystycznym na UJ w Krakowie. Ma dwójkę dzieci.Święta tuż tuż ! 

W bibliotece robiono dekoracje świąteczne, które trafiły na szkolną choinkę

   


Nowości w bibliotece szkolnej!!!


Lista nowych książek w bibliotece szkolnej:

 • Collins S., Igrzyska śmierci, Cz. 1 i 2,
 • Roth V., Niezgodna,
 • Olejnik A., Zabłądziłam,
 • Zusak M., Złodziejka książek,
 • Lackberg C., Księżniczka z lodu,
 • Larsson S., Trylogia Millenium,
 • Clare C., Dary Anioła, Cz. 1,
 • Green J., Gwiazd naszych wina,
 • Musso, G., 7 lat później,
 • Musso G., Jutro,
 • Fielding J., Bridget Jones,
 • Nurowska M., Miłość rano, miłość wieczorem,
 • Coelho P., Zdrada,
 • Chima C. W., Dziedzic czarodziejów,
 • Chima C. W., Dziedzic wojowników.
Poezja:
 • Cejman M. D., Zdania milczeniem odziane,
 • Wiśniewska H. J., Za rękę z Kalliope.

Wystawa prac uczennicy Anny Wdowiak

W gablocie, koło biblioteki szkolnej, można zobaczyć prace plastyczne wykonane na zajęciach plastycznych.

 
 
 
 NAGRODY W KONKURSIE ROZDANE!!!

31 października rozdano nagrody w konkursie literackim na fraszkę o bibliotece szkolnej. Do konkursu zgłoszono 51 utworów. Do II etapu zakwalifikowało się 7 fraszek a ich autorki otrzymały nagrody książkowe. Oto nagrodzone utwory:

I miejsce - Natalia Kolaj III TH

„Fraszka”

 Drogi mój Narodzie,

książki winieneś czytać co dzień.

Ilość słów niech Cię nie zwiedzie.

Dobra książka magiczną drogą do Edenu wiedzie.

 

II miejsce - Izabella Równa II TŻiUG

 „Fraszka z biblioteki”

 Stała na półce książka mała

i o uczniach rozmyślała

„Marzę żeby chociaż jeden mnie przeczytał”

ale każdy uczeń półki tej unikał –

Stała więc samotna całe noce i dnie

W końcu pomyślała

„Mole! Polubię je! Dlaczego nie!

Lecz morał z tej fraszki i smutny i krótki

Książka i mole?

Opłakane skutki

 

III miejsce - Weronika Rzemieniewska – II TH

„Szkolna biblioteka”

 Są takie miejsca na świecie

I to w każdym powiecie

Gdzie wiele przygód Cię czeka

Tym miejscem jest szkolna biblioteka


Wyróżnienia:

  Anita Chojnacka - II TH

„ Fraszka o szkolnej bibliotece”

 Nasza biblioteka zaczarowana

Bibliotekarka – sekretarz Reytana

Kto raz tu książkę wypożyczy

Nie urwie się więcej z tej barwnej smyczy

 v   

Partycja Gąsiorowska - III TH

„Nasza biblioteka”

 Biblioteka – miejsce piękne

Stosy książek stoją wielkie

Jeśli wpadniesz i poczytasz

Każdą wiedzę w mig tu schwytasz

Więc gdy znajdziesz chwilę małą

Poświęć ją na książkę śmiało

 v   

Małgorzata Michalska – II TżiUG

„Fraszka o bibliotece szkolnej”

 Biblioteka to miejsce takie

gdzie odnajdziesz książki różnorakie

więc morał fraszki krótki i przemyślany

choć w bibliotece nudno

jednak ją uwielbiamy

 v  

 Monika Cybulska – II TH

„Fraszka o szkolnej bibliotece”

 Czyta Marta, Jacek, Aśka

Czasem Marcin, nawet Kaśka

Wszyscy o te książki dbają

I w terminie je oddają.

 2 kwietnia uczennice z klasy III TOUG odwiedziły dzieci z Punktu Przedszkolnego "Krasnoludek" w Działdowie. 

Młodzież czytała "Czerwonego Kapturka" a później pomagała maluchom w kolorowaniu postaci z bajki. 

To było niezapomniane spotkanie!

 


27 lutego pięcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział w warsztatach poetyckich, które prowadził Sławomir Bohdan Matusz. Organizatorem warsztatów była Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie. 

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i małe upominki

Pamiątkowe zdjęcie na zakończenie warsztatów z prowadzącym i jego najwierniejszym przyjacielem

Sławomir Bohdan Matusz (ur. 5 grudnia 1963 w Sosnowcu) - polski poeta, krytyk literacki, dziennikarz; używał pseudonimów w prasie lokalnej Barnaba i Barnaba Szczęsny. 
Najważniejszymi wątkami jego twórczości pozostają związki z synem Barnabą i temat rodziny.
Nagrody i odznaczenia: Nagroda Artystyczna Wojewody Katowickiego w Dziedzinie Literatury, 1994
                                            Nagroda Artystyczna Miasta Sosnowca, 2012
                                            Odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 2012


Spotkanie Wigilijne w bibliotece szkolnejPodstrony (1): DKK