Cześć i czołem!

Jesteśmy drużyną GG ze Szkoły im. Prof. Franciszka Leji z Grodziska Górnego w Województwie Podkarpackim. Jesteśmy uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum.

Robota stworzyliśmy podczas przygotowań do konkursu "First Lego League", którego eliminacje odbędą się w Lublinie dnia 15.12.2018, turniej ma na celu rozwój w zakresie robotyki. Więc podjęliśmy się wzięcia udziału i tak właśnie powstało nasze dzieło! Pytaliśmy różnych ekspertów, w tym jedynego polskiego astronautę Mirosława Hermaszewskiego, i to z ich pomocą wpadliśmy na pomysł aby stworzyć "WIRTUOLOZĘ".
Na początku chcielibyśmy przedstawić Wam nasz pomysł. Jest to lepsza wersja współczesnych komunikatorów, której nadaliśmy nazwę WIRTUOLOZA. Projekt opiera się na robocie połączonym z mobilną kamerką pokazującą obraz 360° wirtualnej rzeczywistości, który może być sterowany przez astronautę. Dzięki WIRTUOLOZIE możesz kontaktować się z rodziną i przyjaciółmi, będąc oddalonym o setki tysięcy kilometrów. Podczas sterowania robotem możemy wykonywać codzienne czynności.Rozmawialiśmy również z naszą nauczycielką od fizyki Panią Dorotą Miś , która zgodziła się odpowiedzieć na kilka pytań :

1. Co Pani sądzi o naszym projekcie ?
Podoba  mi się ! Dzięki temu robotowi astronauta może być na bieżąco ze swoją rodziną.

2. Co Pani zmieniłaby w naszym projekcie ?
Na ten moment nic nie zmieniałabym w waszym projekcie sądzę że  robot , który jest w waszym pomysłem może zniwelować wszelkie problemy.

3. Jacy ludzie powinni zostać astronautami ? 
Na pewno muszą być to ludzie ze silną psychiką ,  którzy potrafią rozstać się z rodziną na bardzo długi czas.

4. Czy naszym pomysłem uda się zmniejszyć samotność w kosmosie ?
Sądzę że będzie on bardzo pomocny w komunikacji między ludzkiej dzięki której ludzie oddaleni od domu przez długi czas będą mogli poczuć bliskość swojej rodziny.

 Dziękujemy za uwagę!
Trzymajcie za nas kciuki