Cześć i czołem!
Jesteśmy drużyną GG2 ze Szkoły im. Prof. Franciszka Leji z Grodziska Górnego w Województwie Podkarpackim. Jesteśmy uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum.

Robota stworzyliśmy podczas przygotowań do konkursu "First Lego League", którego eliminacje odbędą się w Warszawie dnia 07.01.2018, turniej ma na celu polepszenie świata i rozwój w zakresie robotyki. Więc podjęliśmy się wzięcia udziału i tak właśnie powstało nasze dzieło. Szukaliśmy pomysłów w naszym środowisku pytając o problemy dorosłych ludzi. To dzięki nim wpadliśmy na pomysł aby stworzyć "Water Protectora".

1.Na początku zbudowaliśmy go z prostych i łatwo dostępnych części, które znaleźliśmy w domu. To był nasz pierwszy prototyp.
Tworząc go mieliśmy na myśli zbieranie większych odpadów
2.Drugim krokiem było zbudowanie właściwego modelu, do którego użyliśmy części LEGO, które są już droższym rozwiązaniem i bardziej zaawansowanym
Do modelu domontowaliśmy moduł oczyszczający wodę. Do jego zbudowania użyliśmy klocków LEGO.Makieta przetwarza energię solarną na mechaniczną służącą do napędu akumulatora i sortowni, które znajdują się w środku kadłuba.


Rozmawialiśmy również z specjalistą panią mgr. Małgorzatą Kołcz, której przedstawiliśmy nasz pomysł i przeprowadziliśmy krótką rozmowę.

Na początku zapytaliśmy Panią Małgorzatę co sądzi o naszym robocie.
Mgr. Kołcz: Myślę, że taki robot jest na pewno dobry. Jeżeli śmieci zostaną przez tego robota wyzbierane to w zbiorniku wodnym przede wszystkim poprawi się jakość wody oraz jej stan wizualny.
Co pani sądzi o solarach zamiast paliw?
Mgr. Kołcz: Na pewno jest to energia bardzo czysta, ponieważ solary wykorzystują energię świetlną zwaną "białą energią", które nie powodują żadnego zanieczyszczenia środowiska przyrodniczego więc jak najbardziej jest to działanie korzystne.
Jakie są problemy z zanieczyszczaniem wód?
Mgr. Kołcz: Przede wszystkim w różnych zbiornikach wodnych unosi się bardzo dużo zanieczyszczeń trwałych w postaci ciał stałych. One zalegając w tej wodzie ulegają reakcji rozkładu czy też reagują z wodą i wydzielają różne substancje zanieczyszczające zbiorniki wodne.

 Dziękujemy za uwagę!
Trzymajcie za nas kciuki