Szkolne Koło CARITAS kwestuje na cmentarzu w Grodzisku DolnymDniu Wszystkich Świętych, na cmentarzu w Grodzisku Dolnym odbyła się kwesta uczniów należących do Szkolnego Koła CARITAS Zespołu Szkół im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym. Uczniowie zbierali datki na Caritas, które ofiaruje pomoc  potrzebującym oraz Fundację Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II  „Wzrastanie”.

 „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi…” Św. Jan Paweł II

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!       

Opiekun SKC: mgr Barbara Sołga

                     


ROK SZKOLNY 2017/2018


W naszej szkole powstaje Szkolne Koło „Caritas” (SKC) – organizacja skupiająca młodych wolontariuszy, którzy chcą wspólnie świadczyć pomoc potrzebującym, w duchu chrześcijańskiej miłości bliźniego.

Nasza działalność będzie zmierzała do budowania lepszego świata i lepszych wzajemnych relacji, do upowszechniania idei wolontariatu oraz do wsparcia rodziców i szkoły w pracy wychowawczej. Pragniemy, aby naszym uczniom nie były obce: empatia, tolerancja, cierpliwość ani odpowiedzialność za siebie i drugą osobę. 


Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów!OPIEKUN SKC: mgr Barbara Sołga
                             Wicedyrektor ZS
ASYSTENT KOŚCIELNY: ks. mgr Bogusław Folusiewicz
NAUCZYCIELE WSPIERAJĄCY OPIEKUNA: mgr Dorota Miś, mgr Halina Majkut, mgr Joanna SołekWażne linki: