Biblioteka szkolna

W roku szkolnym 2016/2017 biblioteka organizuje całoroczne konkursy dla uczniów szkoły podstawowej: 

Zdjęcie Roku oraz Mędrzec Roku .

Na konkurs Zdjęcie Roku składają się comiesięczne edycje konkursu Zdjęcie Miesiąca. Ich zwycięzcy uczestniczą w czerwcu w wyborach Zdjęcia Roku. 

Głosowanie na wybrane zdjęcie odbywa się w bibliotece i trwa  od poniedziałku do piątku trzeciego tygodnia każdego miesiąca.


Uczniowie mogą dostarczać fotografie na pendrivie,  aparacie, telefonie lub przesyłać mailem.

Fotografie zgłoszone przez uczniów do konkursu Zdjęcie Miesiąca prezentowane są na tablicy znajdującej się na półpiętrze.

 Tutaj również ogłaszamy laureatów wyróżnionych w tajnym głosowaniu uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, a także wszystkich osób z zewnątrz zainteresowanych konkursem.

Po konkursie najładniejsze zdjęcia po oprawieniu w antyramy tworzą galerię fotografii w korytarzach na piętrze 

i na parterze. 

Zasady konkursu o tytuł Mędrca Roku oraz zadania do rozwiązania w ramach tej rywalizacji umieszczane są na tablicy przy sali 42.

Uczniowie klasy II i III szkoły podstawowej konkurują ze sobą w czytelnictwie zbierając znaczki oznaczające przeczytaną książkę:

Nasi najlepsi czytelnicy wpisywani są  do Złotej Księgi Czytelnika:

Do zadań biblioteki należy aktualizowanie strony internetowej szkoły oraz fotograficzna relacja z imprez, uroczystości i bieżących wydarzeń prezentowana na tablicy przy wejściu do szkoły.

Biblioteka wspólnie z panią Joanną Sołek sprawuje opiekę nad kółkiem dziennikarskim w ramach którego uczniowie redagują pisemko Homo Homini.

Serdecznie zapraszamy do naszej biblioteki! 

Możecie tutaj przejrzeć czasopisma, skorzystać z księgozbioru podręcznego, spróbować znaleźć odpowiedzi na konkursowe pytania Mędrca Roku i oczywiście wypożyczyć coś do czytania.

Lektury szkoły podstawowej

Klasa I

1. Maria Kownacka - ,,Plastusiowy pamiętnik"
2. Jan Brzechwa - ,,Brzechwa dzieciom"
3. Hanna Januszewska - ,,Kopciuszek"
4. Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz - ,,120 przygód     Koziołka Matołka"
5. Jan Twardowski - ,,Patyki i patyczki"
6. Grzegorz Kasdepke - ..Bon czy ton, savoir-vivre dla dzieci"
7. Wanda Chotomski - ,,Pięciopsiaczki"
8. Danuta Wawiłow - ,,Wierszykarnia"
9. Janina Porazińska - ,,Szewczyk Dratewka"
10. Jan Grabowski - ,,Czarna owieczka"
11. Joanna Papuzińska - ,,Nasza mama czarodziejka"
12. Adam Bohdaj - ,,Mały pingwin Pik-Pok"
13. Astrid Lindgren - ,,Dzieci z ulicy Awanturników"
 
Klasa II

1. Hugh John Lifting - ,,Doktor Dolittle i jego zwierzęta"
2. Jan Grabowski - ,,Puc, Bursztyn i goście"
3. Anna Onichimowska - ,,Najwyższa góra świata"
4. Julian Tuwim - ,,O panu Tralalińskim"
5. Wanda Chotomski - ,,Legendy polskie"
6. Otfried Preussler - ,,Malutka czarownica"
7. Alina i Czesław Centkiewiczowie - ,,Zaczarowana zagroda"
8. Grzegorz Kasdepke - ,,Detektyw Pozytywka"
9. Ludwik Jerzy Kern - ,,Wiersze dla dzieci"
10. GÖsta Kuntsson - ,,Przygody Filonka Bezogonka"
11. Maria Krüger - ,,Karolcia"
12. Małgorzata Strzałkowska - ,,Randy nie od parady, czyli     wierszyki z morałem"
13. Alan Aleksander Milne - ,,Kubuś Puchatek"
14. Astryd Lindgren - ,,Mio, mój Mio"

Klasa III

          1. Anna Onichimowska - ,,Daleki rejs"
2. Roman Pisarski - ,,O psie, który jeździł koleją"
3. Józef Ratajczak - ,,Ziarenka maku"
4. Roald Dahl - ,,Wielkomilud"(fragmenty)
5. Grzegorz Kasdepke - ,,Mitologia"
6. Alina i Czesław Centkiewiczowie - ,,Anaruk, chłopiec z      Grenlandii"
7. Hans Christian Anderson - ,,Brzydkie kaczątko"
8. Astryd Lindgren - ,,Dzieci z Bullerbym"
9. Joanna Kulmowa - ,,Wybór wierszy dla dzieci"
10. Mira Jaworczakowa - ,,Oto jest Kasia"
11. Astryd Lindgren - ,,Ronja, córka zbójnika"
12. Sempe Gościnny - ,,Wakacje Mikołajka"(fragmenty)

Klasa IV

1. Jan Brzechwa - ,,Akademia Pana Kleksa"
2. Carlo Collodi - ,,Pinokio"
3. Alfred Szklarski - ,,Tomek w krainie kangurów"
4. Clive Staples Lewis - ,,Opowieści z Narnii, Lew,                czarownica i stara szafa"
5. Rene Gościnny - ,,Mikołajek"

Klasa V

1. France Hodgson Burnett - ,,Tajemniczy ogród"
2. Lucy Maud Montgomery - ,,Ania z Zielonego Wzgórza"
3. Henryk Sienkieicz - ,,W pustyni i w puszczy"
4. Irena Jurgielewiczowa - ,,Ten obcy"
5. Anna Onichimowska - ,,Duch starej kamienicy"

Klasa VI

1. Stanisław Lem - ,,Bajki robotów"
2. Ference Molnar - ,,Chłopcy  Placu Broni"
3. John Rondla Rewel Tolkiem - ,,Hobbit,czyli tam i z             powrotem"
4. Kornel Makuszyński - ,,Szatan z siódmej klasy"
5. Charles Dickens - ,,Opowieść wigilijna"



Lektury  gimnazjum

Klasa I 

Adam Mickiewicz -  ,,Dziady cz I"
A.de Saint Exupery -  ,,Mały Książę"
Bolesław Prus - ,,Kamizelka"
Aleksander Fredro - ,,Zemsta"
William Szekspir - ,,Romeo i Julia"
Małgorzata Musierowicz - ,,Kwiat Kalafiora"


Klasa II

Aleksander Kamiński - ,,Kamienie na Szaniec "
Molier - ,, Skąpiec"
Henryk Sienkiewicz - ,, Krzyżacy "
Ernest Hemingway - ,,Stary Człowiek i Morze"


Klasa III

Agata Christie - ,,Dwanaście Prac Herkulesa "
Juliusz Słowacki - ,,Balladyna"
Paweł Huelle - ,, Weiser Dawidek"