Rozloučení 9.A


Rozloučení 9.B


Dopravní soutěž BESIP 2013


23.5. družstvo žáků 5. a 6. třídy (Magdaléna Tvrdíková, Petr Proněk, Adéla Štěpánková a Lukáš Beránek) a naši deváťáci (Kristýna Kubíková, Hana Říhová, Tomáš Major a Jan Zikmunda) se zúčastnili okresního kola dopravní soutěže BESIP v Havl. Brodě. Stejně jako loni jsme se umístili na pěkném druhém a třetím místě. Gratulujeme za skvělé výkony ve všech disciplínách: jízda po dopravním hřišti, jízda zručnosti, zdravověda, dopravní testy a práce s mapou! Tomáš Major byl kromě toho vyhlášen druhým nejlepším soutěžícím v kategorii starších žáků! 
Fotografie ze soutěže na stránce kroužky - dopravní :)


McDonald's Cup 2013

Ve čtvrtek 16.5. 2013 se na fotbalovém stadionu v Havlíčkově Brodě uskutečnil oblíbený fotbalový turnaj žáků 4. a 5. tříd. Naši borci se po výhře nad Habry, remíze s Okrouhlicí a prohře se ZŠ Wolkerova HB umístili na 3. místě ve skupině, když všechny týmy ve skupině získaly shodně čtyři body. Nejlepším střelcem našeho týmu byl Jakub Němec se třemi vstřelenými góly. Všichni chlapci zaslouží pochvalu za vysoké nasazení a bojovnost. 
 

Pohár Rozhlasu 2013

Naši sportovci ze ZŠ Komenského se již tradičně zúčastňují lehkoatletických soutěží o Pohár Rozhlasu a vždy dosahují výborných výsledků a výkonů. Pohár Rozhlasu se uskutečnil ve dnech 9.5. a 10.5. v atletickém areálu ZŠ Komenského.

Mladší chlapci se umístili na vynikajícím 2.místě, když nejlepší výkony podali Kryštof Kolíbal, který zvítězil ve skoku vysokém výkonem 140 cm a štafeta na 4x60 m ve složení Tuan, Novák, Uhlíř, Papež, která bezkonkurenčně zvítězila.

Starší chlapci se umístili z osmi družstev taktéž na 2.místě, když na vítěznou Chotěboř ztratili minimum bodů. Nejlepší výkony podali Jan Hokynář, který získal pro tým nejvíce bodů, Tomáš Vlček, který zvítězil ve skoku vysokém výkonem 155 cm a štafeta na 4x60 m ve složení Vávra, Drahozal, Hokynář, Krejčí (fossy), která zvítězila a deklasovala soupeře rozdílem třídy.

Všichni zúčastnění zaslouží pochvalu a gratulaci.

  

Den v laboratoři MSŠCH Praha

25.4. se žáci naší školy zúčastnili praktické výuky v moderních laboratořích MSŠCH Praha. Vyzkoušeli své znalosti v základních laboratorních technikách: navažování, rozpouštění, filtrace, destilace, měření hustoty, používání chemických tabulek, výpočty.

Den v laboratoři MSŠCH Praha

 
 


Soutěž "Poznej Vysočinu"

Krajského kola se zúčastnilo 124 vítězů školních kol ze 62 škol. Naši školu reprezentovali Radek Dibelka a Barbora Dušková z 9.b. Radek byl mezi nejlepšími a za odměnu pojede na dva dny do Prahy, kde ho čeká zajímavý program.

Zeměpisná olympiáda - okresní kolo

Lukáš Beránek ze 6.a zvítězil ve své kategorii a postupuje do krajského kola.


 

 
 


Galerie

Také v letošním školním roce navštěvují žáci Galerii výtvarných umění v Havlíčkově Brodě. Učí se vnímat umělecké dílo a rozvíjet vlastní výtvarnou aktivitu.

Galerie


Zápis do 1. třídy
Pozvánka na masopustní průvod

Žáci a učitelé ze Základní školy v Komenského ulici pro obyvatele našeho města připravili tradiční masopustní průvod s programem.  
Koná se v úterý 5.2.2013, začátek ve 13:30 hod. před ZŠ Komenského, hlavní program od 13:45 hod. před radnicí na náměstí Trčků z Lípy. 
Uvidíte masky tradiční a karnevalové, můžete i ochutnat masopustní dobroty. Přijďte se s námi zapojit do obnovování tradice, která má v našem městě dlouhou tradici.

J.M.


SRPDŠ

Ve čtvrtek 10.1.2013 v 15:00 hod. zveme všechny rodiče a přátele školy na schůzku s učiteli do jednotlivých tříd. 
Třídní důvěrníci se scházejí už o hodinu dříve v ředitelně. 

ZŠ Komenského pro rodiče

 

Vážení rodiče předškoláků i další zájemci z řad rodičů a pedagogů,

připravili jsme pro Vás další ročník přednáškového cyklu

 Vstup dítěte do školy

 

Zároveň Vás tímto zveme k seznámení s prostředím naší školy a k setkání s pedagogy naší školy.

Vstup volný. Těšíme se na Vaši účast.              PhDr. Jana Myslivcová, ředitelka školy

 

  1. Logopedie - 15.1.2012 v 15.30 v budově v Jelenově ulici                                          Řeč, její význam, poruchy a náprava nejen pro předškoláky, a to s praktickými radami. Přímo s lektorkami se můžete domluvit na hodinách logopedie pro Vaše dítě ve škole i mimo ni. 

Lektorky: Mgr. Markéta Prášková, Bc. Eliška Poukarová, logopedické asistenty

 

  1. Školní zralost z pohledu speciálního pedagoga  29.1.2012 v 15.30 v budově v Komenského ulici

Lektorka : Mgr. Eva Stloukalová, ředitelka Pedagogicko – psychologické poradny Havlíčkův Brod (http://ppphb.hbnet.cz)

Setkání je zaměřeno především na aspekty školní zralosti a důvody odkladu povinné školní docházky.  

Váš předškolák si může vyzkoušet test školní zralosti v naší počítačové učebně.

 Napsali o nás

Ve středu 2. 1. 2013 vyšel v Havlíčkobrodském deníku článek o živém betlému, který zahráli žáci naší školy na sklonku minulého roku. Zde je odkaz:
http://havlickobrodsky.denik.cz/zpravy_region/zivy-betlem-ve-svetle-nad-sazavou-20130102.html

ŽIVÝ BETLÉM


Více fotografií ve fotogalerii 

Vánoční tvořivé dílnyBurza škol

30. října 2012 žáci devátých ročníků navštíví Burzu středních škol. Přehlídka středních škol z regionu Vysočina i širšího okolí se uskuteční v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě.
 

Muzikoterapie

15.10. je pro žáky 2.stupně připraven program Muzikoterapie, t.j. koncert s povídáním o nástrojích  - pořadem provází Svatava Drlíčková.
 

Po vlastních po vlasti

15.9. až 23.9. prožili fyzicky zdatní žáci naší školy opět v Krkonoších. Podnikli výstupy na Sněžku, Hnědý vrch a také do sedel Kozích hřbetů. Jelikož i počasí přálo, vydařil se pětidenní výlet na jedničku.
                                                                                 Jiřina Dvořáková
 

Po vlastních po vlasti


Organizace školního roku 2012/2013

Termíny jednotlivých prázdnin naleznete na
Pozor. Termín jarních prázdnin pro okres Havl. Brod byl přesunut ze 4.3.-10.3. na 11.2.-17.2.2013. Tato změna není k dnešnímu dni ještě na stránkách MŠMT uvedena!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
                Naše škola je zapojená do výzvy EU peníze školám.
 
   Investice do rozvoje vzdělávání