události 2009

Prázdniny

Začaly prázdniny - pořádně si je užijte a 1. září na shledanou ;o)

Hurá do Pavlova!

Ve dnech 22. - 24. 6. se žáci 1. stupně vydají na turistickou vycházku do stanice ochrany přírody v Pavlově.
 

Zeměpisný program

Osmé třídy se 24.6.2010 od 13,00 hod. zúčastní v Havlíčkově Brodě zeměpisného programu "Česká republika - země známá i neznámá".
 

Inspirace hudbou

Výsledky výtvarné soutěže, kterou vyhlásila GVU v Havlíčkově Brodě na téma Inspirace hudbou - Gustav Mahler.
Kategorie II
2.místo Kateřina Kořínková 8.B
4.místo Jessica Čapková 8.B
Gratulujeme!
  
 

Dotazníkové šetření

Ve škole proběhlo dotazníkové šetření, s výsledky budou rodiče seznámeni na třídních schůzkách SRPDŠ, které se budou konat 10.6.od 15.00 hod.
 
 

Co se mi líbí a nelíbí v mé obci

Žáci 7. tříd se zúčastnili fotografické soutěže s názvem "Co se mi líbí a nelíbí v mé obci", kterou vyhlašuje BESIP. Bylo vybráno pět nejlepších prací a jejich autoři si převzali hodnotné ceny při slavnostním předávání na MěÚ Světlá n/S. Byli to Kristýna Šlosrová a Ondřej Zajíc ze 7. a a Kateřina Smejkalová, Jakub Uhlíř a Daniel Uhliar ze 7. b. Blahopřejeme.
Všechny zaslané fotografie si můžete prohlédnout ve vestibulu MěÚ.

Inspirace hudbou

V rámci oslav 150. výročí narození Gustava Mahlera se žáci II.stupně zapojili do výtvarné soutěže Inspirace hudbou - Gustav Mahler. Přejeme hodně úspěchů.
  

Jen tak si zatančit

 Žáci osmých tříd a deváté třídy se opět v květnu aktivně zapojili do programu k výstavě Jana Hanuše Jen tak si zatančit v Galerii výtvarného umění
v Havlíčkově Brodě.
 
  

Poznej Vysočinu

Tereza Krupauerová a Ondřej Kratochvíl z 8.A se 29.3.2010 zúčastnili krajského kola soutěže "Poznej Vysočinu" v Jihlavě. Byli úspěšní a v dubnu pojedou za odměnu na dvoudenní výlet do Prahy. Gratulujeme ;o)
  

Výtvarné dílny

V týdnu od 22.3.-25.3. navštěvují žáci 2.stupně Galerii výtvarného umění
v Havlíčkově Brodě,  program Není Plotna jako Plotna - grafika.
 

Zahradnictví

8. třídy navštíví 25.3. jarní výstavu v zahradnictví Starkl
 

Recitační soutěž

23.3. Okresní  kolo soutěže v uměleckém přednesu, reprezentovat nás budou Jiří Slavíček – 4.b, Monika Hrstková – 5., Zuzana Rajdlová – 8.b


Na 2. místě se úspěšně umístil Jiří Slavíček a postupuje do KRAJSKÉHO KOLA v Třebíči. Držíme palce!

 

Absolventský večírek

19.3. Absolventský večírek (3.ročník), začátek v 17.00 hod. ve Společenském sále

 

My Fair Lady

2.3.2010 jedeme do Horáckého divadla v Jihlavě na muzikál My Fair Lady. Sraz v 15.00 na parkovišti před budovou školy. Návrat po 20 hodině. Těšíme se na pěkný zážitek ;o)

 

Masopust

Žáci a učitelé ze Základní školy v Komenského ulici pro obyvatele našeho města připravili tradiční masopustní průvod s programem. Začátek ve 13 hod. před ZŠ v Komenského, hlavní program od 13.15 před radnicí na náměstí Trčků z Lípy.
 

Imax Praha

3.2. jedeme do kina Imax v Praze na film Avatar. Sraz do 8.00 na nádraží ve Světlé n.S. Příjezd vlakem do 19.00 dle spojení.
 

Hudební pořad

25.1. hudební pořad pro žáky 1. i 2. stupně.
S programem vystoupí pedagog a profesionální hudebník Jiří Fryč, zaměřující se na oblast jazzové, rockové i vážné hudby.
 

Hurá na kopec!

V pondělí a úterý 25.-26.1 jdou lyžovat žáci prvního stupně - začátečníky naučíme jezdit na vleku a cestou dolů zatáčet ;o)
Ve středu si zalyžují žáci druhého stupně.
Cena za jedno dopoledne je 100,-Kč.
Sraz vždy v 8.50 na parkovišti pod Kadlečákem s vlastními seřízenými lyžemi.

Přednáška PhDr.Jany Kropáčkové, proděkanky Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze

Přednášející se specializuje na primární vzdělávání, učí úvod do pedagogiky, dítě a rodina a vstup dítěte do ZŠ. Soustřeďuje se na otázky praktické přípravy učitelů, výzkum dítěte na počátku školní docházky a zejména spolupráci školy s rodinou.
Přednáška se uskuteční 14.1. 2010 ve 14:00 a v 15:30 hodin
v budově ZŠ Jelenova ulice.
 

Lyžování Kadlečák

Dne 12.1. a 13.1. 2010 za příznivých sněhových podmínek bude probíhat lyžování na Kadlečáku od 9h - 13h. První den se lyžování zúčastní žáci 1. stupně a druhý den půjdou lyžovat žáci 2. stupně. Cena na celé dopoledne je 100,-Kč. Sraz vždy v 8.50 na parkovišti pod Kadlečákem.
 

Veselé Vánoce

Přejeme veselé Vánoce a hodně štěstí a zdraví do nového roku.
 

Chřipka

Ve dnech 7. až 11. 12. bude výuka zkrácena na 4 vyučovací hodiny. Vyučování tedy končí v 11.40 hod.
 
Vzhledem k zvýšenému výskytu respiračních onemocnění je možné, že v  týdnu od 8. 12. do 11. 12. 2009  budou vyhlášeny chřipkové prázdniny.
 
příslušné dokumenty v sekci dokumenty
 

Divadlo Na Fidlovačce

14. 12. jedeme do Divadla Na Fidlovačce v Praze.
Sraz v 7.30 u školy, návrat do 18.00. Pěkný zážitek.
 

Mikuláš

5. 12. přijde Mikuláš. Zveme Vás na náměstí, můžete si v kašně pustit světýlko naděje. Naši žáci Vám zazpívají vánoční písně.
 

Vánoční dílny

1. 12. jsme v naší škole přivítali velký počet malých i velkých návštěvníků na Dni otevřených dveří v 1. třídě v areálu MŠ Na Sídlišti a při vánočních dílnách ve třídách 1. stupně v Jelenově ulici. Atmosféru celého dne vám přiblíží fotografie na stránkách 1. třídy a prvního stupně.

Škubánek v Polsku

Ve čtvrtek 26. listopadu se brzo ráno vrátil náš soubor Škubánek z úspěšného zahraničního zájezdu do polské Wąwolnice. Oslavil tak již 10. výročí spolupráce s polským dětským folklorním souborem Bystrzacy. Podpořit jej do Polska přijela i delegace z vedení města v čele s paní starostkou Světlé.

 

25 let Škubánku

Soubor Škubánek reprezentuje naši školu i město Světlá n. S. na folklorních festivalech již 25 let. Při ZŠ v Komenského ulici soubor založila v roce 1984 naše kolegyně Mgr. Eva Pejchalová a od té doby jej obětavě vede. Děkujeme.
http://www.skubanek.cz/
 

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

23. a 24. října úspěšně proběhly dny otevřených dveří v budově ZŠ v Komenského ulici. V knize hostů je podepsáno několik set malých i velkých návštěvníků. Více informací naleznete na stránce prvního stupně a ve fotogalerii.

 

ŠKOLNÍ AKADEMIE

Dne 22. října proběhla slavnostní akademie ke 110. výročí založení naší měšťanské školy. Celkem se vystupovalo třikrát - dopoledne pro školy a odpoledne pro veřejnost. Podrobnosti z této velmi povedené akce naleznete ve fotogalerii.
 

Metodické školení‎‎‎‎‎‎‎‎‏‎‏‏‏‎‎‎‏‎‎‏‎‎‎‏‏‏‏‏‏‎‏‏‏‏‏‏‎‏‏‎‎‏‎‏‎‎‎‏‎‏‏‏‏‏‎‎‎‎‎‏‎‏‎‎‏‏‏‏‏‏‏‎‏‎‎‏‎‎‎‏‎‎‏‏‏‏‏‎‎‎‏‏‎‎‏‎‎‏‎

15. 10. zavítal na naši školu metodický poradce z Pedagogicko-psychologické poradny pan Mgr. Mokrejš. Pro osmé třídy připravil dopolední besedu, kde se věnovali tématům jako tresný čin, přestupek, šikana, drogy, násilí apod. a odpoledne byl proškolen učitelský sbor v oblasti šikany a drogové problematiky.
 

Antropologické muzeum

13.10. pojedou žáci 8.a na exkurzi do muzea Dr. Aleše Hrdličky v Humpolci.
 

Divadlo v Dlouhé

6.10. Divadlo v Dlouhé, Praha - Jak jsem se ztratil aneb Malá vánoční povídka. Páťáci a šesťáci, odjíždíme v 8.00 od školy v Komenského ul., vracíme se v 17.00. Pěkný zážitek ;o) 
 

"Obrazy z války třicetileté"

29.9. představí skupina historického šermu Pernštejni z Pardubic 3.-9. třídám zajímavou formou období třicetileté války.

 

Vystoupení taneční konzervatoře

18.9. od 11.00 se žáci 5.-9.tříd zúčastní vystoupení pražské taneční konzervatoře (historie a současnost tance uměleckého i moderního).

 

Pozor, začíná školní rok

V úterý 1. září v 8.00 začíná další školní rok - 2009/2010 ;o)
 
 

Hurá na prázdniny

Tak je to tady - vysvědčení rozdána a dál už jen dva měsíce pohody, sluníčka a radovánek ;o)
Tak moc nezlobte, užívejte léta a 1. září na shledanou ;o)
 
A ještě jeden speciální pozdrav pro všechny letošní absolventy - mějte se krásně a užívejte světa ;o)
 
 

Sportovní den

24.6. - skončily nám výlety ;o), ale zítra (25.6.) nás čeká sportovní den, který začne na školním hřišti po osmé hodině ukázkou bojových umění.

 

Focení 2009

4.6. - právě jsme se dofotili na druhém stupni, zítra jsou na řadě prvňáčci a první stupeň. Chystejte úsměvy.

 

DĚTSKÝ DEN ;o)

1. a 3. června pořádáme pro děti ze školiček a škol ze Světlé n.S. a okolí dovádění na našem hřišti. Pondělí jsme již proskotačili v rytmu pohádkových melodií a těšíme se na středu ;o)
 

Mladý cyklista

V oblastním kole soutěže Mladý cyklista 28.5. se naši páťáci probojovali na 8. místo z celkového počtu 17 družstev. Gratulujeme!


Pohár rozhlasu

Máme za sebou další úspěšný ročník atletických závodů družstev základních škol. 13.5. naši mladší hoši po skvělých výkonech postoupili do krajského kola, děvčata obsadila třetí místo. Ve čtvrtek pak po velkém souboji skončili starší holky i kluci se stříbrnými medailemi za "Wolkerovkou" z Brodu. Všem zúčastněným gratulujeme ;o)
Několik fotek je k vidění ve fotogalerii.
 

Standa je třetí v republice!

Standa Čech se vrátil z celorepublikového kola Zeměpisné olympiády konaného v Plzni s bronzovou medailí! Všichni gratulujeme ke třetímu místu ;o)
 

Den matek

V úterý 5. 5. 2009 jsme pozvali všechny maminky, babičky a přátele k návštěvě naší školy do budovy 1. stupně v Jelenově ulici. Dospělí i děti z mateřských škol zhlédli program, který si žáci školy pro ně připravili. Potom si prohlédli výtvarné práce, vystavené ve třídách a na chodbách budovy. Děkujeme všem, kdo se až do konce května přicházeli podívat na naši tematickou výstavu, za jejich zájem o naši práci.

 

Zeměpisná olympiáda

Standa Čech ze 7.a  vyhrál okresní kolo a 14. dubna se zúčastnil krajské soutěže ve Žďáru nad Sázavou. Každé umístění by bylo vynikající, ale Standa se rozhodl, že se zkusí porovnat s nadšenými zájemci o zeměpis v rámci celostátního finále. Každé kolo se skládá ze tří celků – práce s atlasem, bez atlasu a praktické části. 

Blahopřejeme Standovi ke skvělému  vítězství v krajském kole, všichni mu budeme v plzeňském finále 5.-7. května držet palce.

 

Čistá Vysočina

Ve dnech 20.-26. dubna jsme uklízeli veřejná prostranství našeho města, v pátek se deváté třídy zapojily do úklidu břehů řeky Sázavy.

Čtení mě baví

Pro všechny, kteří hledají dobrodružství i poznání v knihách. Navazujeme na projekt Březen - měsíc čtenářství.

 

Absolventský večírek

Dne 3.4.2009 od 1700 se ve společenském sále ve Světlé nad Sázavou uskutečnil II. absolventský večírek žáků 9. tříd naší školy. Děkujeme všem, kteří se přišli podívat a pobavit.
 

Březen-měsíc čtenářství

K zorganizování společného čtení dětí s rodiči doma i ve škole nás inspiroval projekt Celé Česko čte dětem: http://www.celeceskoctedetem.cz/.
Všem pilným čtenářům přejeme i nadále příjemné chvíle strávené s knihou. Další informace: na stránce 1. stupně.


Zeměpisná olypiáda

18.3. se v Havlíčkově Brodě uskutečnilo okresní kolo zeměpisné olympiády - naši školu zastupovali Stanislav Čech, Ondra Zajíc, Pavel Bílek a Lukáš Dibelka.
 

Recitační soutěž

Do okresního kola recitační soutěže 10.3. v Ledči nad Sázavou postoupili Lukáš Beránek (2.A) a Marek Michal (9.B). Gratulujeme a držíme palce.
 
 

Stránky ve výstavbě

18.2. Naše škola má nový web - intenzivně pracujeme na jeho zprovoznění ;o)
Vaše podněty a připomínky prosím na:
Comments