Aktulaności

Ogłoszenie

opublikowane: 13 kwi 2017, 12:17 przez Paweł Mroczek

Dyrektor Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie informuję, że w dniu 
20 kwietnia 2017r. (czwartek) o godzinie 15.30 odbędzie się Zebranie Rodzicielskie.

Życzenia

opublikowane: 13 kwi 2017, 12:16 przez Paweł Mroczek

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. 
Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. 
Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość. 
By stały się źródłem wzmacniania ducha. 
Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, napełni Was pokojem i wiarą, 
niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość... Sukces Ani i Mai

opublikowane: 3 kwi 2017, 09:29 przez Paweł Mroczek

Uczennice naszego gimnazjum Ania Walkiewicz i Maja Kunn24 marca w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odebrały z rąk wicewojewody Roberta Gmitruczuka oraz kuratorTeresy Misiuk wyróżnienie za pomysł na akcję szkolną.

Dziewczęta wzięły udział w organizowanym przez Stowarzyszenie Realitas.pl i Szkołę Podstawową nr 7 w Lublinie konkursie Każdy piękny od poczęcia.Honorowy patronat nad konkursem objął wojewoda lubelski oraz lubelski kurator oświaty. Prace w czterech kategoriach: plastycznej, literackiej, multimedialnej i pomyśle na akcję szkolną zaprezentowało ponad 400 uczniów ze 136 szkół województwa lubelskiego.Data wręczenia nagród nie była przypadkowa, ponieważ 24 marca przypada Narodowy Dzień Życia.

Maja i Ania opracowały pomysł na akcję szkolną pod hasłem  Zawsze razem. Zadaniem dziewcząt było wymyślić hasło, sporządzić opis akcji oraz przygotować plakat promujący przedsięwzięcie. Uczennice nawiązały do działań, które są prowadzone przez szkolny wolontariat i zaproponowały m.in. przeprowadzenie kiermaszu wielkanocnego i świąteczne spotkanie z mieszkańcamiDomu Pomocy Społecznej w Woli Gułowskiej. Opiekę nad uczennicami sprawowały p. Anna Sowa i p. MagdalenaSwędra.

 

Wiosenna twórczość klas drugich

opublikowane: 29 mar 2017, 03:17 przez Redaktor Web

https://goo.gl/photos/iENtNUdCSLdPPrR5A

Pierwszy Dzień Wiosny

opublikowane: 29 mar 2017, 02:59 przez Redaktor Web

Od lat w naszej szkole, zgodnie z tradycją, dzieci z przedszkola i klas I-III SP świętują nadejście wiosny. Powitanie wiosny w tym roku rozpoczął konkurs pt. „Marzanna – Zimowa Panna”, którego głównym założeniem było wykonanie kukły Marzanny.

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, uczniowie na spotkaniu w świetlicy szkolnej, pożegnali zimę i powitali wiosnę. Ten dzień był wyjątkowo barwny, gdyż dzieci nie tylko tryskały wiosennym nastrojem, ale także wyglądały równie kolorowo, jak wiosenna łąka. Każda klasa przedstawiła przygotowany program artystyczny, dzieci zaprezentowały talenty wokalne i taneczne. Było bardzo wesoło, radosny nastrój udzielił się wszystkim. Na zakończenie tej części uroczystości ogłoszono wyniki konkursu „Marzanna – Zimowa Panna”. Wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy.

W konkursie wzięło udział ponad 60 osób. Wszystkie Marzanny, które wykonali uczniowie, były  kolorowe, oryginalne i piękne. Sześcioro dzieci zajęło pierwsze miejsce:

Hubert Bogusz kl. III B

Krzysztof Jędrych kl. III B

Filip Osial kl. I

Nikola Nieradko – grupa przedszkolna pięciolatki

Maja Miśkurka – grupa przedszkolna czterolatki

Czworo dzieci otrzymało wyróżnienia, byli to:

Amelia Gajownik kl. III B

Agata Sprycha kl. III A

Natalia Niemyjska kl. III A

Filip Trendak – grupa przedszkolna sześciolatki

Najważniejsze zadanie tego dnia zostawiono na koniec. Orszak z Marzannami wyruszył w radosnym, kolorowym pochodzie ulicami miejscowości, by pożegnać zimę. Dzieci niosły wykonane na konkurs Marzanny, a potem zgodnie ze starym słowiańskim zwyczajem, spaliły je na ognisku i radośnie ogłosiły nadejście wiosny.

https://goo.gl/photos/UBEokDy6H2ijM84u7

INFORMACJA DLA RODZICÓW

opublikowane: 28 mar 2017, 03:01 przez Paweł Mroczek

Pragnę zwrócić Państwa uwagę na niebezpieczną grę NIEBIESKI WIELORYB, która powstała i jest popularna wśród dzieci i młodzieży w Rosji a dotarła także do Polski. Polega ona na tym, że uczestnicy gry rejestrują się na stronie internetowej, podając pełne dane osobowe, w tym swój numer telefonu, na który następnie otrzymują zadania do wykonania. Codziennie przez 50 dni otrzymują jedno ustalone zadanie, które polega m.in. na samookaleczeniu (wycięcie żyletką określonych znaków na nogach czy rękach), oglądaniu w internecie filmów z treściami sadystycznymi czy też wykonywaniu innych niebezpiecznych zadań, zlecanych przez tzw. opiekunów. W ostatnim, pięćdziesiątym dniu, uczestnik otrzymuje zadanie skoku z wysokiego budynku i odebrania sobie tym samym życia. W Rosji i na Ukrainie w ostatnim czasie samobójstwo w tych okolicznościach popełniło (jak podają różne źródła) blisko 200 dzieci. Niestety, można spodziewać się, iż gra będzie docierać do coraz większej liczby dzieci również w Polsce, które są podatne na tego rodzaju manipulacje. W związku z powyższym proszę o niezwłoczne podjęcie stosownych działań służących zapoznaniu nauczycieli, uczniów i rodziców z zagrożeniem, jakie wiąże się z ww. grą.

Jednocześnie uprzejmie proszę o przekazywanie wszelkich informacji związanych z przedmiotową sprawą w celu możliwości podjęcia wspólnych działań w tym zakresie.

Z poważaniem

Lubelski Kurator Oświaty
Teresa Misiuk


W załączniku informacja z Ministerstwa Edukacji.

Wiosenne akcenty w świetlicy szkolnej

opublikowane: 2 mar 2017, 05:40 przez Paweł Mroczek

  

Czterolatki u fryzjera

opublikowane: 1 mar 2017, 12:32 przez Redaktor Web

        

PRZEDSZKOLAKI W PLANETARIUM

opublikowane: 1 mar 2017, 12:27 przez Redaktor Web

24.02.2017 w naszej szkole i przedszkolu zagościło Objazdowe Planetarium, dzięki któremu dzieci mogły z bliska podziwiać kosmos i poznać prawa którymi się on rządzi. Projekcja odbyła się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która już na samym wstępie zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie. Nadmuchiwana ogromna kopuła stanowiła idealną namiastkę kosmosu.

Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się i zobaczyć jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny. Była to rewelacyjna okazja do pogłębienia wiedzy na temat zjawisk astronomicznych. 


  

Dzień Babci i Dziadka

opublikowane: 1 mar 2017, 12:15 przez Redaktor Web   [ zaktualizowane 1 mar 2017, 12:16 ]

Na zewnątrz biało i mroźnie, ale w Przedszkolu w Hucie Dąbrowie ciepło i serdecznie. Wszystko to za sprawą dziadków, którzy przybyli do swoich wnucząt, by wspólnie świętować Dzień Babci i Dziadka. Dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne, a dumni dziadkowie ukradkiem ocierali łzy wzruszenia. Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Jednak to nie był koniec niespodzianek. Każda babcia i wszyscy dziadkowie otrzymali, przygotowane przez dzieci, drobne upominki. Następnie dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy. Na koniec wszyscy rozkoszowali się domowymi ciastami, upieczonymi przez mamy. Spotkanie przebiegło w miłej, serdecznej atmosferze, a dziadkowie obiecali, że pojawią się w przedszkolu za rok. 

A.Kawka, W. Szewczak, K. Wężyk1-10 of 87