Aktulaności

Zaproszenie

opublikowane: 12 sty 2017, 12:52 przez Paweł Mroczek


Lekarz w Przedszkolu

opublikowane: 4 sty 2017, 05:46 przez Redaktor Web   [ zaktualizowane 4 sty 2017, 05:48 ]

Przedszkolaki gościły pana doktora Andriya Tymynę z miejscowego Ośrodka Zdrowia. Pan doktor zapoznał dzieci z zawodem lekarza. Zajęcie było bardzo interesujące. Przedszkolaki z zaangażowaniem w nim uczestniczyły. Po skończonej wizycie pana doktora dzieci chętnie podejmowały zabawę w lekarza opiekując się  pluszowymi misiami.

Dziękujemy panu doktorowi za ciekawie przeprowadzone zajęcie.

K. Matyjasek


PODSUMOWANIE ROKU HENRYKA SIENKIEWICZA W HUCIE DĄBROWIE

opublikowane: 4 sty 2017, 05:39 przez Redaktor Web

15 grudnia w Zespole Szkół w Hucie Dąbrowie odbyło się Podsumowanie Roku Henryka Sienkiewicza. W uroczystości wzięli udział: wójt gminy Krzywda – Pan Jerzy Kędra, dyrektor Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie – Pan Ryszard Żurek, dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej – Pan Maciej Cybulski, proboszcz parafii Huta Dąbrowa – ksiądz Jarosław Kisieliński, grono pedagogiczne oraz uczniowie szkoły. 

Ustanowienie Roku Henryka Sienkiewicza było dla gospodarzy uroczystości istotnym faktem, bowiem nieopodal Huty Dąbrowy przyszedł na świat ten wielki Polak. W oddalonej o 15 km Woli Okrzejskiej przebywał młody Sienkiewicz do 9. roku życia. Ważne miejsce zajmuje również pobliska Okrzeja. To właśnie tu znajduje się kościół ufundowany przez pradziadków pisarza. W tym kościele brali ślub rodzice przyszłego Noblisty, chrzest przyjmowały wszystkie dzieci Państwa Sienkiewiczów, a podziemia kryją prochy członków rodu. Na miejscowym cmentarzu pochowana jest matka, a nieopodal znajduje się kopiec usypany ku czci Sienkiewicza. 

Tak bliskie sąsiedztwo, ciągłe obcowanie wśród pamiątek i miejsc związanych z postacią Sienkiewicza oraz podziw dla talentu znanego na całym świecie pisarza sprawiły, że Zespół Szkół w Hucie Dąbrowie podczas obchodów Roku Sienkiewicza brał udział w każdej uroczystości zorganizowanej ku czci Noblisty. Jedną z nich był konkurs zorganizowany przez Muzeum Regionalne w Łukowie. Laureatką została uczennica z Huty Dąbrowy – Patrycja Tratkiewicz. Praca Patrycji gościła również na wystawie w Stacji Naukowej Polskiej Akademii Nauk w Paryżu. Wystawa pokazywana będzie również w Stacjach Naukowych w Wiedniu i Rzymie oraz bibliotece miejskiej w podparyskiej miejscowości. Prezentacja tej pocztówki przyczyniła się do promocji szkoły poza granicami naszego kraju.

Kolejnym działaniem szkoły w kierunku obchodów roku sienkiewiczowskiego było włączenie się do akcji Ustanowienia Rekordu Polski w czytaniu Sienkiewicza. 5 maja, w 170 rocznicę urodzin Noblisty uczniowie oraz pracownicy szkoły zgromadzili się licznie w amfiteatrze. Do akcji włączyła się również aktywnie Ochotnicza Straż Pożarna Podosie. 

7 maja w rocznicę chrztu Henryka Sienkiewicza przedstawiciele  Zespołu Szkół wzięli udział w plenerowej imprezie jubileuszowej „Laurka dla Małego Rycerza”. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć pokazy bractwa husarskiego, nauczyć się fechtunku rycerskiego, strzelania z łuku oraz posłuchać koncertu muzyki dawnej.                       

26 czerwca Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krzywdzie zorganizował „Powitanie wakacji z Sienkiewiczem”.  W programie znalazł się turniej sołectw „Sienkiewicz na wesoło” oraz przegląd artystycznych talentów wśród których znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie. 

10 lipca szkoła wsparła inicjatywę organizacji rowerowego rajdu gwieździstego do Woli Okrzejskiej. Impreza miała charakter otwarty. Punkty startowe zlokalizowane były na terenie wszystkich gmin powiatu łukowskiego. Uroczyste zakończenie trasy odbyło się w Woli Okrzejskiej. Aby prawidłowo ukończyć rajd, każdy uczestnik musiał przejechać samodzielnie minimum jedną całą trasę oraz udzielić prawidłowej odpowiedzi na pytania z zakresu życia i twórczości Henryka Sienkiewicza. 

21 lipca do Muzeum w Woli Okrzejskiej w ramach obchodu Roku Sienkiewiczowskiego oraz Światowych Dni Młodzieży przybyła młodzież z Białorusi, Francji, Portugalii oraz Meksyku. Nie zabrakło tam również uczniów  Huty Dąbrowy. Wspólny śpiew i zabawa zintegrowały wszystkich uczestników. Wszyscy razem zatańczyli „kaczuchy”, belgijkę i zumbę. 

3 września Zespół Szkół włączył się do akcji „Narodowe czytanie „Qvo vadis”, która odbyła się w miejscu urodzenia autora dzieła. Uczniowie mieli możliwość spotkania znanego aktora – Wojciecha Malajkata, zobaczenia nowej wystawy w muzeum, pokazu gladiatorów rzymskich, wzięcia udziału w turnieju antycznych gier planszowych i wielu innych atrakcjach. 

4 września uczniowie brali aktywny udział w Dożynkach Gminnych pod hasłem „Sienkiewiczowskie tradycje”. Do twórczości najbardziej znanego syna tej ziemi nawiązywały między innymi stroje z „Trylogii”, w które byli ubrani starostowie dożynek, oraz wystrój stanowisk ze staropolskim jadłem. Wszyscy bawili się świetnie do późnego wieczora. 

25 października w Zespole Szkół w Hucie Dąbrowie odbył się  konkurs zorganizowany przez bibliotekę szkolną i publiczną pt. „Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza”. Zwycięzcami konkursu byli: Magda Szczygieł, Natalia Stonio, Milena Chojniak. Wyróżnieni zostali: Kacper Kot i Natalia Warda.  

5 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez biblioteki Zaprojektuj obwolutę dowolnego utworu Henryka Sienkiewicza. Z pośród 66 prac dostarczonych przez uczniów gimnazjum jury wybrało najciekawsze i przyznało I miejsce – Martyna Cegiełka, II – Weronika Jędrych, III – Gabriela Kimak, wyróżnienia otrzymali: Anna Walkiewicz, Marlena Kiliszek. Wiktoria Kowalik, Natalia Beczek, Jakub Nowek, Dorota Czajka, Anna Mućka. Nagrody wręczyli osobiście – Wójt Gminy Krzywda, Dyrektor Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie, Dyrektor Muzeum w Woli Okrzejskiej, organizatorzy konkursu - Pani Krystyna Łuckiewicz i Pani Katarzyna Gajownik. 

Podczas uroczystości głos zabrał Pan Jerzy Kędra dziękując za zaangażowanie szkoły w uroczystości obchodów roku sienkiewiczowskiego, Pan Maciej Cybulski, który docenił działania szkoły na rzecz uczczenia pamięci Noblisty. Wraz z Wójtem wręczył on Dyrektorowi Szkoły w Hucie Dąbrowie – Panu Ryszardowi Żurkowi pisemne podziękowanie za  wspieranie działalności kulturalnej. Dyrektor miejscowej szkoły, podziękował wszystkim – przybyłym na tę uroczystość gościom oraz młodzieży i gronu za tak liczny udział w uroczystościach sienkiewiczowskich prowadzonych na terenie całej gminy. 

https://goo.gl/photos/tET4xx9yu2H6g7RWA

Rozstrzygnięto konkurs plastyczny „ Mój Wymarzony Las”

opublikowane: 2 sty 2017, 12:18 przez Redaktor Web

Dnia 30. XI.2016 roku rozstrzygnięto konkurs plastyczny : „ Mój Wymarzony Las” , organizowany przez Nadleśnictwo Łuków. Do konkursu zgłoszono ponad 770 prac plastycznych. Oto laureaci naszej szkoły:

Przedszkole- II miejsce Wiktoria Kondej
Klasy 0-III- II miejsce Kaspian Napierski
Klasy IV-VI- wyróżnienie Alan Ochmański IV
III miejsce Bartosz Borkowski VI b
II miejsce Kacper Bieniek VI a

Gimnazjum- wyróżnienie Paulina Iwaniec II a
Wyróżnienie Jakub Suska II b
III miejsce Natalia Rydz I a
II miejsce Natalia Sztyber II b

Jasełka oraz kiermasz

opublikowane: 2 sty 2017, 06:43 przez Redaktor Web   [ zaktualizowane 2 sty 2017, 11:34 ]

Okres przedświąteczny obfituje w działania charytatywne podejmowane przez młodzież. Angażują się Oni w pomaganie niepełnosprawnym koleżankom i kolegom, jak również w dostarczaniu choć odrobiny radości ludziom starszym. Właśnie takie zadania podjęła młodzież z Zespołu Szkół w Hucie Dąbrowie. Podczas rekolekcji adwentowych w parafii Podwyższenia Krzyża w Hucie Dąbrowie (16,17,18-12-2016r), zorganizowany został świąteczny kiermasz charytatywny dla niepełnosprawnych dzieci.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia (21.12.2016r) grupa 18 uczniów - aktorów udała się do Domu Opieki Społecznej im. św. Józefa w Woli Gułowskiej z przedstawieniem jasełkowym i kolędowaniem. To już 17 rok  młodzież odwiedza pensjonariuszy DOS w Woli Gułowskiej. Wizyty mogą się odbywać dzięki pomocy i wsparciu osób życzliwych: Pana Dyrektora ZS Ryszarda Żurka, Pana Marka Górskiego (słodkie upominki i ciasta), Proboszcza Parafii Huta Dąbrowa ks. dr Jarosława Kisielińskiego, Organisty Pana Radka Białacha.

Podjęte przez młodzież działania są wspomagane przez nauczycieli Zespołu Szkół, jak również społeczność, która nie szczędzi "grosza" podczas kiermaszu. 22.12.2016r. przedstawienie jasełkowe uświetniło szkolną Wigilię. Uczestniczyła w nich cała społeczność Zespołu Szkół wraz z nauczycielami.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy.

                                                                              Katechetki: A. Sowa i Z. Bielecka 

galeria

Wycieczka klas 3 SP

opublikowane: 21 gru 2016, 05:19 przez Redaktor Web

https://goo.gl/photos/4o4ZeS549GzVYucA8

Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Hucie Dąbrowie

opublikowane: 21 gru 2016, 05:16 przez Redaktor Web   [ zaktualizowane 21 gru 2016, 05:17 ]

https://goo.gl/photos/iDomTkrj3CsKm4vKA

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

opublikowane: 6 gru 2016, 05:32 przez Redaktor Web   [ zaktualizowane 4 sty 2017, 04:31 ]

27 października w przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka.

 Do tego wydarzenia przygotowywały się grupy dzieci 3 i 4- latków.  Na uroczystość zostali zaproszeni  pan i pani dyrektor szkoły, rodzice oraz dzieci z grup starszych. Wszystkich dzieci przywitał pan dyrektor Ryszard Żurek. Następnie dzieci z grupy 3 latków zaprezentowały piękny taniec z maskotkami  i liśćmi. Grupa 4-latków recytowała pięknie wiersze oraz zatańczyła „Jesienny taniec”. Po skończonej części artystycznej dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie. Następnie pani dyrektor Teresa Beczek dokonała pasowania zaczarowaną kredką. Wychowawczynie grup wręczyły dyplomy i  słodycze.

W. Szewczak

https://goo.gl/photos/snwfW9NKqYrag2EC6  

Przedszkolaki witają jesień

opublikowane: 6 gru 2016, 05:22 przez Redaktor Web   [ zaktualizowane 6 gru 2016, 06:28 przez Paweł Mroczek ]

W naszej sali zagościła prawdziwa złota jesień. Dzieci przyniosły dary jesieni do kącika tematycznego. Witały jesień w pobliskim lesie. Miały możliwość w codziennym obserwowaniu  zmieniającej się przyrody. Inspirowane obserwacjami  z wielką chęcią wykonały wiele ciekawych prac plastycznych związanych z tą porą roku. Zapraszamy do  obejrzenia…..

W. Szewczak


Mali artyści

opublikowane: 6 gru 2016, 05:04 przez Redaktor Web   [ zaktualizowane 6 gru 2016, 05:18 ]

Rozwijanie twórczości plastycznej ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Wytwory plastyczne przedszkolaków są jednym z bardziej lubianych  zajęć przez dzieci. Przedszkolaki chętnie lepią oraz malują. W ostatnim czasie wylepiały jeża oraz malowały jesiennego skrzata. W trakcie zajęć świetnie się bawiły dzięki temu powstały ciekawe prace które zostały zaprezentowane na tablicy szkolnego korytarza.

W. Szewczak1-10 of 75