O škole‎ > ‎

Charakteristika mateřské školy

Mateřská škola je součástí základní školy pro 1. stupeň ve Dřísech. Obec Dřísy se nachází v okrese Praha-východ, kraj Středočeský. Rozkládá se asi dvacet sedm kilometrů severovýchodně od centra Prahy a osm kilometrů severně od města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Žije zde necelých 1000 obyvatel.

První zmínka o založení školy je z roku 1694. Sídlo mateřské školy je v zrekonstruovaném přízemí budovy základní školy. Naproti mateřské škole je  zahrada orientovaná na jižní stranu, kde se nachází několik vzrostlých stromů, zahradní domek, domek na nářadí, dřevěné průlezky, houpačky, skluzavka, pískoviště, venkovní učebna a přírodní centra.

Nedaleko mateřské školy se rozprostírá les, obhospodařované polnosti, obcí protéká potok, v okolí Dřís se nacházejí přírodní i umělá jezera. V blízkosti se nachází sportoviště.

Mateřská škola má od ledna 2019 kapacitu 45 dětí, školu navštěvují děti od 2 do 7 let, je dvoutřídní. V případě volné kapacity nabízí příležitost předškolního vzdělávání pro děti z přilehlých obcí.

Provoz mateřské školy je dle možností přizpůsoben požadavkům rodičů. Provozní doba je od 6,30 do 17. hodin.

O provoz mateřské školy pečují tři učitelky a jedna provozní zaměstnankyně, podle potřeb dětí se speciálními vzdělávacími potřebami je doplněn o asistenta pedagoga.

Stravování dětí zajišťují pracovnice školní jídelny základní školy. Školní jídelna je součástí budovy školy.

Mateřská škola využívá příležitosti těsné spolupráce se základní školou, např. ve využívání tělocvičny, PC učebny, spoluorganizování akcí, na společných projektech.

Obcí prochází silnice na které zajišťují dopravu příměstské autobusové linky a na okraji obce se nachází železniční trať.

V blízkosti obce je na slunné jižní straně vrchu Cecemín u Dřís první vinice v Čechách a založena byla již v samotných počátcích vlády prvních Přemyslovců.

Comments