Archiv‎ > ‎

Album fotografií třídy z 1.třídy


HRY BEZ HRANIC

přidáno: 30. 9. 2012 12:20, autor: Miroslava Ozogánová   [ aktualizováno 30. 9. 2012 12:42 ]

HRY BEZ HRANIC

   

BUDKA - dramatizace pohádky

přidáno: 12. 6. 2012 10:51, autor: Miroslava Ozogánová   [ Aktualizováno 12. 6. 2012 11:35 uživatelem David Hawiger ]

Budka

Video


PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE

přidáno: 12. 6. 2012 9:24, autor: Miroslava Ozogánová   [ Aktualizováno 12. 6. 2012 9:48 uživatelem David Hawiger ]

        Je červen a prvňáčkům končí jejich premiéra ve škole. Během deseti měsíců se toho naučili neskutečně mnoho. Mezi nejnáročnější jistě patřilo čtení a psaní. Sami rodiče vědí, kolik času a úsilí věnovaly jejich děti i oni sami nácviku všech hlásek, slabik, slov a vět. Čtenářská gramotnost ovšem zahrnuje také čtení s porozuměním, výraz, přednes, dramatizaci, práci s texty a rozvíjení vztahu ke čtení a literatuře. V bělotínské škole proto zvládnutí čtení v 1. třídě oslavujeme.

Ve středu 6. června při SLAVNOSTNÍM 1. ČTENÍ děti představily svým rodičům a sourozencům, jak dobře se naučily číst, recitovat, zpívat. Výrazný projev a slovní zásobu pak předvedly při dramatizaci pohádek, které je provázely celý školní rok. Děti potom společně složily slib čtenáře, že budou často a rády číst.  Ředitel školy pasoval každého prvňáčka na čtenáře, ten se také podepsal do obecní kroniky. 

         Děti dostaly krásnou knihu pro 1. čtení Bajky o lidech, připily si dětským šampaňským a pochutnaly si na dobrotách, které jim připravily jejich maminky. Rodiče mohly dětem koupit další knihy, ty ve škole nabízelo knihkupectví EZOP Hranice.

         Věřím, že tato slavnostní chvíle zůstane dětem a jejich rodičům v paměti jako malá odměna za jejich celoroční společné snažení a připomene důležitost čtení v dalším vzdělávání. Zvláště v dnešní době, kdy je čtení knih velmi opomíjeno a vytlačováno internetem.

Pasování na čtenářeDÁREK KE DNI DĚTÍ

přidáno: 4. 6. 2012 7:26, autor: Miroslava Ozogánová   [ Aktualizováno 4. 6. 2012 7:46 uživatelem David Hawiger ]

    Ke Dni dětí dostaly děti z naší školy pěkný dárek. Divadelní představení plné písniček ze známých pohádek v podání brněnského divadla Slunečnice. Humorné vystoupení děti pobavilo, zazpívaly si a zatancovaly na známe hity. Děkujeme.

Den dětí


ČARODĚJNICKÉ VYUČOVÁNÍ

přidáno: 2. 5. 2012 11:41, autor: Miroslava Ozogánová   [ Aktualizováno 2. 5. 2012 12:34 uživatelem David Hawiger ]

    
Poslední dubnový den nás čekalo přímo strašidelné vyučování. Příběh Malé čarodějnice nás zavedl až na slet čarodějnic o filipojakubské noci. Připravovali jsme tajemný lektvar, vymýšleli čarodějnická jména, zaklínadla, házeli hady do kotlíku, malovali portréty děsivých čarodějnic a splétali pavučiny. Při čarodějnických zkouškách jsme řešili zajímavé úkoly a tajné zprávy, soutěžili. Dnešní zábavné vyučování se nám moc líbilo!

Čarodějnické vyučování
PROJEKT "ZELENÝ OSTROV"

přidáno: 2. 5. 2012 9:33, autor: Miroslava Ozogánová   [ Aktualizováno 2. 5. 2012 12:35 uživatelem David Hawiger ]

    V rámci ekologické výchovy jsme se s dětmi zaměřili na SÍLU PŘÍRODY na naší planetě Zemi. PŘÍBĚH: Sopka zničila svým výbuchem život na jednom malém ostrově. Příroda se ale nevzdává a hledá si cestu pro nový život. Na mrtvém ostrově bez života přiletělo po větru semínko, vzklíčilo...ostrov se zazelenal. Cestu si zde našli i živočichové, Nakonec ostrov objevili lidé.
  

Zelený ostrov    

PLAVÁNÍ

přidáno: 2. 5. 2012 7:48, autor: Miroslava Ozogánová   [ Aktualizováno 2. 5. 2012 12:36 uživatelem David Hawiger ]

    Ve středu 25. dubna jsme ukončili náš PLAVECKÝ KURZ na Plaveckém bazéně v Hranicích. Plavání, tobogán, pára - to vše nás moc bavilo. A při poslední lekci jsme se mohli pohoupat na maxi banánu, zajezdit si na talíři ufonů a zaskákat na vodní trampolíně. Děkujeme všem skvělým instruktorům, díky kterým se mnozí z nás naučili plavat, jiní se zdokonalili, ale především nás naučili nebát se vody. Příští rok opět na shledanou! Podívejte se, jací jsme plavci.

Plavecký výcvik


Plavání - videoDIVADLO LOUTEK OSTRAVA

přidáno: 25. 4. 2012 7:25, autor: Miroslava Ozogánová   [ Aktualizováno 25. 4. 2012 7:43 uživatelem David Hawiger ]

    V pondělí 23. dubna jsme s dětmi z MŠ jeli autobusem do Divadla loutek v Ostravě. Pohádka O víle Amálce se nám všem moc líbila.Tady je několik záběrů z představení.


PO STOPÁCH INDIÁNŮ...

přidáno: 8. 4. 2012 3:51, autor: Miroslava Ozogánová   [ Aktualizováno 8. 4. 2012 4:38 uživatelem David Hawiger ]

    V rámci poznávání jiných lidských ras a kultur, respektování člověka a jeho stylu života, jsme se vypravili na cestu poznání života INDIÁNŮ. Indiáni nás prováděli celým vyučováním několik dní. Počítali jsme týpí, lovili bizona, stříleli z luku, učili se indiánskou píseň i tanec kolem ohně, dávali si indiánská jména, vyrobili si čelenky a masky na totem. Výprava se nám moc líbila, hodně jsme se naučili, ale především nás indiánské učení hodně bavilo. Na jaře nás čeká výlet do indiánské vesničky LIŠČÍ MLÝN. Náčelnice Velká LiškaINDIÁNI 1


ZIMA V LESE

přidáno: 8. 2. 2012 5:43, autor: Miroslava Ozogánová   [ Aktualizováno 8. 2. 2012 5:53 uživatelem David Hawiger ]

    V lednu jsme se učili o zvířatech v lese, jak přezimují. Dověděli jsme se o práci myslivců, jak se starají, aby zvířata netrpěla v zimě hlady. Naučili jsme se písně "Mysliveček skoro vstává", "Na tý louce zelený". Pozorovali a poznávali jsme stopy zvěře. Malovali jsme je a zpívali o nich.
    Podle obrázků jsme vyprávěli pohádku "O Smolíčkovi", také jsme si ji zahráli. I počítání se Smolíčkem se nám líbilo.

O Smolíčkovi


1-10 of 19