Новини та оголошення


Інформація про семінар тренінг за програмою

«Репродуктивне здоров'я та відповідальна поведінка учнівської молоді»

Працівники психологічної служби Житомирської області познайомились та опрацювали просвітницьку програму «Репродуктивне здоров'я та відповідальна поведінка учнівської молоді» під час  семінару-тренінгу. Захід проходив в 2 етапи: 21 листопада та 05 грудня 2018 р.

В заході прийняли участь 22 працівника психологічної служби області (практичні психологи та соціальні педагоги) загальноосвітніх закладів області. Декілька працівників психологічної служби викладають предмет «Основи здоров'я».

Програма є методичним матеріалом для підготовки та проведення занять з питань ЗСЖ, статевого та репродуктивного здоров'я, формування усвідомленої та відповідальної поведінки, закладання основ відповідального батьківства, схвалена для використання у ЗНЗ за висновком комісії з основ здоров'я Науково-методичної Ради з питань освіти МОН України (Лист ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» від 19.12.2017 № 21-1/12/Г-824»).

Вміщує програма 8 тем:

1 тема - Права людини та права дитини;

2 тема – Стать та гендер;

3 тема – Сексуальність, сексуальна поведінка, відповідальність;

4 тема – Дорослішання та репродукція;

5 тема – Здоров'я та репродуктивне здоров'я;

6 тема – Взаємини у нашому житті;

7 тема – Ефективна комунікація;

8 тема – Сексуальні та репродуктивні права, що забезпечують свободу, рівність, гідність людей.

Під час І етапу  (21.11.) учасники познайомились зі змістом програми, її метою, завданнями.

Під час ІІ етапу (05.12.)  - учасники  практично опрацювали кожну з тем, мали можливість обговорити найбільш вдалі, проблемні моменти, а також перспективи щодо використання матеріалів.

Під час обговорення були відзначені найбільш актуальні питання. Хоча програма розрахована для роботи з підлітками та молоддю 15-18 р.р. (учнівство 9-11 класів) закладів загальної середньої освіти учнів, учасники відзначили необхідність залучення до програми більш молодших дітей. Педпрацівники відмітили актуальність, повноту викладення кожної з 8 тем.По закінченню учасники отримали посібники для тренерів, Сертифікати Благодійного фонду «Здоров'я жінки і планування сім'ї», Міжнародної федерації планування сім'ї.

                                                                                                                                                                                                                                                                                            Тренерка Т. Шугай,

 методист навчально-методичного

                                                                                                                                                                                                                                                                            кабінету психологічної служби
Про роботу ПРАКТИЧНОГО СЕМІНАРУ

«МАГІЯ МАК (МЕТАФОРИЧНИХ АСОЦІАТИВНИХ КАРТ)»

      17 квітня 2018 року в Житомирі на базі Вищого професійного училища-інтернат відбувся науково-практичний семінар з питань застосування МАК (метафоричних  асоціативних карт) в роботі психолога, консультанта, психотерапевта.

                        В роботі семінару взяли участь 37 працівників психологічної служби області: психологи ЗНЗ, шкіл-інтернатів, ДНЗ, ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації.

     Ведучим семінару був керівник авторського проекту «Техніки та Технології», асоціативних карт КРЕАТИВ (1,2,3), науковий співробітник Українського НМЦ практичної психології і соціальної роботи, національний експерт з питань психосоціальної підтримки населення Луценко Юрій Анатолійович.

                  Під час роботи семінару:

·         обговорені принципи та правила роботи з МАК

·         визначені місце та функції МАК у роботі працівника психологічної служби;

·         учасники познайомились з практичними кейсами із застосуванням МАК;

·        працівники психологічної служби попрактикувались у застосуванні МАК (SAGA, COPE, NETHERLEND, КРЕАТИВ 1-3, ИЗ СУНДУКА ПРОШЛОГО, ПРОБЛЕМИ БУЛЬБАШКИ);

·         була представлена теорія провідних каналів комунікації BASICPh;

·         учасники познайомились з набором сюжетних карток для роботи з дітьми та дорослими Troubles-Bubbles (Проблеми-Бульбашки).

Бажаючі учасники заходу придбали інструментарій.

         Всі учасники заходу отримають Сертифікати Національної Академії педагогічних наук України, Українського науково-методичного Центру практичної психології та соціальної роботи.

 


Впровадження програми виховної роботи з учнями з питань протидії торгівлі людьми "Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція" ( 12.04.2018)

Школа молодого психолога ( 05.03.2018)

        5 березня 2018 р. згідно з планом роботи КЗ «Житомирський ОІППО» ЖОР, навчально - методичного кабінету психологічної служби відбулось засідання  школи молодого фахівця. Школа молодого працівника психологічної служби працювала на базі Житомирського вищого професійного училища-інтернату.

   У роботі приймали участь більш ніж 70 молодих працівників служби майже з усіх районів, об’єднаний територіальних громад області, методисти навчально-методичного кабінету психологічної служби КЗ «Житомирський ОІППО» ЖОР, співробітник українського науково-методичного центру практичної психології та соціальної роботи НАПН України Ю.А. Луценко. В рамках роботи школи розглядались питання:

- Стан та перспективи розвитку психологічної служби області;

- Результати та особливості роботи обласної експертної комісії у 2018 р. Особливості використання інструментарію у діяльності працівника психологічної служби;

- Новинки інструментарію: сюжетні картки «Проблеми-бульбашки».

Всі учасники мали змогу познайомитись зі специфікою та особливостями діяльності згаданого освітнього закладу.

Всі молоді фахівці – учасники Школи молодого фахівця отримали Сертифікати. Семінар для працівників психологічної служби Пулинського р-ну. "Психологічний супровід дитини в умовах інклюзивної освіти" (19 жовтня 2017р.)
  

Семінар для працівників психологічної служби Любарського р-ну.  "Психологічний супровід дитини в умовах інклюзивної освіти" (18 жовтня 2017р.)
 
 
 
 Семінар для працівників психологічної служби Овруцького р-ну. проведений на базі Овруцької гімназії №1 "Психологічний супровід дитини в умовах інклюзивної освіти" (17 жовтня 2017р.)

  

Семінар для працівників психологічної служби  Новоград-Волинського  р-ну., м. Новоград-Волинського на базі Новоград - Волинської ЗОШ  №7 "Психологічний супровід дитини в умовах інклюзивної освіти" (12 жовтня 2017р.)        
 Семінар-тренінг для практичних психологів загальноосвітніх закладів Житомирської області "Психологічний супровід інклюзивного навчання" (5 жовтня 2017р.)

26.09. 2017 р. відбувся виїзний семінар для психологів та соціальних педагогів Ємільчинського району з проблем впровадження інклюзивної освіти у навчальних закладах. Увага була зосереджена на таких питаннях як, нормативно-правове забезпечення впровадження інклюзії, зміст роботи психолого-педагогічної команди навчального закладу,  зміст індивідуальної програми розвитку учня, психологічний інструментарій первинного обстеження дитини та ін.
     
  

13.09.2017 р. відбулась нарада методистів з психологічних служб районних (міських) відділів (управлінь) освіти щодо напрямків роботи працівників служби у 2017-2018 навчальному році.

     

        

Питання профілактики ранньої алкоголізації дітей в Україні визнано актуальним для сьогодення і піднімається на рівні Уряду Держави як першочергове. Як свідчить статистика, більшість учнів 12-13 років вже вживали алкогольні напої систематично.

З 2016-2017 навчального року в освітніх закладах Житомирської області розпочалося впровадження інформаційно-освітньої протиалкогольної програми «Сімейна розмова».

04 травня 2017 року працівники центру практичної психології і соціальної роботи провели підсумкову конференцію «Впровадження інформаційно-освітньої протиалкогольної програми «Сімейна розмова».

На заході були присутні співробітники Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України та управління освіти і науки Житомирської ОДА, проректор КЗ «Житомирський ОІППО» ЖОР, працівники Центру ППіСР та обласні тренери (методисти з психологічної служби та практичні психологи).

В рамках конференції завідувач центру ППіСР підвела підсумки про особливості впровадження даної програми в Житомирській області: про підготовлені документи, результати вхідного діагностування та перспективи впровадження програми. Національний координатор впровадження програми Луценко Ю.А., наголосив на результатах запроваджування програми «Сімейна розмова» в минулому навчальному році на всеукраїнському рівні. Тренери представляли досвід впровадження програми безпосередньо в навчальних закладах області. Ними були продемонстровані інноваційні методи роботи з дітьми. Спільними зусиллями розробили подальші кроки впровадження інформаційно-освітньої протиалкогольної програми «Сімейна розмова».

             


Методичні матеріали з проблеми профілактики насилля читайте далі


20 березня 2017 р. згідно з планом роботи КЗ «Житомирський ОІППО» ЖОР  розпочав роботу постійно діючий семінар для працівників психологічних служб районних (міських) відділів (управлінь) та заступників директорів з виховної роботи на тему «Організація превентивної діяльності з проблеми насильства над дітьми». В рамках першого дня роботи семінару зроблений акцент на соціально-психологічному та правовому аспектах, а саме уточнені та конкретизовані поняття: «насильство», «жорстоке поводження», «види насильства, їх ознаки», «булінг, кібербулінг», проаналізовані та систематизовані нормативно-правові документи (закони, накази, листи), що стосуються вирішення проблеми насильства над дітьми. В рамках роботи семінару пройшла виставка методичних матеріалів (посібники, спецкурси, просвітницькі програми, психокорекційні, соціально-перетворювальні комплекси) стосовно протидії насильству. Під час роботи висвітлені напрямки діяльності працівника психологічної служби щодо превенції насильства та механізми протидії насильству. Учасникам семінару представлений  алгоритм дії працівника психологічної служби, основні кроки для організації та забезпечення ефективного психологічного супроводу. Особлива увага приділялась встановленню, налагодженню ефективної міжсекторальної  та міжвідомчої взаємодії із спеціалістами різних відомств та служб. До другої  зустрічі для роботи на семінарі «Організація превентивної діяльності з проблеми насильства над дітьми»  заплановано:

1.      Провести анкетування педагогічних працівників у навчальному закладі.

2.      Здійснити аналіз стану проблеми насильства у навчальному закладі.

3.      Розробити алгоритм взаємодії працівника психологічної служби та заступника директора з виховної роботи з подолання проблеми насильства. 

                  


02. 03. 2017 р. згідно з планом роботи Центру практичної психології та соціальної роботи КЗ «Житомирський ОІППО» відбувся семінар "Навички кризовогоконсультування" роботі семінару взяли участь працівники психологічних служб районних (міських) відділів (управлінь) освіти : практичні психологи та соціальні педагоги, методисти з психологічних служб Радомишльського, Овруцького, НМК ПТО у Житомирській області. Піднімалися питання особливостей соціально-педагогічного та психологічного супроводу дітей у конфліктний та пост конфліктний період, безпеки та можливостей отримання допомоги у період військового конфлікту в Україні, психологічної травми, її признаках у дітей різних вікових категорій, наслідках та способах реагування. Учасники семінару   познайомились з інструментами та отримали методичні матеріали, які можна застосовувати у практичній діяльності. 

Навчальна програма "Навички кризового консультування"

Психологічна допомога дітям різних вікових категорій післятравматичних подій

допомога дошкільникам.ppt


допомога підліткам.ppt

У зв"язку зі створенням об"єднаних терироріальних громад відбуваються зміни у методичному супроводі психологічної служби області. Відповідно до ситуації, що складається обласним центром ПП І СР розроблено рекомендації щодо забезпечення психологічного супроводу учасників НВП та  організації психологічної служби в умовах ОТГ читайте далі.31 січня 2017 р. відбулася нарада керівників районних (міських) психологічних служб присвячена організації психологічного супроводу учасників навчально-виховного процесу у 2017 році.

Головним питанням наради було обговорення стану та перспектив розвитку психологічної служби.

 У рамках  наради відбувся Онлайн-діалог із спеціалістами Українського науково-методичного центру практичної психології. Відповіді на питання, що пов"язані з проблемамиорганізації та забезпечення психологічного супроводу учасників навчально-виховного процесу у сучасних умовах децентралізації, давав Панок В.Г. (директор УНМЦ) та Лунченко Н.В. (спеціаліст УНМЦ).  

    

З інформацією про виконання завдань стратегії розвитку служби області на період до 2017 виступила Осадчук Н.О. (завідуюча центром). Про методичний супровід курсів підвищення кваліфікації практичних психологів, соціальних педагогів у 2017 році проінформувала Кльоц Л.А. (методист центру).


      
  
           

З аналізом кадрового забезпечення виступила Шугай Т.Й. (методист центру), яка наголосила на зменшенні чисельності працівників служби у зв"язку із створенням ОТГ.  

Про створення освітніх територіальних громад та їх функції виступив Шегеда А.Ф. (проректор ОІППО). 

     У рамках реалізації проекту "Підвищення рівня психологічної культури всіх учасників навчально-виховного процесу"
20 січня 2017 року  на базі Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради проведено семінар для практичних психологів на тему "Допоміжний інструментарій у роботі практичного психолога. Робота з глиною".

   

 

В Житомирській області розпочинається впровадження інформаційно-освітньої протиалкогольної програми «Сімейна розмова» для учнів 7-8 класів. На виконання п.4.6 наказу МОН «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки щодо розвитку психологічної служби на період до 2017 року» від 06.082013  №1106, листа Міністерства освіти і науки України від 30.09.2016 №1/9-515 «Про проведення інформаційно-освітньої роботи щодо запобігання поширенню тютюнокуріння, наркоманії та вживання алкогольних напоїв серед дітей, учнівської та студентської молоді» та п.9. Розпорядження КМУ від 23.08.2016 року № 590-р. з 21 по 23 грудня 2016 проведено навчання тренерів за програмою «Сімейна розмова» для учнів 7-8 класів. 

 

 
 
Робота психологічної майстерні
Донедавна курси підвищення кваліфікації практичних психологів мали традиційний формат  проведення - аудиторні заняття у межах навчальної програми. На сьогодні започатковано створення професійно-особистісного розвивального середовища, через організацію позаудиторної роботи у форматі майстер-класів, тренінгів, тематичних семінарів та ін. активних форм взаємодії.
Далі пропонуємо короткий анонс проведених заходів на курсах ПК практичних психологів (термін 12.09 по 7.10.2016)
Майстер клас 
"Символдрама і психоаналіз"


Нарада методистів
9 вересня 2016 року відбулася чергова нарада методистів з психологічної служби області. На нараді обговорювались актуальні напрямки діяльності на 2016-2017 н.р. , основні нормативні документи прийняті у 2016 році, які регламентують зміст діяльності психолога, соціального педагога.  
  

Засідання школи молодого психолога 25.05.2016
Тема: "Методичний супровід Онлайн"

Видео YouTubeНарада керівників психологічних служб

План роботи наради керівників психологічних служб районних (міських) відділів (управлінь) освіти

  «Підсумки діяльності та перспективи розвитку психологічної служби системи освіти Житомирської області» (22 квітня 2016 року).    

 

 

Відповідальний

Час

1.

Реєстрація учасників

 

9-00 – 9-45

2.

Екскурсія по навчальному закладу

Керівник Радомишльської ЗОШ № 4 ім. Самоплавського

9-45 – 10-00

3.

Вітальне слово начальника відділу освіти Радомишльської райдержадміністрації

Начальник відділу освіти Радомишльської райдержадміністрації

10-00 – 10-10

4.

Проблеми становлення та перспективи розвитку обласної психологічної служби.

Шугай Т.Й., зав. Центру практичної психології та соціальної роботи ЖОІППО

10-10 – 10-40

5.

Модель організації та діяльності психологічної служби Радомишльського району.

Кухарівська Т.М., методист з психологічної служби відділу освіти Радомишльської райдержадміністрації.

10-40 – 11-00

6.

Стан та перспективи впровадження навчальних програм нац. тренерської мережі Центру Ла –Страда України

Лугіна Н.М., методист Центру практичної психології та соціальної роботи ЖОІППО, викладач

11-00 – 11-15

7.

Нові підходи в організації методичної роботи Центру. On-line взаємодія в ІКТ - середовищі

Кльоц Л.А., методист Центру практичної психології та соціальної роботи ЖОІППО,

ст. викладач

11-15 - 11-30

8.

Нагородження працівників психологічної служби  системи  освіти Житомирської області.

Шугай Т.Й., зав. Центру практичної психології та соціальної роботи ЖОІППО

11-30 – 12-00

9.

Обідня перерва

 

12-00 – 13-00

10.

Екскурсія до історико-культурного комплексу «Замок Радомисль».

 

13-00 -14-30

11.

Підведення підсумків наради.

 

14-30 – 15-00


 ПРЕЗЕНТАЦІЯ виступ Шугай Т.Й. дивись далі

   
Дружною командою  до славетного міста Радомишль.

    

Привітання учасників наради-семінару школярами ЗОШ № 4
  


   
Обговорення актуальних питань розвитку психологічної служби


  
     
   

                                
                                       

Майстер-клас "Психосоматика"


  

Відзначення подяками УНМЦ, ЖОІППО працівників з нагоди 25-річчя створення  психологічної служби читайте далі


Психологічна служба Житомирщини: нариси з нагоди професійного свята


Запрошуємо до участі в науково-практичній конференції 
«СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД ВПРОВАДЖЕННЯ НОВАЦІЙ В ОСВІТУ»

Термін проведення: грудень 2015 року.
Формат проведення: очно-заочний.
Заочний формат передбачає розміщення матеріалів онлайн на сайті конференції. 
Приймаємо матеріали до конференції на еmail: zhytomyr06@ukr.net 
********
Секція 1. Психолого-педагогічна сутність освітніх новацій. 
Секція 2. Стан та проблеми впровадження новацій в закладах освіти. 
Секція 3. Соціально-психологічна готовність педагога до впровадження новацій в навчально-виховний процес. 
Секція 4. Шляхи організації та соціально-психологічний супровід впровадження новацій в освітній процес.

Тренінгове заняття за програмою «Дорослішай на здоров’я»

Згідно плану роботи інституту післядипломної педагогічної освіти, затвердженого обласним управління освіти і науки, 05 травня 2015 року відбулось тренінгове заняття за програмою «Дорослішай на здоров’я» для працівників психологічних служб вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації.

Учасники ознайомились з метою, завданнями, структурою програми. Мали можливість відпрацьовувати особливості такої  інтерактивної форми роботи як тренінг.

            Учасники отримали завдання для проведення тренінгових занять, після проведення яких вони отримають Свідоцтва учасників тренінгу з підготовки педагогів – тренерів згаданої програми.


«Соціальна профілактика торгівлі людьми: організація діяльності та методи роботи».

                                               

З «16» по «17» квітня 2015 року працівниками Центру практичної психології і соціальної роботи Житомирського ОІППО було проведено тренінгові навчання для працівників психологічної служби області на тему: «Соціальна профілактика торгівлі людьми: організація діяльності та методи роботи».

Під час проведення тренінгового навчання учасниками були розглянуті  основні підходи до проведення профілактичної роботи в закладах освіти. Особлива увага приділялась превентивним заходам спрямованим на проблему протидії торгівлі людьми. Розкрита суть понять «соціальна профілактика», «превентивне виховання», «торгівля людьми». Запропонована система роботи з  внутрішньо переміщеною молоддю. Виділено та обґрунтовано  суть специфіки організації та  проведення профілактичних заходів стосовно протидії торгівлі людьми.

Учасники тренінгу отримали методичні, електоронні посібники для подальшого використання в роботі та сертифікати Центру практичної психології і соціальної роботи Житомирського ОІППО.

Відомості про учасників тренінгового навчання для працівників психологічної служби області на тему: «Соціальна профілактика торгівлі людьми»

16-17 квітня 2015 року

п/п

ПІП

Район

Місце роботи

Посада

1.

Хоменко Людмила Василівна

Олевський р-н

Кишинська ЗОШ І-ІІІ ст.

Практичний психолог

2.

Шибецька Лілія Павлівна

Олевський р-н

Зубковицька ЗОШ

Практичний психолог

3.

Левченко Наталія Валеріївна

Олевський р-н

Олевський МНВК

Практичний психолог

4.

Тимошенко Галина Вікторівна

м. Житомир

Житомирська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №36

Соціальний педагог

  5.

Свєтлова Анна Андріївна

Андрушівський район

Андрушівська ЗОШ І-ІІІ ст.. №1

Соціальний педагог

  6.

Кравченко Ірина Вікторівна

Андрушівський район

Червоненська ЗОШ І-ІІІ ст..

Практичний психолог

7.

Колесник Альбіна Анатоліївна

м. Новоград -Волинський

Спеціалізована школа з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів «Школа сприяння здоров'я»

Практичний психолог

8.

Дубель Валентина Василівна

Любарський

Любарська ЗОШ I-III ступенів №2

Практичний психолог

9.

Слівінська Ольга Лонгинівна

м. Коростишів

Стрижівський НВК «Школа-колегіум»

Соціальний педагог

10.

Голуб Тетяна Володимирівна

Коростенський

Горщиківська СЗШ

Соціальний педагог

11.

Матвієнко  Олена Василівна

м. Бердичів

БМГГ№2

Практичний психолог

12.

Поліщук Олена Павлівна

м. Бердичів

ЗОК №14

Практичний психолог

13.

Романюк Неля Віталіївна

м. Бердичів

Бердичівська загальноосвітня спеціальна школа-інтернат для дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування

Практичний психолог

14.

Шафранова Тетяна Анатоліївна

м. Коростишів

Коростишівський професійний аграрний ліцей

Практичний психолог

 

 

                         
                

Всеукраїнський навчально-методичний семінар "Соціально-педагогічна та психологічна допомога учасникам  навчально-виховного процесу в період конфлікту в Україні"

7-8 квітня 2015 р. у м. Києві за сприянням Центру "Ла Страда -Україна"  відбувся Всеукраїнський навчально-методичний семінар "Соціально-педагогічна та психологічна допомога учасникам  навчально-виховного процесу в період конфлікту в Україні" для тренерів Національної тренерської мережі. У семінарі приймали участь провідні спеціалісти області: Шугай Т.Й. - зав. центром практичної психології і соціальної роботи Житомирського ОІППО, Мараховська Т.А. - практичний психолог Житомирського ліцею при ЖДТУ. Учасники семінару отримали сертифікати тренерів Національної тренерської мережі Центру "Ла Страда -Україна". 

У подальшому планується підготовка регіональних тренерів з питань надання психологічної допомоги   учасникам  навчально-виховного процесу в період конфлікту в України серед педагогічних працівників області. 

                   
               
      

Науково-практична конференція

опубліковано 11 жовт. 2015 р., 11:38 Центр психології ЖОІППО

Запрошуємо до участі в науково-практичній конференції 
«СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ СУПРОВІД ВПРОВАДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙ В ОСВІТУ»

Термін проведення: жовтень 2015 року.
Формат проведення: очно-заочний.
Заочний формат передбачає розміщення матеріалів онлайн на сайті конференції. 
Приймаємо матеріали до конференції на еmail: zhytomyr06@ukr.net 
********
Секція 1. Психолого-педагогічна сутність освітніх новацій. 
Секція 2. Стан та проблеми впровадження інновацій в закладах освіти. 
Секція 3. Соціально-психологічна готовність педагога до впровадження новацій в навчально-виховний процес. 
Секція 4. Шляхи організації та соціально-психологічний супровід впровадження новацій в освітній процес.

Тиждень психології

опубліковано 2 бер. 2015 р., 02:21 Центр психології ЖОІППО

З 16.02.2015 – 20.02.2015 року у рамках курсів підвищення кваліфікації практичних психологів пройшов тиждень психології.  
Програма заходів включала проведення
            тренігових занять: 
Комунікативна компетентність вихователя (педагога). 
- Формування предметної діяльності у дітей раннього віку з проблемами в інтелектуальному розвитку.
- Соціальна профілактика торгівлі людьми.
-Техніки зцілення за програмою “Діти і війнаТолерантне спілкування (для педагогів).
        майстер-класів:
 - Арт-техніка лялька – травниця”.
- Використання ізотехніки в емоційній грамотності.
        круглих столів:
- Адаптація першокласників.
Робота педагога над навчальною темою як психолого-дидактичною одиницею.
Адаптація п’ятикласників.
Психологічна підтримка дітей переселених із зони АТО.
Взаємодія психолога з педагогічним колективом.
Профілактика агресивної поведінки.

 

 Тренінг «Соціальна профілактика торгівлі людьми: організація діяльності та методи роботи»

опубліковано 10 лют. 2015 р., 07:14 Центр психології ЖОІППО


3-5 лютого 2015 року Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна» спільно з Українським науково-методичним центром практичної психології та соціальної роботи проводив навчальну програму для тренерів «Соціальна профілактика торгівлі людьми: організація діяльності та методи роботи» з метою підготовки тренерів до ведення діяльності із запобігання торгівлі людьми.

В рамках навчальної програми відбувся тренінг «Соціальна профілактика торгівлі людьми: організація діяльності та методи роботи» (3-4 лютого 2015 року) та навчально- методичний семінар «Сучасні виклики ситуації торгівлі людьми в Україні. Шляхи протидії» (5 лютого 2015 року). Навчальна програма проводилась в рамках Програми з протидії торгівлі людьми в Східній Європі за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії у співпраці з Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні.

В ході роботи семінару було розглянуто ряд актуальних питань, що стосуються сучасної державної політики в сфері протидії торгівлі людьми, впливу конфлікту на Сході України на ситуацію торгівлі людьми (за результатами проведеного дослідження), внутрішньо переміщених осіб (ВПО) як нової групи ризику в ситуації торгівлі людьми, сучасних тенденцій розвитку проблеми торгівлі людьми (за результатами здійснення реінтеграційних програм та поширення Національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми) та інші.

Особлива увага приділялась, також, питанню надання допомоги на Національних «гарячих лініях» (Національна «гаряча лінія» 0 800 500 335, національна дитяча «гаряча лінія» 0 800 500 225 або 772)Було розглянуто моніторингову інформацію: динаміку дзвінків у 2014 році, основні причини звернень (види насильства, стосовно яких консультувались громадяни), гендерний розподіл абонентів, віковий розподіл абонентів, джерела отримання інформації про «гарячу лінію».

 

Курси підвищення кваліфікації

опубліковано 2 лют. 2015 р., 00:29 Центр психології ЖОІППО

Курси підвищення кваліфікації соціальних педагогів


З 12 травня по 5 червня пройшли курси підвищення кваліфікації соціальних педагогів закладів освіти. Група складалась з 30 соціальних педагогів з навчальних закладів області. Навчання проходило відповідно навчально - тематичного плану курсів підвищення кваліфікації, який складається з соціально-гуманітарного, професійного, методичного та діагностичного модулів. Слухачі курсів мали можливість прослухати лекційні заняття, взяти участь у семінарських  та практичних заняттях. Мали змогу прийняти участь у тренінгових заняттях на тему “Оптимізація шляхів формування ціннісно – мотиваційної сфери молоді”, “Врахування вікових та індивідуальних особливостей в роботі з обдарованими  дітьми ”, а також пройти тренінговий курс за програмою “Дорослішай на здоров’я  ”.

          Педагогічну практику курсанти проходили на базі Житомирського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Слухачі курсів мали можливість познайомитися з особливостями діяльності згаданого позашкільного закладу, його значенням у виховному процесі, у соціальному становленні особистості.

          Результатом роботи слухачів під час роботи стало виконання курсового колективного проекту на тему: «Соціально-педагогічна допомога учасникам навчально-виховного процесу в період конфлікту в Україні», який складається з теоретичної та практичної частини (наповнення колективного курсового проекту знаходиться в Центрі практичної психології та соціальної роботи Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти).

План роботи курсів підвищення соціальних педагогів виконано в повному обсязі.

Всі слухачі курсів підвищення кваліфікації соціальних педагогів показали високі результати професійних знань, умінь при вихідному діагностуванні. 

З 2 лютого розпочинаються курси підвищення кваліфікації практичних психологів.
Тривалість навчання з 2.02 по 27.02.2015 р.
Реєстрація учасників з 9.00 до 11.00:
м. Житомир, вул. Михайлівська 15, Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, каб. 17. 
Куратор курсів: Лугіна Наталія Миколаївна -методист центру 

Нарада керівників 20 січня 2015

опубліковано 19 січ. 2015 р., 02:57 Центр психології ЖОІППО

 20 січня 2015 відбудеться нарада методистів  з психологічної служби з питань організації діяльності психологічної служби на 2015 рік. 

1-5 of 5