Wiadomości Chorągwiane

 • XXXIII Zjazd Okręgu oraz Konferencja Sprawozdawczo-Wyborcza Konferencja i zjazd są planowane na weekend 19 i 20 października b.r. w Seattle, Washington.W czwartek (17ego) jest planowana wycieczka i rejestracja zacznie się w piątek 18 października.Według by-laws (Punkt 8A, 12, 13) w Zjeździe biorą udziałPrzewodniczący Zarządu Okręgu, Członkowie Zarządu Okręgu, Komisji Rewizyjnej Okręgu, SąduHarcerskiego Okręgu, Komendant Chorągwi i Komendantka Chorągwi, Okręgowy KierownikStarszego Harcerstwa, Kapelan Okręgu, Okręgowy Kierownik O.P.H., Przewodniczący ZarządówObwodów, Obwodowi Kierownicy Starszego Harcerstwa, Obwodowi Kierownicy K.P.H. i KapelaniObwodów, Hufcowi i Hufcowe, zarejestrowani instruktorzy w stopniu harcmistrz / harcmistrzyni, podharcmistrz / podharcmistrzyni,działacz harcerski / działaczka harcerska, działacz harcerski OPH / działaczka harcerska OPH,przewodnik / przewodniczka, instruktor zuchowy / instruktorka zuchowa, jeżeli mają ukończone 18 lat.Wszyscy uczestnicy Zjazdu ...
  Posted Oct 12, 2019, 2:23 PM by Robert Niespor
 • Pismo 'Ognisko Harcerskie' Drogie druhny i drodzy druhowie,Redakcja pisma "Ognisko Harcerskie" informuje że najnowsze wydanie jest  dostępne na naszej witrynie pod zakładką Wydawnictwa:www.zhp.org/wydawnictwaNowy zespół redakcyjny zachęca wszystkie instruktorki i wszystkich instruktorów do czytania, a także pisania do Ogniska na nowy adres redakcji: ognisko@zhp.org.Czuwaj,Marcin Czabański, hmKomendant ChorągwiChorągiew Harcerzy w Stanach Zjednoczonych | harce.orgZ.H.P.
  Posted Jun 29, 2019, 8:59 AM by Robert Niespor
 • Złaz Wędrowników "Pod Krzyżem Południa " - Argentyna 2020 Drogie Druhny / Drodzy DruhowieW załączeniu jest pierwszy komunikat Kursu/Złazu w Argentynie.Proszę o rozpowszechnienia w gronie doświadczonych wędrowników oraz tych co prowadzą pracę wędrowniczą oraz mają zamiar ją prowadzić w przyszłości.Proszę zachęcić odpowiednich kandydatów aby aplikowali.  W komunikacie jest opisane że kandydatury będą sprawdzane przez mnie.Czuwaj!Marcin Czabański, hmKomendant ChorągwiChorągiew Harcerzy w Stanach ZjednoczonychZ.H.P.
  Posted May 6, 2019, 7:03 PM by Robert Niespor
 • Dzień Myśli Braterskiej 2019 Drogie Druhny i Drodzy Druhowie,Przesyłam życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej od Naczelnictwa i zarazem do nich się dołączam. Pamiętajmy, że braterstwa nie obchodzimy tylko w ten jeden dzień ale na co dzień, żyjąc według Prawa Harcerskiego a ten dzień jest po to aby je tylko podkreślić.Czuwaj,Marcin Czabański, hmKomendant ChorągwiChorągiew Harcerzy w Stanach ZjednoczonychZwiązek Harcerstwa Polskiego
  Posted Feb 22, 2019, 8:06 PM by Robert Niespor
 • List Specjalny od rodziny Olgi i Andrzeja Małkowskich do naszego Związku Drogie Druhny i Drodzy Druhowie,W załączeniu przesyłam List Specjalny od rodziny Olgi i Andrzeja Małkowskich do naszego Związku. Proszę upewnić się, aby dotarł do każdej drużyny i gromady. Czuwaj!Marcin Czabański, hmKomendant ChorągwiChorągiew Harcerzy w Stanach ZjednoczonychZwiązek Harcerstwa Polskiego
  Posted Jan 18, 2019, 4:41 PM by Robert Niespor
 • Życzenia Świąteczne i Zaproszenie na Opłatek Czuwaj,W załączeniu życzenia z okazji Święta Bożego Narodzenia oraz zaproszenie na opłatek Z.H.P.Proszę o przekazanie dokumentów drogą służbową.Bardzo proszę osoby, które nie są delegatami na Zjazd, a chciałyby się podzielić opłatkiem i być na kominku o zgłoszenie się do 15 stycznia 2019 r. i powiadomienie druha Komendanta Chorągwi.Czuwaj,Sekretariat Chorągiew Harcerzy w Stanach ZjednoczonychZ.H.P.
  Posted Dec 23, 2018, 4:16 PM by Robert Niespor
 • Nowe Sprawności Naczelnik Harcerzy zatwierdził wymagania i wzory odznak sprawności jak następuje:Sprawności harcerskie (II szczebla):Stulecia Odzyskania Niepodłegłości PolskiSnowboard ISnowboard IIDługodystansowiecSpartaninOgrodnikPielgrzymReżyserKonstruktor LatawcówBetlejemskie Światło PokojuSprawności wędrownicze (III szczebla):Stulecia Odzyskania Niepodłegłości PolskiSnowboardDługodystansowiecMaratończykZnawca PrawaWędkarzKopie wymagań można też znaleść na witrynie Organizacji Harcerzyhttp://www.zhpgkh.org/dokumenty/sprawnosci/Czuwaj,Robert Niespor, pwdSekretarzChorągiew Harcerzy w Stanach ZjednoczonychZ.H.P.
  Posted Dec 23, 2018, 2:04 PM by Robert Niespor
Showing posts 1 - 7 of 71. View more »

stulecie_niepod.png

2019 Roczna Rejestracja Starszyzny
https://forms.gle/X36SDajYxmxZ317PA


https://www.youtube.com/channel/UCdqCWcEyhcvgzMSd4t8EErQ?reload=9


Chorągiew ma kanał YouTube gdzie są publikowane gry harcerskie.  Proszę sprawdzić i przygotować nowe aby dodać!
Kalendarz ChorągwiCzuwaj

Z.H.P. ma na celu wychowanie metodami harcerskimi dzielnych, prawych i zdolnych do poświęceń ludzi w myśl Przyrzeczenia i Prawa Harcerskiego.