Články‎ > ‎

Výlet 4. B a 5. A

přidáno: 24. 6. 2018 4:49, autor: Miroslava Siudová

Posledními třídami , které se vydaly na školní výlet, byla 4. B (alias Krysáci) a 5. A. Nedočkaví výletníci se, vyzbrojeni skvělou náladou, sešli v pátek 22. 6. brzy ráno na autobusovém stanovišti v Návsí. Autobus už je otevřenými dveřmi vítal, takže neprodleně nastoupili a po úvodních informacích se vyrazilo směr výlet.
První zastávkou na jejich trase bylo Javoříčko a prohlídka Javořičských jeskyní. Poté, co děti vstoupily do tmavé chodby vedoucí do nitra jeskyně, byly některé trochu zklamané. Jejich : "A to je ta jeskyně?" a " Já jsem myslel, že to tady bude hezčí," neznělo moc nadšeně.  Ale hned po vstupu do prvního jeskynního dómu se ozvalo obdivné Jéééééééé! a jejich pochybosti se rozplynuly. Výklad paní průvodkyně se jim moc líbil a samotná jeskyně ještě více. Na konci prohlídky byla průvodkyně odměněna nadšeným potleskem a děti byly na druhou stranu pochváleny, že byly velmi šikovné a že si paní průvodkyně prohlídku s nimi také užila.
Další zastávkou byl Bouzov a Galerie v podhradí. Tam byl pro výletníky připraven program " Historie husitských palných zbraní" a "Pážecí turnaj." Průběh totoho programu je lepší, místo dlouhého popisu, si prohlédnout ve fotodokumentaci níže a nechat si ho povyprávět nadšenými účastníky. : )
Poslední částí výletu byla prohlídka hradu Bouzov a seznámení se s jeho historií. Děti si prošly základním okruhem, dověděly se něco málo z hradní historie a prohlédly si pár místností s jejich vybavením. Největší pozornost vzbudila zbrojnice, kde si prohlédly nejen dobové zbraně, ale i kompletní brnění. U tohoto "oděvu"  je nejvíc zaujala informace, že bylo vyrobeno na bojovníka vysokého cca 150 cm (což byla obvyklá výška mužů v té době) a vážilo 30 kg.
Nadšení a spokojení výletníci, kteří absolovovali výlet "suchou nohou", šťastní a unavení dorazili kolem půl šesté zpátky na stanoviště v Návsí a vydali se domů. Tady už bohužel doprovázeni děšťovými kapkami.

 FOTO:

Napsala: Soňa Sikorová
Comments