Články‎ > ‎

Úspěch páťáků v okresním kole matematické olympiády

přidáno: 30. 1. 2019 10:44, autor: Miroslava Siudová
Ve středu 30. 1. se na základní škole v Mostech u Jablunkova konalo okresní kolo matematické olympiáda pro žáky 5. ročníků. Zúčastnit se ale mohou i děti nižších tříd, pokud jsou "matematicky" natolik zdatné. Letošní olympiáda byla proto obohacena o jednoho zástupce 4. ročníku a dokonce i 1 zástupce 3. ročníku.
Zajištěním postupu do okresního kola je vyřešení 6 úloh v kole "domácím" a nasbírání potřebného množství bodů. Tuto podmínku splnilo a dále postoupilo 5 žáků naší školy. Jmenovitě Vojtěch Kulich, Matěj Ćmiel, Karolína Čavojová, Dominika Cieslarová (všichni 5. B) a Barbora Kavuláková (5. A).
V okresním kole je řešitelům poskytnuta časová dotace 90 minut na vyřešení 3 úloh. Za každou úlohu je možno získat max. 6 bodů, což je v celkovém součtu bodů 18. Aby se žák stal úspěšným řešitelem, musí nasbírat minimálně bodů 9. Letos se do soutěže zapojilo 32 dětí z okolních škol. Úspěšnými řešiteli se stalo 5 dětí. Velkým úspěchem je skutečnost, že mezi těmito pěti nejlepšími byli hned dva naši žáci. Matěj Ćmiel s 9 body a Dominika Cieslarová s 16 body. Dominika se také stala nejlepší řešitelkou letošní soutěže. Těsně pod hranicí 9 bodů skončila s 8 body Karolína Čavojová.
Všem našim páťákům za vzornou reprezentaci školy děkujeme a úspěšným řešitelům moc gratulujeme.
Napsala: Soňa Sikorová
Comments