Články‎ > ‎

Soutěž Zacíleno na udržitelný rozvoj

přidáno: 16. 6. 2019 11:55, autor: Tereza Popyková
V roce 2015 byl mezinárodním společenstvím schválen program pro rozvoj našeho světa. Nazývá se Agenda 2030 OSN a obsahuje 17 cílů udržitelného rozvoje, tzv. Sustainable Development Goals (SDGs).
Jak se nás týká udržitelný rozvoj? Co pro to my sami můžeme udělat? 

Ministerstvo životního prostředí proto zorganizovalo soutěž Zacíleno na udržitelný rozvoj, abychom v ní zodpověděli tyto otázky. Soutěž se konala prvním rokem. Původním zadáním byla stopáž o délce maximálně 2,5 minuty, později však byla její délka pozměněna na 5 minut. 

Soutěžilo se ve dvou kategoriích. První kategorii tvořili žáci základních škol a prvního stupně gymnázií a v druhé soutěžili studenti středních škol. 

Žáci naší školní televize NaStopě se zapojili do soutěže Zacíleno na udržitelný rozvoj s filmem (Ne)přemýšlímS tímto filmem následně vyhráli třetí místo

Výherci první kategorie se stali členové ekotýmu Základní školy T. G. Masaryka, Šardice s filmem O igelitovém království.
druhé kategorii zvítězili s filmem Mikroplast studenti Albrechtovy střední školy v Českém Těšíně.Napsala: Izabela Heczková, VIII.B


Comments